Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria.mmh
Scris: Tuesday, March 9, 2021 10:37 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2019
Irda wrote:
Buna dimineata, dragilor! campfire

Irina (wannabemom), într-adevar, Barza ultrasensibil nu-i cel mai breaz test si are uneori linii de uscare, sau care simt ceva mega incipient, care se duce pe parcurs pana la menstruatieuff.

Eu luna asta m-am apucat de testat ovulatia de 2 ori pe zi, dar sunt în ziua 11 a cm si aplicatia îmi arata aseara abia 0.59 (premom).
De testat HCG, am zis ca nu mai testez pana când trebuie sa-mi vina, ca si daca e ceva, ca luna trecuta (teste pozitive în 8,9 DPO) si negative in 11, 12 si apoi menstruatiaBoredom ma chinui degeaba uff

Stiu ca e greu cu rabdarea si asteptatul din proprie experienta, dar ne facem sperante degeaba înainte de 12-13 DPO grup
So.... multa rabdare si speranta! Cheek Kiss

Eeee..in sfarsit cineva in asentimentul meu Lol
Eu nici nu imi mai aduc aminte cand am facut ultima data test de sarcina Lol Lol
Inainte eram si eu disperata cu testatul. In timp mi-am dat seama ca imi fac rau singura si m-am oprit din a mai testa cu 1 saptamana inainte de menstruatie.
Irda, sa fie luna norocoasa asta Buddy1
Irda
Scris: Tuesday, March 9, 2021 11:21 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/29/2020
Maria.mmh wrote:

Eeee..in sfarsit cineva in asentimentul meu Lol
Eu nici nu imi mai aduc aminte cand am facut ultima data test de sarcina Lol Lol
Inainte eram si eu disperata cu testatul. In timp mi-am dat seama ca imi fac rau singura si m-am oprit din a mai testa cu 1 saptamana inainte de menstruatie.
Irda, sa fie luna norocoasa asta Buddy1

Multumesc, dear! Cheek Kiss
Doamne ajuta tuturor sa aiba bebe în brate anul acesta! grup

Din decembrie, am trecut prin toate starile posibile în legatura cu testarea, de la speranta auto-temperata pana la disperareCrazy , asa ca am zis ca trebuie sa iau masuri ca o iau pe câmpii la prins de fluturi în curând Crazy

Luna asta, când aveam 3 tipuri de teste cu liniute clar vizibile, eram ferm convinsa ca s-a produs minunea asa ca am luat si un body delicios in culori neutre pentru anuntul oficial Blushing, pe care n-am mai apucat sa-l fac, ca s-a instaurat menstruatia.
Asa ca sta acolo în dressing pana când apare bebe (daca apare)

Zi frumoasa sa aveti, dragilor!grup

Maria.mmh
Scris: Tuesday, March 9, 2021 11:28 AM
Nivel

Irda wrote:

Multumesc, dear! Cheek Kiss
Doamne ajuta tuturor sa aiba bebe în brate anul acesta! grup

Din decembrie, am trecut prin toate starile posibile în legatura cu testarea, de la speranta auto-temperata pana la disperareCrazy , asa ca am zis ca trebuie sa iau masuri ca o iau pe câmpii la prins de fluturi în curând Crazy

Luna asta, când aveam 3 tipuri de teste cu liniute clar vizibile, eram ferm convinsa ca s-a produs minunea asa ca am luat si un body delicios in culori neutre pentru anuntul oficial Blushing, pe care n-am mai apucat sa-l fac, ca s-a instaurat menstruatia.
Asa ca sta acolo în dressing pana când apare bebe (daca apare)

Zi frumoasa sa aveti, dragilor!grup

Ai sa razi, dar si eu am o pereche de mini sosetele puse intr-o cutiuta uff cam de 2 ani si 2 body-uri pe care le luasem pt o prietena chiar inainte de lockdown-ul de anul trecut din primavara asa ca nu am mai apucat sa i le dau si i-au ramas bebelinei mici si mie in dulap...
Irda
Scris: Tuesday, March 9, 2021 11:39 AM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Ai sa razi, dar si eu am o pereche de mini sosetele puse intr-o cutiuta uff cam de 2 ani si 2 body-uri pe care le luasem pt o prietena chiar inainte de lockdown-ul de anul trecut din primavara asa ca nu am mai apucat sa i le dau si i-au ramas bebelinei mici si mie in dulap...

Nu e de ras, dear! Cheek Kiss
Eu am 2 body din 2015 Crazy
Dupa ce ne-am lamurit si eu si dr. ca nu e o sarcina cu embrion prezent (am asteptat pana la 10 saptamâni de la UM) le-am pus bine pe undeva prin casa NuStiu
Trebuie sa scotocesc bine prin pungi si dulapuri sa le gasesc.
Asa ca te înteleg perfect Cheek Kiss
carlita
Scris: Tuesday, March 9, 2021 2:44 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Oooo, casuta noua si sunt cap de lista!!! cyclops Sper sa-mi fie cu noroc nr 1! cheers cheers cheers
Multumim, Maria! Legat de tickere si grafice, daca mai poti edita, incearca sa dai click dreapta pe graficul din semnatura fiecareia dintre noi si selectaza ”Copy link adress” si lipeste in prima pagina sub nume. Cel putin asa am vazut eu ca pot copia un link intr-un post de-al meu.
Daca mai sunt aspirici care vor pe listuta, sa anunte!
Mult succes tuturor in noua casuta si asteptam burticile sa imprastie pe aici cu baby dust! confeti confeti confeti

Maria.mmh
Scris: Tuesday, March 9, 2021 3:38 PM
Nivel

carlita wrote:
Oooo, casuta noua si sunt cap de lista!!! cyclops Sper sa-mi fie cu noroc nr 1! cheers cheers cheers
Multumim, Maria! Legat de tickere si grafice, daca mai poti edita, incearca sa dai click dreapta pe graficul din semnatura fiecareia dintre noi si selectaza ”Copy link adress” si lipeste in prima pagina sub nume. Cel putin asa am vazut eu ca pot copia un link intr-un post de-al meu.
Daca mai sunt aspirici care vor pe listuta, sa anunte!
Mult succes tuturor in noua casuta si asteptam burticile sa imprastie pe aici cu baby dust! confeti confeti confeti

Am incercat...si nu merge.
Este o chichita ceva, nu cred ca trebuie sa selectezi fiecare grafic in parte.
Iti dai seama ce ar insemna la mamici sau burtici?
Vad ca si la burtici se apropie casuta de 100 pagini si chiar nu stiu ce sa fac acolo cu tickerele..uff
I-am dat un mesaj Andreei dar probabil ca nu a intrat pana acum ca sa imi raspunda...
carlita
Scris: Tuesday, March 9, 2021 4:00 PM
Nivel

Maria, am incercat si eu acum si intr-adevar imi apare linkul care trebuie accesat ca sa vezi graficul. Oricum, numai eu eram cu grafic pe lista din casuta anterioara, dar poate mai adaugai si la alte fete, daca reuseai. Poti pune si linkul casuta asta pana te dumiresti. Andreea cred ca nu prea mai intra pe forum, mai bine ii scriai AdrianeiC sau altor moderatori care mai intra, am vazut ca bereea a mai scris zilele trecute. Dar cred ca se impunea un mesaj de instruire din partea administratorului .... Pacat, imi pare abandonat forumul, doar noi aspirantele, burticile si mamicile mai scriem pe aici ...
LE: ar mai trebui un buton de back catre casuta anterioara pe prima pagina, la postarea cu lista.
Maria.mmh
Scris: Tuesday, March 9, 2021 4:32 PM
Nivel

carlita wrote:
Maria, am incercat si eu acum si intr-adevar imi apare linkul care trebuie accesat ca sa vezi graficul. Oricum, numai eu eram cu grafic pe lista din casuta anterioara, dar poate mai adaugai si la alte fete, daca reuseai. Poti pune si linkul casuta asta pana te dumiresti. Andreea cred ca nu prea mai intra pe forum, mai bine ii scriai AdrianeiC sau altor moderatori care mai intra, am vazut ca bereea a mai scris zilele trecute. Dar cred ca se impunea un mesaj de instruire din partea administratorului .... Pacat, imi pare abandonat forumul, doar noi aspirantele, burticile si mamicile mai scriem pe aici ...
LE: ar mai trebui un buton de back catre casuta anterioara pe prima pagina, la postarea cu lista.

La casutele trecute nu am vazut link cu trimitere.
Mi-a dat mesaj Laura zilele trecute ca incearca sa ia legatura cu Andreea sa imi explice..Acum astept..
oana.c.
Scris: Tuesday, March 9, 2021 5:07 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
wannabemom wrote:
Neata. Inca astept sa imi ajunga testele Viola comandate ieri....:(
Am facut un test Barza normal (de 20) la 7 dimineata si pare sa fie o umbra pe el.. dar se vede greu in poza.....

marea dezamagire e ca am facut si pe la 5 dimineata cand ma trezisem sa merg la baie alt test....de 10.... si pe ala nu am reusit sa vad nimic :(

poate e inca prea devreme? azi sunt fie 10 DPO fie 11 DPO....depinde in ce zi m-a facut Ovitrelle sa ovulez...

Atasez totusi poza cu testul Barza... parca spuneati ca ati mai avut probleme cu linii de uscare la testele Barza?

Eu am avut probleme cu barza ultradensibil. Chiar 4 teste la fel aratau... Poate la tn e cu noroc, iti tin pumnii.
carlita
Scris: Tuesday, March 9, 2021 5:18 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

La casutele trecute nu am vazut link cu trimitere.
Mi-a dat mesaj Laura zilele trecute ca incearca sa ia legatura cu Andreea sa imi explice..Acum astept..

Cred ca a uitat Andreea sa puna link de intoarcere la ultimele casute, dar, daca poti, pune-l. Pana la urmatoarea casuta te specializezi tu. Numai sa afli cum e de facut pana schimbi casuta la burtici ca acolo e chiar important tickerul din lista, eu chiar urmaresc evolutia tickerelor. computerlove
Aleahim
Scris: Tuesday, March 9, 2021 6:03 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Va arunc cu cel mai mare drag praf de bebeconfeti gravida confeti
wannabemom
Scris: Tuesday, March 9, 2021 6:45 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/3/2021
La Testul Viola.... cel ultrasensibil portocaliu...a avut cineva vreodata linie de uscare?

wannabemom attached the following image(s):
20210309_175143.jpg

Irda
Scris: Tuesday, March 9, 2021 7:41 PM
Nivel

wannabemom wrote:
La Testul Viola.... cel ultrasensibil portocaliu...a avut cineva vreodata linie de uscare?

Draga mea Cheek Kiss, singurul sfat realist pe care am sa ti-l dau e sa astepti sa depasesti ziua în care trebuia sa-ti vina, având cele 2 liniute prezentecomputerlove

Primul prag se pare ca asta e, nu neaparat 2 liniute pe testNuStiu

Eu am avut luna trecuta a doua liniuta aparuta în timp util pe vreo 4 tipuri de teste (inclusiv Viola) si menstra a venit exact când trebuia sa vina. uff

Rabdare, speranta si iubire! grup

maria2013
Scris: Tuesday, March 9, 2021 8:57 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Vad aici ca recomandare generala sa astepti cat mai mult înainte de a testa. O buna perioada de timp am facut si eu la fel. Apoi am regretat. De ce? Pentru ca am asteptat, cum zice "la carte" sa treaca numarul de zile din cel mai lung ciclu al meu. Asteptasem atunci vreo 40 de zile, înainte sa testez, dezamagita fiind de multele teste negative facute, teoretic, prea devreme. Problema e ca eu aveam trombofilie, de care nu stiam si aveam nevoie de tratament de sustinere a sarcinii. Am testat târziu, am avut doua linii, dar, in lipsa unui tratament potrivit, am pierdut sarcina. Mi-am invatat lectia si, in luna in care am simtit ca voi ramâne gravida, am testat in 10dpo si am avut a doua linie palida. Am urmat tratamente peste tratamente si azi am o fetita sanatoasa. Deci nu, nu mereu trebuie testat târziu, caci, in unele cazuri, "mai târziu" poate fi "prea târziu"!
maria2013
Scris: Tuesday, March 9, 2021 8:59 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
wannabemom wrote:

Pe forum au fost cazuri de linie de uscare si la Viola, dar asta nu înseamna ca e la fel la tine. Nu ai vrea sa recoltezi mâine pt beta hcg?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.