Clubul aspirantelor - 82

Options Clubul aspirantelor - 82
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Postat: Saturday, October 17, 2020 11:18 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/15/2019
Postari: 702
EllaMaria wrote:

Cheek Kiss cum imi spunea si sotul dimineata: "daca ai ramas si ai pierdut inseamna ca vei ramane si alta data, iar daca trebuie facem orice tratament e nevoie sa putem avea copilasul nostru."

Eu nu mi-am pierdut speranta desi stresul ma omoara. Cu siguranta atat pt tine, pt mine sau oricare dintre noi care isi doresc un bebe si nu vine, intr-o zi se va intampla minunea asta.
Pana una alta ne doboara nerabdarea topai computerlove

De cat timp incercati?
EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 11:58 AM

Nivel: Membru

Intrat: 9/12/2020
Postari: 89
ANDREEA2929A wrote:

De cat timp incercati?

In mod constiincios incercam de 6 luni, dar de protejat nu ne mai protejam de 2 ani, insa nu s-a intamplat.topai
freya1
Postat: Saturday, October 17, 2020 12:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1598
Ella, esti insarcinata, nu-ti mai face probleme
nu inteleg insa de ce dureaza atata beta...foarte aiurea
Andreeax
Postat: Saturday, October 17, 2020 12:29 PM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 614
Ella,felicitari din nou! Eu tot timpul am recoltat la Bioclinica ?i am avut rezultatul la câteva ore ?i nu numai la beta ?i la alte analize,doar dupa cele de trombofilie am stat maxim 3 zile. Iar cu durerile de sâni e ciudat,la al2lea avort menstrual m-am trezit fara dureri de sâni ?i când am repetat beta in ziua respectiva scazuse,acum am momente când nu ma dor la fel de intens pe parcursul zilei,durerea vine ?i pleaca dar m-am lini?tit dupa cele doua controale pe care le-am avut între timp ?i am vazut ca totul e ok. Nu prea te po?i lua dupa sâni. Îmi spunea o fata de la burtici ca acum nu prea tine de tine ?i e totul despre iubire,rabdare ?i încredere. Mi-au ramas întiparite astea in minte. Î?i în?eleg perfect grijile! Asteptam beta mare! coeur
EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 12:31 PM

freya1 wrote:
Ella, esti insarcinata, nu-ti mai face probleme
nu inteleg insa de ce dureaza atata beta...foarte aiurea

Am facut si progesteronul si zic ei ca dureaza mai mult.... Of sper de data asta sa fie bineHands
EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 12:35 PM

Andreeax wrote:
Ella,felicitari din nou! Eu tot timpul am recoltat la Bioclinica ?i am avut rezultatul la câteva ore ?i nu numai la beta ?i la alte analize,doar dupa cele de trombofilie am stat maxim 3 zile. Iar cu durerile de sâni e ciudat,la al2lea avort menstrual m-am trezit fara dureri de sâni ?i când am repetat beta in ziua respectiva scazuse,acum am momente când nu ma dor la fel de intens pe parcursul zilei,durerea vine ?i pleaca dar m-am lini?tit dupa cele doua controale pe care le-am avut între timp ?i am vazut ca totul e ok. Nu prea te po?i lua dupa sâni. Îmi spunea o fata de la burtici ca acum nu prea tine de tine ?i e totul despre iubire,rabdare ?i încredere. Mi-au ramas întiparite astea in minte. Î?i în?eleg perfect grijile! Asteptam beta mare! coeur

MultumescCheek Kiss astept si eu sa mai fac luni inca o data beta si sa primesc rezultatele de la ambele sa fie in regula sa ma pot bucura si eu. Au zis ca dureaza pt ca am facut si progesteronul. NuStiu

Imi verific din 20 in 20 de minute sanii sa vad daca ma mai dor. Cred ca o iau razna. uff
Andreeax
Postat: Saturday, October 17, 2020 12:43 PM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 614
EllaMaria wrote:

MultumescCheek Kiss astept si eu sa mai fac luni inca o data beta si sa primesc rezultatele de la ambele sa fie in regula sa ma pot bucura si eu. Au zis ca dureaza pt ca am facut si progesteronul. NuStiu

Imi verific din 20 in 20 de minute sanii sa vad daca ma mai dor. Cred ca o iau razna. uff

Cu tot cu progesteronul ?i tot trebuia sa ajunga rezultatele maxim a2a zi daca nu tot in ziua in care le-ai facut. La ce laborator ai recoltat?
ANDREEA2929A
Postat: Saturday, October 17, 2020 1:02 PM

EllaMaria wrote:

In mod constiincios incercam de 6 luni, dar de protejat nu ne mai protejam de 2 ani, insa nu s-a intamplat.topai

Va fi bine majoreta
Irinan
Postat: Saturday, October 17, 2020 1:03 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1564
Locatia: Suceava
EllaMaria wrote:
Fetelor sunt atat de stresatauff azi ar trebui sa vina menstra dar momentan nimic. Am facut beta dar inca nu am primit rezultatul, astept de 2 zilepale Problema e ca tot de azi nu ma mai dor asa tare sanii uff mi-e friica sa nu trec iar prin ce am trecutplans plans plans

Am facut mai devreme un test de sarcina, simplu nu ultrasensibil. Va atasez.

Crede?i ca daca nu ma mai dor asa de tare sanii e posibil sa nu fie bine nici de data asta? uff

https://ibb.co/RjmF0PN

E super pozitiv, la asa test si beta v a fi pe masuratopai
EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 1:10 PM

Andreeax wrote:

Cu tot cu progesteronul ?i tot trebuia sa ajunga rezultatele maxim a2a zi daca nu tot in ziua in care le-ai facut. La ce laborator ai recoltat?

La clinica Sante, dar mi-au spus ca 1-3 zile lucratoare, le-am facut joi. E rau ca am prins weekend-ul.pale

EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 1:11 PM

Irinan wrote:

E super pozitiv, la asa test si beta v a fi pe masuratopai

Doamne ajuta! computerlove
EllaMaria
Postat: Saturday, October 17, 2020 1:11 PM

ANDREEA2929A wrote:

Va fi bine majoreta

computerlove
ANDREEA2929A
Postat: Saturday, October 17, 2020 4:07 PM

https://ibb.co/C5jcKpW
Fetele poza e cu susul în jos asa o incarca. A aparut în primul minut. Nu stiu ce sa zic. E barza ultrasensibil
Iulia13
Postat: Saturday, October 17, 2020 5:03 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 1027
ANDREEA2929A wrote:
https://ibb.co/C5jcKpW
Fetele poza e cu susul în jos asa o incarca. A aparut în primul minut. Nu stiu ce sa zic. E barza ultrasensibil

Se vede a doua liniuta coeur ce dpo e?ti?
OtiliaC
Postat: Saturday, October 17, 2020 5:09 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/22/2020
Postari: 229
Locatia: Craiova
Buna fetelor! Luna asta temperatura mi-a dat de cap! Inainte de ovulatie a fost mai ridicata decat de obicei iar acum nu imi mai arata pe grafic a cata zii dpo sunt. Eu sunt aproape sigura ca am ovulat in ziua 15 spre 16, dupa simptome. Oare daca este atat de mica diferenta dintre temperaturi nu detecteaza ovulatia, sau a luat-o razna aplicatia?

https://ibb.co/80xhpyq
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed