Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sisi2
Scris: Thursday, April 1, 2021 11:10 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Claudela90 wrote:
https://postimg.cc/xkxXVDx9 feteeeelot am facut 2 teste.ce ziceti???va rog taspuns urgent!!!sunt oare insarcinat

Felicitari!!! Teste sunt pozitive!!yes
Important e sa se dubleze. Asta poti afla doar cu analiza de sange, repetata la 48 de h, la acelasi laborator.
AndreiutzaEu
Scris: Friday, April 2, 2021 7:35 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
Claudela90 wrote:
https://postimg.cc/xkxXVDx9 feteeeelot am facut 2 teste.ce ziceti???va rog taspuns urgent!!!sunt oare insarcinat
Felicitari!!! Bravoo Bravoo Bravoo dance dance dance Vine bebe
deme
Scris: Friday, April 2, 2021 7:48 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Claudela90 wrote:

Felicitari ClaudiaBravoo
Claudela90
Scris: Friday, April 2, 2021 8:06 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/30/2021
Multumrrrsc feteelorcampfire
Maria.mmh
Scris: Friday, April 2, 2021 8:10 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
AndreiutzaEu wrote:
Nu stiu. A zis sa o repetam sa fim siguri. A zis sa încerce ?i fara fumat cu o zi înainte. Zicea ca rezultatele ar putea fi influen?atate de psihic. Fiind prima data. Stres etc. Oricum nu ma astep la schimbari. Nu vreau sa fac planuri. Miercuri mergem ?i la consulta?ie sa vedem ce spune

Sa ?tii ca ?i noua ne-a zis ca poate fi influen?ata. Medicul meu mi-a zis "sa nu te superi pe el sau sa îl invinovatesti ca se poate ca ?i barba?ii sa aiba zile proaste" Lol
Doar ca nu în?eleg chestia cu fumatul. De ce l a pus sa renun?e la fumat? Sa vada daca e ?i asta un factor?
AndreiutzaEu
Scris: Friday, April 2, 2021 8:18 AM
Nivel

Inregistrat: 2/27/2015
Maria.mmh wrote:

Sa ?tii ca ?i noua ne-a zis ca poate fi influen?ata. Medicul meu mi-a zis "sa nu te superi pe el sau sa îl invinovatesti ca se poate ca ?i barba?ii sa aiba zile proaste" Lol
Doar ca nu în?eleg chestia cu fumatul. De ce l a pus sa renun?e la fumat? Sa vada daca e ?i asta un factor?
A spus clar ca fumatul afecteaza. Fostul meu sef a avut aceeasi problema si în perioada tratamentului l-a pus sa se lase de tot pt 3 luni. Deci clar e ceva. Nu am cum sa ma supar. Fostului meu sef ii explica se ca sunt momente în luna când poate sa nu aiba "innotatori" la fel cum noi putem sa nu ovulam în anumite luni.
wannabemom
Scris: Friday, April 2, 2021 8:31 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Maria.mmh wrote:

Si sotul cand a facut spermograma, nu a fumat si nu a baut cafea sau ceai negru (ca are cofeina) cu 3-4 zile inainte. Asa i s-a spus.
Irinan
Scris: Friday, April 2, 2021 8:59 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Claudela90 wrote:

Felicitaricoeur
Irinan
Scris: Friday, April 2, 2021 9:00 AM
Nivel

oana.c. wrote:
Am mai facut azi un test de curiozitate ca sa imi dau seama daca val beta ar creste... Si din ce vad cred ca asa e. Testul de sus e de alaltaieri, cel de jos e de azi.
Nu stiu la ce sa ma astept.
Maine dimi recoltez si transmit rez medicului sa vedem ce e de facut.

Sigur e mai pronuntata liniutaBuddy1
Irinan
Scris: Friday, April 2, 2021 9:01 AM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Sunt foarte pozitive!
Fetelor, ?ti?i vreuna ceva de testele astea? Am întrat sa îmi iau gel de cura?are de la Cerave ?i le-am vazut.
Amuzant e cum lânga sunt ni?te prezervative Lol
https://ibb.co/YchMfBV

Eu le am folosit, erau caseta si arata in genul surecheck.. sunt okCheek Kiss
Irinan
Scris: Friday, April 2, 2021 9:02 AM
Nivel

OtiliaC wrote:
Update: Am fost si eu azi la eco, dupa stimulare aveam un folicul dominant de 1,8 cm pe ovarul stang (ma bucur ca e acolo desii la ecografiile anterioare parea ca o sa fie folicul dominant pe ovarul drept), tot pe acest ovar am ramas si data trecuta, maine dimineata fac pregnyl-ul. Ma rog sa fie cu noroc!
Apropo, in cat timp iese hcg-ul din corp, dupa pregnyl?

Doamme ajuta Otiliamajoreta
Maria.mmh
Scris: Friday, April 2, 2021 9:43 AM
Nivel

wannabemom wrote:

Si sotul cand a facut spermograma, nu a fumat si nu a baut cafea sau ceai negru (ca are cofeina) cu 3-4 zile inainte. Asa i s-a spus.

Eu nu i-am propus sa nu bea sau sa fumeze inainteHilar
Se imbata cu apa rece daca se lasa 2 zile inainte de spermograma si dupa isi vede de treaba cu ele in continuare NuStiu
Bine...nici nu cred ca am vreo sansa sa il fac sa se lase de fumat banghead
Maria.mmh
Scris: Friday, April 2, 2021 9:56 AM
Nivel

Irinan wrote:

Eu le am folosit, erau caseta si arata in genul surecheck.. sunt okCheek Kiss

La banii aia mai bine le cumpar pe cele pe care le-a pus Wannabe de pe Emag la 18baniLol
IoanaIoanaC
Scris: Friday, April 2, 2021 10:06 AM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
Maria.mmh wrote:

Se imbata cu apa rece daca se lasa 2 zile inainte de spermograma si dupa isi vede de treaba cu ele in continuare NuStiu

Te sfatuiesc sa nici nu incerci sa il faci sa se lase. Ii poti sugera, dar nu insista, este foarte frustrant pentru un fumator sa ii spuna cineva mereu sa se lase. Din pacate e un viciu tare urat pale
wannabemom
Scris: Friday, April 2, 2021 10:11 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Maria.mmh wrote:

Noi ne dorim foarte mult o reusita....a fost greu, dar ne-am lasat amandoi. Avem deja 2 luni. E mai usor cand ne lasam amandoi....daca unul din noi inca fuma, celuilalt i-ar fi fost foarte greu.
Am pus vreo 3-4 kg pe mine....si acum ma chinui sa le dau jos....
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.