Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
diana.dmn
Postat: Friday, July 17, 2020 7:14 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/29/2018
Postari: 120
carlita wrote:

diana, am sperat ca macar tu sa ii ridici moralul DD. Ce intentionezi sa faci in continuare?

Astept menstruatia si mai incercam o inseminare.
In dimineata testului negativ am avut un vis cum ii aratam mamei o poza cu burtica mea si pe ea era desenata o inimioara, si ii ziceam ca eu sunt in poza, doar ca nu acuma. Asta mi-a dat putere sa merg mai departe.

Tu ce ai hotarat? Faci transfer luna asta sau mai astepti?
freya1
Postat: Friday, July 17, 2020 9:34 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
Roser coeur ma bucur atat de mult, sarcina usoara in continuare si sa fie totul ok
stiu cum e sa nu-ti vina sa crezi :) eu nu stiu cand o sa incep sa cred ca mi se intampla mie, parca visez si astept sa ma trezesc
Aleahim
Postat: Friday, July 17, 2020 10:14 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1881
freya1 wrote:
Roser coeur ma bucur atat de mult, sarcina usoara in continuare si sa fie totul ok
stiu cum e sa nu-ti vina sa crezi :) eu nu stiu cand o sa incep sa cred ca mi se intampla mie, parca visez si astept sa ma trezesc

Freya nu vrei sa iti faci si tu ticker? Nici nu stiu ce sapt esti si asa drag mi-e sa urmaresc burticileLol Cheek Kiss
freya1
Postat: Friday, July 17, 2020 10:35 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1351
Aleahim Cheek Kiss tot zic ca imi fac, dar parca nu am curaj
poate dupa urmatoarea eco ras maine fac 11 saptamani
tu cum esti, ce ai mai facut ?
carlita
Postat: Friday, July 17, 2020 11:39 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3487
diana.dmn wrote:

Astept menstruatia si mai incercam o inseminare.
In dimineata testului negativ am avut un vis cum ii aratam mamei o poza cu burtica mea si pe ea era desenata o inimioara, si ii ziceam ca eu sunt in poza, doar ca nu acuma. Asta mi-a dat putere sa merg mai departe.

Tu ce ai hotarat? Faci transfer luna asta sau mai astepti?

Wow, ce frumos ai visat! Doamne-ajuta! computerlove
Eu am o luna pauza.
freya, vrem ticker, vrem ticker!!! majoreta majoreta majoreta
Aleahim
Postat: Saturday, July 18, 2020 10:31 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1881
freya1 wrote:

11 saptamanilove wow cum trece timpul!
Curaj mami!!!!totul va fi bine.
Eu, nimic. Astept sa vedem daca mergem in concediu si apoi o luam din locras
Mihaela14
Postat: Saturday, July 18, 2020 12:42 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
freya1 wrote:

Si uite asa incet trece trimestrul 1 yes Cheek Kiss
Roser
Postat: Saturday, July 18, 2020 12:42 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 1024
Aleahim, Irinan, LiliAnne, Sisi, Mihaela, carlita, Maria, freya multumesc pt cuvintele voastre frumoase computerlove sper sa fie bine pana la capat.

Carlita inca nu ma hazardez sa fac un ticker, mai astept probabil pana la urmatoarea eco, acum am 6s si 2z.
Abia astept sa mergi din nou la Iasi dupa un pinguin, dar pana atunci relaxeaza-te si bucura-te de vara.

Apropo, vara asta mergeti in concedii? Unde?

pupici
Irinan
Postat: Saturday, July 18, 2020 12:51 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1305
Locatia: Suceava
Noi cred ca mergem aproape de casa, tinand cont de situatia cu pandemia si de faptul ca avem copii, o sa mergem langa Bistrita ,la Colibita. Macar sa iesim putim din rutina..
In alta ordine de idei declar ziua 1...
Sisi2
Postat: Saturday, July 18, 2020 3:32 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/7/2019
Postari: 483
Noi nu cred ca vom merge in concediu. Sotul doar prin toamna isi poate lua liber.uff
Andreeax
Postat: Sunday, July 19, 2020 9:58 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
Roser,noi avem planificat concediul de la începutul anului pt Grecia 1-9 Septembrie ,avem platita doar cazarea,e un resort! Daca nu se întâmpla vreo “minuna?ie” pana atunci noi mergem,altfel ne-au spus ca banii ii vom primi înapoi.

