Clubul aspirantelor - 85

Options Clubul aspirantelor - 85
Subiectul anterior · Subiectul urmator
wannabemom
Postat: Saturday, April 17, 2021 5:12 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/3/2021
Postari: 432
Locatia: Bucuresti
AndreiutzaEu wrote:
Sarcina usoara si bebe sanatos

Multumesc! Cheek Kiss
Maria.mmh
Postat: Saturday, April 17, 2021 5:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1931
wannabemom wrote:

Multumesc! Cheek Kiss

Felicitari pentru beta ?i sarcina u?oara! bravo
wannabemom
Postat: Saturday, April 17, 2021 5:37 PM

Maria.mmh wrote:

Felicitari pentru beta ?i sarcina u?oara! bravo

Multumesc, Maria! Love
oana.c.
Postat: Saturday, April 17, 2021 5:40 PM

Intrat: 1/9/2021
Postari: 262
Wannabemom felicitari, in curand veo sari gardul la burtici! Sarcina usoara!
Care dintre fete a facut laparoscopie si pt ce anume? E dureroasa?
wannabemom
Postat: Saturday, April 17, 2021 5:57 PM

oana.c. wrote:

Multumesc, Oana!
Spune-mi de problema ta, te rog. Ti-au recomandat operatie?
ANDREEA2929A
Postat: Saturday, April 17, 2021 6:10 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 1308
oana.c. wrote:

Eu, dar a fost si histero, amandoua, exploratorie de principiu dar au scos ?i polipii care blocau trompele ?i 2 fibroame marisoare.
Depinde ce urmaresc ?i ce fac efectiv, eu m am recuperat cam in 2,3 sapt Si a fost ca o operatie ca dureri, repet depinde cum intervin.
oana.c.
Postat: Saturday, April 17, 2021 6:18 PM

Am inteles.
Am fost la medic astazi, in uter gol, la ovare ok, deci nu sunt chisturi, a spus ca beta sub 100 nici nu le ia in considerare. Acum ramane sa astept mestra(luni ar trebui normal sa vina insa a zis ca nu va veni repede dupa ce vede la eco, dar daca am noroc poate intr o sapt sa apara) si sa repet beta la 72 ore sa vedem evolutia. Daca nu apare mesntra si beta creste va face laparoscopie sa vada dc nu cumva e sarcina in abdomen, am vbit dsp multe insa pe scurt asteptam, de regula o asa sarcina involueaza singura insa a vazut si exceptii, cel mai sigur e sa vina menstra, a zis ca se iau in calcul si semnele clinice nu numai beta.
ANDREEA2929A
Postat: Saturday, April 17, 2021 8:42 PM

oana.c. wrote:
Am inteles.
Am fost la medic astazi, in uter gol, la ovare ok, deci nu sunt chisturi, a spus ca beta sub 100 nici nu le ia in considerare. Acum ramane sa astept mestra(luni ar trebui normal sa vina insa a zis ca nu va veni repede dupa ce vede la eco, dar daca am noroc poate intr o sapt sa apara) si sa repet beta la 72 ore sa vedem evolutia. Daca nu apare mesntra si beta creste va face laparoscopie sa vada dc nu cumva e sarcina in abdomen, am vbit dsp multe insa pe scurt asteptam, de regula o asa sarcina involueaza singura insa a vazut si exceptii, cel mai sigur e sa vina menstra, a zis ca se iau in calcul si semnele clinice nu numai beta.

Da, se mai face ?i pt extrauterine, probabil daca o sa ajungi la asta , o sa fie mai u?oara recuperarea ca la mine. Doar 4 gaurele mici pt trocare sau chiar 3 posibil, care se vor vindeca super repede.
Irinan
Postat: Saturday, April 17, 2021 9:17 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 2247
Locatia: Suceava
wannabemom wrote:
A venit!
481.94 coeur coeur coeur

Sarcina usoaracoeur cred ca te poti linisti acumCheek Kiss
oana.c.
Postat: Saturday, April 17, 2021 10:33 PM

ANDREEA2929A wrote:

Da, se mai face ?i pt extrauterine, probabil daca o sa ajungi la asta , o sa fie mai u?oara recuperarea ca la mine. Doar 4 gaurele mici pt trocare sau chiar 3 posibil, care se vor vindeca super repede.

Mi a spus de 3, mi e f teama, recuperarea cum a fost? Ai putut merge la serviciu sau ai avut nevoie de cm?
Sper din tot sufletul sa vina menstra si sa inceapa sa involueze beta. uff
ANDREEA2929A
Postat: Sunday, April 18, 2021 6:35 AM

oana.c. wrote:

Mi a spus de 3, mi e f teama, recuperarea cum a fost? Ai putut merge la serviciu sau ai avut nevoie de cm?
Sper din tot sufletul sa vina menstra si sa inceapa sa involueze beta. uff

Oana la mine au fost 4 ?i recuperarea putin mai grea pentru ca s a intervenit asupra uterului ?i a fost inflamat au scos fibroamele care erau destul de marisoare, insa la tine, daca ajungi la asta o a fie mult mai simplu. Am stat în medical 2 saptamani, dar ?i dupa am avut restrictii de recuperare, n am avut voie sa raman 3 luni, dar strict din cauza fibroamelor. Apoi am ramas in prima luna, insa din alte motive nu a rezistat. Sa stii ca nu e rau, pot vedea ?i alte probleme acolo daca sunt, tot raul spre bine cum se spune.
Eu nu regret ca am facut o pentru ca mie mi au scos micropolipii ?i apoi am ramas natural, altfel nu as fi reusit.
Sunt filmulete pe net daca vrei sa vezi exact ce se intampla,.daca crezi ca poti sa te uiti uff De regula te duci azi, iti fac analize maine interven?ia ?i poimaine te lasa acasa, eu am stat cu o zi in plus din cauza fibroamelor.
LE: teama a fost si la mine de nu stiu cate ori mai mare mai ales ca aveam trompele blocate și am.semnat pt scoaterea lor in caz de hidrosalpinx.
deme
Postat: Sunday, April 18, 2021 7:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/19/2020
Postari: 541
Buna dimi fetele , wannabemom, felicitari pt al3lea beta!!

Eu v-am tot citit ,insa nu am mai scris, mama facand joi dimineata un mic atat cerebral, in urma caruia si-a pierdut memoria pe ziua respectiva. Este internata in spital inca, pt diferite investigatii, urmand ca abia maine sau poimaine sa ii faca RMN.

Cat despre noi.. am incercat cateva zile testele de ovulatie, care nu stiu cata relevanta au, m-am ghidat mai mult dupa ce imi spune Premom, acum vedem.
Dupa HSG , cm a venit normal sau ati avut intarzieri?

Va las poze si cu graficul de la Premom, cu toate ca nu stiu de ce a vazut Peak la valorile alea, dupa mine, testele sunt toate negativeuff

Am incept sa iau si eu DHEA de 50mg de 3 zile.

https://ibb.co/PxHHCRf
https://ibb.co/hMhLL3W
oana.c.
Postat: Sunday, April 18, 2021 7:59 AM

ANDREEA2929A wrote:

Oana la mine au fost 4 ?i recuperarea putin mai grea pentru ca s a intervenit asupra uterului ?i a fost inflamat au scos fibroamele care erau destul de marisoare, insa la tine, daca ajungi la asta o a fie mult mai simplu. Am stat în medical 2 saptamani, dar ?i dupa am avut restrictii de recuperare, n am avut voie sa raman 3 luni, dar strict din cauza fibroamelor. Apoi am ramas in prima luna, insa din alte motive nu a rezistat. Sa stii ca nu e rau, pot vedea ?i alte probleme acolo daca sunt, tot raul spre bine cum se spune.
Eu nu regret ca am facut o pentru ca mie mi au scos micropolipii ?i apoi am ramas natural, altfel nu as fi reusit.
Sunt filmulete pe net daca vrei sa vezi exact ce se intampla,.daca crezi ca poti sa te uiti uff De regula te duci azi, iti fac analize maine interven?ia ?i poimaine te lasa acasa, eu am stat cu o zi in plus din cauza fibroamelor.
LE: teama a fost si la mine de nu stiu cate ori mai mare mai ales ca aveam trompele blocate ?i am.semnat pt scoaterea lor in caz de hidrosalpinx.

Of, o sa vad ce se va intampla in funcctie de beta si de aparitia menstrei. La mine nu a vazut chisturi sau altceva, la tine le a vazut dinainte la eco sau le a vazut tot la exploratorie?
A zis ca e minim invaziva si apoi ar vrea sa ma treaca pe anticonceptionale putin sa ma reglez si pt ca am endometrul f subtire iar apoi sa facem ovulatie controlata si printr un tubulet sa introduca direct spermatozoizii dupa ce 'ii cerne' direct unde trebuie. Nu ma gandesc pana acolo, vreau sa rezolv momentan ce e acum.
ANDREEA2929A
Postat: Sunday, April 18, 2021 8:26 AM

oana.c. wrote:

Of, o sa vad ce se va intampla in funcctie de beta si de aparitia menstrei. La mine nu a vazut chisturi sau altceva, la tine le a vazut dinainte la eco sau le a vazut tot la exploratorie?
A zis ca e minim invaziva si apoi ar vrea sa ma treaca pe anticonceptionale putin sa ma reglez si pt ca am endometrul f subtire iar apoi sa facem ovulatie controlata si printr un tubulet sa introduca direct spermatozoizii dupa ce 'ii cerne' direct unde trebuie. Nu ma gandesc pana acolo, vreau sa rezolv momentan ce e acum.

Fibroamele da,insa nu a zis ca le.scoate, a fost supriza. Cat despre trompe este o alta eco cu subtanta de contrast pe care am facut o hycosy ?i netrecand substanta a propus laparo, la mine a fost altceva.
wannabemom
Postat: Sunday, April 18, 2021 8:32 AM

deme wrote:
Buna dimi fetele , wannabemom, felicitari pt al3lea beta!!

Eu v-am tot citit ,insa nu am mai scris, mama facand joi dimineata un mic atat cerebral, in urma caruia si-a pierdut memoria pe ziua respectiva. Este internata in spital inca, pt diferite investigatii, urmand ca abia maine sau poimaine sa ii faca RMN.

Cat despre noi.. am incercat cateva zile testele de ovulatie, care nu stiu cata relevanta au, m-am ghidat mai mult dupa ce imi spune Premom, acum vedem.
Dupa HSG , cm a venit normal sau ati avut intarzieri?

Va las poze si cu graficul de la Premom, cu toate ca nu stiu de ce a vazut Peak la valorile alea, dupa mine, testele sunt toate negativeuff

Am incept sa iau si eu DHEA de 50mg de 3 zile.

https://ibb.co/PxHHCRf
https://ibb.co/hMhLL3W

Neata deme si multumesc!
Imi pare sincer rau pentru mama ta Cray si ii doresc multa sanatate!!! Buddy1
Dupa HSG ... eu nu am mai avut CM....eu am ramas :) Si tot citisem online ca fertilitatea creste vreo 30% timp de 3 luni dupa un HSG....cel putin asa am vazut cateva articole.
Asta va doresc si voua, sa fie luna voastra!!!

Testele alea de ovulatie nu stiu cat de ok sunt... daca esti din bucuresti...eu mai am vreo 15 teste de ovulatie de care nu am nevoie... daca vrei sa le iei de la mine, sunt ale tale.

wannabemom attached the following image(s):
hsg.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed