Clubul aspirantelor - 83
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Scris: Friday, January 22, 2021 6:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/15/2019
carlita wrote:

Foarte bine, asa te vreau, motivata! Acusica te vedem si pe tine emotionata pt momentul nasterii! computerlove

Da Doamne! Te astept si pe tineSimplyLove
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:22 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
IoanaIoanaC wrote:
Maria Buddy1
Irina, Carlita? Buddy1

Eu intru mai rarut, mai mult sa citesc din umbra, m am afectionat de grupul asta si vreau sa stiu ce faceti, cand intru sper sa vad doar vesti buneBuddy1 in rest eu sunt bine, a fost un an greu.. iar luna asta ,e ciudata rau. Ceea ce e de inteles.
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:23 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Cheek Kiss Buddy1
Am vazut ca la voi, la gravidute, Freya si Maria urmeaza sa elibereze 2 berze ras
Sper sa revina berzele in casuta asta sa mai ia 2 fete de aici grup

Buddy1 toate o sa trecem incet
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:24 PM
Nivel

Alexaaandra wrote:
Buna, fetelor! Am mai postat o data mesajul, dar cred ca nu unde trebuie, asa ca mai incerc o data aici... Sunt noua pe grup, dar am citit toate experientele voastre. Eu si sotul incercam din aprilie, anul trecut, sa concepem un bebe, insa fara rezultat pana acum. In ianuarie, anul acesta am foat la ginecolog pentru a discuta problema. Ma comfrunt cu un CM neregulat, foarte neregulat pot spune. Doctorul mi a facut o intravaginala, din care a reiesit ca uterul este curat, dar partial retrovers, iar ovarele sunt perfect curate. Mi a dat sa iau Duphaston timp de 6 luni din ziua 16 a CM, timp de 10 zile, 2 pe zi plus acid folic. Am 28 de ani, nu am sarcini anterioare si nici avorturi. Din cate am citit pe forum, Duphastonul inhiba ovulatia, la mine oricum e greu de socotit, avand in vedere ca e neregulat. Schema doctorului a foat asa: din ziua 10-14 contact sexual, din ziua 16 Duphaston. Sunt in ziua 25 a CM si ultima zi cu Duphaston. Am avut contact in ziua 6, 10,11,12,13,14,16,18,20,22,24. Daca e adevarat ca Duphastonul inhiba ovulatia, de ce mie mi au iesit 2 teste de ovulatie pozitive, atat ieri cat si azi?

Bine ai venit si sedere cat mai scurta la aspirici
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:25 PM
Nivel

deme wrote:
Buna dimi direct de la Cta unde declar Z1 ,nici nu ma asteptam la altceva, deoarece a fost o luna incarcata emotional si psihic pt mine, abia astept sa se termine.

A incercat/luat cineva Pregnacare before conception?

Mi-a venit si comanda de teste de ovulatie, o luam de la capat..iar!

O zi cu spor va doresc majoreta

Buddy1
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:26 PM
Nivel

IoanaIoanaC wrote:

Vai cum suna asta!!! Lol Numa' sa nu le jumuliti sa le puneti in oala Lol

Lol Lol
Irinan
Scris: Friday, January 22, 2021 10:34 PM
Nivel

carlita wrote:

Parca a zburat timpul, nici nu ma gandeam ca nu te prind la burtici si uite ce repede a trecut .... Ne scrii cand poti, eu o sa iti tin pumnii. Clap Clap Clap
Cu mare drag deschid bratele sa aterizeze la mine barzuca ta. Cat mai face pe drum, poate isi mai ia si un pic de vacanta intre 2 cazuri grele Lol si numai bine ne incadram. La urmatoarea menstra probabil va fi ultima incercare cu sanse de reusita si la mine. Astept si eu miracolul meu! computerlove

Acusica vine si miracolul tau Carlita.. coeur abia astept ziua cand o sa ne dai vestea cea mareCheek Kiss campfire
oana.c.
Scris: Friday, January 22, 2021 11:06 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
Fetelor eu am o menstruatie f regulata care este in felul urmator:primele 2 zile spotting ce nu necesita absorbant, apoi 4 zile menstra normala. Dr mi a dat pt 3 luni duphaston din z16 - z26. Primele 2 luni a fost ok, a venit menstra cu 1 zi mai devreme decat normal iar luna aceasta, ultima de tratament mi-a venit cu 4 zile mai devreme fara spottingul obisnuit. Sa fie duphastonul de vina? Parca mi-a dereglat menstra. Ce rol are acest duphaston?
Iau si vit e din z1-z10 si inogest 2 plicuri pe zi.
Ana17102015
Scris: Friday, January 22, 2021 11:35 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/22/2021
Buna, daca am facut hcg la 15 zile de la contactul cu risc si este 1,2 e vreo sansa sa fi fost facut prea devreme? imi doresc foarte mult un bebe. Nu ma pot lua dupa data ultimului CM pt ca este neregulat nu l am avut niciodata fix. Mai exista vreo sansa? Multumesc!
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 12:23 AM
Nivel

Ana17102015 wrote:
Buna, daca am facut hcg la 15 zile de la contactul cu risc si este 1,2 e vreo sansa sa fi fost facut prea devreme? imi doresc foarte mult un bebe. Nu ma pot lua dupa data ultimului CM pt ca este neregulat nu l am avut niciodata fix. Mai exista vreo sansa? Multumesc!

1,2 e negativ. Dupa 15 zile de la contact daca era ceva ar fi trebuit sa iasa la analiza de sange.
Maria.mmh
Scris: Saturday, January 23, 2021 11:56 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
oana.c. wrote:
Fetelor eu am o menstruatie f regulata care este in felul urmator:primele 2 zile spotting ce nu necesita absorbant, apoi 4 zile menstra normala. Dr mi a dat pt 3 luni duphaston din z16 - z26. Primele 2 luni a fost ok, a venit menstra cu 1 zi mai devreme decat normal iar luna aceasta, ultima de tratament mi-a venit cu 4 zile mai devreme fara spottingul obisnuit. Sa fie duphastonul de vina? Parca mi-a dereglat menstra. Ce rol are acest duphaston?
Iau si vit e din z1-z10 si inogest 2 plicuri pe zi.

Duphastonul este defapt progesteron. Progesteronul este secretat normal de corpul galben. Daca ovarul nu produce ovul care sa se sparga (anovulatie) clar în organism nu se secreta progesteron deci duce la întârzierea sau absenta menstrua?iei. Duphastonul suplimenteaza progesteronul din organism. Normal dupa câteva cute de progesteron se regleaza ?i cm la un anumit nr de zile dar asta nu înseamna ca ovula?ia se produce.
De asemenea este foarte bun pt implantare, suplimenteaza progesteronul ?i pregate?te endometrul mai bine ca sa zic asa pentru o eventuala implantare.
Dupa terminarea curei, de exemplu daca iei câteva zile ?i întrerupi endometrul nu mai prime?te progesteron deci apare menstra.
Nu stiu daca m-am exprimat prea clar Lol
oana.c.
Scris: Saturday, January 23, 2021 1:41 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Duphastonul este defapt progesteron. Progesteronul este secretat normal de corpul galben. Daca ovarul nu produce ovul care sa se sparga (anovulatie) clar în organism nu se secreta progesteron deci duce la întârzierea sau absenta menstrua?iei. Duphastonul suplimenteaza progesteronul din organism. Normal dupa câteva cute de progesteron se regleaza ?i cm la un anumit nr de zile dar asta nu înseamna ca ovula?ia se produce.
De asemenea este foarte bun pt implantare, suplimenteaza progesteronul ?i pregate?te endometrul mai bine ca sa zic asa pentru o eventuala implantare.
Dupa terminarea curei, de exemplu daca iei câteva zile ?i întrerupi endometrul nu mai prime?te progesteron deci apare menstra.
Nu stiu daca m-am exprimat prea clar Lol

Am inteles perfect, multumesc mult, medicul mi l a prescris in ideea de a ma ajuta la implantare si ingtosarea endometrului. Ovulez, am trste pozitive de ov de 5 luni continuu insa nici urma de bebe.
AlexandraEli
Scris: Saturday, January 23, 2021 2:23 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/5/2020
oana.c. wrote:

Am inteles perfect, multumesc mult, medicul mi l a prescris in ideea de a ma ajuta la implantare si ingtosarea endometrului. Ovulez, am trste pozitive de ov de 5 luni continuu insa nici urma de bebe.

Buna, pot interba de ce vit E doar din Z1 pana in Z10?
Blondyb
Scris: Saturday, January 23, 2021 2:33 PM
Nivel

Inregistrat: 6/26/2019
Fetelor am nevoie de un sfat de la voi
Mi-am facut programare pentru culturi col pe luni dimineata Sonosalpingografie o fac luna viitoare... Ideea e ca nu am voie sa fac dragoste iar eu tocmai m-am testat cu unul de ovulatie si e pozitiv + foarte multa secretie egggggg cred ca de de la 20 de ani nu am mai avut asa, si nush daca sa mai merg luni sau sa aman pe luna viitoare alcool ce sa fac?? Cheek Kiss

Atasez si testul spectaculos yes

Blondyb attached the following image(s):
img_20210123_142908.jpg

ANDREEA2929A
Scris: Saturday, January 23, 2021 3:55 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Blondyb wrote:
Fetelor am nevoie de un sfat de la voi
Mi-am facut programare pentru culturi col pe luni dimineata Sonosalpingografie o fac luna viitoare... Ideea e ca nu am voie sa fac dragoste iar eu tocmai m-am testat cu unul de ovulatie si e pozitiv + foarte multa secretie egggggg cred ca de de la 20 de ani nu am mai avut asa, si nush daca sa mai merg luni sau sa aman pe luna viitoare alcool ce sa fac?? Cheek Kiss

Atasez si testul spectaculos yes

Fa ce simti tu, asa e cel mai bine!Buddy1
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.