Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria.mmh
Scris: Friday, April 16, 2021 10:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2019
alina89 wrote:

Trebuie sa vezi cerintele, de exemplu la Groupama trebuie sa treaca 11 luni de cand ai semnat contractul cu ei ca sa se deconteze nasterea sau ecografii legate de nastere, la Generali (parca, sper sa nu ii incurc) iti deconteaza 7000 din costul nasterii etc, la altele nu stiu. Dar la toate ai clauze si poti sa pui intrebari aditionale sa te lamureasca. Eu cu Groupama am vrut sa inchei la a 2a sarcina dar ce crezi ca m-a mancat undeva sa le mentionez ca am urmat un tratament cu antidepresive acum 10 ani si mi-au cerut toate rapoartele medicale de atunci (singurul tratament urmat de mine vreodata pentru orice Lol ) asa ca i-am trimis undeva cu tot cu contract pentru ca nu aveam acces la asa ceva si nu stateam sa caut doctori de acum 10 ani sa obtin niste foi dintrun caiet Big Surprise

Multumesc de info. Chiar ma bate gândul sa ma interesez sa fac o asigurare de genul
Isa29
Scris: Friday, April 16, 2021 10:20 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2021
Buna tuturor,

Azi sunt in ziua 15 a cm si nu mi se intensifica deloc de 3 zile testele de ovulatie, ati mai patit asta? Luna trecuta de la o zi la alta erau ceva mai intense iar in ziua 15 am avut peak pe premom, era evidenta evolutia liniei de testare. Posibil sa nu se sparga foliculul desi e matur deja (22 mm)? Nici simptome de ovulatie n-am, doar ceva egg, fara niciun fel de durere pana acum desi lunar am identificat ovulatia dupa asta.

Wannabe, tu ce teste de ovulatie ai folosit? Astea Dr Max nu se intensifica asa ca alea din poza atasata de tine de pe premom.
freya1
Scris: Friday, April 16, 2021 10:32 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
La mine urmarind ecografic mi se pozitivau de cand avea 17-18 mm foliculul, la 22 e cam cazul sa se fi spart, deci nu stiu ce sa zic
De obicei ai teste de ovulatie pozitive? In mod normal as crede ecografia, poti face un progesteron la vreo 8 zile de la eco sa vezi daca ai ovulat a doua zi sau pe acolo
wannabemom
Scris: Saturday, April 17, 2021 8:28 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/3/2021
Isa29 wrote:
Buna tuturor,

Azi sunt in ziua 15 a cm si nu mi se intensifica deloc de 3 zile testele de ovulatie, ati mai patit asta? Luna trecuta de la o zi la alta erau ceva mai intense iar in ziua 15 am avut peak pe premom, era evidenta evolutia liniei de testare. Posibil sa nu se sparga foliculul desi e matur deja (22 mm)? Nici simptome de ovulatie n-am, doar ceva egg, fara niciun fel de durere pana acum desi lunar am identificat ovulatia dupa asta.

Wannabe, tu ce teste de ovulatie ai folosit? Astea Dr Max nu se intensifica asa ca alea din poza atasata de tine de pe premom.

Neata. Am folosit teste de ovulatie Barza...cutia aceea albastra-verde unde sunt 5 teste inauntru, si ai si un test de sarcina cadou.

Teste de la Dr. Max am folosit doar de sarcina, niciodata de ovulatie. Si observasem acum 2 luni la biochimica ca alea de sarcina aveau linia mai putin evidenta decat alte marci, aceeasi sensibilitate. De atunci nu am mai folosit, nu imi plac.

Later Edit: https://comenzi.farmaciatei.ro/viata-sexuala/teste-sarcina/test-de-ovulatie-barza-5-benzi-biotech-atlantic-usa-p329319 - din astea am folosit
Isa29
Scris: Saturday, April 17, 2021 9:20 AM
Nivel

freya1 wrote:
La mine urmarind ecografic mi se pozitivau de cand avea 17-18 mm foliculul, la 22 e cam cazul sa se fi spart, deci nu stiu ce sa zic
De obicei ai teste de ovulatie pozitive? In mod normal as crede ecografia, poti face un progesteron la vreo 8 zile de la eco sa vezi daca ai ovulat a doua zi sau pe acolo

Luna trecuta am avut teste pozitive, dureri specifice in ziua ovulatiei si am confirmat-o la 7 zile dupa cu un progesteron de 25 ng, atat doar ca nu am urmarit-o ecografic.
Irinan
Scris: Saturday, April 17, 2021 10:40 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
wannabemom wrote:

Neata. Am folosit teste de ovulatie Barza...cutia aceea albastra-verde unde sunt 5 teste inauntru, si ai si un test de sarcina cadou.

Teste de la Dr. Max am folosit doar de sarcina, niciodata de ovulatie. Si observasem acum 2 luni la biochimica ca alea de sarcina aveau linia mai putin evidenta decat alte marci, aceeasi sensibilitate. De atunci nu am mai folosit, nu imi plac.

Later Edit: https://comenzi.farmaciatei.ro/viata-sexuala/teste-sarcina/test-de-ovulatie-barza-5-benzi-biotech-atlantic-usa-p329319 - din astea am folosit

Ai mai facut test wannabe? Poate ne pui o poza sa ne mai ridici moralullove
wannabemom
Scris: Saturday, April 17, 2021 10:48 AM
Nivel

Irinan wrote:

Ai mai facut test wannabe? Poate ne pui o poza sa ne mai ridici moralullove

:)

Mai am doar unul sensibil, de 10. Altele nu mai cumpar :)
Nici nu stiu cand sa-l fac, fiind ultimul.
In schimb inca mai am destule de 25...d-alea de 20 de bani :)

wannabemom attached the following image(s):
174114780_1919390151532254_7359698787516776241_n.jpgscreenshot_20210417-121616_gallery.jpg

wannabemom
Scris: Saturday, April 17, 2021 1:20 PM
Nivel

Gata, am fost la Beta. Acum am de asteptat...
Inca ceva..pe trimiterea pe care mi-a lasat-o doamna doctor la receptie scrie sa repet la 24h.. deci aparent o sa merg si maine.
AndreiutzaEu
Scris: Saturday, April 17, 2021 1:31 PM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
wannabemom wrote:
Gata, am fost la Beta. Acum am de asteptat...
Inca ceva..pe trimiterea pe care mi-a lasat-o doamna doctor la receptie scrie sa repet la 24h.. deci aparent o sa merg si maine.
Hai sa auzim de bine
Isa29
Scris: Saturday, April 17, 2021 3:16 PM
Nivel

Tin pumnii wannabe la un beta frumos coeur

Acum am mai facut un test de ovulatie, ca am inceput sa am niste crampe si s-a mai intensificat linia de testare, se pare ca e vorba de o ovulatie tarzie, voi face si un progesteron peste o saptamana oricum.

Stiu ca nu e pozitiv, dar ca idee ieri abia se vedea linia de testare.

Isa29 attached the following image(s):
aea3aa48-ed65-4c27-9ade-61c2b7fcb9fd.jpeg

Irinan
Scris: Saturday, April 17, 2021 3:38 PM
Nivel

wannabemom wrote:

:)

Mai am doar unul sensibil, de 10. Altele nu mai cumpar :)
Nici nu stiu cand sa-l fac, fiind ultimul.
In schimb inca mai am destule de 25...d-alea de 20 de bani :)
e o crestere frumoasa de la unul la altulcoeur
Irinan
Scris: Saturday, April 17, 2021 3:38 PM
Nivel

Isa29 wrote:

Acum am mai facut un test de ovulatie, ca am inceput sa am niste crampe si s-a mai intensificat linia de testare, se pare ca e vorba de o ovulatie tarzie, voi face si un progesteron peste o saptamana oricum.

majoreta majoreta
wannabemom
Scris: Saturday, April 17, 2021 4:18 PM
Nivel

Isa29 wrote:

Multumesc Irina si Isa!!!
Eu as face teste de ovulatie macar de doua ori pe zi... faceam pe la pranz si seara. Hai ca in curand o sa fie pozitiv! majoreta
wannabemom
Scris: Saturday, April 17, 2021 5:03 PM
Nivel

A venit!
481.94 coeur coeur coeur

wannabemom attached the following image(s):
beta_3.jpg

AndreiutzaEu
Scris: Saturday, April 17, 2021 5:11 PM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
wannabemom wrote:
A venit!
481.94 coeur coeur coeur
Sarcina usoara si bebe sanatos
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.