Clubul aspirantelor - 82

Options Clubul aspirantelor - 82
Subiectul anterior · Subiectul urmator
freya1
Postat: Monday, October 19, 2020 1:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1598
sunt super, Ella, felicitari !
Andreeax
Postat: Monday, October 19, 2020 1:51 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 614
Felicitari,Ella!!! Bravoo coeur

Andreea,ai putea face beta sa ?tii o treaba. Nici eu nu am o experien?a buna cu testele de la barza.
IoanaIoanaC
Postat: Monday, October 19, 2020 1:55 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/30/2019
Postari: 438
Ella felicitari!
Andreea, si eu zic beta, macar stii o treaba
Eu azi, beta 411, dar din pacate progesteron doar 9ng, imi vine sa urc pe dealuri! Crazy plans uff pale
freya1
Postat: Monday, October 19, 2020 2:01 PM

Ioana Cheek Kiss te imbratisez !
dr ce zice ?
EllaMaria
Postat: Monday, October 19, 2020 2:04 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/12/2020
Postari: 89
Multumesc fetelorGossip

Oare nu e prea mare progesteronul? 78,36 ng/ml? Interval de referinta 3,9 - 60 ng/ml
IoanaIoanaC

freya1 wrote:
Ioana Cheek Kiss te imbratisez !
dr ce zice ?

Nimic, inca n-a raspuns uff
Sisi2

Intrat: 8/7/2019
Postari: 557
Ella, felicitari!!!Cheek Kiss
freya1
Postat: Monday, October 19, 2020 2:11 PM

nu, Ella, e alt interval pt sarcina si cu cat e mai mare, cu atat mai bine
EllaMaria
Postat: Monday, October 19, 2020 2:13 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/12/2020
Postari: 89
freya1 wrote:
nu, Ella, e alt interval pt sarcina si cu cat e mai mare, cu atat mai bine

Multumesc Cheek Kiss computerlove
Andreeax
Postat: Monday, October 19, 2020 3:53 PM

IoanaIoanaC wrote:
Ella felicitari!
Andreea, si eu zic beta, macar stii o treaba
Eu azi, beta 411, dar din pacate progesteron doar 9ng, imi vine sa urc pe dealuri! Crazy plans uff pale

Parca ai facut pe ciclu natural,nu? Eu nu am avut niciodata un progesteron mare nici dupa ovulatie când nu ramasesem ,nici când am ramas. La primul beta am facut progesteronul care a fost 10 ng dar nu l-am mai repetat dupa pt ca ma stresam prea rau ?i de suplimentat am suplimentat cu câte 3 arefam de 200 pe zi dupa ce am avut confirmare ca e plasata in uter sarcina,aveam 4w 6d. Totul e foarte bine pana acum,nu am avut nicio problema.
IoanaIoanaC
Postat: Monday, October 19, 2020 4:25 PM

Andreeax wrote:

Parca ai facut pe ciclu natural,nu? Eu nu am avut niciodata un progesteron mare nici dupa ovulatie când nu ramasesem ,nici când am ramas. La primul beta am facut progesteronul care a fost 10 ng dar nu l-am mai repetat dupa pt ca ma stresam prea rau ?i de suplimentat am suplimentat cu câte 3 arefam de 200 pe zi dupa ce am avut confirmare ca e plasata in uter sarcina,aveam 4w 6d. Totul e foarte bine pana acum,nu am avut nicio problema.

Nu, pe controlat am facut. Am 1 crinone si 2 arefram pe zi plus 1 prontogest la 3 zile, A raspuns medicul acum, a zis sa trec la 2 zile prontogestul. Sa vedem, ce-o fi o fi! Hands Hands
Andreeax
Postat: Monday, October 19, 2020 4:43 PM

IoanaIoanaC wrote:

Nu, pe controlat am facut. Am 1 crinone si 2 arefram pe zi plus 1 prontogest la 3 zile, A raspuns medicul acum, a zis sa trec la 2 zile prontogestul. Sa vedem, ce-o fi o fi! Hands Hands

Deci nu ai corp galben! Prontogestul presupun ca e injectabil. Iar,din câte am în?eles,ceea ce administrezi la nivel vaginal,se asimileaza la nivel local ?i nu se reflecta valoarea adevarata in sânge. Medicul mi-a spus sa nu mai repet progesteronul in condi?iile in care eu îl pun vaginal. La tine probabil valoarea o sa creasca ?i o sa se reflecte ?i in analize daca mai repe?i daca faci si injectabil,in schimb,punând ?i vaginal valoarea e mai mare la nivel local. Dar oricum ?tii lucrurile astea mai bine ca mine! Eu am fost foarte panicata cu progesteronul.
IoanaIoanaC
Postat: Monday, October 19, 2020 4:49 PM

Andreeax wrote:

Deci nu ai corp galben! Prontogestul presupun ca e injectabil. Iar,din câte am în?eles,ceea ce administrezi la nivel vaginal,se asimileaza la nivel local ?i nu se reflecta valoarea adevarata in sânge. Medicul mi-a spus sa nu mai repet progesteronul in condi?iile in care eu îl pun vaginal. La tine probabil valoarea o sa creasca ?i o sa se reflecte ?i in analize daca mai repe?i daca faci si injectabil,in schimb,punând ?i vaginal valoarea e mai mare la nivel local. Dar oricum ?tii lucrurile astea mai bine ca mine! Eu am fost foarte panicata cu progesteronul.

Da, stiu teoria, dar nah, cine se arde cu ciorba, sufla si-n iaurt. A zis DD ca-l omor cu zile nu alta cu progesteronul meu cu tot Lol
Multumesc de raspuns si felicitari pentru inimioara coeur

Maria, n-ai si tu niste analize de astea la care sa ma pricep si eu? Gen progesteron etc Lol Cortizol de ex n-am dozat in viata mea. Tot am vrut sa te intreb, ai fost la un nutritionist sa iti dea un regim sa mai reglezi ce se poate regla din alimentatie?
Maria.mmh
Postat: Monday, October 19, 2020 4:55 PM

Intrat: 10/21/2019
Postari: 1237
IoanaIoanaC wrote:

Da, stiu teoria, dar nah, cine se arde cu ciorba, sufla si-n iaurt. A zis DD ca-l omor cu zile nu alta cu progesteronul meu cu tot Lol

Maria, n-ai si tu niste analize de astea la care sa ma pricep si eu? Gen progesteron etc Lol Cortizol de ex n-am dozat in viata mea. Tot am vrut sa te intreb, ai fost la un nutritionist sa iti dea un regim sa mai reglezi ce se poate regla din alimentatie?

Oricum am regim dat de Veliscu si de cand am avut probleme cu stomacul nu prea mai accepta asa mancaruri "nesanatoase". Iti dai seama ca mai scap si eu prin sant din cand in cand dar na..nu fac abuz :))
Testosteronul ala ma asteptam sa fie mare dar vad ca nu e, astept sa iasa si cel liber sa vad.
carlita
Postat: Monday, October 19, 2020 5:50 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3614
IoanaIoanaC wrote:

Chiar ca traiesc si medicii stresul nostru ... , acum poate ii pare rau ca nu ti-a sugerat sa transferati pe ciclu natural; chiar citisem pe pagina lui de un caz unde nu era ok estradiolul pe ciclu controlat si a abandonat atunci, a facut ulterior transferul pe natural.... Oricum, cred ca ai facut analizele exact inainte de a face injectia cu progesteron, nu?
Bine ca bebe e cuminte si ascultator si creste frumos! computerlove

Maria, asta voiam sa te intreb si eu, ce-i cu cortizolul ala si cu ce scop ti l-a dat. oare Eu nici nu stiu ce reprezinta.

Ella, felicitari! SArcina usoara si la termen!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed