Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 9:40 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/22/2019
Postari: 45
Locatia: Constanta, Romania
Buna fetelor! Am o întârziere de ciclu de cca 11 zile ?i mi am facut un test. Mi a ie?it o linie ?i înca una dar nu foarte colorata. Ata?ez linkul cu poza ?i va rog sa va da?i cu parerea pentru ca am nevoie SimplyLove am câteva crampe ca la ciclu de doua zile.
In nebunia ?i extazul meu i am spus prietenei mele ?i i am explicat ca acum aproximativ o luna am fost la doctor pentru ca aveam sângerari foarte slabe cantitativ ?i mi s a zis ca am ovulat. “ prietena mea” si a dat cu parerea ca si cum as avea extrauterina daca nu mi-a vazut atunci, ca e imposibil sa mai fii ovulat o data si alte detalii care nu mi au prins bine. Nu era nimic in neregula atunci.
Nu am avut niciodata probleme cu trompele sau sa fii avut vreo boala/raceala netratata. Mii de multumiri!

Ave?i aici link pentru ca nu stiu cum sa pun poza spre iertarea meaLol

https://ibb.co/J5Tj2Sm
freya1
Postat: Tuesday, July 21, 2020 9:43 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
buna gia, e pozitiv testul tau, mergi si fa un beta-hcg, dar eu zic ca e de bine, felicitari !
Irinan
Postat: Tuesday, July 21, 2020 9:45 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1305
Locatia: Suceava
gia1234 wrote:
Buna fetelor! Am o întârziere de ciclu de cca 11 zile ?i mi am facut un test. Mi a ie?it o linie ?i înca una dar nu foarte colorata. Ata?ez linkul cu poza ?i va rog sa va da?i cu parerea pentru ca am nevoie SimplyLove am câteva crampe ca la ciclu de doua zile.
In nebunia ?i extazul meu i am spus prietenei mele ?i i am explicat ca acum aproximativ o luna am fost la doctor pentru ca aveam sângerari foarte slabe cantitativ ?i mi s a zis ca am ovulat. “ prietena mea” si a dat cu parerea ca si cum as avea extrauterina daca nu mi-a vazut atunci, ca e imposibil sa mai fii ovulat o data si alte detalii care nu mi au prins bine. Nu era nimic in neregula atunci.
Nu am avut niciodata probleme cu trompele sau sa fii avut vreo boala/raceala netratata. Mii de multumiri!

Eu iti zic felicitari, testul e mai mult ca pozitiv.. poti recolta bhcg daca vrei si sa ti faci programare la medic..
Adina Mariana
Postat: Tuesday, July 21, 2020 9:59 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5609
Locatia: Satu Mare
Andreeax wrote:
Fetele care a?i facut IUI,a?i facut ?i stimulare ovariana de?i ovulati in mod normal? Sunt curioasa cum se procedeaza in condi?iile in care ovulatia oricum se produce. ?tiu ca medicul decide in func?ie de caz,am sa vb cu el aspectele astea la sf lunii viitoare dar ar vrea sa ?tiu cum s-a procedat ?i in cazul vostru.

Pintescuv Cheek Kiss
Buna.Eu am facut stimulare ovariana cu Menopur si Ovitrelle la 2 IuI care le-am facut.Prima luna a rezultat un folicul,a doua luna 2 foliculi din care al doilea a avut doar 16mm.Din pacate la mine au fost negative dar a doua luna dupa ultima IuI am ramas natural.Asa este,medicul decide in functie de caz,analize.Sansele cresc daca este stimulat corpul asa spun medicii.Iti doresc bafta,sa fie cu noroccomputerlove
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:00 AM

Irinan wrote:

Eu iti zic felicitari, testul e mai mult ca pozitiv.. poti recolta bhcg daca vrei si sa ti faci programare la medic..

Î?i multumesc din suflet!! Ma nelinisteste atot?tiutoarea aceea cu sarcina ei extrauterina, ca e prea devreme de pe 1 pana acum sa se fii implantat ?i sa dea deja rezultate.. Am câteva crampe ca la menstrua?ie. Nu sunt deranjante. Ar fi primul copil. Am fost la control, pe 1 Iulie ?i nu aveam nimic la ecograf. ?i pentru ca i am zis asta s a gândit ca e sarcina ectopica. O sa iau legatura cu medicul meu. Î?i multumesc din nou pt raspuns. hearts
Andreeax
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:01 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
gia1234 wrote:

?i eu î?i spun felicitari! Indubitabil e pozitiv. Fa beta ?i repeta peste 48 de ore. coeur Am o prietena si la 10 z întârziere ,cu beta de 7000 ?i ?tia exact când a ovulat,testul arata la fel.
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:01 AM

freya1 wrote:
buna gia, e pozitiv testul tau, mergi si fa un beta-hcg, dar eu zic ca e de bine, felicitari !

Multumesc din suflet! Sper sa fie bine totul! Multumesc pentru raspunshearts
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:03 AM

Andreeax wrote:

?i eu î?i spun felicitari! Indubitabil e pozitiv. Fa beta ?i repeta peste 48 de ore. coeur Am o prietena si la 10 z întârziere ,cu beta de 7000 ?i ?tia exact când a ovulat,testul arata la fel.

Multumesc, multumesc din inima, suflet bun!hearts
freya1
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:03 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
si nu mai asculta toate prostiile, sunt atatea chestii in neregula in spusele prietenei ca nici nu stiu de unde sa incep
Andreeax
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:06 AM

Adina Mariana wrote:
Buna.Eu am facut stimulare ovariana cu Menopur si Ovitrelle la 2 IuI care le-am facut.Prima luna a rezultat un folicul,a doua luna 2 foliculi din care al doilea a avut doar 16mm.Din pacate la mine au fost negative dar a doua luna dupa ultima IuI am ramas natural.Asa este,medicul decide in functie de caz,analize.Sansele cresc daca este stimulat corpul asa spun medicii.Iti doresc bafta,sa fie cu noroccomputerlove

Mul?umesc ,Adina ! Sa vedem ce se întâmpla luna asta ?i pe ciclul dupa histeroscopie as vrea sa încercam primul IUI .
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:19 AM

freya1 wrote:
si nu mai asculta toate prostiile, sunt atatea chestii in neregula in spusele prietenei ca nici nu stiu de unde sa incep

Da. Daca am crampe nu e bine, e extrauterina. Daca nu se vedea la ecograf nimic pe 1 Iulie iar nu e in regula. Dar nu vedea doctorul daca e in neregula? Ghice?te ea in stele!’
Andreeax
Postat: Tuesday, July 21, 2020 10:33 AM

gia1234 wrote:

Da. Daca am crampe nu e bine, e extrauterina. Daca nu se vedea la ecograf nimic pe 1 Iulie iar nu e in regula. Dar nu vedea doctorul daca e in neregula? Ghice?te ea in stele!’

Acele crampe care seamana cu cele premenstruale,am în?eles ca sunt normale ?i sunt cauzate de fixarea sarcinii in mucoasa uterina. Eu zic sa stai cumin?ica ,sa î?i faci o programare la medic ?i in timpul asta sa faci beta cu repetare la 48 de ore ?i sa nu mai Ascul?i astfel de pareri neavizate medical. Cheek Kiss
carlita
Postat: Tuesday, July 21, 2020 1:33 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3487
gia1234 wrote:

Felicitari, e foarte pozitiv testul tau! Si pare Sure-Check care e mai zgarcit in arata bine conturata linia de test!
Crampele sunt normale la inceput de sarcina; daca se accentueaza, poti lua no-spa (max 6 cpr de 40 mg/zi). Mai poti lua Magne B6 sa-ti mai relaxezi uterul si nu uita de acidul folic. Pana ajungi la medic, cum au zis si fetele, ar fi bine sa faci beta hcg si sa-l repeti la 48 ore. Si daca tot te intepi, la una din recoltari, ai putea cere si TSH si progesteron sa fii sigura ca n-ai vreo deficienta pe aici ca astea 2 is tare importante la inceput de sarcina.

Ma bucur ca a aparut un test pozitiv care ne-a mai revigorat putin ca a fost cam trista situatia in ultimele pagini. Noroc cu vestile bune de la noile noastre gravidute ca ne-au tinut moralul sus! grup
gia1234
Postat: Tuesday, July 21, 2020 1:49 PM

carlita wrote:

Felicitari, e foarte pozitiv testul tau! Si pare Sure-Check care e mai zgarcit in arata bine conturata linia de test!
Crampele sunt normale la inceput de sarcina; daca se accentueaza, poti lua no-spa (max 6 cpr de 40 mg/zi). Mai poti lua Magne B6 sa-ti mai relaxezi uterul si nu uita de acidul folic. Pana ajungi la medic, cum au zis si fetele, ar fi bine sa faci beta hcg si sa-l repeti la 48 ore. Si daca tot te intepi, la una din recoltari, ai putea cere si TSH si progesteron sa fii sigura ca n-ai vreo deficienta pe aici ca astea 2 is tare importante la inceput de sarcina.

Ma bucur ca a aparut un test pozitiv care ne-a mai revigorat putin ca a fost cam trista situatia in ultimele pagini. Noroc cu vestile bune de la noile noastre gravidute ca ne-au tinut moralul sus! grup

Î?i multumesc mult! Multumesc pentru rapsuns! De ai stii de când astept un rezultat de genul!!hearts Am facut analize luna trecuta de tsh ?i progesteron plus restul care se fac înainte de sarcina ?i au ie?it exact cum se a?tepta Dna doctor! Va doresc tuturor numai bine ?i sa ave?i rezultate pozitive!
Andreeax
Postat: Tuesday, July 21, 2020 2:17 PM

Gia , ?tiu ca tsh e posibil sa mai creasca in sarcina ?i ar trebui urmarit,iar progesteronul e important sa ii ?tii valoarea de acum pt a vedea daca trebuie suplimentat fiind important in sus?inerea sarcinii,cel de luna trecuta nu mai are importanta.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed