Clubul aspirantelor - 82
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sisi2
Scris: Saturday, August 15, 2020 2:15 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Andreeax wrote:
birthday La mul?i ani Mariilor!!!!! birthday

Eu am facut in diminea?a asta un test de sarcina,sunt in 11 dpo. Nu v-am spus dar de la 9 dpo am început sa testez (n-am vrut sa par nebuna) sorry E POZITIV!!!! Are o a2a liniu?a acolo aruncata ?i stearsa dar e acolo,se vede fara lupa ?i lumini coeur
Am cautat toata diminea?a un laborator de analize sa dozez beta ?i ma miram de ce sunt închise când unele laboratoare aveau programul pe usa pana la 14 sau 12....apoi mi-am dat seama ca e zi de sarbatoare,o sa trebuiasca sa a?tept pana luni. Sper din suflet sa fie totul bine!!! Hands

Felicitari!!!Cheek Kiss
silviasylv
Scris: Saturday, August 15, 2020 2:42 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/18/2012
Buna fetele ?i la mul?i ani Mariilor! Mi-am facut curaj sa scriu, încerc sa fac un bebe înca de la începutul anului... in Martie am ramas însarcinata ?i aveam 7 saptamâni când am pierdut sarcina( s-a eliminat natural). Doctora ne-a recomandat sa mai asteptam macar 2 luni dupa prima menstrua?ie... iar acum am încercat sa îmi fac teste de ovulatie si sa îmi monitorizez temperatura bazala,ca sa detectez cel mai bun moment. Acum sunt in ziua 17 a ciclului menstrual ?i de trei zile am testele de ovulatie pozitive, linia de test este mai intensa decât cea de control ?i nu ?tiu daca am ovulat sau nu.NuStiu cand am fost ultima data la control mi-a dat sa iau Duphaston ca sa ma ajute sa ob?in mai repede o sarcina, din ziua 15 a ciclului menstrual... oare sa fie o reac?ie slab pozitiva din cauza duphastonului? Temperatura oscileaza ?i ea, o zi este mica, o zi este mare.
Va rog mult sa îmi raspundeti, poate a?a în?eleg ?i eu mai bine daca imi explica cineva care a mai trecut prin a?a ceva.
Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 2:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2020
silviasylv wrote:
Buna fetele ?i la mul?i ani Mariilor! Mi-am facut curaj sa scriu, încerc sa fac un bebe înca de la începutul anului... in Martie am ramas însarcinata ?i aveam 7 saptamâni când am pierdut sarcina( s-a eliminat natural). Doctora ne-a recomandat sa mai asteptam macar 2 luni dupa prima menstrua?ie... iar acum am încercat sa îmi fac teste de ovulatie si sa îmi monitorizez temperatura bazala,ca sa detectez cel mai bun moment. Acum sunt in ziua 17 a ciclului menstrual ?i de trei zile am testele de ovulatie pozitive, linia de test este mai intensa decât cea de control ?i nu ?tiu daca am ovulat sau nu.NuStiu cand am fost ultima data la control mi-a dat sa iau Duphaston ca sa ma ajute sa ob?in mai repede o sarcina, din ziua 15 a ciclului menstrual... oare sa fie o reac?ie slab pozitiva din cauza duphastonului? Temperatura oscileaza ?i ea, o zi este mica, o zi este mare.
Va rog mult sa îmi raspundeti, poate a?a în?eleg ?i eu mai bine daca imi explica cineva care a mai trecut prin a?a ceva.

Bine ai venit ?i ?edere cât mai scurta pe aici! Ai mai facut ?i înainte teste de ovulatie? Ai un ciclu regulat? ?tiu ca progesteronul se ia neaparat dupa ce ovulezi ,de asta te întrebam daca ai un ciclu regulat ?i de obicei ovulezi mereu in z14 daca ti-a dat sa iei din z15,altfel poate inhiba ovulatia. Iar cu testele de ovulatie nu ?tiu ce sa î?i spun,ele ,de obicei ,ies pozitive mai tot timpul in caz de sop (sau nu ,nu e o regula la sop) fiind hormonul lh intr-o cantitate mai mare dar poate exista ?i situa?ii in care sunt ?i 3 zile pozitive,la mine maxim doua zile sunt cele de ovulatie pozitive. Iar progesteronul nu influenteaza un test de ovulatie pt ca acesta sa fie pozitiv mai multe zile. Poate te lamuresc fetele cu mai multa experien?a,eu cam atât ?tiu. Cheek Kiss
silviasylv
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:04 PM
Nivel

Am mai facut in Martie, dar atunci mi-au ie?it decât doua teste pozitive si a fost cu noroc. Ciclul menstrual este regulat de 28 de zile, iar ovulatia ?in sa cred ca este undeva in ziua 15-16, acum sunt in ziua 17, nu ?tiu cum sa adaug o poza ca sa arat testele.

silviasylv attached the following image(s):
4cc1b060-2b76-4757-98b6-9c25d21482ba.jpegdf5d272d-6b94-4437-aef1-d04c8334a087.png

Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:10 PM
Nivel

silviasylv wrote:
Am mai facut in Martie, dar atunci mi-au ie?it decât doua teste pozitive si a fost cu noroc. Ciclul menstrual este regulat de 28 de zile, iar ovulatia ?in sa cred ca este undeva in ziua 15-16, acum sunt in ziua 17, nu ?tiu cum sa adaug o poza ca sa arat testele.

Încarci poza pe site-ul igmbb ?i copiezi linkul dupa care îl ata?ezi in postare aici. Daca zici ca ovulezi in z15-z16 ar trb sa iei progesteronul dupa ce ai ovulat. Alte simptome ale ovula?iei mai sunt acel mucus cervical ca albu?ul de ou ,anumite în?epaturi in partea ovarului pe care ovulezi (dar nu toate avem simptomele astea).
Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:16 PM
Nivel

silviasylv wrote:

Ca idee. Eu am avut luna asta in z15 seara test pozitiv de obulatie. A fost pozitiv pana in z17 diminea?a. Am ovulat im z16 spre z17 . Dar de?i ovulasem undeva noaptea,spre diminea?a ,valoarea lh înca era mare ?i testul a ie?it pozitiv ?i in diminea?a zilei 17 a ciclului. Eu nu cred ca e o problema cu alea 3 zile. Pot pune ?i eu la socoteala z15,z16 z17 ?i atunci îmi dau 3 zile cu teste pozitive doar ca primul a fost seara in z15 ?i ultimul diminea?a in z17.
silviasylv
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:23 PM
Nivel

Mucusul cervical abia îl zaresc din când in când, in zilele fertile secre?ia mea este apoasa, inca mai am unele crampe dar poat sa jur ca ambele ovare ma dor.
Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:30 PM
Nivel

silviasylv wrote:
Mucusul cervical abia îl zaresc din când in când, in zilele fertile secre?ia mea este apoasa, inca mai am unele crampe dar poat sa jur ca ambele ovare ma dor.

Nu ai de ce sa î?i faci probleme . Singura chestie,din punctul meu de vedere, e sa ai grija când iei progesteronul,sa fie dupa ce ai ovulat.
Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:37 PM
Nivel

Sisi2 wrote:

Felicitari!!!Cheek Kiss

Mul?umesc Sisi! Sper sa trecem cu bine urmatorii pa?i.
OtiliaC
Scris: Saturday, August 15, 2020 3:42 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/22/2020
Andreeax wrote:

Dupa patania de luna trecuta pana nu vad beta dublându-se ?i progesteronul bun ?i ecografic pe la 6-7 saptamâni o ecografie cu batai de inimioara nu îmi fac speran?e mari. Dar deja o luai prea departe,sa ajung eu la beta luni ?i vorbim de acolo cu pa?i micu?i. Clar e ca de aici nu plec prea curând pana nu calc pe teren bun! Nici nu ?tiu cum sa reactionez in momentul asta,parca nu ma pot bucura complet pana nu am certitudini.

Felicitari, Andreea! Eu am un feeling bun pentru tine!! La multi ani tuturor Mariilor love love
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, August 15, 2020 4:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Andreeax wrote:

Dupa patania de luna trecuta pana nu vad beta dublându-se ?i progesteronul bun ?i ecografic pe la 6-7 saptamâni o ecografie cu batai de inimioara nu îmi fac speran?e mari. Dar deja o luai prea departe,sa ajung eu la beta luni ?i vorbim de acolo cu pa?i micu?i. Clar e ca de aici nu plec prea curând pana nu calc pe teren bun! Nici nu ?tiu cum sa reactionez in momentul asta,parca nu ma pot bucura complet pana nu am certitudini.

majoreta va fi bine.
Si eu gandesc la fel, cred ca si pe mine m a marcat asta si abia dupa 8 saptamani o sa fiu altfel.
Ellena20
Scris: Saturday, August 15, 2020 4:57 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Andreeax wrote:
birthday La mul?i ani Mariilor!!!!! birthday

Eu am facut in diminea?a asta un test de sarcina,sunt in 11 dpo. Nu v-am spus dar de la 9 dpo am început sa testez (n-am vrut sa par nebuna) sorry E POZITIV!!!! Are o a2a liniu?a acolo aruncata ?i stearsa dar e acolo,se vede fara lupa ?i lumini coeur
Am cautat toata diminea?a un laborator de analize sa dozez beta ?i ma miram de ce sunt închise când unele laboratoare aveau programul pe usa pana la 14 sau 12....apoi mi-am dat seama ca e zi de sarbatoare,o sa trebuiasca sa a?tept pana luni. Sper din suflet sa fie totul bine!!! Hands

Felicitari, Andreea! Cheek Kiss
Va fi bine de data asta, vei vedea!
coeur
Roser
Scris: Saturday, August 15, 2020 6:37 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Felicitari Andreeax Angel
Eu cred ca de data asta va fi bine, ai un beta destul de marisor daca a iesit pozitiv testul in z11.
Andreeax
Scris: Saturday, August 15, 2020 6:47 PM
Nivel

Roser wrote:
Felicitari Andreeax Angel
Eu cred ca de data asta va fi bine, ai un beta destul de marisor daca a iesit pozitiv testul in z11.
.

Mul?umesc fetelor !!!!!

Reser, mie luna trecuta la beta 20 mi-a ie?it pozitiv testul de sarcina cu sensibilitate de 25. Offf,pana luni cand voi putea face beta cred o iau razna.
freya1
Scris: Saturday, August 15, 2020 7:30 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreea, o sa vezi ca e bine, data trecuta probabil a fost o tentativa de implantare tarzie, acum a fost devreme, ceea ce e un lucru bun
Stii ca si eu am ramas acum tot imediat dupa un avort menstrual, sansele sunt f mici sa fie 2 succesive Cheek Kiss stai linistita, cu beta sau fara e un mic bob de mac acolo care va fi un bebe
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.