Clubul aspirantelor - 85

Options Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deme
Postat: Tuesday, April 13, 2021 7:12 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/19/2020
Postari: 541
Maria.mmh wrote:

Da.. Nu îmi fac mari sperante si nici nu caut semne, nu vreau sa cad iar în butoiul cu tristete. Oricum am avut o perioada mega stresanta.
Acum ce o fi, o fi.. Vedem mâine dimineata ras

Azi e maine dimineata Lol
wannabemom
Postat: Tuesday, April 13, 2021 7:53 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/3/2021
Postari: 432
Locatia: Bucuresti
Miri08 wrote:
Felicitari Wannabemom!Bravoo Bravoo Bravoo

Maria iti tin pumnii sa fie cu noroc.Un miracol inainte de operatieHands Hands Hands Cum ar fi ?Love

Multumesc, Miri!!!
OtiliaC
Postat: Tuesday, April 13, 2021 8:05 AM

Intrat: 2/22/2020
Postari: 417
Locatia: Craiova
wannabemom wrote:

Multumesc, Miri!!!

Ai mai facut test azi? ras
wannabemom
Postat: Tuesday, April 13, 2021 8:08 AM

OtiliaC wrote:

Ai mai facut test azi? ras

Da. 2 teste....
Cel de sus e de 25mlU (din ala ieftin de 20 de bani de pe Emag), si cel de jos e de 10mlU.
Pot sa jur ca se vede mai bine pe cel de 25, ceea ce nu prea are sens :) Sunt facute cu aceeasi proba de urina.
Diseara, dupa munca, cred ca imi iau inima in dinti si merg la Beta. Ma gandesc ca ar trebui sa imi iasa in jur de 40-50 la 13 DPO...

Later Edit - Am mai facut unul de 10mlU si se vede mult mai bine :) E poza cu un singur test in ea coeur

wannabemom attached the following image(s):
13dpo.jpg 172350922_1439317936404450_4014482789480209845_n.jpg

Maria.mmh
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:11 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1928
Multumesc fetelor de incurajari dar din pacate nu este nimic...
Asta este..
OtiliaC
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:15 AM

Intrat: 2/22/2020
Postari: 417
Locatia: Craiova
Maria.mmh wrote:
Asta este..

Imi pare rau! Nu te intrista, gandeste-te doar ca urmeaza un mare pas spre visul tau! Te imbratisez!Cheek Kiss
Blondyb
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:42 AM

Intrat: 6/26/2019
Postari: 250
Maria.mmh wrote:

Nu e sigur ca se poate calatori doar pe baza vaccinului. Asta spun, anumite tari cer oricum testare PCR.
Si asta pentru ca treaba cu vaccinul e cu dus si intors, te poti infecta dupa vaccin.

"-Nu se cunoa?te înca gradul de eficacitate al celor doua vaccinuri împotriva infec?iilor asimptomatice. Nu exista suficiente studii care sa indice daca o persoana vaccinata poate sa fie purtatoare a virusului ?i care este riscul de transmisie a SARS-CoV-2. Este posibil ca o persoana vaccinata asimptomatica sa poata raspândi virusul ?i, astfel, sa infecteze o persoana nevaccinata.
- Vaccinul nu garanteaza imunitate 100%. "

Asta este de pe siteul Ministerului Sanatatii.

Eu stiu ce spui Maria, dar nu e vb doar de" infectare " stiu ca poti lua covid 19 chiar si vaccinat, doar ca asta e alt subiect...
Si dupa PCR te poti infecta linistit! Nu despre asta vorbeam... NuImiPasa
Daca era DOAR asa cum spui tu nu ar fi in plan nici pasapoartele de vaccinare, sau dovezile vaccinului in baza caruia poti calatorii... Daca alte tari cer si PCR ramane de vazut... Momentan statele unite cer dovada vaccinarii, test sau anticorpi...
Socrii mei de exemplu nu locuiesc in Ro, au venit pe baza vaccinarii in Ro si vin saptamanal aici!
Cum familia mea e in America ma documentez din surse sigure atat eu cat si ei!
deme
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:54 AM

Maria.mmh wrote:
Asta este..

Un pas mai aproape de marele vis Cheek Kiss
deme
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:54 AM

wannabemom wrote:

Da. 2 teste....
Cel de sus e de 25mlU (din ala ieftin de 20 de bani de pe Emag), si cel de jos e de 10mlU.
Pot sa jur ca se vede mai bine pe cel de 25, ceea ce nu prea are sens :) Sunt facute cu aceeasi proba de urina.
Diseara, dupa munca, cred ca imi iau inima in dinti si merg la Beta. Ma gandesc ca ar trebui sa imi iasa in jur de 40-50 la 13 DPO...

Later Edit - Am mai facut unul de 10mlU si se vede mult mai bine :) E poza cu un singur test in ea coeur

Se vede f bine pe ultimul test, mergi la beta Cheek Kiss
Maria.mmh
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:55 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1928
Blondyb wrote:

Eu stiu ce spui Maria, dar nu e vb doar de" infectare " stiu ca poti lua covid 19 chiar si vaccinat, doar ca asta e alt subiect...
Si dupa PCR te poti infecta linistit! Nu despre asta vorbeam... NuImiPasa
Daca era DOAR asa cum spui tu nu ar fi in plan nici pasapoartele de vaccinare, sau dovezile vaccinului in baza caruia poti calatorii... Daca alte tari cer si PCR ramane de vazut... Momentan statele unite cer dovada vaccinarii, test sau anticorpi...
Socrii mei de exemplu nu locuiesc in Ro, au venit pe baza vaccinarii in Ro si vin saptamanal aici!
Cum familia mea e in America ma documentez din surse sigure atat eu cat si ei!

Eu am spus doar ce am vb cu alte persoane..acum, mai departe nu stiu.
Nu se mai termina odata nebunia asta..ma uit ca la mine in oras de vineri pana duminica de la 18 se inchid magazinele iar la 20 se inchide circulatia..ma uitam pe geam afara lumina si strazile pustii..
wannabemom
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:57 AM

deme wrote:

Se vede f bine pe ultimul test, mergi la beta Cheek Kiss

Multumeeeeeesc! coeur coeur coeur SimplyLove
Merg astazi, promit! Curios e ca ultimul test a fost facut doar la o ora jumate mai tarziu decat celelalte, asta m-a mirat coeur
deme
Postat: Tuesday, April 13, 2021 10:51 AM

Maria.mmh wrote:

Eu am spus doar ce am vb cu alte persoane..acum, mai departe nu stiu.
Nu se mai termina odata nebunia asta..ma uit ca la mine in oras de vineri pana duminica de la 18 se inchid magazinele iar la 20 se inchide circulatia..ma uitam pe geam afara lumina si strazile pustii..

Asa este si la noi Maria, foarte trist uff
Adina Mariana
Postat: Tuesday, April 13, 2021 11:01 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5953
Locatia: Satu Mare
wannabemom wrote:

Da. 2 teste....

Felicitari! de data asta o sa fie totul binecomputerlove o sarcina la inceput creste foarte repede pe teste si in beta,deci e normal sa se intensifice testul de la o ora la alta daca e totul ok si beta creste.Mai conteaza si urina inca cat e de diluata...Eu spun ca ai mai mult de 40-50 beta.Mie la 13 dpo nu mi se vedea atat de bine ca tie,era mai pal si totusi beta mea in 14 dpo era 101 dar poate conteaza si de corp si de implantare,sunt mai multe.Iti tin pumnii,bafta multaAngelNot
wannabemom
Postat: Tuesday, April 13, 2021 11:03 AM

Adina Mariana wrote:
Felicitari! de data asta o sa fie totul binecomputerlove o sarcina la inceput creste foarte repede pe teste si in beta,deci e normal sa se intensifice testul de la o ora la alta daca e totul ok si beta creste.Mai conteaza si urina inca cat e de diluata...Eu spun ca ai mai mult de 40-50 beta.Mie la 13 dpo nu mi se vedea atat de bine ca tie,era mai pal si totusi beta mea in 14 dpo era 101 dar poate conteaza si de corp si de implantare,sunt mai multe.Iti tin pumnii,bafta multaAngelNot

Multumesc, Adina! coeur
Doamne ajuta sa fie totul bine de data asta.
Incerc sa nu fiu prea stresata, dar e involuntar.... sunt si fericita dar si speriata ca imi doresc foarte mult sa fie bine!
Adina Mariana
Postat: Tuesday, April 13, 2021 11:04 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5953
Locatia: Satu Mare
Maria.mmh wrote:
Asta este..
Imi pare rau Maria.O sa vezi ca soarele va aparea si pe strada ta intr-o buna zi.Stiu ca este greu sa te gandesti la asta,exact la fel eram si eu ca tine,imi pierdusem orice fir de speranta si chiar cand ma pregateam de laparoscopie si Fiv minunea a venit..nu mi-a venit sa cred.Bebe vine cand te astepti mai putin.Capul sus,fi tare si bafta in continuareCheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed