Clubul aspirantelor - 83
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreeax
Scris: Friday, November 27, 2020 2:06 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2020
Blondyb wrote:

banghead sorry1

De recoltat po?i recolta in alta parte. Eu de exemplu am recoltat la cineva random la regina Maria pt ca le aveam incluse in abonamentul de la serviciu ?i nu avea rost sa dau banii pe ele . Po?i cauta pe cineva care lucreaza cu casa,parca astea se deconteaza de casa de asigurari (nu ?tiu sigur de Mycoplasma ,ureaplasma ?i chlamydia) ?i in felul asta sco?i banu?ii pe test daca ?i-l cer.
Aleahim
Scris: Friday, November 27, 2020 2:30 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Blondy dupa 30 de ani, pap-ul se face anual.La hsg mie nu mi-au cerut pap
freya1
Scris: Friday, November 27, 2020 2:41 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreeax wrote:

Papul mie mi l-a cerut nu mai mult de 6 luni iar celelalte câte 3 luni.

parca asa mi-au cerut si mie la hsg
Blondyb
Scris: Friday, November 27, 2020 3:29 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/26/2019
Aleahim wrote:
Blondy dupa 30 de ani, pap-ul se face anual.La hsg mie nu mi-au cerut pap

Super,Lol macar pap e ieftin dar celalalte e cat Hsg - ul, si ti-l cer la. Fiecare pas, nici nu sti cum a trecut timpul ca tot acelasi le repet de imi vine rau.

Multumesc Andreeax, eu nu sunt asigurata. O sa ma interesez.
Dar la stat daca fac hsg Banuiesc ca e mai ieftin ( chiar daca nu-s asigurata) vreau sa tin de banuti cat mai mult in caz ca va trebui fiv...
Siiiii vroiam sa va mai intreb ca acum chiar caut despre asta, in timpul investigatiei se poate "repara" ceva?? Adica citesc despre fete care dupa hsg au reusit sa ramana insarcinate, sau nu prea! Va Multumesc la toate ptr rassp.
IoanaIoanaC
Scris: Friday, November 27, 2020 3:40 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Blondyb wrote:

Super,Lol macar pap e ieftin dar celalalte e cat Hsg - ul, si ti-l cer la. Fiecare pas, nici nu sti cum a trecut timpul ca tot acelasi le repet de imi vine rau.

Dar la stat daca fac hsg Banuiesc ca e mai ieftin ( chiar daca nu-s asigurata) vreau sa tin de banuti cat mai mult in caz ca va trebui fiv...
Siiiii vroiam sa va mai intreb ca acum chiar caut despre asta, in timpul investigatiei se poate "repara" ceva?? Adica citesc despre fete care dupa hsg au reusit sa ramana insarcinate, sau nu prea! Va Multumesc la toate ptr rassp.

Dpdv medical la HSG nu se repara nimic (nu e ca la laparoscopie sau histeroscopie unde se poate interveni in caz de ceva). HSG e o simpla ecografie daca e sa o luam logic. Stiu caz concret, tipa care incerca de un an, si a ramas in luna in care a facut HSG. Explicatia mea, neprofesionala, e ca, oarecum, cand impinge solutia pentru HSG curata cumva trompele daca acestea sunt permeabile.
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:02 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Roser wrote:
Irina, ce mult ma bucur pt tine, felicitari!!!!dance

Carlita, simptomele descrise de tine le-am avut si eu imediat dupa transfer doar ca la ovarul drept, nu o zic ca sa iti faci iluzii dar totusi...ras

Cheek Kiss
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:02 PM
Nivel

Andreeax wrote:

Luni ?i mar?i sunt zile legale de sarbatoare. Eu am prins închis e laboratoarele. Dar poate totu?i luni,de sf Andrei ,nu sunt închise ?i prinzi numai bine sa po?i repeta miercuri! Cheek Kiss

Chiar ca uitasem. Nu i nimic, azi e tarziu. O sa fac miercuri, asa ca de ziua mearas
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:03 PM
Nivel

carlita wrote:

Multumesc, Irina! Chiar am nevoie de rugaciunile voastre! Doamne-ajuta sa te urmez si eu la burtici! computerlove

Eu te astepttopai
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:03 PM
Nivel

Blondyb wrote:
Irinan felicitaricomputerlove
Fetelor in perioada asta eu fiind din timisoara se cere test covid ptr Hsg?
Azi ar trebui sa imi vina menstruatia nu am sperante! Cray

Multumesc Blondycomputerlove
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:07 PM
Nivel

Eu zic ca se vede ceva diferenta. Primul e azi noapte, al doilea in urma cu 5 min.. nici nu i nevoie de beta daca vad liniuta pe test ca devine mai vizibiladance

Irinan attached the following image(s):
20201127_160139.jpg20201127_163204.jpg

Roser
Scris: Friday, November 27, 2020 4:11 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Irinan wrote:
Eu zic ca se vede ceva diferenta. Primul e azi noapte, al doilea in urma cu 5 min.. nici nu i nevoie de beta daca vad liniuta pe test ca devine mai vizibiladance

Da, se vede mult mai bine acum Irina, nu mai exista niciun dubiu :)
Ce cadou frumos ai primit de ziua ta, doar ca l-ai "deschis" mai repedenewclap
Irinan
Scris: Friday, November 27, 2020 4:33 PM
Nivel

Roser wrote:

Da, se vede mult mai bine acum Irina, nu mai exista niciun dubiu :)
Ce cadou frumos ai primit de ziua ta, doar ca l-ai "deschis" mai repedenewclap

Asa e.. pacat ca nu pot sa tac, era un cadou frumos pt sot de la mos.. dar i am zis de azi noapteLol
Andreeax
Scris: Friday, November 27, 2020 4:42 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Blondyb wrote:

Exact ce spune ?i Ioana! Iar ca ?i caz concret ma pot da pe mine : am ramas in luna in care am facut hsg-ul,a2a luna ?i a3a luna,primele doua au foat biochimice iar a3a e in evolutie. Nu pot baga mâna in foc ca a fost interven?ia neaparat dar totu?i,prea mare coincidenta. Chiar daca ramâi sau nu dupa procedura ideea e sa o ai facuta dupa ce a trecut ceva timp de când se încearca pt bebe ca sa ?tii in ce ape te scalzi.
ANDREEA2929A
Scris: Friday, November 27, 2020 5:03 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Irinan wrote:
Bravoo majoreta yeey, felicitari! Ia ma ?i pe minee in barca coeur
Blondyb
Scris: Friday, November 27, 2020 5:15 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/26/2019
Andreeax wrote:

Exact ce spune ?i Ioana! Iar ca ?i caz concret ma pot da pe mine : am ramas in luna in care am facut hsg-ul,a2a luna ?i a3a luna,primele doua au foat biochimice iar a3a e in evolutie. Nu pot baga mâna in foc ca a fost interven?ia neaparat dar totu?i,prea mare coincidenta. Chiar daca ramâi sau nu dupa procedura ideea e sa o ai facuta dupa ce a trecut ceva timp de când se încearca pt bebe ca sa ?tii in ce ape te scalzi.

Exact!
Si eu cred asta!
Fetelor pana la craciun raman singura pe grup parca vadalcool asa multe teste pozitive ca-n ultima perioada
De voi vorbi singura pe aiciLol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.