Clubul aspirantelor - 86

Options Clubul aspirantelor - 86
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AndreiutzaEu
Postat: Tuesday, April 27, 2021 7:20 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/27/2015
Postari: 1683
Locatia: Bucuresti
Neata. Hai Deme cu vestile bune. Adu berzele ca e primavara dance bounce topai majoreta hainoroc yes
Irinan
Postat: Tuesday, April 27, 2021 8:16 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 2305
Locatia: Suceava
deme wrote:
8dpo ,m-a mancat undeva si am trecut pe la farmacie sa iau un test pt maine dimi, nu aveau decar caseta de la barza, de 20 si bineinteles ca acum l-am facut si in min 2 a aparut cea mai anemica liniuta everLol

https://ibb.co/s5fX21K
https://ibb.co/JnPWRjN

Stiu ca parca au mai fost rateuri la testele astea, dar este prima oara in viata mea cand a aparut..
Nu ma impacientez inca

Ai mai repetat testul deme?
Oanaiuliana
Postat: Tuesday, April 27, 2021 9:09 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 12/2/2016
Postari: 104
Locatia: Fagaras
Si eu am întrat de dimineata cu gândul la tine deme. A?teptam vestile
deme
Postat: Tuesday, April 27, 2021 9:15 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/19/2020
Postari: 650
Buna dimi fetele , am fost direct la beta, astept rezultatul, am emotii acumLol
AndreiutzaEu
Postat: Tuesday, April 27, 2021 9:38 AM

Intrat: 2/27/2015
Postari: 1683
deme wrote:
Buna dimi fetele , am fost direct la beta, astept rezultatul, am emotii acumLol
Doamne ajuta
Bia_S
Postat: Tuesday, April 27, 2021 9:46 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/27/2021
Postari: 15
Buna fetelor! Sunt noua pe aici, va citesc de aprox o luna, de cand ne-am hotarat si noi sa ne punem serios pe treaba pt bebe :D. Prima luna nu a fost cu succes, dar nici nu aveam asteptari prea mari, doar sperante.
Am o nelamurire.... poate ati mai intrebat si voi medicii la care mergeti... referitor la vaccinul anti covid. Dupa vaccin trebuie sa astepti o perioada pana sa incerci din nou sa ramai insarcinata?
Voi v-ati vaccinat sau intentionati sa o faceti?
oana.c.
Postat: Tuesday, April 27, 2021 10:01 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/9/2021
Postari: 264
Bia_S wrote:
Buna fetelor! Sunt noua pe aici, va citesc de aprox o luna, de cand ne-am hotarat si noi sa ne punem serios pe treaba pt bebe :D. Prima luna nu a fost cu succes, dar nici nu aveam asteptari prea mari, doar sperante.
Am o nelamurire.... poate ati mai intrebat si voi medicii la care mergeti... referitor la vaccinul anti covid. Dupa vaccin trebuie sa astepti o perioada pana sa incerci din nou sa ramai insarcinata?

Buna! Eu m am vaccinat in prima tura(ianuarie), nu mi s a zis exact daca sa asteot sau nu pt ca nu au confirmari in vreun sens. Deci nu am asteptat. Dar nici nu s a intamplat.
Succes, daca e sa fie va fi, nu cred ca influenteaza. Cel putin nu e demknstrat stiintific.
Sisi2
Postat: Tuesday, April 27, 2021 10:22 AM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 907
Deme, wow!! Chiar se vede a doua linie!! Iti tin pumnii!! Te asteptam cu rezultatul de la beta, Doamne ajuta!!Hands
Sisi2
Postat: Tuesday, April 27, 2021 10:26 AM

Intrat: 8/7/2019
Postari: 907
Bia_S wrote:

Buna, bine ai venit si sedere cat mai scurta! In ceea ce priveste conceptia si sarcina, am vazut ca parerile sunt impartite. O parte zic ca e safe sa faci vaccinul si in sarcina, o parte ca nu s-au facut destule studii ca sa se poata afirma ceva concret. Eu din ce vazusem, s-ar recomanda o pauza de vreo 2 luni in a concepe, dupa vaccinare. Acum nu stiu daca de atunci nu s-au actualizat informatiile. Probabil doar un medic te poate lamuri .
Bia_S
Postat: Tuesday, April 27, 2021 10:48 AM

Intrat: 4/27/2021
Postari: 15
Sisi2 wrote:

Buna, bine ai venit si sedere cat mai scurta! In ceea ce priveste conceptia si sarcina, am vazut ca parerile sunt impartite. O parte zic ca e safe sa faci vaccinul si in sarcina, o parte ca nu s-au facut destule studii ca sa se poata afirma ceva concret. Eu din ce vazusem, s-ar recomanda o pauza de vreo 2 luni in a concepe, dupa vaccinare. Acum nu stiu daca de atunci nu s-au actualizat informatiile. Probabil doar un medic te poate lamuri .

Multumesc
Si eu am primit raspunsuri diferite, cea mai logica explicatie pt mine a fost ca nu afecteaza fatul daca e sa ramai insarcinata chiar dupa doar ca sistemul imunitar e stimulat foarte tare si abia in 2 luni revine la normal. Exista riscul sa elimine o eventuala sarcina.
Eram curioasa de parerea voastra. Sunteti o sursa de informatii pretioase... am aflate multe lucruri de la voi pe care nu le stiam in legatura cu conceptia, citindu-va din umbra.
Alexutza2714
Postat: Tuesday, April 27, 2021 10:59 AM

Intrat: 4/19/2021
Postari: 41
Neata fetelor,

imi poate da cineva cateva detalii referitoare la testele de ovulatie? cineva care a reusit...nu am folosit pana acum, dar vreau sa incerc de luna aceasta... si vreau sa le fac cu ajutorul sfaturilor voastreSimplyLove , care ati experimentat...

deme tinem pumnii pt tine...sper sa fie cu ochisori coeur majoreta AngelNot

Bia_S bine ai venit printre noi. Sa ai bafta si sa reusesti cat mai repede sa ti se indeplineasca dorintabounce
maria2013
Postat: Tuesday, April 27, 2021 11:03 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2620
Locatia: Constanta
Deme, hai cu bebe, sa alergam dupa ei prin Constanta!
wannabemom
Postat: Tuesday, April 27, 2021 11:18 AM

Intrat: 1/3/2021
Postari: 462
Alexutza2714 wrote:
Neata fetelor,

imi poate da cineva cateva detalii referitoare la testele de ovulatie? cineva care a reusit...nu am folosit pana acum, dar vreau sa incerc de luna aceasta... si vreau sa le fac cu ajutorul sfaturilor voastreSimplyLove , care ati experimentat...

deme tinem pumnii pt tine...sper sa fie cu ochisori coeur majoreta AngelNot

Bia_S bine ai venit printre noi. Sa ai bafta si sa reusesti cat mai repede sa ti se indeplineasca dorintabounce

Buna! Recomand testele de ovulatie Barza. https://comenzi.farmaciatei.ro/viata-sexuala/teste-sarcina/test-de-ovulatie-barza-5-benzi-biotech-atlantic-usa-p329319
Eu pe astea le-am folosit. De asemenea, recomand aplicatia Premom - unde poti sa faci poze testelor de Ovulatie, si iti arata cand ai cel mai mare nivel de LH ca sa poti determina cel mai bine cand vei ovula.

wannabemom attached the following image(s):
173973679_1877973615693209_5987844512548306990_n.jpg

Alexutza2714
Postat: Tuesday, April 27, 2021 11:23 AM

Intrat: 4/19/2021
Postari: 41
wannabemom wrote:

Buna! Recomand testele de ovulatie Barza. https://comenzi.farmaciatei.ro/viata-sexuala/teste-sarcina/test-de-ovulatie-barza-5-benzi-biotech-atlantic-usa-p329319
Eu pe astea le-am folosit. De asemenea, recomand aplicatia Premom - unde poti sa faci poze testelor de Ovulatie, si iti arata cand ai cel mai mare nivel de LH ca sa poti determina cel mai bine cand vei ovula.

Iti multumesc frumos, am uitat sa specific ca eu sunt in Germania ras ras si nu gasesc teste Barza...despre Clear Blue ce parere ai?

Aplicatia premom e special pt testele de ovulatie Barza?
wannabemom
Postat: Tuesday, April 27, 2021 11:26 AM

Intrat: 1/3/2021
Postari: 462
Alexutza2714 wrote:

Iti multumesc frumos, am uitat sa specific ca eu sunt in Germania ras ras si nu gasesc teste Barza...despre Clear Blue ce parere ai?

Aplicatia premom e special pt testele de ovulatie Barza?

Nu, poti folosi orice test in aplicatia Premom!
Clearblue sunt cunoscute deci ar trebui sa fie bune :) Eu faceam cam 2 teste pe zi, la pranz si seara.
Important e dupa ce gasesti peak-ul, sa testezi in continuare ca sa vezi ca scade (inca vreo 2-3 zile).
In mod normal, ovulatia se petrece cam la o zi de la peak, aproximativ. Noi am avut contact 2-3 zile inaintea zilei de ovulatie, in ziua + o zi sau doua dupa (ca sa fim siguri).
Utilizatori in acelasi subiect
AleC,freya1,IoanaOlo,Maria.mmh,Oanaiuliana
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed