Clubul aspirantelor - 83
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Aleahim
Scris: Saturday, January 23, 2021 5:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/19/2018
Blondyb wrote:
Fetelor am nevoie de un sfat de la voi
Mi-am facut programare pentru culturi col pe luni dimineata Sonosalpingografie o fac luna viitoare... Ideea e ca nu am voie sa fac dragoste iar eu tocmai m-am testat cu unul de ovulatie si e pozitiv + foarte multa secretie egggggg cred ca de de la 20 de ani nu am mai avut asa, si nush daca sa mai merg luni sau sa aman pe luna viitoare alcool ce sa fac?? Cheek Kiss

Atasez si testul spectaculos yes

Eu una nu as rata ocazia.Acuma cum crezi tu, eventual vezi daca nu poti amana pr la culturi cu 1-2 zile.
Dar e pacat de asa mandrete de test sa nu profitiBlushing
Maria.mmh
Scris: Saturday, January 23, 2021 6:19 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
?i eu zic daca po?i sa amâni 2 zile culturile ?i sa te pui pe treaba ras
Blondyb
Scris: Saturday, January 23, 2021 7:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/26/2019
Aleahim wrote:

Eu una nu as rata ocazia.Acuma cum crezi tu, eventual vezi daca nu poti amana pr la culturi cu 1-2 zile.
Dar e pacat de asa mandrete de test sa nu profitiBlushing
ras nu mai merg ras
Blushing Aleahim pupici
Maria mmh pupici
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 7:38 PM
Nivel

Inregistrat: 1/9/2021
AlexandraEli wrote:

Buna, pot interba de ce vit E doar din Z1 pana in Z10?

Sincer, nu stiu exact, am vazut ca toate fetele au aceasta schema, eu la sarcina trecuta am luat dar nu mai stiam cat timp, parca nu continuu, si dupa prima luna de adm am si ramas, acum am apucat sa iau luna trecuta aprox 20 zile, si acum am decis sa iar cum au si restul fetelor prescris, ma gandesc ca e prea mult sa fie luat zilnic.
AlexandraEli
Scris: Saturday, January 23, 2021 8:26 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/5/2020
oana.c. wrote:

Sincer, nu stiu exact, am vazut ca toate fetele au aceasta schema, eu la sarcina trecuta am luat dar nu mai stiam cat timp, parca nu continuu, si dupa prima luna de adm am si ramas, acum am apucat sa iau luna trecuta aprox 20 zile, si acum am decis sa iar cum au si restul fetelor prescris, ma gandesc ca e prea mult sa fie luat zilnic.

Am început ?i eu sa iau din Z1, azi fiind in Z11 ?i la ovula?iei .... ?i nu ?tiu daca sa mai iau, de asta întrebam, influenteaza in rau in perioada de implantare?
Sisi2
Scris: Saturday, January 23, 2021 8:39 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Blondyb wrote:
Mi-am facut programare pentru culturi col pe luni dimineata Sonosalpingografie o fac luna viitoare... Ideea e ca nu am voie sa fac dragoste iar eu tocmai m-am testat cu unul de ovulatie si e pozitiv + foarte multa secretie egggggg cred ca de de la 20 de ani nu am mai avut asa, si nush daca sa mai merg luni sau sa aman pe luna viitoare alcool ce sa fac?? Cheek Kiss

Buna!! Eu una nu as rata ocazia!!! As amana culturile cu 2 zile. E prea frumos testul sa nu profiti!! Sa fie cu noroc!!hearts
Irinan
Scris: Saturday, January 23, 2021 8:54 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Blondyb wrote:

E super pozitiv testul..decide impreuna cu sotul ce e de facuthainoroc
Irinan
Scris: Saturday, January 23, 2021 8:56 PM
Nivel

AlexandraEli wrote:

Am început ?i eu sa iau din Z1, azi fiind in Z11 ?i la ovula?iei .... ?i nu ?tiu daca sa mai iau, de asta întrebam, influenteaza in rau in perioada de implantare?

Si eu iau vitamina e.. zilnic ,cate una. Mi a zis medicul sa iau in fiecare zi
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 9:23 PM
Nivel

Irinan wrote:

Si eu iau vitamina e.. zilnic ,cate una. Mi a zis medicul sa iau in fiecare zi

De cat iei? Eu iau forte de 400 mg
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 9:25 PM
Nivel

AlexandraEli wrote:

Tu de cat iei? Mie stiu sigur ca imi prescrisese vit e forte de 400 mg. Nu cred ca afecteaza la implantare dar ma gandesc ca poate sa fie prea mult luand zilnic asa gramaj mare. Poate ne lamuresc fetele mai documentate.
OtiliaC
Scris: Saturday, January 23, 2021 11:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/22/2020
oana.c. wrote:

Tu de cat iei? Mie stiu sigur ca imi prescrisese vit e forte de 400 mg. Nu cred ca afecteaza la implantare dar ma gandesc ca poate sa fie prea mult luand zilnic asa gramaj mare. Poate ne lamuresc fetele mai documentate.

Mie mi-a prescris medicul din ziua 1 pana in ziua 10, si mie si sotului. A zis ca in caz ca raman o sa renuntam la ea.. nustiu exact explicatia
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 11:13 PM
Nivel

OtiliaC wrote:

Mie mi-a prescris medicul din ziua 1 pana in ziua 10, si mie si sotului. A zis ca in caz ca raman o sa renuntam la ea.. nustiu exact explicatia

Si eu stiu sigur ca nu mai luam cand am ramas, dar nu mai retin pe ce perioada o luasem, de aceea am ales sa iau asa timp de 10 zile. Poate stie cineva mai in detaliu si ne explica.
Irinan
Scris: Sunday, January 24, 2021 9:12 AM
Nivel

oana.c. wrote:

De cat iei? Eu iau forte de 400 mg

Pe uit pe ea cand ajung acasa si iti zic, nu stiu de cat e. Dar e simpla, nu e forte
AlexandraEli
Scris: Sunday, January 24, 2021 9:54 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/5/2020
oana.c. wrote:

Sunt de 100 mg, deci nu forte.
deme
Scris: Sunday, January 24, 2021 10:13 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Buna dimi fetele din Constan?a, unde este mai ok sa faca sotul o spermograma?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.