Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Postat: Tuesday, July 21, 2020 3:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1305
Locatia: Suceava
gia1234 wrote:

Î?i multumesc din suflet!! Ma nelinisteste atot?tiutoarea aceea cu sarcina ei extrauterina, ca e prea devreme de pe 1 pana acum sa se fii implantat ?i sa dea deja rezultate.. Am câteva crampe ca la menstrua?ie. Nu sunt deranjante. Ar fi primul copil. Am fost la control, pe 1 Iulie ?i nu aveam nimic la ecograf. ?i pentru ca i am zis asta s a gândit ca e sarcina ectopica. O sa iau legatura cu medicul meu. Î?i multumesc din nou pt raspuns. hearts

La eco sarcina se vede dupa 4s si ceva daca e ecograful performant, dupa 5saptamani dupa caz... nu are nici o legatura ca pe 1 nu s a vazut nimic..
Irinan
Postat: Tuesday, July 21, 2020 3:23 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1305
Locatia: Suceava
gia1234 wrote:

Da. Daca am crampe nu e bine, e extrauterina. Daca nu se vedea la ecograf nimic pe 1 Iulie iar nu e in regula. Dar nu vedea doctorul daca e in neregula? Ghice?te ea in stele!’

Si crampele la incepul sarcinii sunt in regula.. eu la toate sarcinile am avut
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 4:59 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/22/2019
Postari: 45
Locatia: Constanta, Romania
Irinan wrote:

Si crampele la incepul sarcinii sunt in regula.. eu la toate sarcinile am avut

Am inteles! Eu ziceam ce mi s-a mai zis. Eu fiind la prima sarcina nu prea stiu care sunt simptomele cu toate ca exista google in care po?i gasi orice. Multumesc mult! pupici
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 5:00 PM

[quote=Irinan]
La eco sarcina se vede dupa 4s si ceva daca e ecograful performant, dupa 5saptamani dupa caz... nu are nici o legatura ca pe 1 nu s a vazut nimic.. [/quote

Am vorbit cu doctora ?i mi-a zis ca e prea micu?a ?i de aia nu s a vazut atunci. Mersi de raspuns DistanceKiss
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 5:02 PM

Andreeax wrote:
Gia , ?tiu ca tsh e posibil sa mai creasca in sarcina ?i ar trebui urmarit,iar progesteronul e important sa ii ?tii valoarea de acum pt a vedea daca trebuie suplimentat fiind important in sus?inerea sarcinii,cel de luna trecuta nu mai are importanta.

Mii de multurimi pentru informa?ii! O sa merg sapt viitoare. Acum nu sunt in jude?. Între timp am vorbit ?i cu doctora
ANDREEA2929A
Postat: Tuesday, July 21, 2020 6:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/15/2019
Postari: 600
M a mancat sa fac test, parca sunt copil si eu Lol ?i e negativ bineinteles
Andreeax
Postat: Tuesday, July 21, 2020 7:22 PM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
ANDREEA2929A wrote:
M a mancat sa fac test, parca sunt copil si eu Lol ?i e negativ bineinteles

Îmi pare rau,Andreea !
Pfff,eu nu mai vreau sa vad teste negative! Eu eram anti teste de sarcina,nu le vedeam rostul decât in prima zi de întârziere dar când apuci sa îl faci pe primul devine o mica dependenta lunara.
ANDREEA2929A
Postat: Tuesday, July 21, 2020 7:26 PM

Andreeax wrote:

Îmi pare rau,Andreea !
Pfff,eu nu mai vreau sa vad teste negative! Eu eram anti teste de sarcina,nu le vedeam rostul decât in prima zi de întârziere dar când apuci sa îl faci pe primul devine o mica dependenta lunara.

Eu am fost cumincioara acuma m am prostit...e devreme inca sunt 10 dpo
N am sperante ca luna asta a fost rollercoaster și cu temperatura și cu ovulatia.
freya1
Postat: Tuesday, July 21, 2020 9:20 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
Andreea, imi pare rau pt test Cheek Kiss
Anitta76
Postat: Tuesday, July 21, 2020 11:18 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 958
gia1234 wrote:
Buna fetelor! Am o întârziere de ciclu de cca 11 zile ?i mi am facut un test. Mi a ie?it o linie ?i înca una dar nu foarte colorata. Ata?ez linkul cu poza ?i va rog sa va da?i cu parerea pentru ca am nevoie SimplyLove am câteva crampe ca la ciclu de doua zile.
In nebunia ?i extazul meu i am spus prietenei mele ?i i am explicat ca acum aproximativ o luna am fost la doctor pentru ca aveam sângerari foarte slabe cantitativ ?i mi s a zis ca am ovulat. “ prietena mea” si a dat cu parerea ca si cum as avea extrauterina daca nu mi-a vazut atunci, ca e imposibil sa mai fii ovulat o data si alte detalii care nu mi au prins bine. Nu era nimic in neregula atunci.
Nu am avut niciodata probleme cu trompele sau sa fii avut vreo boala/raceala netratata. Mii de multumiri!

Ave?i aici link pentru ca nu stiu cum sa pun poza spre iertarea meaLol

https://ibb.co/J5Tj2Sm

Buna. Aceea?i temere o aveam si eu dupa ce am avut test pozitiv doar ca eu aveam istoric de inflamatii pelvine si ma gandeam sa nu fie extrauterina pt ca aveam niste crampe cam puternice...dar totul a fost ok. Eu am mers la eco pe la 7 saptamani ca sa ii aud si inimioara. Sarcina usoara!computerlove
Andreeax
Postat: Wednesday, July 22, 2020 11:40 AM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
Cum spuneam,toate bune ?i frumoase ,luna asta un ciclul standard de 28 de zile cu ovulatie in ziua 14. Ecografic,luna asta endometru de 10 ,fata de luna trecuta când a fost 7,7. De obicei sângereze in prima ?i a2a zi dupa care as putea folosi un protej slip pe parcursul urmatoarelor doua zile schimbat pu?in mai des decât când se folose?te in mod normal scopului pt care a fost creat Lol Am început sa iau myo sun,ogestam ?i primrose din z19 a ciclului,deci pe faza luteala,iar acum am sângerat de doua ori mai mult decât in mod normal,crampele din prima zi au fost mai puternice ?i s-au men?inut mai u?oare chiar ?i pana in a3a zi. E posibil sa fie de la suplimente sau are legatura cu endometrul ca a foat mai gros,ceea ce e un lucru bun? Cele care a?i luat vestitul myo sun ari avut schimbari in cantitatea menstrei ?i a intensita?ii crampelor?alcool
Mihaela14
Postat: Wednesday, July 22, 2020 12:22 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Andreeax wrote:
Cum spuneam,toate bune ?i frumoase ,luna asta un ciclul standard de 28 de zile cu ovulatie in ziua 14. Ecografic,luna asta endometru de 10 ,fata de luna trecuta când a fost 7,7. De obicei sângereze in prima ?i a2a zi dupa care as putea folosi un protej slip pe parcursul urmatoarelor doua zile schimbat pu?in mai des decât când se folose?te in mod normal scopului pt care a fost creat Lol Am început sa iau myo sun,ogestam ?i primrose din z19 a ciclului,deci pe faza luteala,iar acum am sângerat de doua ori mai mult decât in mod normal,crampele din prima zi au fost mai puternice ?i s-au men?inut mai u?oare chiar ?i pana in a3a zi. E posibil sa fie de la suplimente sau are legatura cu endometrul ca a foat mai gros,ceea ce e un lucru bun? Cele care a?i luat vestitul myo sun ari avut schimbari in cantitatea menstrei ?i a intensita?ii crampelor?alcool

Eu am luat myo-sun dar nu mi-a influentat fluxul la mestruatie. Eu cred ca are mai degraba legatura cu grosimea endometrului.
Sisi2
Postat: Wednesday, July 22, 2020 4:12 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/7/2019
Postari: 483
Andreeax wrote:

Si eu am luat Myo Sun si nu am avut nici o schimbare. Nu m-a ajutat, nu m-a incurcat. L-am oprit ca mi s-a parut scump si ca il iau degeaba.
pintescuv
Postat: Wednesday, July 22, 2020 5:21 PM

Intrat: 7/6/2020
Postari: 20
Locatia: Bucuresti
Va mul?umesc mult, fetelor pentru încurajari. Andreea, îmi pare rau pentru testul negativ, dar sa ?tii ca te inteleg ca nu ai mai avut rabdare. Eu sunt ok pana în ziua 12-14 dpo, când incep sa nu mai am rabdare ?i imi vine sa fac muuulte teste.
Astazi am fost la medic pentru ca urmeaza sa plecam in concediu ?i voiam sa ?tiu care sunt urmatorii pasi. Mi-a recomandat Gonal F 300 si mai incercam si luna asta IUI, sa vedem cum o sa fie. Mi-a spus ca este o stimulare usoara, nu vrea sa maresc doza.
I-am spus ca sper sa fie ultima luna în care vin sa imi dea reteta. Cray
Va pup pe toate ?i sper sa fie bine pentru toata lumea.
Mai face cineva inseminare luna asta?
ANDREEA2929A
Postat: Wednesday, July 22, 2020 8:04 PM

pintescuv wrote:
Va mul?umesc mult, fetelor pentru încurajari. Andreea, îmi pare rau pentru testul negativ, dar sa ?tii ca te inteleg ca nu ai mai avut rabdare. Eu sunt ok pana în ziua 12-14 dpo, când incep sa nu mai am rabdare ?i imi vine sa fac muuulte teste.
Astazi am fost la medic pentru ca urmeaza sa plecam in concediu ?i voiam sa ?tiu care sunt urmatorii pasi. Mi-a recomandat Gonal F 300 si mai incercam si luna asta IUI, sa vedem cum o sa fie. Mi-a spus ca este o stimulare usoara, nu vrea sa maresc doza.
I-am spus ca sper sa fie ultima luna în care vin sa imi dea reteta. Cray
Va pup pe toate ?i sper sa fie bine pentru toata lumea.
Mai face cineva inseminare luna asta?

Buddy1 relaxare maxima in concediu, sa vii cu forte noi. Pana nu vad rosu dance ...mai e timp la mine.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed