Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, March 27, 2021 6:59 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/15/2019
Irda wrote:

Draga, Andreea, multumesc pentru ca ti-ai luat din timpul tau, ca sa postezi mesajul de mai sus, dar cu siguranta era mai bine sa citesti postarile mele si sa vezi evolutia testelor si cantitatea sangerarilor, înainte sa presupui cele scrise.
Fara suparare, dar fiecare îsi gestioneaza situatia proprie, cum considera de cuviinta, iar raspunsul la întrebarile tale îl gaseai tot în ceea ce am scris în aceste zile.
Maine merg la dozare de Beta si progesteron si daca e cazul sa fie pozitiv, îl repet la 48 de ore.
Tot ceea ce ai scris în mesaj se poate întâlni în cazul unei sarcini tipice (toate sarcinile mele au fost altfel... Sângerari pana în sapt 11 ?i apoi contractii si totusi am 2 fete adolescente minunate, rezultate din aceste sarcini iesite din norma)

Seara frumoasa, tuturor! grup

Irda, nu trebuie sa te superi, probabil noi fetele care nu am avut pana acum o sarcina dusa cap coada din cauza problemelor de fertilitate gandim un pic altfel si e justificat, nu mai suntem in secolul in care asteptam sa vedem ce se intampla ca deh..daca e ok o sa se tina... Nu mai e asa, fara interventie cu siguranta nu reuseam, eu am mai scris si am creat suparari inutile pe tema asta.
Vad ca si tu ai cateva pierdute pe langa cele doua fete, dar probabil ai considerat ca asa a fost sa fie... Eu pana la 30 ani am luptat extrem de mult cu infertilitatea si fetele din generatia mea la fel, ,,asta e trendul, asa se pare". Si dupa prima pierdere, am.simtit ca mi fuge pământul de sub picioare la.3 luni după o operatie deloc placuta și drumuri la medici și analize!
Doamne ajuta sa fie bine de data asta si sa fie doar un start cu emotii! Iti tin pumnii!
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, March 27, 2021 7:07 AM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Maria.mmh wrote:

iloveyou iloveyou computerlove
Ca sa mai ies din starea asta m-am apucat de facut cozonaci. S-a terminat totul cu un deget taiat, un castron spart ?i bucataria devastata hohot

Maria, eu dupa prima pierdere, am aruncat jumate de casa, i am umplut de 4 ori masina sotului cu ce era de aruncat...Lol apoi m am dus si mi am luat 3 covoare Lol
IoanaIoanaC
Scris: Saturday, March 27, 2021 9:21 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
ANDREEA2929A wrote:

Irda, nu trebuie sa te superi, probabil noi fetele care nu am avut pana acum o sarcina dusa cap coada din cauza problemelor de fertilitate gandim un pic altfel si e justificat, nu mai suntem in secolul in care asteptam sa vedem ce se intampla ca deh..daca e ok o sa se tina... Nu mai e asa, fara interventie cu siguranta nu reuseam, eu am mai scris si am creat suparari inutile pe tema asta.
Vad ca si tu ai cateva pierdute pe langa cele doua fete, dar probabil ai considerat ca asa a fost sa fie... Eu pana la 30 ani am luptat extrem de mult cu infertilitatea si fetele din generatia mea la fel, ,,asta e trendul, asa se pare". Si dupa prima pierdere, am.simtit ca mi fuge pamântul de sub picioare la.3 luni dupa o operatie deloc placuta ?i drumuri la medici ?i analize!
Doamne ajuta sa fie bine de data asta si sa fie doar un start cu emotii! Iti tin pumnii!

Cred ca aici e diferenta! Altfel vezi lucrurile dupa ce te lupti cu infertilitatea. Sunt si eu de accord cu tine ca nu as fi asteptat atat, insa se pare ca noi avem tendinta de a exagera putin lucrurile datorita istoricului nostru. Eu si cand aud de sarcini naturale pe la cunostinte ii trimit la dozat progesteronul acum, desi sunt constienta ca la o sarcina naturala rareori este cazul. E o diferenta de perceptie, si nu suntem nici noi de condamnat, nici cele care lasa lucrurile sa decurga de la sine. Desi, Irda, sincer acum, nu aveai aceeasi varsta cand ai avut cele 2 sarcini cu sangerari care pana la urma au decurs bine, e si acesta un aspect de luat in calcul.

Pana la urma fiecare stie cat poate indura, prin cate pierderi paote trece si cat timp isi aloca sa incerce. E o alegere personala a fiecaruia.

Maria, macar cozonacii au iesit? Lol
AndreiutzaEu
Scris: Saturday, March 27, 2021 9:27 AM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
Irinan wrote:
Hcg negativ, <0,1, nici vb de implantare. Astept cm de acumBye2
Buddy1 Buddy1 Buddy1 Buddy1 Bună. Curaj. Sunt sigura ca va veni bebele mult dorit.

Ca sa va încurajez si sper sa nu fie cu suparare

Cumnata si cumnatul meu au avut ambii probleme. Mari. S-au chinuit 3 ani.. Sarcina pierduta... Etc. Acum au reușit si au minune de bebe

Deci Doamne Doamne ne ajutaBuddy1 Buddy1
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 9:57 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
AndreiutzaEu wrote:
Buddy1 Buddy1 Buddy1 Buddy1 Buna. Curaj. Sunt sigura ca va veni bebele mult dorit.

Ca sa va încurajez si sper sa nu fie cu suparare

Cumnata si cumnatul meu au avut ambii probleme. Mari. S-au chinuit 3 ani.. Sarcina pierduta... Etc. Acum au reu?it si au minune de bebe

Deci Doamne Doamne ne ajutaBuddy1 Buddy1

Cheek Kiss
deme
Scris: Saturday, March 27, 2021 10:00 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Irinan wrote:

Cheek Kiss

Luna viitoare cu forte noi Cheek Kiss
deme
Scris: Saturday, March 27, 2021 10:03 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
EU sunt oarecum ingrijorata pt ca al meu are spermograma programata saptamana viitoare, sper sa nu fie probleme, sa nu se deprime, pt ca si asa ne luptam cu starile lui de panica/anxietate, iar asta ar fi inca ceva in plus uff
Maria.mmh
Scris: Saturday, March 27, 2021 10:20 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
IoanaIoanaC wrote:

Cred ca aici e diferenta! Altfel vezi lucrurile dupa ce te lupti cu infertilitatea. Sunt si eu de accord cu tine ca nu as fi asteptat atat, insa se pare ca noi avem tendinta de a exagera putin lucrurile datorita istoricului nostru. Eu si cand aud de sarcini naturale pe la cunostinte ii trimit la dozat progesteronul acum, desi sunt constienta ca la o sarcina naturala rareori este cazul. E o diferenta de perceptie, si nu suntem nici noi de condamnat, nici cele care lasa lucrurile sa decurga de la sine. Desi, Irda, sincer acum, nu aveai aceeasi varsta cand ai avut cele 2 sarcini cu sangerari care pana la urma au decurs bine, e si acesta un aspect de luat in calcul.

Pana la urma fiecare stie cat poate indura, prin cate pierderi paote trece si cat timp isi aloca sa incerce. E o alegere personala a fiecaruia.

Maria, macar cozonacii au iesit? Lol

Criminaliras a meritat dezastrul.
Fetelor eu de diminea?a m am dus la biserica, mi-am tot cautat un loc unde sa stau, m-am a?ezat ?i când am ridicat privirea pe perete am vazut asta https://ibb.co/6Rbcd5P
Am plecat mai linistita sincera sa fiu AngelNot
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 11:55 AM
Nivel

deme wrote:

Luna viitoare cu forte noi Cheek Kiss

Fac o luna pauza. Urmaresc ovulatia etc, dar nu incercam..De la inceputul lui mai revin pe baricadetopai Cheek Kiss
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 11:55 AM
Nivel

deme wrote:
EU sunt oarecum ingrijorata pt ca al meu are spermograma programata saptamana viitoare, sper sa nu fie probleme, sa nu se deprime, pt ca si asa ne luptam cu starile lui de panica/anxietate, iar asta ar fi inca ceva in plus uff

Macar nu o sa stati in incertitudimeCheek Kiss
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 11:57 AM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Criminaliras a meritat dezastrul.
Fetelor eu de diminea?a m am dus la biserica, mi-am tot cautat un loc unde sa stau, m-am a?ezat ?i când am ridicat privirea pe perete am vazut asta https://ibb.co/6Rbcd5P
Am plecat mai linistita sincera sa fiu AngelNot

Si pe mine ma linisteste la biserica. Sf Efrem o sa ne ajute pe toateCheek Kiss
AndreiutzaEu
Scris: Saturday, March 27, 2021 12:01 PM
Nivel

Irinan wrote:

Si pe mine ma linisteste la biserica. Sf Efrem o sa ne ajute pe toateCheek Kiss
Eu am mers ?i la Ghighiu la icoana Maicii Domnului ?i la Hateg dar e mai departe
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 3:39 PM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:
Eu am mers ?i la Ghighiu la icoana Maicii Domnului ?i la Hateg dar e mai departe

Eu stau aproape de Manastirea Putna, si merg la Schit la Putna, acolo am si duhovnic. Ma linisteste mult cand merg acolo, asa o liniste in mijlocul padurii si parintele asa calm iti vb ca ai incredere ca o sa fie bineHands
Irinan
Scris: Saturday, March 27, 2021 3:58 PM
Nivel

Haideti sa ne ridicam putin moralul, de mult nu s a vazut un test pozitiv pe aici. Va atesez testele cumnatei mele.. primul e din 10dpo, al doilea 12dpo si al treilea 15dpo. Sa dea Domnul sa avem toate teste din asteamajoreta

Irinan attached the following image(s):
screenshot_20210327-155709_gallery.jpg

AndreiutzaEu
Scris: Saturday, March 27, 2021 4:12 PM
Nivel

Irinan wrote:
Haideti sa ne ridicam putin moralul, de mult nu s a vazut un test pozitiv pe aici. Va atesez testele cumnatei mele.. primul e din 10dpo, al doilea 12dpo si al treilea 15dpo. Sa dea Domnul sa avem toate teste din asteamajoreta
Bravoo Clap Clap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.