Clubul aspirantelor - 85

Options Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deme
Postat: Saturday, April 10, 2021 4:36 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/19/2020
Postari: 541
oana.c. wrote:
Fetelor, in cautare de coenzima q10 am dat peste un site unde l am gasit la 400 mg, 120 capsule la 175 lei. E un pref f bun insa nu stiu daca site ul sau produsele sunt de incredere. Atasez linkul aici si poate este cineva dintre voi mai experimentata si ma poate ajuta cu un sfat.
Multumesc topai
https://ro.m.pipingrock.com/coq10/absorbable-coq10-400-mg-120-quick-release-softgels-931

Mi se pare extraordinar de ieftin, suspect chiar Lol
Eu am luat ubiquinol (q10 pura) ,200mg , 30 capsule 190 leihainoroc
AdrianaC
Postat: Saturday, April 10, 2021 4:44 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
Dragelor
Nu pot urmari toate mesajele care se posteaza insa va rog pe fiecare dintre voi, moderator sau nu, sa pastram decenta si bunul simt si cel mai important respectul fata de ceilalti membri.

Imi puteti trimite mesaj ori de cate ori cineva incalca aceste reguli si initial i se va atrage atentia, dupa care va fi suspendat pentru o anumita perioada.

Nu incurajez si nu am incurajat niciodata o atitudine de genul acesta, chiar daca uneori a insemnat ca foarte multi membri sa aleaga sa plece de pe acest forum, iar membri mai vechi stiu despre ce vorbesc. Forumul acesta a fost ca o familie pentru foarte multi dintre noi si a fost tinut in picioare timp de peste 15 ani cu costuri, fara beneficii, din partea adminilor, doar ca sa ne simtim bine, sa avem unde sa punem o intrebare, sa gasim si sa oferim suport si incurajari cand este cazul.

Multumesc pentru intelegere !
oana.c.
Postat: Saturday, April 10, 2021 5:56 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/9/2021
Postari: 262
deme wrote:

Da exact, de aceea sunt in dubii, au si vit e de 400 mg exact cum mi a prescris medicul si e f buna la pret.
Eu iau vit C, vit. E, coenzima q10, inogest, vit. D si acid folic. Aici ies bine de tot la pret dar mi e putin teana de calitatea lor
deme
Postat: Saturday, April 10, 2021 8:25 PM

oana.c. wrote:

Da exact, de aceea sunt in dubii, au si vit e de 400 mg exact cum mi a prescris medicul si e f buna la pret.
Eu iau vit C, vit. E, coenzima q10, inogest, vit. D si acid folic. Aici ies bine de tot la pret dar mi e putin teana de calitatea lor

M-am uitat si eu, au preturi bune insa nu stiu ce sa zic.. te-ai uitat si pe iherb? Acolo stiu sigur ca este de incredere.
Vit. D mi-a recomandat si mie, q10 am luat de la mine putere si as vrea sa iau si DHEA.
rux
Postat: Saturday, April 10, 2021 9:27 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/24/2021
Postari: 120
deme wrote:

Salut,

Si mie mie se pare suspect..

Cred ca data viitoare am sa iau si eu ce a luat deme..

Rux
Maria.mmh
Postat: Saturday, April 10, 2021 10:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1928
deme wrote:

M-am uitat si eu, au preturi bune insa nu stiu ce sa zic.. te-ai uitat si pe iherb? Acolo stiu sigur ca este de incredere.
Vit. D mi-a recomandat si mie, q10 am luat de la mine putere si as vrea sa iau si DHEA.

De pe iherb am dat si eu comanda. Într-adevar q10 le are concentratie de 100mg, eu mai mult am comandat pt inositol ca are 2000mg 120 capsule undeva la 100 de lei, au ceva reduceri în weekend. ?i mi-a facut cu ochiul ?i vitamina c de 1000 mg 60 de capsule.
Sunt pusa pe treaba dupa opera?ie Hilar

LE: rux vad ca tu iei vit c, cât iei? ras
rux
Postat: Saturday, April 10, 2021 10:52 PM

Maria.mmh wrote:

De pe iherb am dat si eu comanda. Într-adevar q10 le are concentratie de 100mg, eu mai mult am comandat pt inositol ca are 2000mg 120 capsule undeva la 100 de lei, au ceva reduceri în weekend. ?i mi-a facut cu ochiul ?i vitamina c de 1000 mg 60 de capsule.
Sunt pusa pe treaba dupa opera?ie Hilar

LE: rux vad ca tu iei vit c, cât iei? ras

Maria, eu iau 1000 mg de Vitamina C (Redoxon)
https://comenzi.farmaciatei.ro/vitamine-si-suplimente/imunomodulatoare/redoxon-vitamina-c-1000-mg-aroma-de-portocale-30-comprimate-efervescente-bayer-p335408

Am inceput sa iau Vitamina C la initiativa mea, si i-am zis doctorului la care merg la diabet / nutritie (ca el ma are in evidenta cu Meguan / Glucophage) si mi-a zis ok.
Mi-a zis in schimb sa nu mai iau Omega 3, ca oricum ce se gaseste in magazine nu e de foarte buna calitate..data viitoare cand ajung la el il intreb ce brand de Omega 3 recomanda el.

Legat de q10, si eu iau cutia de 100 mg (Walkmark), dar iau 2 pastile pe zi (doctora a zis 200 mg / zi).
O sa incerc sa ma documentez mai bine, ca data viitoare poate iau alt brand.

Rux

Blondyb
Postat: Monday, April 12, 2021 9:14 AM

Intrat: 6/26/2019
Postari: 250
Buna fetele s-a vaccinat careva dintre aspirante?sau urmeaza? Pentru ca azi fac vaccinul si ma asteapta o pauza de 3 luni uff si vroiam sa stiu ce stiti despre asta?
Maria.mmh
Postat: Monday, April 12, 2021 9:33 AM

Blondyb wrote:
Buna fetele s-a vaccinat careva dintre aspirante?sau urmeaza? Pentru ca azi fac vaccinul si ma asteapta o pauza de 3 luni uff si vroiam sa stiu ce stiti despre asta?

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=246729727073529&id=101826734897163 gasesti aici info Cheek Kiss
wannabemom
Postat: Monday, April 12, 2021 9:40 AM

Intrat: 1/3/2021
Postari: 432
Neata!
12 DPO si am avut surpriza sa am acest minunat test. Inca nu ma duc la Beta, momentan monitorizez cu teste, sa le vad din ce in ce mai ingrosate.
As vrea totusi sa am o valoare mai mare de 20, cum am avut acum 2 luni la Beta1.
Pentru cele ce nu stiu, acum 2 luni am avut Beta1 20, Beta2 40, si la 3 zile dupa Beta2 - am avut Beta3 6 si ceva... iar ciclul a venit cu o saptamana de intarziere. (Sarcina Biochimica)

wannabemom attached the following image(s):
1111111.jpg

deme
Postat: Monday, April 12, 2021 10:02 AM

Neataaaa, o saptamana minunata va doresc !!

Fetele am facut comanda pe iherb si mi-a zis ca in 15Mai ajunge Lol

Felicitari wannabemom! Sa fie cu noroc !!

Vroiam sa ma vaccinez si eu insa nu vreau sa stau pe tusa 3 luni uff
wannabemom
Postat: Monday, April 12, 2021 10:06 AM

Intrat: 1/3/2021
Postari: 432
deme wrote:
Neataaaa, o saptamana minunata va doresc !!

Fetele am facut comanda pe iherb si mi-a zis ca in 15Mai ajunge Lol

Felicitari wannabemom! Sa fie cu noroc !!

Vroiam sa ma vaccinez si eu insa nu vreau sa stau pe tusa 3 luni uff

Multumesc, asa sa fie!!!
Ma bucur ca ai facut si tu comanda pe Iherb. Ma bucur ca sunteti de acord - are preturi bune si produse pe care la noi nu le gasim!
Cat despre vaccin, sunt in aceeasi situatie.... sunt pe lista, dar daca o sa fiu chemata, nu o sa risc.
rux
Postat: Monday, April 12, 2021 10:10 AM

Blondyb wrote:

Buna Blondyb,

Pauza de 3 luni o iei tu ca a?a vrei, sau e recomandata de medic?

Mersi !
deme
Postat: Monday, April 12, 2021 10:14 AM

rux wrote:

Buna Blondyb,

Mersi !

Am auzit si eu ca e indicat sa fie 3 luni pauza in concepere.

Azi sotul are spermograma, am niste emotii Lol
Maria.mmh
Postat: Monday, April 12, 2021 10:15 AM

rux wrote:

Buna Blondyb,

Mersi !

Din ce auzisem si eu , cica e recomandat sa nu se faca vaccin in preconceptie, nu stiu care era perioada de timp ..
Oricum eu nu mai inteleg nimic. Ba e sigur, ba e nesigur NuStiu God knows..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed