Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Scris: Sunday, April 18, 2021 8:42 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/15/2019
deme wrote:
Buna dimi fetele , wannabemom, felicitari pt al3lea beta!!

Eu v-am tot citit ,insa nu am mai scris, mama facand joi dimineata un mic atat cerebral, in urma caruia si-a pierdut memoria pe ziua respectiva. Este internata in spital inca, pt diferite investigatii, urmand ca abia maine sau poimaine sa ii faca RMN.

Cat despre noi.. am incercat cateva zile testele de ovulatie, care nu stiu cata relevanta au, m-am ghidat mai mult dupa ce imi spune Premom, acum vedem.
Dupa HSG , cm a venit normal sau ati avut intarzieri?

Va las poze si cu graficul de la Premom, cu toate ca nu stiu de ce a vazut Peak la valorile alea, dupa mine, testele sunt toate negativeuff

Am incept sa iau si eu DHEA de 50mg de 3 zile.

https://ibb.co/PxHHCRf
https://ibb.co/hMhLL3W

Deme sa stii ca eu in luna in care am ramas am incercat sa acopar toata perioada din ziua 11 pana cand s a ridicat temperatura, însa n am contorizat ca de obicei pt ca eram in concediu si am plecat din oras, n am luat cu mine termometru ?i teste, am zis fie ce o fi Lol Nici acum nu.stiu exact unde s a produs ovulatia nu bate graficul cu restul masuratorilor. La dublu test ei imi calculasera data fecundarii 30 decembrie iar temperatura mea s a ridicat abia in 5 ianuarie ca sa ti faci o idee. Eu credeam ca am ovulat undeva intre 2-4ianuarie.
Maria.mmh
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:19 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
oana.c. wrote:

Of, o sa vad ce se va intampla in funcctie de beta si de aparitia menstrei. La mine nu a vazut chisturi sau altceva, la tine le a vazut dinainte la eco sau le a vazut tot la exploratorie?
A zis ca e minim invaziva si apoi ar vrea sa ma treaca pe anticonceptionale putin sa ma reglez si pt ca am endometrul f subtire iar apoi sa facem ovulatie controlata si printr un tubulet sa introduca direct spermatozoizii dupa ce 'ii cerne' direct unde trebuie. Nu ma gandesc pana acolo, vreau sa rezolv momentan ce e acum.

Oana, î?i în?eleg teama pentru laparo, ?i eu am morcovul ?tii tu unde pt marti, însa cum spune ?i Andreea e tot raul spre bine.
Nu stiu cum e recuperarea dupa laparoscopie însa clar nu te po?i duce la munca 1zi - 2.
Eu sincer d-abia astept sa stau în medical. Am de facut cura?enia de paste Lol

Deme îmi pare rau pt mama ta.. Acum este ok? uff
deme
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:19 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/19/2020
ANDREEA2929A wrote:

Deme sa stii ca eu in luna in care am ramas am incercat sa acopar toata perioada din ziua 11 pana cand s a ridicat temperatura, însa n am contorizat ca de obicei pt ca eram in concediu si am plecat din oras, n am luat cu mine termometru ?i teste, am zis fie ce o fi Lol Nici acum nu.stiu exact unde s a produs ovulatia nu bate graficul cu restul masuratorilor. La dublu test ei imi calculasera data fecundarii 30 decembrie iar temperatura mea s a ridicat abia in 5 ianuarie ca sa ti faci o idee. Eu credeam ca am ovulat undeva intre 2-4ianuarie.

Stiu ce spui Andreea, am facut testele doar asa de curiozitate. Eu ovulez dupa z16, am un CM de 33-34zile, si nu ne-a mai stresat, mai ales ca astept urmatorul CM sa incep monitorizarea pt IUI si apoi FIV. Am incercat sa acoperim zilele de dupa HSG si spermograma.

Freya sa stii ca am tinut cont si de ce ai spus tu, insa daca o sa mai ruleze programul pt FIV, e nevoie de 3 IUI, ca sa te incadreziuff . 1 IUI oricum vreau sa fac, asa pt mine, sa am sufletul impacat.

Am auzit si de mini FIV, adica doar cu stimulare usoara ,iar ca si costuri mult mai lejer. Cel putin asta am citit pe grupul de FB.

Wannabemom, sunt din Constanta, insa iti multumesc Cheek Kiss In prima zi de CM trebuie sa sun medicul sa ma programeze pt monitorizare si vedem ce o sa fie. Poate am noroc ca tine si nu mai vine CM dupa HSGLol
deme
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:22 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Maria.mmh wrote:

Oana, î?i în?eleg teama pentru laparo, ?i eu am morcovul ?tii tu unde pt marti, însa cum spune ?i Andreea e tot raul spre bine.
Nu stiu cum e recuperarea dupa laparoscopie însa clar nu te po?i duce la munca 1zi - 2.

Mersi Maria, da.. Este mai bine, si-a serbat ieri ziua de nastere(59 ani) in spitaluff . Mai are mici pierderi de memorie insa e mai bine. Am noroc ca, cumnata mea face practica in spital si mi-a dat o uniforma de-a ei si am putut sa intru sa o vad pe mama :)
oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:38 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
ANDREEA2929A wrote:

Fibroamele da,insa nu a zis ca le.scoate, a fost supriza. Cat despre trompe este o alta eco cu subtanta de contrast pe care am facut o hycosy ?i netrecand substanta a propus laparo, la mine a fost altceva.

Da.. Mie mi a zis ca facem laparo ca sa vedem ce e acolo ( nu stiu la ce se refera, stiu ca se gandea sa nu fie cumva sarcina abdominala)...
oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:40 AM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Eu oricum am co peste o sapt... Deci cum mi a spus sa urmarim beta l 72 de h si sa vedem dc vine menstra intr o sapt apoi discutam, daca se hotaraste la laparo probabil se va suprapune cu co ul meu...
oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:40 AM
Nivel

Sincer mi e teama tare sa nu fie vreo tumoare pe la organe... Doamne numai la prostii ma gandesc uff
Isa29
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:50 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2021
Oana.c, am urmarit si eu postarile tale sa vad cum a evoluat situatia ta. Cel mai probabil e ceva ce nu s-a eliminat complet, nu-ti fa griji inutil de ceva mai grav. Desi stiu foarte bine ce usor e sa ajungi cu gandurile acolo, cand mi-a spus medicul meu de polip si am inceput sa caut pe net despre treaba asta am ajuns si eu sa citesc bazaconii, nu mai poti da un search pe google fara sa apara cuvantul tumora. Cel mai important e sa ajungi la medicul potrivit, eu am fost din prima intrigata de situatia ta ca nu a fost acordata atentie de la bun inceput, ca e beta mic si ca e de la suplimente. Cu medicul potrivit si cu investigatiile relevante se va ajunge la un rezultat pozitiv, sunt sigura de asta. Cheek Kiss
zgubyro
Scris: Sunday, April 18, 2021 9:55 AM
Nivel

Inregistrat: 4/18/2017
oana.c. wrote:

Eu oricum am co peste o sapt... Deci cum mi a spus sa urmarim beta l 72 de h si sa vedem dc vine menstra intr o sapt apoi discutam, daca se hotaraste la laparo probabil se va suprapune cu co ul meu...

Oana nu te grabi sa tragi concluzii, si nici nu cauta pe internet prea mult, lasa medicul sa se pronunte. Faptul ca nu ai chisturi este un lucru bun, iar din ce inteleg tu te simti bine, nu ai alte simptome (din cate stiu is mai multe simptome asociate, ca sa se gandeasca la lucruri mai nasoale). Doamne ajuta sa scada beta si sa vina ciclu. Fii optimista, trebuie sa fie bine!
oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 10:38 AM
Nivel

Va multumesc mult, sunt foarte panicoasa. Nu am simptome, nu sangerari nu dureri, nimic, sunt f ok. Ma gandesc ca dc erau resturi vedeau in uter sau nu... Nici nu mai vreau sa ma gandesc.
Va imbratisez pe toate si vadoresc multa sananate voua si familiilor voastre
Va voi tine la curent, asa ma mai linistesc si eu cu sustinerea voastra.
freya1
Scris: Sunday, April 18, 2021 10:51 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
deme Cheek Kiss sanatate mamei !
de mini-fiv sau fiv pe ciclu natural nu stiu ce sa zic, eu de ex nu am raspuns la stimulare nici cu doza maxima si a avut doar 2 foliculi, deci ce sa mai zic fara
economisesti din costul tratamentului doar, punctia oricum o platesti si acolo e cea mai mare parte din cost (indiferent de cati foliculi sunt), deci nu cred ca e o afacere
consulta-te cu medicul, mie dr mea mi-a zis ca nu imi recomanda si a avut dreptate

oana, nu te gandi la operatie deocamdata, ca nu e cazul Cheek Kiss cand mai repeti beta ?
Sisi2
Scris: Sunday, April 18, 2021 11:24 AM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
Deme, multa sanatate mamei tale!!Cheek Kiss Dupa HSG mie menstruatia mi-a venit normal.

Wannabe, felicitari pentru beta 3!! hearts

Oana C. Imi pare rau ca treci prin asta. Si eu cred ca sunt ceva ramasite de data trecuta. Daca era extrauterina ma gandesc ca aveai dureri si simptome! Sper din suflet sa se elimine la menstruatie! Sa nu fie cazul de alte interventii!!

oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 11:30 AM
Nivel

freya1 wrote:
deme Cheek Kiss sanatate mamei !
de mini-fiv sau fiv pe ciclu natural nu stiu ce sa zic, eu de ex nu am raspuns la stimulare nici cu doza maxima si a avut doar 2 foliculi, deci ce sa mai zic fara
economisesti din costul tratamentului doar, punctia oricum o platesti si acolo e cea mai mare parte din cost (indiferent de cati foliculi sunt), deci nu cred ca e o afacere
consulta-te cu medicul, mie dr mea mi-a zis ca nu imi recomanda si a avut dreptate

oana, nu te gandi la operatie deocamdata, ca nu e cazul Cheek Kiss cand mai repeti beta ?

Luni repet, freya, si apoi joi.
oana.c.
Scris: Sunday, April 18, 2021 11:30 AM
Nivel

Sisi2 wrote:
Deme, multa sanatate mamei tale!!Cheek Kiss Dupa HSG mie menstruatia mi-a venit normal.

Wannabe, felicitari pentru beta 3!! hearts

Oana C. Imi pare rau ca treci prin asta. Si eu cred ca sunt ceva ramasite de data trecuta. Daca era extrauterina ma gandesc ca aveai dureri si simptome! Sper din suflet sa se elimine la menstruatie! Sa nu fie cazul de alte interventii!!

Sper din suflet si eu sa scap usor.
Irinan
Scris: Sunday, April 18, 2021 1:31 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
deme wrote:
Buna dimi fetele , wannabemom, felicitari pt al3lea beta!!

Eu v-am tot citit ,insa nu am mai scris, mama facand joi dimineata un mic atat cerebral, in urma caruia si-a pierdut memoria pe ziua respectiva. Este internata in spital inca, pt diferite investigatii, urmand ca abia maine sau poimaine sa ii faca RMN.

Cat despre noi.. am incercat cateva zile testele de ovulatie, care nu stiu cata relevanta au, m-am ghidat mai mult dupa ce imi spune Premom, acum vedem.
Dupa HSG , cm a venit normal sau ati avut intarzieri?

Va las poze si cu graficul de la Premom, cu toate ca nu stiu de ce a vazut Peak la valorile alea, dupa mine, testele sunt toate negativeuff

Am incept sa iau si eu DHEA de 50mg de 3 zile.

https://ibb.co/PxHHCRf
https://ibb.co/hMhLL3W

Asa e setata aplicatia sa aleaga peak valoarea cea mai mare, mai ales ca la tine dupa a scazut. Eu zic sa continui cu testele ca sigur nu ai ovulat inca.. o sa ti schimbe si peak ul daca adaugi un test cu valoare mai mareCheek Kiss
Imi pare rau pt mama ta ,multa sanatate ei si voua multa putere sa i fiti alaturiBuddy1
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.