Clubul aspirantelor - 81

Options Clubul aspirantelor - 81
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreeax
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:45 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/6/2020
Postari: 331
Ma tot macina o întrebare de mult ?i din ce am cautat eu parerile sunt împar?ite. Daca nu ovulezi po?i avea totu?i menstrua?ie? Sau menstra vine doar dupa ce s-a produs ovulatie?
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:48 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1130
da, poti avea, dar ciclurile anovulatorii sunt de obicei ori foarte scurte (~20 zile), ori foarte lungi (40+) si menstruatia poate fi diferita, in cantitate mai mica
Maria.mmh
Postat: Thursday, July 2, 2020 10:48 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/21/2019
Postari: 948
Fetelor, stiti vreuna detalii despre programul national?
Cand incepe, ce conditii are?
Tot caut si nu gasesc mai nimic sa ma dumireasca exact despre ce e vorba pale
Andreeax
Postat: Thursday, July 2, 2020 11:00 AM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 331
Maria.mmh wrote:

Maria,am vazut câteva postari pe tema asta pe SOSI dar nu le-am citit.
Aleahim
Postat: Thursday, July 2, 2020 11:17 AM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1874
Maria.mmh wrote:

Maria eu din cate stiu, de la clinica te pun in tema exact ce si cum.Ei iti pot spune de ce ai nevoie la dosar si cand le intra fondurile de la subprogram.Pentru anu acesta, stiu ca au fost alocate.
maria2013
Postat: Thursday, July 2, 2020 11:50 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2380
Locatia: Constanta
Maria.mmh wrote:

Nu stiu din ce oras esti, dar, poate ajuta pe cineva din Constanta informatia ca aici va demara programul INFANT.
Maria.mmh
Postat: Thursday, July 2, 2020 12:15 PM

Aleahim wrote:

Maria eu din cate stiu, de la clinica te pun in tema exact ce si cum.Ei iti pot spune de ce ai nevoie la dosar si cand le intra fondurile de la subprogram.Pentru anu acesta, stiu ca au fost alocate.

Ma interesa in primul rand daca ma incadrez..desi citisem si parca Freya mi-a spus dupa ce am facut HSG ca trebuie sa am ambele trompe impermeabile sau scoase/endometrioza grad 3-4/ spermograma sub 5mil(sotul are 5mil)/ sau 3 IUI esuate
Maria.mmh
Postat: Thursday, July 2, 2020 12:16 PM

maria2013 wrote:

Nu stiu din ce oras esti, dar, poate ajuta pe cineva din Constanta informatia ca aici va demara programul INFANT.

Mi-as fi dorit eu sa fiu din Constanta Lol eram la plaja la ora asta mai mult ca sigur Hilar
Eu sunt din Giurgiu, la 60km de bucuresti, chiar la granita cu Ruse(Bulgaria)/ cum zice o prietena "pe unde intra smecheria in tara"hohot hohot
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 12:17 PM

Maria, eu nu stiu exact care sunt conditiile, dar parca sa zic ca te incadrai... merita verificat oricum
Maria.mmh
Postat: Thursday, July 2, 2020 12:44 PM

freya1 wrote:
Maria, eu nu stiu exact care sunt conditiile, dar parca sa zic ca te incadrai... merita verificat oricum

Probabil m-am inselat ras Cineva imi zisese dar nu imi mai aduc aminte exact.
Nu stiu cat m-as incadra...pale o sa o intreb pe dna. Veliscu. Nici macar nu stiu daca Embryos, clinica unde este ea, este inclusa in program.
Irinan
Postat: Thursday, July 2, 2020 2:14 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1216
Locatia: Suceava
Roser wrote:
Fetelor, nu am mai scris de ceva timp ca am vrut sa imi indrept gandurile si spre altceva nu doar tema procreatiei :) si am si ffff mult de lucru, am avut niste saptamani foarte stresante.

Ioana, felicitari din suflet pt bobita, sa creasca mare sanatos si voinic.Cheek Kiss
Carlita, ma bucur ca si la tine lucrurile merg ca pe roate. Sunt sigura ca o sa reusestipupici Maine e transferul?

Sa va mai spun ce am facut. Dupa transferul esuat de la inceputul lunii, am vb cu doctorita si ea nu a mai vrut sa imi faca nicio proba extra, ci ar fi preferat sa transferam imediat si celalalt embrion. Am stat in dubii dar dupa cateva ore nu stiu ce m-a apucat, a fost asa un impuls de moment, am sunat-o si am zis ok, zi-mi ce trebuie sa fac. Am luat tratamentul si lunea trecuta am transferat cel de al doilea embrion. A fost un transfer greu cu peripetii care nu o sa-l uit cat traiesc :). Joi am beta si de data asta am rezistat fara sa fac niciun test, nu am niciun simptom. Pana acum, cand am fost la baie, am scos un test, l-am facut si in cateva secunde a aparut a doua liniuta. Stateam ca proasta cu el in mana, stana de piatra si nu imi venea sa cred. Am mai facut unul de sensibilitate 25 si asta s-a colorat imediat. Sunteti primele care stiti, sotul e la servici, nici nu stiu cum sa ii dau vestea :).
Oricum inca sunt in transa :)

Felicitari din inima RoserCheek Kiss
Irinan
Postat: Thursday, July 2, 2020 2:20 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1216
Locatia: Suceava
IoanaIoanaC wrote:
Neata fete cucuiete!
Am asteptat pana ajunge Carlita la transfer pentru ca nu am vrut sa o intristez, dar sangerarile au devenit mai rosiatice duminica, si luni beta era in scadere. A fost frumos cat a durat! Am vazut primul test de sarcina pozitiv si asta imi da o putere nebanuita. Nu vreau fete triste, va rog! Atat doar, daca nu va e greu sa vorbiti despre asta, cele care ati fost in situatie sa imi spuneti cat au tinut durerile si sangerarile la eliminare (in privat eventual, sa nu umplem casuta de detalii urate).
Si da, ma asteapta alti 2 pinguini, pe care o sa-i iau acasa cu speranta ca de data asta va fi cu final fericit!iloveyou

O imbratisare si un gand bun si de la mine Ioanagrup imi pare rau
Aleahim
Postat: Thursday, July 2, 2020 2:20 PM

Intrat: 7/19/2018
Postari: 1874
Roser cum esti? Ai facut beta?
Carlita te asteptam, cand te simti pregatita, sa ne spui cum a fostCheek Kiss
IoanaIoanaC
Postat: Thursday, July 2, 2020 3:55 PM

Intrat: 8/30/2019
Postari: 310
Neata fete cucuiete! Va multumesc tuturor pentru gandurile bune si ca ati inteles ca nu vreau tristete! SimplyLove
Maria, clinica la care mergi trebuie sa iti dea toate detaliile. Si eu stiu ca s-a dat drumul deja la fonduri pentru anul acesta.furisat
Freya, bataita ca te-ai agitat atata azi pentru nimic, dar ma bucur ca ai mers si e totul in regula, sper ca te-ai linistit si i-ai cerut scuze bobitei tale pentru agitatie Clap
Carlita cum esti? Buddy1
Roser te asteptam si pe tine cu vesti bune! Buddy1
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 4:01 PM

Ioana, te pup Cheek Kiss i-am cerut, ce sa fac, stie si bobita ce mama nebuna si-a ales ras
Cum te simti ?
Si eu astept sa ne dea vesti carlita
Sa o luati cu voi si pe Aleahim data viitoare la barzoi, ca vad ca se lasa greu dusa Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed