Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria.mmh
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:06 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2019
Claudela90 wrote:
https://postimg.cc/xkxXVDx9 feteeeelot am facut 2 teste.ce ziceti???va rog taspuns urgent!!!sunt oare insarcinat

Sunt foarte pozitive!
Fetelor, ?ti?i vreuna ceva de testele astea? Am întrat sa îmi iau gel de cura?are de la Cerave ?i le-am vazut.
Amuzant e cum lânga sunt ni?te prezervative Lol
https://ibb.co/YchMfBV
OtiliaC
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:07 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/22/2020
Update: Am fost si eu azi la eco, dupa stimulare aveam un folicul dominant de 1,8 cm pe ovarul stang (ma bucur ca e acolo desii la ecografiile anterioare parea ca o sa fie folicul dominant pe ovarul drept), tot pe acest ovar am ramas si data trecuta, maine dimineata fac pregnyl-ul. Ma rog sa fie cu noroc!
Apropo, in cat timp iese hcg-ul din corp, dupa pregnyl?
OtiliaC
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:13 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Sunt foarte pozitive!
Fetelor, ?ti?i vreuna ceva de testele astea? Am întrat sa îmi iau gel de cura?are de la Cerave ?i le-am vazut.

Ma bate si pe mine gandul sa cumpar mai multe teste de sarcina ieftine sa incep sa testez din ziua 8 9, pe ce site sunt?
Claudela90
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:14 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/30/2021
Maria.mmh wrote:

Sunt foarte pozitive!
sunt ca stersw.tot nu imi vine sa cred.siguuur sunt pozitive??iloveyou mersii
wannabemom
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:20 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/3/2021
wannabemom
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:20 PM
Nivel

Claudela90 wrote:

Claudela sunt foarte pozitive!!!
Mergi maine sa iti faci testul de sange, Beta HCG! Bravoo
wannabemom
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:21 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Sunt foarte pozitive!

Maria, nu le am mai vazut pana acum dar presupun ca sunt ok. Nu cred ca sunt foarte sensibile la pretul ala, insa.
laura513
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:27 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2017
wannabemom wrote:
Mai am vreo 90 de teste Alinta. Ma si miram de ce acum costau doar 20 de bani bucata pe Emag. Aparent expira in aprilie. Deci in curand nu mai sunt bune de nimic.

Sau...oare le pot folosi si daca expira? Care ar fi riscul? Ma gandesc ca rezultat fals pozitiv e cam greu sa arate...

Inclusiv medicamentele sunt ok cam 6 luni dupa data expirarii. Testele nu cred sa aiba probleme prea curand. Am avut niste teste gen cele de pH, pentru a determina inflamatia vaginala. Erau expirate de vreo 2ani Lol Si chiar au functionat. Asa ca foloseste-le linistita, chiar si dupa termen.
laura513
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:31 PM
Nivel

Claudela90 wrote:

Claudela, esti insarcinata :) Mai fa maine-poaimaine un test, sa vezi cum linia de test se facet tot mai intensa. Si mergi sa-ti recoltezi beta hcg, cu repetare la 48 h la acelasi laborator. Felicitari! Cheek Kiss
laura513
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:36 PM
Nivel

oana.c. wrote:
Am mai facut azi un test de curiozitate ca sa imi dau seama daca val beta ar creste... Si din ce vad cred ca asa e. Testul de sus e de alaltaieri, cel de jos e de azi.
Nu stiu la ce sa ma astept.
Maine dimi recoltez si transmit rez medicului sa vedem ce e de facut.

https://www.pregnancylab.net/2011/10/four-reasons-for-positive-hcg-test-in-the-absence-of-pregnancy.html

Daca ai test pozitiv, clar nu e eroare de laborator. Repeta beta si continua investigatiile, sper sa afli repede cauza.

laura513 attached the following image(s):
20210401_213607.jpg

freya1
Scris: Thursday, April 1, 2021 9:57 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
OtiliaC wrote:
Update: Am fost si eu azi la eco, dupa stimulare aveam un folicul dominant de 1,8 cm pe ovarul stang (ma bucur ca e acolo desii la ecografiile anterioare parea ca o sa fie folicul dominant pe ovarul drept), tot pe acest ovar am ramas si data trecuta, maine dimineata fac pregnyl-ul. Ma rog sa fie cu noroc!
Apropo, in cat timp iese hcg-ul din corp, dupa pregnyl?

In 7-10 zile iese hcg-ul, mie mi-a iesit test pozitiv si la 10-11 zile dupa ovitrelle
wannabemom
Scris: Thursday, April 1, 2021 10:20 PM
Nivel

freya1 wrote:

In 7-10 zile iese hcg-ul, mie mi-a iesit test pozitiv si la 10-11 zile dupa ovitrelle

am patit la fel luna trecuta....tot dupa Ovitrelle... ajunsesem sa ma intreb daca e ceva acolo sau tot nu disparuse Ovitrelle...cam 11 zile am tot vazut pe teste linii.
wannabemom
Scris: Thursday, April 1, 2021 10:21 PM
Nivel

laura513 wrote:

Inclusiv medicamentele sunt ok cam 6 luni dupa data expirarii. Testele nu cred sa aiba probleme prea curand. Am avut niste teste gen cele de pH, pentru a determina inflamatia vaginala. Erau expirate de vreo 2ani Lol Si chiar au functionat. Asa ca foloseste-le linistita, chiar si dupa termen.

Super!
Maria.mmh
Scris: Thursday, April 1, 2021 10:34 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
wannabemom wrote:

Maria, nu le am mai vazut pana acum dar presupun ca sunt ok. Nu cred ca sunt foarte sensibile la pretul ala, insa.

Sunt de 20 ?i subt pe axafarm.roras
OtiliaC
Scris: Thursday, April 1, 2021 10:41 PM
Nivel

freya1 wrote:

Atunci o sa ascult sfatul medicului, sa fac test in ziua 13 sau 14 dpo, atunci o sa fie vreo 16 zile de la pregnyl.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.