Declar ?i eu z1,mi-am facut programare pt histeroscopie pt 19 august ?i clar renumitul test covid înainte cu 24 de ore. Lol
L.E testul asta covidel se face din sânge sau îmi scormonește cu bete prin nas? oare
diana.dmn
Postat: Sunday, July 19, 2020 10:32 AM

Andreeax wrote:
Roser,noi avem planificat concediul de la începutul anului pt Grecia 1-9 Septembrie ,avem platita doar cazarea,e un resort! Daca nu se întâmpla vreo “minuna?ie” pana atunci noi mergem,altfel ne-au spus ca banii ii vom primi înapoi.

Declar ?i eu z1,mi-am facut programare pt histeroscopie pt 19 august ?i clar renumitul test covid înainte cu 24 de ore. Lol
L.E testul asta covidel se face din sânge sau îmi scormone?te cu bete prin nas? oare

Exsudat nasal iti va lua pt testul covid. Dar in ce si a ciclului faci histeroscopia?
IoanaIoanaC
Postat: Sunday, July 19, 2020 10:46 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/30/2019
Postari: 313
Roser!!! topai topai computerlove computerlove Ce bine ca e totul bine!
Raza Buddy1 vine si randul nostru!
Andreeax cum doamne e acum z1 si te-a programat pe 19 aug? peste o luna? De unde stiu ei in ce zi o sa fii pe atunci? Crazy
Diana, apre rau pentru testul tau, dar nu iti pierde speranta!Bravoo
Andreeax
Postat: Sunday, July 19, 2020 10:59 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 509
diana.dmn wrote:

Exsudat nasal iti va lua pt testul covid. Dar in ce si a ciclului faci histeroscopia?

Mda,întrebarea asta am avut-o ?i eu,nu în?elegeam de ce mi s-au dau anticoncep?ionale pe ciclul pe care fac histeroscopia. Mi-am primit raspunsul. Doctorul face histeroscopii doar miercurea ,iar primul loc liber este pe 19,mi-a dat anticoncep?ionale pana atunci din a2a zi de menstra ?i sa le iau pana in ziua cu histeroscopia urmând sa ma îndrume apoi. Daca se gasea loc liber mai devreme ?i ma încadram pana in z 11 probabil ca nu mai luam anticoncep?ionale. Am în?eles ca endometrul nu trebuie sa fie îngro?at ?i atunci se folose?te de ac care con?in estrogeni ?i ?in aspectul asta sub control pe tot parcursul “medicamenta?iei . Nu se îngroasa endometrul,nu exista ovulatie,histeroscopia poate fi facuta in orice perioada. Asta e raspunsul pe care l-am primit ?i de la fetele de pe sosi ?i pe care îl dedusesem ?i eu ?i care mi-a fost dat de asistenta când am sunat pt programare. E un ciclu pierdut dar am zis sa o fac ?i pe asta,mai încercam natural pe urmatorul ?i apoi bagam o inseminare pana la maxim 3 daca nu iese. Astea sunt deciziile luate,sper sa fie cele bune.
diana.dmn
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:43 AM

Andreeax wrote:

Mda,întrebarea asta am avut-o ?i eu,nu în?elegeam de ce mi s-au dau anticoncep?ionale pe ciclul pe care fac histeroscopia. Mi-am primit raspunsul. Doctorul face histeroscopii doar miercurea ,iar primul loc liber este pe 19,mi-a dat anticoncep?ionale pana atunci din a2a zi de menstra ?i sa le iau pana in ziua cu histeroscopia urmând sa ma îndrume apoi. Daca se gasea loc liber mai devreme ?i ma încadram pana in z 11 probabil ca nu mai luam anticoncep?ionale. Am în?eles ca endometrul nu trebuie sa fie îngro?at ?i atunci se folose?te de ac care con?in estrogeni ?i ?in aspectul asta sub control pe tot parcursul “medicamenta?iei . Nu se îngroasa endometrul,nu exista ovulatie,histeroscopia poate fi facuta in orice perioada. Asta e raspunsul pe care l-am primit ?i de la fetele de pe sosi ?i pe care îl dedusesem ?i eu ?i care mi-a fost dat de asistenta când am sunat pt programare. E un ciclu pierdut dar am zis sa o fac ?i pe asta,mai încercam natural pe urmatorul ?i apoi bagam o inseminare pana la maxim 3 daca nu iese. Astea sunt deciziile luate,sper sa fie cele bune.

Aaa, am inteles acum. Multa bafta sa fie totul bine! grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed