Clubul aspirantelor - 86

Options Clubul aspirantelor - 86
Subiectul anterior · Subiectul urmator
rux
Postat: Tuesday, April 20, 2021 10:25 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/24/2021
Postari: 135
Locatia: Bucuresti
deme wrote:

Daca aveam 16 ani si o aventura de noapte, sigur ramaneam gravida Lol

:)))
Maria.mmh
Postat: Wednesday, April 21, 2021 5:28 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2019
Postari: 2038
Neata, fetelor. Eu m-am trezit de la 5, d-abia a?tept sa îmi fac externarea sa ma duc acasa. Am avut o doamna în salon care a sforait toata noaptea banghead aproape ca n-am dormit deloc nici eu nici cealalta fata Lol
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 6:10 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/19/2021
Postari: 41
Irinan wrote:

Tot 8dpo esti? Simptome asa intense ca luna asta n am mai avut sincera sa fiu, dar nici nu vreau sa ma imbat cu apa rece si dupa sa mi para rau. Oricum in cateva zile aflam ce si cum. Doamne ajuta pt amandouaHands

Nici eu nu am avut simptome asa intense...am facut acum un test dar e negativ uff
Am o prietena care a ramas insarcinata, si-a facut testul în a 10-a zi dupa ovula?ie ?i i-a ie?it negativ iar când a vazut ca i-a întârziat CM, a mai facut o data ?i a ie?it pozitiv...deci orice e posibil! Când trebuie sa apara CM la tine? Tot sâmbata?

Doamne ajuta pt amandoua topai Angel
Daca nu, vedem luna viitoare, nu e stress
Irinan
Postat: Wednesday, April 21, 2021 8:09 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 2305
Locatia: Suceava
Maria.mmh wrote:
Neata, fetelor. Eu m-am trezit de la 5, d-abia a?tept sa îmi fac externarea sa ma duc acasa. Am avut o doamna în salon care a sforait toata noaptea banghead aproape ca n-am dormit deloc nici eu nici cealalta fata Lol

Cheek Kiss ajungi acasa si te odihnesti Maria
Irinan
Postat: Wednesday, April 21, 2021 8:11 AM

Alexutza2714 wrote:

Nici eu nu am avut simptome asa intense...am facut acum un test dar e negativ uff
Am o prietena care a ramas insarcinata, si-a facut testul în a 10-a zi dupa ovula?ie ?i i-a ie?it negativ iar când a vazut ca i-a întârziat CM, a mai facut o data ?i a ie?it pozitiv...deci orice e posibil! Când trebuie sa apara CM la tine? Tot sâmbata?

Doamne ajuta pt amandoua topai Angel
Daca nu, vedem luna viitoare, nu e stress

M am trezit de dimineata si nu ma mai dureau sanii, ma gandeam gata, scade progesteronul, acum iar ma dor.. mie luni trebuie sa mi vina cm ul. Am facut si eu un test dimineata, tot negativ. Asteptam ce sa facemCheek Kiss
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 8:11 AM

Maria.mmh wrote:

Mai ai un pic si ajungi acasatopai ...acasa te vei odihni muult mai bine. Multa sanatate iti doresc!
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 8:14 AM

Irinan wrote:

M am trezit de dimineata si nu ma mai dureau sanii, ma gandeam gata, scade progesteronul, acum iar ma dor.. mie luni trebuie sa mi vina cm ul. Am facut si eu un test dimineata, tot negativ. Asteptam ce sa facemCheek Kiss

Nu stiu de ce am impresia ca trebuie sa ne pregatim pt luna viitoare Blushing
Sunt curioasa de situatia amandurora...poate in final una dintre noi e insarcinata,una nu Big Surprise
Atunci va fi BIG SURPRISE pt ca am avut aceleasi simptome hohot hohot
Irinan
Postat: Wednesday, April 21, 2021 9:29 AM

Alexutza2714 wrote:

Nu stiu de ce am impresia ca trebuie sa ne pregatim pt luna viitoare Blushing
Sunt curioasa de situatia amandurora...poate in final una dintre noi e insarcinata,una nu Big Surprise
Atunci va fi BIG SURPRISE pt ca am avut aceleasi simptome hohot hohot

Putem doar sa asteptam si sa speramcoeur
Isa29
Postat: Wednesday, April 21, 2021 9:59 AM

Intrat: 1/28/2021
Postari: 39
Locatia: Piatra Neamt
Neata, ma alatur si eu in marea asteptare ras

Maria, cum spun fetele, esti cu un pas mai aproape de a avea un bebe.

Fetelor care au inceput testarea, va tin pumnii.

Eu inca simt intepaturi pe partea pe care am ovuat, de obicei treceau, acum in 3 dpo tot ma jeneaza. Oricum a fost o ovulatie mai dubioasa, si tarzie (ziua 17 la un cm mediu de 29 zile) si cu egg vreo saptamana, durerile inca persista. Vad de Paste daca a fost si cu folos Lol
Irinan
Postat: Wednesday, April 21, 2021 10:17 AM

Isa29 wrote:

Eu inca simt intepaturi pe partea pe care am ovuat, de obicei treceau, acum in 3 dpo tot ma jeneaza. Oricum a fost o ovulatie mai dubioasa, si tarzie (ziua 17 la un cm mediu de 29 zile) si cu egg vreo saptamana, durerile inca persista. Vad de Paste daca a fost si cu folos Lol

Doamne ajutamajoreta majoreta
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 10:43 AM

Isa29 wrote:

Tinem pumniiBravoo sa fie cu noroc angel angel
Sisi2
Postat: Wednesday, April 21, 2021 11:03 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/7/2019
Postari: 907
Alexutza, eu mari simptome nu am avut inainte de testul pozitiv. Simptomele au inceput undeva de prin saptamana 7 sau 8, nu mai stiu exact. Greata, stari de oboseala, dureri de sani, am vomitat destul de mult. Simptomele s-au ameliorat pe la 17 sapt.
Eu iti tin pumnii sa fie cu noroc luna asta.
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 1:46 PM

Sisi2 wrote:
Alexutza, eu mari simptome nu am avut inainte de testul pozitiv. Simptomele au inceput undeva de prin saptamana 7 sau 8, nu mai stiu exact. Greata, stari de oboseala, dureri de sani, am vomitat destul de mult. Simptomele s-au ameliorat pe la 17 sapt.
Eu iti tin pumnii sa fie cu noroc luna asta.

Sisi , stiu ca e diferit si progesteronul mai are si el cate o contributie in privinta simptomelor pana cand apare CM dar nah....stii cum suntem noi, femeile...dorinta e ffff maree...

Azi nu am mai avut greata...decat sani umflati si durerosi+ crampe. Cred ca pot sa ma gandesc pt luna urmatoare...uff asta e! Mai incercam...eu una, nu mai am sperantaras Vom vedea!!!

Zi frumoasa tuturor!
EllaMaria
Postat: Wednesday, April 21, 2021 2:27 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/12/2020
Postari: 495
Alexutza2714 wrote:

Sisi , stiu ca e diferit si progesteronul mai are si el cate o contributie in privinta simptomelor pana cand apare CM dar nah....stii cum suntem noi, femeile...dorinta e ffff maree...

Azi nu am mai avut greata...decat sani umflati si durerosi+ crampe. Cred ca pot sa ma gandesc pt luna urmatoare...uff asta e! Mai incercam...eu una, nu mai am sperantaras Vom vedea!!!

Zi frumoasa tuturor!

Alexuta înainte sa raman gravida, am avut simptome în fiecare luna desi nu eram gravida, dar am dedus ca erau simptome induse: greata, ameteli, crampe imediat dupa ovulatie. Mai putin sanii durerosi care erau asa mereu înainte de CM. Ce vreau sa-ti spun e sa nu iti pierzi speranta. Daca nu ai alte probleme de alta natura, relaxeaza-te si vei vedea ca toate vin când nu te astepti. Poate chiar luna aceasta! majoreta în luna în care am ramas, inafara de sani durerosi nu am avut niciun simptom, poate usoare crampe înainte de menstra. Apoi, la fel ca Sisi, de prin saptamâna 7 au inceput greturile. Dar nu e o regula, sunt gravidute care au aceste simptome dinainte de a întârzia menstra sau le au mai târziu sau chiar deloc. Îti recomand sa te ocupi de ceva sa-ti distraga atentia pana sa poti face un test de sarcina, pentru ca, daaa, asteptarea e nasoala rau! Tin pumnii strânsi! majoreta
Alexutza2714
Postat: Wednesday, April 21, 2021 4:13 PM

EllaMaria wrote:

Alexuta înainte sa raman gravida, am avut simptome în fiecare luna desi nu eram gravida, dar am dedus ca erau simptome induse: greata, ameteli, crampe imediat dupa ovulatie. Mai putin sanii durerosi care erau asa mereu înainte de CM. Ce vreau sa-ti spun e sa nu iti pierzi speranta. Daca nu ai alte probleme de alta natura, relaxeaza-te si vei vedea ca toate vin când nu te astepti. Poate chiar luna aceasta! majoreta în luna în care am ramas, inafara de sani durerosi nu am avut niciun simptom, poate usoare crampe înainte de menstra. Apoi, la fel ca Sisi, de prin saptamâna 7 au inceput greturile. Dar nu e o regula, sunt gravidute care au aceste simptome dinainte de a întârzia menstra sau le au mai târziu sau chiar deloc. Îti recomand sa te ocupi de ceva sa-ti distraga atentia pana sa poti face un test de sarcina, pentru ca, daaa, asteptarea e nasoala rau! Tin pumnii strânsi! majoreta

Multumesc pt sustinere Ellapupici

Nu imi pierd speranta...dar sunt asa multe informatii...unele le stii, altele le descoperi pe parcurs....
Sunt foarte incantata ca am gasit grupul acesta minunat, cu fete minunate in care se vorbeste deschis si de fiecare data primesti raspuns!
Utilizatori in acelasi subiect
Andreeax,Anna100112,Iulia13,laura513
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed