Clubul Aspirantelor - 80
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria.mmh
Scris: Thursday, June 4, 2020 5:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2019
freya1 wrote:
DHEA e un supliment, de fapt un hormon care e precursorul tuturor hormonilor sexuali umani
pe masura ce inaintam in varsta el scade, de asta administrarea lui se spune ca ajuta la imbunatatirea calitatii ovocitelor
multe clinici il recomanda pacientelor mai in varsta si inainte de FIV din motivul asta, doza recomandata e de 75 mg / zi
dr mea a zis ca nu crede ca ar ajuta si nici eu nu prea credeam, ma si temeam de efectele secundare
stiam de el de cand m-am apucat sa lucrez la copil, dar mi-a fost frica fiindca pe atunci aveam estrogenul mare si el poate fi convertit si in estrogen si sa faca mai rau
alte suplimente pentru calitatea ovocitelor sunt Coenzima Q10 si Melatonina
celor mai de varsta mea :) va recomand site-ul asta : https://www.paleo-mama.com/ cu multe recomandari in special pentru calitatea ovocitelor, eu am citit si cartea tipei

Freya, te admir tare ca detii asa multe informatii. Eu cand am plecat pe drumul asta nici nu stiam care e diferenta între HSG si HCGLol
Vickyb
Scris: Thursday, June 4, 2020 6:29 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/29/2020
Fetelor cum iti poti da seama daca a fost vreo tentativa de implamantare?
Sau ce se poate face, sau ce suplimente poate ajuta la imantare?
Eu momentan stau singura sa imi caut cauze si motive cum din Noiembrie 2018 TTC, cu unele luni scapte. Si din analize pana acum all good. Ce nu am facut AMH si progesteron. Acum in mai am facut potscoital si a iesit mediu, si mi-a zis dr ca 2 luni succes sa nu ma vada. Arata superb la ecografie ca eram fix inainte de ovulatie...nu stiu cum e mai bine sa continui, ca nu vreau sa pierd timp Bye2 NuStiu
Maria.mmh
Scris: Thursday, June 4, 2020 6:31 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Vickyb wrote:
Fetelor cum iti poti da seama daca a fost vreo tentativa de implamantare?
Sau ce se poate face, sau ce suplimente poate ajuta la imantare?
Eu momentan stau singura sa imi caut cauze si motive cum din Noiembrie 2018 TTC, cu unele luni scapte. Si din analize pana acum all good. Ce nu am facut AMH si progesteron. Acum in mai am facut potscoital si a iesit mediu, si mi-a zis dr ca 2 luni succes sa nu ma vada. Arata superb la ecografie ca eram fix inainte de ovulatie...nu stiu cum e mai bine sa continui, ca nu vreau sa pierd timp Bye2 NuStiu

Spermograma ati facut? ras
Vickyb
Scris: Thursday, June 4, 2020 7:02 PM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Spermograma ati facut? ras

Da, da a fost printre primele. Nu e exceleny ca si nr, cam 39 mln/ml dar e considerat ok.
Droxana
Scris: Thursday, June 4, 2020 7:37 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
carlita wrote:
Droxana, felicitari pt test! Arata foarte bine, va fi un beta frumos! computerlove Ai apucat sa recoltezi?

Multumesc!! N am apucat..stau de vreo ora jumate la dr sa astept sa intru cu un amarat de papanicolau si sa i spun ca am test pozitiv Lol cred ca e prea tarziu,nu o sa mai am unde sa fac la ora asta betabounce
Buzbuchi
Scris: Thursday, June 4, 2020 8:21 PM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
Droxana wrote:
FETELOR!!! Am nevoie de voi!!!
Astazi trebuia sa imi vina,si datorita faptului ca n am avut spotting pana acum mi am luat injma in dinti si am facut un test fie ce o fi...

https://ibb.co/bd0tzBs

Sunt socata..abia m am trezit nici pe fata nu m am spalat..nici nu stiu,sa rad,sa plang,sa ma panichez
Nu imi vine sa cred!! Mi e frica in acelas timp pt ca luna asta nu mi a pasat deloc,am facut efort,am baut,am fumat Doamne...astazi teoretic aveam peogramare la de cu rezultatul analizelor(papanicolau,gonoree,etc) la fel si cand am ramas prima oara asa s a intamplat..in ziua cand m am dus pr analize aveam testul pozitiv!
Sunteti primele si singurele deocamdata care stiti ,imi vine sa urlu de bucurie dar tot odata imi este f frica..yes
Plus ca nu am simptome..azi ma doare burta dar cam atat..sanii nimic,ovarele nimic,greturi nimic..
Sper sa fie bine..spuneti mi unde da cel mai repede rezultat la un beta?

Ce veste minunata! Sanatate multa, sa stea bobita cuminte in burtica si sa creasca frumos! Sarcina usoara, te asteptam la burtici cand simti tu!coeur
Droxana
Scris: Thursday, June 4, 2020 9:39 PM
Nivel

Buzbuchi wrote:

Ce veste minunata! Sanatate multa, sa stea bobita cuminte in burtica si sa creasca frumos! Sarcina usoara, te asteptam la burtici cand simti tu!coeur

Multumesc mult Buzduchi!!
Am reusit sa fac si Beta,maine dim e gata,apoi mai fac marti si miercuri m a programat la ecocomputerlove yes
Vickyb
Scris: Thursday, June 4, 2020 9:52 PM
Nivel

Droxana wrote:

Multumesc mult Buzduchi!!
Am reusit sa fac si Beta,maine dim e gata,apoi mai fac marti si miercuri m a programat la ecocomputerlove yes

Felicitari! Si sarcina cat mai usoara si placuta! Si tu o meriti dim plin!
Roser
Scris: Thursday, June 4, 2020 11:12 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
LiliAnne wrote:

Roser, pot sa te intreb ce lucrezi? Sunt curioasaBlushing eu am terminat farma si acum lucrez ca reprezentant medical si mi-ar placea mult sa lucrez pe studii clinice. Mi s-au aprins beculetele cand am vazut ca ai scris de inceperea unui studiu clinic.

LiliAnne iti scriu in privat.
Droxana
Scris: Friday, June 5, 2020 7:30 AM
Nivel

MariaS
Scris: Friday, June 5, 2020 7:32 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Miha1989
Scris: Friday, June 5, 2020 7:32 AM
Nivel

Inregistrat: 7/17/2019
Droxana wrote:
A venit si Beta computerlove :computerlove

https://ibb.co/Wg4tGR8

Felicitari, ce rezultat frumos computerlove ma bucur pt tine sa fi optimista si sa ai incredere in bobita ta ca totul va fi bine
Mihaela14
Scris: Friday, June 5, 2020 7:46 AM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Sisi2
Scris: Friday, June 5, 2020 7:57 AM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
alexioana
Scris: Friday, June 5, 2020 8:15 AM
Nivel

Inregistrat: 4/19/2019
Droxana wrote:
A venit si Beta computerlove :computerlove

https://ibb.co/Wg4tGR8

Super Droxana ! Foarte frumos rezultat! Ce veste bunaaaacoeur Te felicit! yes
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.