Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
diana.dmn
Postat: Thursday, July 23, 2020 10:26 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/29/2018
Postari: 120
pintescuv wrote:
Va mul?umesc mult, fetelor pentru încurajari. Andreea, îmi pare rau pentru testul negativ, dar sa ?tii ca te inteleg ca nu ai mai avut rabdare. Eu sunt ok pana în ziua 12-14 dpo, când incep sa nu mai am rabdare ?i imi vine sa fac muuulte teste.
Astazi am fost la medic pentru ca urmeaza sa plecam in concediu ?i voiam sa ?tiu care sunt urmatorii pasi. Mi-a recomandat Gonal F 300 si mai incercam si luna asta IUI, sa vedem cum o sa fie. Mi-a spus ca este o stimulare usoara, nu vrea sa maresc doza.
I-am spus ca sper sa fie ultima luna în care vin sa imi dea reteta. Cray
Va pup pe toate ?i sper sa fie bine pentru toata lumea.
Mai face cineva inseminare luna asta?

Concediu placut si sa vii cu forte proaspete! Cheek Kiss Mai incercam si noi o inseminare luna aceasta, speram sa fie bine! Sunt increzatoare dance
carlita
Postat: Thursday, July 23, 2020 12:02 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3487
diana.dmn wrote:

Concediu placut si sa vii cu forte proaspete! Cheek Kiss Mai incercam si noi o inseminare luna aceasta, speram sa fie bine! Sunt increzatoare dance

Multa bafta, diana si pintescuv! Luna asta sa va fie roz! computerlove

Andreea29, inca mai ai sanse, chiar ai testat devreme! majoreta majoreta majoreta
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 12:05 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
Buna fetelor! Spuneam ca “menstra” mea a fost ciudata luna asta. Aseara am avut ceva simptome ciudate ?i de?i am avut menstrua?ie la timp mi-am facut un test de sarcina care a ie?it pozitiv. Azi am recoltat beta ?i progesteron . Numerele arata avort menstrual,nu?

https://ibb.co/Q9DVNqH
freya1
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:17 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
Andreea Cheek Kiss imi pare rau, asa pare, poti sa mai repeti totusi ca sa te lamuresti
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:25 PM

freya1 wrote:
Andreea Cheek Kiss imi pare rau, asa pare, poti sa mai repeti totusi ca sa te lamuresti

Lamurita cam sunt. Mi-am facut ?i pt mâine o programare la medic. De repetat am sa repet clar. La o asemenea valoare ,se elimina de la sine,nu? Eu in momentul de fata nu mai sangerez,mai am doar ni?te crampe subtile ?i ma simt de parca as fi stricata la stomac ca sa ma exprim întocmai cum ma simt.
freya1
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:27 PM

parca ziceai ca ai avut deja o menstra abundenta, nu ? daca e asa, cu siguranta s-a si eliminat deja si nu are ce sa se vada la eco
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:34 PM

freya1 wrote:
parca ziceai ca ai avut deja o menstra abundenta, nu ? daca e asa, cu siguranta s-a si eliminat deja si nu are ce sa se vada la eco

In ideea de a mi se spune ce e de facut pe mai departe. Am avut o menstra Mai abundenta decât de obicei dar nu foarte abundenta. S-a oprit de ieri. Eu am recoltat azi beta ?i era 20 ,daca se elimina de tot nu trb sa fie negativ beta?
diana.dmn
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:35 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/29/2018
Postari: 120
Andreeax wrote:
Buna fetelor! Spuneam ca “menstra” mea a fost ciudata luna asta. Aseara am avut ceva simptome ciudate ?i de?i am avut menstrua?ie la timp mi-am facut un test de sarcina care a ie?it pozitiv. Azi am recoltat beta ?i progesteron . Numerele arata avort menstrual,nu?

https://ibb.co/Q9DVNqH

Off, imi pare rau. pale
freya1
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:38 PM

beta hcg poate sa mai ramana in sange o vreme, oricum e o valoare foarte mica si va fi 0 in cateva zile
la mine la primul avort menstrual a inceput sangerarea la beta 19 si peste 48h era 11, deci scade foarte repede in stadiul asta
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:47 PM

freya1 wrote:
beta hcg poate sa mai ramana in sange o vreme, oricum e o valoare foarte mica si va fi 0 in cateva zile
la mine la primul avort menstrual a inceput sangerarea la beta 19 si peste 48h era 11, deci scade foarte repede in stadiul asta

Ciudat e ca testele de sarcina nu au ie?it pozitive înainte ci doar ieri. Tot timpul asta am crezut ca sunt nebuna dar efectiv simteam ca ceva nu e in ordine.
freya1
Postat: Thursday, July 23, 2020 1:59 PM

poate totusi creste, mai stii ?
cu cate zile inainte de menstra ai facut test ? a venit la timp ?
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 2:07 PM

freya1 wrote:
poate totusi creste, mai stii ?
cu cate zile inainte de menstra ai facut test ? a venit la timp ?

Am facut in z12,13 ?i 14 dpo ?i au fost negative. In z 15 mi-a veni,exact la timp doar ca am avut ni?te crampe urate in ziua aia,z2 a foat la fel ca ?i cantitate ,z3 mai pu?in ?i am avut câteva crampe mai u?oare iar z4 doar când ma ?tergeam ,iar faptul ca sânii mi-au ramas mari?i ?i tot timpul am impresia ca îmi “roade” ceva in uter m-a pus pe gânduri ?i am facut un test seara. Parca ma enerveaza mai mult progesteronul ala de cât valoarea beta. Daca progesteronul era bun Mai speram ca poate poate mai creste beta dar luând toate aspectele nu prea cred sa iasa ceva bun din asta.
freya1
Postat: Thursday, July 23, 2020 2:23 PM

cred ca am mai zis eu, am citit un studiu conform caruia un progesteron scazut mai degraba e consecinta unei sarcini non-viabile decat sa fie cauza pt care se pierede, corpul "stie" ca acea sarcina se va elimina si nu secreta suficient progesteron
e o sansa mica si sa creasca beta, dar cel mai probabil va scadea
uite ca daca nu faceai test nu ai fi stiut, daca a venit la timp
nu stiu cum sa te incurajez, stiu ca situatia ti se pare urata acum (been there), dar e un semn bun, poate acel inositol a facut ceva, cert e ca organismul tau functioneaza cum trebuie Cheek Kiss sa ai incredere in el
ia-ti timp sa fii trista sau furioasa sau cum simti tu si apoi capul sus
Andreeax
Postat: Thursday, July 23, 2020 6:21 PM

Mul?umesc , Freya! Sincer,nici nu ?tiu cum ma simt ,?tiu doar ca nu a?a voiam sa fie povestea primului meu test pozitiv! Mergem mai departe,alta cale nu exista!
ANDREEA2929A
Postat: Thursday, July 23, 2020 7:28 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 600
Andreeax wrote:
Mul?umesc , Freya! Sincer,nici nu ?tiu cum ma simt ,?tiu doar ca nu a?a voiam sa fie povestea primului meu test pozitiv! Mergem mai departe,alta cale nu exista!

Andre nu stiu cat te incurajez cu asta...ca in ambele situatii e aiurea...eu am trait visul asta 2 luni, ca si cum a gresit curierul destinatarul dupa ce ai desfacut coletul ?i te bucurai de continut, s a intors si a spus ca nu e pt tine. Mi am facut si un milion de analize costisitoare ?i în timpul si dupa...si am si vazut ce a plecat...SimplyLove capul sus, va fi bine! O sa reusim!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed