Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irda
Scris: Saturday, March 27, 2021 4:42 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/29/2020
Irinan wrote:
Haideti sa ne ridicam putin moralul, de mult nu s a vazut un test pozitiv pe aici. Va atesez testele cumnatei mele.. primul e din 10dpo, al doilea 12dpo si al treilea 15dpo. Sa dea Domnul sa avem toate teste din asteamajoreta

Foarte frumoase! hearts Felicitari cumnatei!

?i la mine e negativ din pacate beta, iar progesteronul e in faza foliculara, so... O sa declar ziua 1 pe 25, când trebuia sa-mi vina si aia e, de?i a fost total atipica menstruatia si înca îmi simt uterul "greu".

Mult succes fetelor care urmeaza sa testeze! grup
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 4:56 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Irda wrote:

?i la mine e negativ din pacate beta, iar progesteronul e in faza foliculara, so... O sa declar ziua 1 pe 25, când trebuia sa-mi vina si aia e, de?i a fost total atipica menstruatia si înca îmi simt uterul "greu".

Imi pare.rau Irda.Buddy1 mai am si eu 4 zile.pana.la cm
oana.c.
Scris: Saturday, March 27, 2021 6:36 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
Fetelor mai aveti cumva codul de reducere de la testele barza de pe lugulugu?as da o comanda.
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 8:39 PM
Nivel

oana.c. wrote:
Fetelor mai aveti cumva codul de reducere de la testele barza de pe lugulugu?as da o comanda.

Cauta in urma mes de la Laura. Sigur il gasesti
deme
Scris: Saturday, March 27, 2021 10:27 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/19/2020
Irda wrote:

Imi pare rau fetelor..
Eu niciodata nu am vazut un test pozitiv Lol al meu ma refer Lol
AndreiutzaEu
Scris: Saturday, March 27, 2021 11:50 PM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
În legatura cu testele de ovulatie. O întrebare. Ovula?ia se produce când este testul pozitiv sau la 24-48 de ore de când e pozitiv? Am auzit n variante
oana.c.
Scris: Sunday, March 28, 2021 9:42 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
AndreiutzaEu wrote:
În legatura cu testele de ovulatie. O întrebare. Ovula?ia se produce când este testul pozitiv sau la 24-48 de ore de când e pozitiv? Am auzit n variante

Pe prescriptia testelor scrie ca la 24-48 h, medicul meu ginecolog mi a zis ca la 3 zile... Acum nici eu nu stiu.
Irda
Scris: Sunday, March 28, 2021 9:46 AM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

Buna dimineata, dragilorgrup!

AndreiutzaEu, teoretic ovulatia se produce la minimum 24 de ore dupa cel mai intens test de ovulatie.

Multumesc, fetelor! grup

Am picat oleaca in butoi ieri, dar m-am scos cu, cumparaturi de teste de pe Amazonras, 100 de LH si 40 de sarcina Easy at home.
Îmi place brandul si vad ca la cumnata Irinei a iesit pozitiv din ziua 10, so nu e nevoie de bani dati pe teste de sensibilitate mai mare.
Cu transport cu tot, pretul a iesit de 1,5 lei pe test, ceea ce e super. ras

Dacă tot nu ma pot abtine de la testat, măcar sa o fac cu teste bune, dar un pret decent dance
AndreiutzaEu
Scris: Sunday, March 28, 2021 9:51 AM
Nivel

Irda wrote:

Buna diminea?a, dragilorgrup!

AndreiutzaEu, teoretic ovulatia se produce la minimum 24 de ore dupa cel mai intens test de ovulatie.

Multumesc, fetelor! grup

Am picat oleaca in butoi ieri, dar m-am scos cu, cumparaturi de teste de pe Amazonras, 100 de LH ?i 40 de sarcina Easy at home.
Îmi place brandul si vad ca la cumnata Irinei a iesit pozitiv din ziua 10, so nu e nevoie de bani dati pe teste de sensibilitate mai mare.

SimplyLove Viola a?i facut vreodata? Scrie ca din ziua 8 concep?ie, iar farmacista îl recomanda ca foarte bun.
AndreiutzaEu
Scris: Sunday, March 28, 2021 9:56 AM
Nivel

Irda wrote:

Buna diminea?a, dragilorgrup!

Multumesc, fetelor! grup

Am picat oleaca in butoi ieri, dar m-am scos cu, cumparaturi de teste de pe Amazonras, 100 de LH ?i 40 de sarcina Easy at home.
În cât timp ajung?
Irda
Scris: Sunday, March 28, 2021 10:09 AM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

SimplyLove Viola a?i facut vreodata? Scrie ca din ziua 8 concep?ie, iar farmacista îl recomanda ca foarte bun.

Am facut in fiecare luna, de când ne-am apucat de proiectul bb3 (3 luni) ?i nu îl recomand. E scump si mie mi-a dat niste rezultate dubioaseras

Astea sunt teste facute luna trecuta:

Mai jos, Viola e cel portocaliu (sensibilitate de 5UI), cel de la mijloc e dr. Max de 10 UI, iar cel de sus e Hylan de 20UI(parca), rezultatele astea erau pe un beta HCG de <0.1, negativ:

https://ibb.co/3pbvMgK

Eu cu testele de mai sus, eram sigura ca e ceva instalat la bord.

Testele de pe Amazon ajung cam în 10 zile (parca lucrătoare), nu mai stiu exact când au ajuns cele comandate în ianuarieNuStiu (am mai avut o tura de Easy at home si mi-au plăcut tare (au si aplicatie, care îti interpretează poza cu testul de ovulatie/sarcina) .

AndreiutzaEu
Scris: Sunday, March 28, 2021 10:12 AM
Nivel

Irda wrote:

Am facut in fiecare luna, de când ne-am apucat de proiectul bb3 (3 luni) ?i nu îl recomand. E scump ?i mie mi-a dat ni?te rezultate dubioaseras

Astea sunt teste facute luna trecuta:

Mai jos, Viola e cel portocaliu (sensibilitate de 5UI), cel de la mijloc e dr. Max de 10 UI, iar cel de sus e Hylan de 20UI(parca), rezultatele astea erau pe un beta HCG de <0.1, negativ:

https://ibb.co/3pbvMgK

Eu cu testele de mai sus, eram sigura ca e ceva instalat la bord.

Barza stiu ca nu e ok. Eram curioasa de viola. Eu as încerca clear blue, dar nu îl mai gasesc la noi. De aceea am întrebat cât dureaza comanda pe Amazon
Irinan
Scris: Sunday, March 28, 2021 11:39 AM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

Mie personal nu imi plac testele de la Viola, dar e strict o parere personalaCheek Kiss
Irinan
Scris: Sunday, March 28, 2021 11:41 AM
Nivel

Irda wrote:

Buna dimineata, dragilorgrup!

Multumesc, fetelor! grup

Am picat oleaca in butoi ieri, dar m-am scos cu, cumparaturi de teste de pe Amazonras, 100 de LH si 40 de sarcina Easy at home.

Daca tot nu ma pot abtine de la testat, macar sa o fac cu teste bune, dar un pret decent dance

Si a fost o liniuta clara, fara nevoie de lupa si de modificari ale pozeiCheek Kiss doamne ajuta luna viitoare sa ti arate si tie la fel (si mie in mai)majoreta majoreta si la toate fetele
AndreiutzaEu
Scris: Sunday, March 28, 2021 12:05 PM
Nivel

Multumesc fetelor Buddy1
O întrebare mai am. Cele ale caror soți au oligoastenoteratospermie va zis dr ca puteti încerca? Ca avem sanse?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.