Clubul aspirantelor - 86
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deme
Scris: Tuesday, May 18, 2021 11:25 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/19/2020
OtiliaC wrote:

Sper din suflet! Am asa niste emotii, imi e frica sa nu patesc ca si data trecuta.. Asa arata testul de azi

https://ibb.co/qDQQG5j

Din ce in ce mai puternica liniuta, ca si bobita din burticacoeur

Ai incredere Cheek Kiss
Irinan
Scris: Tuesday, May 18, 2021 12:35 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
rux wrote:
Fetelor, multumesc mult pentru suport si incurajari !!

Azi a fost ziua 1 a primului meu FIV.

Am facut imposibilul !! Hilar Hilar Hilar
Mi-am facut singura (de fapt cu ajutorul sotului) doua injectii - una cu un pen, alta cu o seringa subtire...

Pentru cele mai tematoare (asa cum am fost eu) - spun clar: se poate. Nu doare deloc, explicatiile din prospect au fost clare (si eu urmarisem si cateva filmulete pe net), deci all good.

Sa vedem de aici inainte...

Doamne ajuta Ruxmajoreta coeur Hands Hands
Irinan
Scris: Tuesday, May 18, 2021 12:37 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
OtiliaC wrote:

Sper din suflet! Am asa niste emotii, imi e frica sa nu patesc ca si data trecuta.. Asa arata testul de azi

https://ibb.co/qDQQG5j

Sigur o sa vi cu vesti bune OtiliaHands suntem cu gandul la tine..
Alexutza2714
Scris: Tuesday, May 18, 2021 2:48 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/19/2021
Otilia tinem pumnii AngelNot AngelNot

Fetelor, eu sunt 7 DPO...Vi s-a intamplat sa urinati des inca din 6 DPO ? de ieri am inceput sa urinez des dar doar pe perioada zilei, nu ma trezesc noaptea. Alte simptome nu am decat crampe si urinez des. Oare sa fie vre-un semn bun?
Hands Hands
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 18, 2021 3:04 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Alexutza2714 wrote:
Otilia tinem pumnii AngelNot AngelNot

Fetelor, eu sunt 7 DPO...Vi s-a intamplat sa urinati des inca din 6 DPO ? de ieri am inceput sa urinez des dar doar pe perioada zilei, nu ma trezesc noaptea. Alte simptome nu am decat crampe si urinez des. Oare sa fie vre-un semn bun?
Hands Hands

Eu urinez des daca beau apa mai mult decat o fac de obicei Lol
Luna trecuta am incercat sa beau 2L pe zi , cum e recomandat (spre rusinea mea nici 700ml nu stiu daca beau pe zi normal) si mi-am blestemat zilele cu mersul la baie. Am cedat cupa 3 zile Lol Lol
Alexutza2714
Scris: Tuesday, May 18, 2021 3:32 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/19/2021
Lol
Maria.mmh wrote:

Eu urinez des daca beau apa mai mult decat o fac de obicei Lol
Luna trecuta am incercat sa beau 2L pe zi , cum e recomandat (spre rusinea mea nici 700ml nu stiu daca beau pe zi normal) si mi-am blestemat zilele cu mersul la baie. Am cedat cupa 3 zile Lol Lol

Eu nu am baut apa mai multa ca de obicei, de asta intreb...mi se pare ciudat ras
Din cate am citit e posibil sa urinezi mai des dar nu cred ca asa repede Lol
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 18, 2021 3:58 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Alexutza2714 wrote:
Lol

Eu nu am baut apa mai multa ca de obicei, de asta intreb...mi se pare ciudat ras
Din cate am citit e posibil sa urinezi mai des dar nu cred ca asa repede Lol

Nu stiu ce sa zic..eu stiam ca urinarea deasa in timpul sarcinii apare dupa sapt 7 de sarcina. Nu stiu daca ar putea sa fie ceva la 7dpo sa influenteze asta
Oanaiuliana
Scris: Tuesday, May 18, 2021 4:29 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/2/2016
Otilia tot dau refresh la pagina. Nici o noutate??
campfire
OtiliaC
Scris: Tuesday, May 18, 2021 4:32 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Oanaiuliana wrote:
Otilia tot dau refresh la pagina. Nici o noutate??
campfire

Pff am innebunit si eu mail-ul, inca nu. De obicei cam dupa ora 19 ajung rezultatele la mine.
Oanaiuliana
Scris: Tuesday, May 18, 2021 4:56 PM
Nivel

Apropo fetelor. Voiam sa va întreb ceva. Nasa mea a pierdut a doua sarcina în decurs de 6 luni. Prima la 5s ?i câteva zile a doua la 6 s avea beta 135 ?i doar corp galben( dr. Nu a reu?it sa vada nici un embrion) . Dr i -a recomandat sa faca profilul de trombofilie. Eu întreb, este posibil sa aiba muta?i de trombofilie daca ea în trecut a avut o sarcina perfect normala ?i înainte de acea sarcina nici o alta pierdere? Mie m-i se pare ciudat...la prima sa fie totul foarte bine ?i acum dupa 4 ani de la prima sa piarda 2 sarcini consecutiv.
Si inca ceva, la ambele sarcini dr. I-a spus ca are chist pe ovar( care dupa eliminarea sarcinii trecea ?i el) deci când ramânea insarcina i se forma chist pe ovar. Prima data a avut pe dreptul apoi pe stangul
freya1
Scris: Tuesday, May 18, 2021 5:19 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Oanaiuliana wrote:
Apropo fetelor. Voiam sa va întreb ceva. Nasa mea a pierdut a doua sarcina în decurs de 6 luni. Prima la 5s ?i câteva zile a doua la 6 s avea beta 135 ?i doar corp galben( dr. Nu a reu?it sa vada nici un embrion) . Dr i -a recomandat sa faca profilul de trombofilie. Eu întreb, este posibil sa aiba muta?i de trombofilie daca ea în trecut a avut o sarcina perfect normala ?i înainte de acea sarcina nici o alta pierdere? Mie m-i se pare ciudat...la prima sa fie totul foarte bine ?i acum dupa 4 ani de la prima sa piarda 2 sarcini consecutiv.
Si inca ceva, la ambele sarcini dr. I-a spus ca are chist pe ovar( care dupa eliminarea sarcinii trecea ?i el) deci când ramânea insarcina i se forma chist pe ovar. Prima data a avut pe dreptul apoi pe stangul

E posibil, dar de obicei pierderile la varste asa mici nu se datoreaza trombofiliei, ci defectelor genetice
Acela e chist de corp galben si e normal in sarcina
OtiliaC
Scris: Tuesday, May 18, 2021 5:28 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Bia_S
Scris: Tuesday, May 18, 2021 5:43 PM
Nivel

Inregistrat: 4/27/2021
Anna100112
Scris: Tuesday, May 18, 2021 5:43 PM
Nivel

Inregistrat: 5/3/2021
Oanaiuliana
Scris: Tuesday, May 18, 2021 5:47 PM
Nivel

OtiliaC wrote:

Felicitaaaari !!! Ma bucur mult pentru tine ?i î?i doresc sa ai parte de o evolu?ie favorabila care sa se finalizeze cu bebe sanatos în brate
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.