Clubul aspirantelor - 82

Options Clubul aspirantelor - 82
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreeax
Postat: Monday, July 27, 2020 3:03 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 732
freya1 wrote:
Nu si nu :) de vreme ce s-a confirmat ecografic asta e evident mai important decat temperatura, mai clar de atat nu se poate
si de vreme ce ai ovulat cu siguranta progesteronul a avut o valoare buna in faza luteala
crede-ma ca, oricat ai vrea, nu poti preveni sau explica un avort menstrual

Mul?umesc ,Freya! Promit sa nu îmi mai pun atâtea întrebari ?i sa o întorc pe toate par?ile. A fost,a trecut...mergem înainte! O s-o las in spate ca oricum daca încerc sa aflu cauza e inutil ?i mai mult ma stresez singura! Cheek Kiss Oricum sunt uimita cum am reu?it sa facem fata,daca ma întrebai înainte de astfel de lucruri ma darâma doar gândul!
AlexandraLev
Postat: Monday, July 27, 2020 3:08 PM

Nivel: Membru

Intrat: 6/10/2020
Postari: 31
Buna fetelor! Nu am mai postat de ceva timp pentru ca nu am mai avut noutati insa v-am urmarit din urma.
Astazi am primit si noi rezultatele pt spermograma si spermocultura.
Spermograma: Normospermie, iar la spermocultura a iesit pozitiv e-coli.

Stiti sa imi spuneti ceva despre asta? Maine am programare oricum la ginecolog, voi merge si cu rezultatele soltului. Eram curioasa daca ar putea fi o cauza a infertilitatii, sau ce alte simptome ar trebui sa mai aiba la o infectie cu e-coli.

Multumesc! :)
freya1
Postat: Monday, July 27, 2020 3:08 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1837
da, suntem mult mai puternice decat credem Cheek Kiss
nu e vorba sa o ingropi undeva, ci sa o iei asa cum e si sa treci mai departe, cu siguranta nu ai fi putut face nimic sa schimbi asta
freya1
Postat: Monday, July 27, 2020 3:09 PM

Alexandra, va primi antibiotic pentru infectia cu e-coli, de obicei afecteaza si spermograma care iese mai proasta, daca voi a iesit deja normospermie ar fi ok (cred ca stii insa ca noi toate aici repetam over and over ca spermograma trebuie facuta intr-un centru RUAM)
AlexandraLev
Postat: Monday, July 27, 2020 3:12 PM

Da, stiu ca trebuie in centru RUAM si stiu si de antibiotic. Pe spermograma apareau niste leucocite:) Am facut spermogarama la centrul materno-fetala Medlife, am vazut ca este pe lista RUAM.
freya1
Postat: Monday, July 27, 2020 3:14 PM

atunci inseamna ca infectia nu a afectat calitatea spermei, dar tot ar trebui tratata
cel mai adesea nu da simptome
AlexandraLev
Postat: Monday, July 27, 2020 3:15 PM

Am inteles. Da, clar o sa o tratam. Multumesc Cheek Kiss
freya1
Postat: Monday, July 27, 2020 3:18 PM

cu placere si bafta Cheek Kiss
Maria.mmh
Postat: Monday, July 27, 2020 5:07 PM

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1414
Fetelor, eu am terminat.
Am de facut histeroscopie, vrea sa vada daca e vb de uter unicorn. Sotul. Trebuie sa repete spermograma ?i spermocultura, apoi la urolog pt consult. În func?ie de cum ies astea avem recomandare de Fiv.
In plus de astea mi-a dat sa iau duphaston în z18-26 ca sa pot avea cm ?i pentru ce mi a ie?it pe fata mi-a dat un set de analize ?i control endocrinologie.
https://ibb.co/XtWQBPX
https://ibb.co/r09ZyTZ
Andreeax
Postat: Monday, July 27, 2020 5:15 PM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 732
Maria.mmh wrote:
Fetelor, eu am terminat.
Am de facut histeroscopie, vrea sa vada daca e vb de uter unicorn. Sotul. Trebuie sa repete spermograma ?i spermocultura, apoi la urolog pt consult. În func?ie de cum ies astea avem recomandare de Fiv.
In plus de astea mi-a dat sa iau duphaston în z18-26 ca sa pot avea cm ?i pentru ce mi a ie?it pe fata mi-a dat un set de analize ?i control endocrinologie.

Maria,a?a ma bucur ca ai facut primul pas! Acum e doar o chestiune de timp pt a colecta toate rezultatele ?i de a pune in mi?care planul. Cheek Kiss

L.E Chiar sunt curioasa cum îți iese testosteronul.
Vickyb
Postat: Monday, July 27, 2020 6:15 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2020
Postari: 165
Locatia: Cluj
Si eu in intarziere pentru trombofilii, si mie mi-a recomandat folate direct dupa ce a vazut dr ginecolog ca nu asimilez acidul folic. Ciudat ca unii nu zic. Si eu tre sa fac acum in sarcina la 2 saptamani d-dimeri pentru a urmari, si iau momentan aspenter. Analizele le-am facut decat in sarcina, desi mai greu am ramas far aspenter inainte.
Mult succes fetele va asteptam pe toate cu noi
ANDREEA2929A
Postat: Monday, July 27, 2020 8:40 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 888
Vickyb wrote:
Si eu in intarziere pentru trombofilii, si mie mi-a recomandat folate direct dupa ce a vazut dr ginecolog ca nu asimilez acidul folic. Ciudat ca unii nu zic. Si eu tre sa fac acum in sarcina la 2 saptamani d-dimeri pentru a urmari, si iau momentan aspenter. Analizele le-am facut decat in sarcina, desi mai greu am ramas far aspenter inainte.
Mult succes fetele va asteptam pe toate cu noi

computerlove
Blondyb
Postat: Monday, July 27, 2020 11:29 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/26/2019
Postari: 208
Maria.mmh wrote:
Fetelor, eu am terminat.

Mie pentru fata mi-a dat sa fac analize & control sa vada pe ce baza e acneea,pe care o am de la 18 ani....
Si testosteron a iesit ok de fapt tot a iesit ok, si analiza aceea sa vada daca e ceva bacterie si totul perfect iar eu tot aveam si bininteles ca nu imi trecea si anii treceau dar in caz ca iti ies bine cele hormonale, sa nu excluzi si un stafilococ ceva,orice este posibil!
Interesant ca numai la ovulatie imi apar si la menstruatie,!
Singura solutie medicamentoasa a fost : anticonceptoonale sau roaucutane..
Acum nu iau nimic, pentru ca vreau bebe, dar as fi luat oricare dintre, dar varsta nu imi permite... si acum sunt la fel ca la. 18 ani cu o acnee moderata cum si cand are chef... uff cred ca si la 50 de ani mie tot o sa imi apara! plans
Maria.mmh
Postat: Tuesday, July 28, 2020 10:40 AM

Blondyb wrote:

Mie pentru fata mi-a dat sa fac analize & control sa vada pe ce baza e acneea,pe care o am de la 18 ani....
Si testosteron a iesit ok de fapt tot a iesit ok, si analiza aceea sa vada daca e ceva bacterie si totul perfect iar eu tot aveam si bininteles ca nu imi trecea si anii treceau dar in caz ca iti ies bine cele hormonale, sa nu excluzi si un stafilococ ceva,orice este posibil!
Interesant ca numai la ovulatie imi apar si la menstruatie,!
Singura solutie medicamentoasa a fost : anticonceptoonale sau roaucutane..
Acum nu iau nimic, pentru ca vreau bebe, dar as fi luat oricare dintre, dar varsta nu imi permite... si acum sunt la fel ca la. 18 ani cu o acnee moderata cum si cand are chef... uff cred ca si la 50 de ani mie tot o sa imi apara! plans

Eu am fost grav de cand am inceput sa nu mai ovulez.
Mi s-a recomandat si mie roacutane de la medicul dermatolog dar l-am refuzat categoric.
Anticonceptionale am luat si pot sa spun ca in perioada cand luam tenul meu arata foarte bine...
O sa incep usor usor sa fac din analize si o sa merg mai departe pentru histeroscopie. Acum nu ma simt in stare..am numai scandal in casa cu socrii, sunt epuizata efectiv..
Maria.mmh
Postat: Tuesday, July 28, 2020 3:35 PM

Fetelor, am fost la baie mai devreme si a aparut spotting-ul, secretia e maro deschis (sorry de descriere).
Asta e chiar culmea, la o zi dupa ce am fost la medic si dupa luni de intarzieri si fortat cu duphaston, acum sa-mi vina asa...de la sine.
Nu ma doare nimic, asa ca astept sa vad ce urmeaza uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed