Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
diana.dmn
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:45 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/29/2018
Postari: 120
IoanaIoanaC wrote:
Roser!!! topai topai computerlove computerlove Ce bine ca e totul bine!
Raza Buddy1 vine si randul nostru!
Andreeax cum doamne e acum z1 si te-a programat pe 19 aug? peste o luna? De unde stiu ei in ce zi o sa fii pe atunci? Crazy
Diana, apre rau pentru testul tau, dar nu iti pierde speranta!Bravoo

Buddy1
Andreeax
Postat: Sunday, July 19, 2020 7:46 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
diana.dmn wrote:

Aaa, am inteles acum. Multa bafta sa fie totul bine! grup

Mul?umesc,Diana! Sper sa vina curând ?i rândul nostru !

E a?a frustrant ca trebuie sa pierd o luna dar macar scot polipul ala ?i îmi vede ?i cavitatea uterina,sa nu ajung mai târziu sa îmi para rau ca nu am facut-o la timp ca eu as fi vrut sa am 3 luni consecutive de încercari dupa histerosonografie.
Blondyb
Postat: Monday, July 20, 2020 12:12 AM

Intrat: 6/26/2019
Postari: 167
Ce pustiu e grupul pe weekend fetelor Lol
diana.dmn
Postat: Monday, July 20, 2020 8:44 AM

pintescuv, ai facut testul? majoreta
ANDREEA2929A
Postat: Monday, July 20, 2020 11:01 AM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 600
Blondyb wrote:
Ce pustiu e grupul pe weekend fetelor Lol

Eu am urmarit ce ati mai postat, n am nimic nou de zis, testez doar daca se men?ine temp sus si joi.pupici
pintescuv
Postat: Monday, July 20, 2020 1:35 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/6/2020
Postari: 20
Locatia: Bucuresti
diana.dmn wrote:
pintescuv, ai facut testul? majoreta

Buna, Diana! Da, am facut ieri testul, insa este negativ. Trebuie sa sun medicul si sa vedem ce urmeaza.
In principiu, mi-a zis sa fac 3 luni IUI si daca nu se va intampla nimic, urmeaza FIV.

In fiecare luna cand vad testul negativ, am un nod in gat. Acum astept sa treaca si sa o iau de la capat.
Multumesc mult ca ti-ai amintit! Cheek Kiss
Andreeax
Postat: Monday, July 20, 2020 1:36 PM

Buna feteleeee!!!! Cum ne sim?im dupa Weekend in ziua de luni? Lol
Pe mine m-a sunat asistenta doctorului sa-mi spuna ca medicul e plecat la un congres ?i sa reprogramam pt 26 ?i sa nu mai iau anticoncep?ionalele daca ma încadrez,luând cel mai lung ciclu,in zilele in care se face procedura. Dar daca totu?i e un ciclu mai scurt asta ?i îmi vine mai devreme ?i din calcule depa?esc intervalul acela de zile sa le iau din a2a zi. Sunt bucuroasa ca nu pierd ciclul asta coeur Poate totu?i nu îmi mai vine ?i anulez ?i procedura!!!! yes
freya1
Postat: Monday, July 20, 2020 1:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
Andreea, hai ca se aranjeaza lucrurile !
pintescuv Cheek Kiss imi pare rau pentru testul negativ
diana.dmn
Postat: Monday, July 20, 2020 1:58 PM

pintescuv wrote:

Buna, Diana! Da, am facut ieri testul, insa este negativ. Trebuie sa sun medicul si sa vedem ce urmeaza.
In principiu, mi-a zis sa fac 3 luni IUI si daca nu se va intampla nimic, urmeaza FIV.

In fiecare luna cand vad testul negativ, am un nod in gat. Acum astept sa treaca si sa o iau de la capat.
Multumesc mult ca ti-ai amintit! Cheek Kiss

Off, imi pare tare rau pale Speram ca la urmatorul IUI sa avem mult doritul test pozitiv. grup
Andreeax
Postat: Monday, July 20, 2020 3:38 PM

Fetele care a?i facut IUI,a?i facut ?i stimulare ovariana de?i ovulati in mod normal? Sunt curioasa cum se procedeaza in condi?iile in care ovulatia oricum se produce. ?tiu ca medicul decide in func?ie de caz,am sa vb cu el aspectele astea la sf lunii viitoare dar ar vrea sa ?tiu cum s-a procedat ?i in cazul vostru.

Pintescuv Cheek Kiss
freya1
Postat: Monday, July 20, 2020 5:29 PM

Andreea, in mod normal se da si stimulare ca sa creasca sansele de reusita, sa ai 2-3 foliculi (nu mai multi), dar evident vorbesti cu dr, se poate face si pe ciclu natural
eu de ex am facut pe ciclu natural fiindca eram terorizata sa nu am sarcina gemelara
Andreeax
Postat: Monday, July 20, 2020 5:51 PM

freya1 wrote:
Andreea, in mod normal se da si stimulare ca sa creasca sansele de reusita, sa ai 2-3 foliculi (nu mai multi), dar evident vorbesti cu dr, se poate face si pe ciclu natural
eu de ex am facut pe ciclu natural fiindca eram terorizata sa nu am sarcina gemelara

Asta cam e motivul pt care întrebam. ?i pe mine ma cam sperie posibilitatea asta in urma unei mici stimulari înainte de IUI mai ales ca eu am ?i mai mul?i foliculi antrali. So?ul spune ca e ok ?i gemeni dar câte unul parca mai safe. Sa am doi foliculi e ok dar 3 ma cam sperie puțin.
diana.dmn
Postat: Monday, July 20, 2020 6:03 PM

Andreeax wrote:
Fetele care a?i facut IUI,a?i facut ?i stimulare ovariana de?i ovulati in mod normal? Sunt curioasa cum se procedeaza in condi?iile in care ovulatia oricum se produce. ?tiu ca medicul decide in func?ie de caz,am sa vb cu el aspectele astea la sf lunii viitoare dar ar vrea sa ?tiu cum s-a procedat ?i in cazul vostru.

Pintescuv Cheek Kiss

Andreea, eu am facut stimulare la ambele IUI desi ovulez. La primul IUI am avut cate un folicul pe ambele ovare si a rezultat o sarcina unica. La al 2lea, in z10 aveam 2 foliculi de 15 pe ovarul drept -> fara sarcina.
freya1
Postat: Monday, July 20, 2020 6:04 PM

stiu ca se adapteaza tratamentul si oricum daca sunt mai mult de 3 foliculi nu se face IUI pe ciclul respectiv, tocmai ca sa nu te trezesti cu tripleti :)
dar vorbeste cu dr si spune-i, dr mea m-a inteles, mi-a zis ca nici ei nu ii plac sarcinile gemelare, ca vin cu complicatii
poti incerca cel putin prima oara pe ciclu natural, sa vezi cum e
mie experienta de la IUI mi s-a parut putin dezamagitoare, as fi vrut sa fie timing-ul mai precis, asa am avut senzatia ca sunt putin pe langa
Andreeax
Postat: Monday, July 20, 2020 6:44 PM

freya1 wrote:
stiu ca se adapteaza tratamentul si oricum daca sunt mai mult de 3 foliculi nu se face IUI pe ciclul respectiv, tocmai ca sa nu te trezesti cu tripleti :)
dar vorbeste cu dr si spune-i, dr mea m-a inteles, mi-a zis ca nici ei nu ii plac sarcinile gemelare, ca vin cu complicatii
poti incerca cel putin prima oara pe ciclu natural, sa vezi cum e
mie experienta de la IUI mi s-a parut putin dezamagitoare, as fi vrut sa fie timing-ul mai precis, asa am avut senzatia ca sunt putin pe langa

Am observat ca subiectul timming e pu?in controversat,unii spun ca ideal înainte cu pu?in de a se declan?a ovulatia altii ca imediat dupa . ?i am mai în?eles ca spermatozoizii dupa ce ai fost “spala?i” nu mai au aceia?i durata de via?a dar macar sunt trecu?i de o buna bucata drum pe care nu mai trebuie sa o traverseze singuri .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed