Clubul aspirantelor - 78
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:08 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/17/2019
freya1 wrote:
va multumesc din suflet, fetelor, pentru raspunsuri, sunteti minunate computerlove
in legatura cu trombofilia, am analizele facute si am mers la doi hematologi, dintre care dr Avram in care am foarte mare incredere si care a stat si mi-a explicat fiecare mutatie in parte, concluzia a fost ca nu am risc de trombofilie
acum daca vreau neaparat clexane stiu la cine sa ma duc sa-mi prescrie, dar nu sunt convinsa ca as vrea sa fac asta asa degeaba
ba celalalt medic mi-a zis ca mai prescrie si pt ca "cer pacientele" si daca ele se simt mai linistite asa... nu mi se pare un lucru bun
cu siguranta e ceva ce a permis multor femei sa-si tina bebelusii in brate, dar in ultima vreme cred ca se exagereaza putin, nu vreau sa supar pe nimeni care e convins ca asta e solutia in toate cazurile, asa mi se pare mie (cred ca a pus cineva aici si interviul cu dr Andreescu care iar e f draguta si competenta in legatura cu asta)

Sunt de acord cu tine daca nu este cazul nu vad rostul, poate nu clexane este solutia poate o alta problema impiedica implantarea, pot fi multe alte motive in afara de erori cromozomiale. Eu cand am fost cu rezultatele mi a zis ca o sa imi dea aspenter ca este o trombofilie usoara si nu vede nici un pericol dar dupa a treaia sarcina pierduta s a razgandit, se pare ca a functionat in cazul meu. Eu sincer nu stiu cat mai puteam sa duc psihic, inca o sarcina pierduta, si inca una si rasp sa fie erori cromozomiale... Eu iti doresc succes si iti transmit toate gandurile bune ca sa reusesti, sa fi puternica si pozitiva ca vei reusi Buddy1
Miha1989
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:13 AM
Nivel

Inregistrat: 7/17/2019
ivy wrote:

Miiiha ce mai faceti voi? Cum esti?

Sunt bine am greturi cam de la mijlocul zilei pana seara, incerc sa le fac fata dar in acelasi timp ma linistesc ca stiu ca atata timp cat imi este rau bebe este acolo, maine merg la doctor o sa ii auzim inimioara coeur va urmaresc, imi doresc tare mult sa eliberati casuta asta si sa veniti toate la gravidute sa facem o petrecereeee majoreta Gossip
freya1
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:14 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
Miha coeur bafta la medic, sa fie bine bebe in continuare !
ivy
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:20 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
Cheek Kiss ce frumos! o sa fie un moment de neuitat, imi pot doar imagina
sa ai o sarcina usoara, te pup!
Helga
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:20 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/8/2020
Lol fetelor, care ati luat pana acuma Vitex capsule?Mi-a prescris doctorul ptr sopc.Sunt bune?Ajuta la ceva?Va multumescCheek Kiss
freya1
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:35 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Vitex se da pt deficit de progesteron si prolactina crescuta, dar daca ai SOPC nu cred ca ajuta... ba char am citit ca ar creste LH-ul, iar daca ai SOPC ai deja LH marit
dr de ce zice ca ti l-a dat, ai prolactina f mare ? asta ar fi o varianta, altfel nu cred ca te ajuta vitex sa ovulezi daca ai SOPC...
Maria.mmh
Scris: Sunday, March 1, 2020 10:06 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
freya1 wrote:
Vitex se da pt deficit de progesteron si prolactina crescuta, dar daca ai SOPC nu cred ca ajuta... ba char am citit ca ar creste LH-ul, iar daca ai SOPC ai deja LH marit
dr de ce zice ca ti l-a dat, ai prolactina f mare ? asta ar fi o varianta, altfel nu cred ca te ajuta vitex sa ovulezi daca ai SOPC...

Mie pt LH pu?in marit mi a dat metforminul, din câte am citit ajuta ?i la ovulatie.
AmiS
Scris: Sunday, March 1, 2020 10:12 AM
Nivel

Inregistrat: 8/10/2019
Helga, încep prin a î?i spune sa nu faci ca mine. Între noi este o mica mare diferen?a, eu am ovarele micropolichistice, ini?ial medicii mi au recomandat inofolic ?i normens, pt reglarea menstrei, n a func?ionat, au trecut pe profecund ino, n a func?ionat nici asta. De nebuna, ca altfel nu ma pot numi, m am hotarât sa cumpar tot ce con?in acele tratamente separat, adica vitex capsule, inositol capsule, acid folic pastile, iar în plus am luat dupa capul meu coenzima q10. Aparent func?ioneaza, luna trecuta a fost pt prima oara într un an, de când am renun?at la anticoncep?ionale, când mi a venit dupa 29 de zile, luna asta pare la fel de promi?atoare, zilele urmatoare o sa fac ni?te teste de ovula?ie sa vad daca se produce ?i minunea asta, ca dureri de ovare vad ca am... Nu ?tiu ce m a ajutat din tot ce am luat, nu îmi vine sa renun? la nimic, ca mi e teama ca nu mai vine menstra cum trebuie ?i iar stau peste 70 de zile în pom ?i pomul în aer. Mai stai de vorba cu medicul tau ?i întreaba l ce l a determinat sa î?i dea vitex. Nu lua dupa ureche ca mine, eu mi am asumat absolut tot. Recunosc c am fost ?i la medic, la vreo 4 zile dupa ce am început tratamentul, ?i i am zis ce iau, mie mi a spus ca e ok ?i ca le pot lua în continuare, motiv pt care nu le am intrerupt.
Maria.mmh
Scris: Sunday, March 1, 2020 10:14 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Fetelor, va urez o primavara minunata, cu vesti bune.flowers Va urez tuturor ca primavara viitoare pe la ora asta sa schimba?i pampersi Hilar
confeti
AnaVeli
Scris: Sunday, March 1, 2020 11:16 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/1/2019
Dragi doamne, nu am mai scris de mult, insa va citesc si sunt alaturi de voi, eu nu am vesti despre mine, m-am lasat in voia lui Doamne Doamne o perioada, am decis sa las lucrurile sa vina cum vrea El si cand considera El. Evident ca nu mi-am pierdut speranta, imi doresc cu ardoare in suflet un copilas!
Pastrati-ma in gand, pastrati-ma alaturi de voi, ma bucur cand aud vesti buneee, felicitari noilor mamici!
O primavara cu mult soare in suflet, cu miracole, cu vesti bune, cu ghiocei cu ochisori, cu multe flori parfumate si zambete de fericire!
Nu avem voie sa ne pierdem speranta!
Va imbratisez pe toate!!
Cu drag,
Anahearts iloveyou
Helga
Scris: Sunday, March 1, 2020 12:00 PM
Nivel

AmiS wrote:
Helga, încep prin a î?i spune sa nu faci ca mine. Între noi este o mica mare diferen?a, eu am ovarele micropolichistice, ini?ial medicii mi au recomandat inofolic ?i normens, pt reglarea menstrei, n a func?ionat, au trecut pe profecund ino, n a func?ionat nici asta. De nebuna, ca altfel nu ma pot numi, m am hotarât sa cumpar tot ce con?in acele tratamente separat, adica vitex capsule, inositol capsule, acid folic pastile, iar în plus am luat dupa capul meu coenzima q10. Aparent func?ioneaza, luna trecuta a fost pt prima oara într un an, de când am renun?at la anticoncep?ionale, când mi a venit dupa 29 de zile, luna asta pare la fel de promi?atoare, zilele urmatoare o sa fac ni?te teste de ovula?ie sa vad daca se produce ?i minunea asta, ca dureri de ovare vad ca am... Nu ?tiu ce m a ajutat din tot ce am luat, nu îmi vine sa renun? la nimic, ca mi e teama ca nu mai vine menstra cum trebuie ?i iar stau peste 70 de zile în pom ?i pomul în aer. Mai stai de vorba cu medicul tau ?i întreaba l ce l a determinat sa î?i dea vitex. Nu lua dupa ureche ca mine, eu mi am asumat absolut tot. Recunosc c am fost ?i la medic, la vreo 4 zile dupa ce am început tratamentul, ?i i am zis ce iau, mie mi a spus ca e ok ?i ca le pot lua în continuare, motiv pt care nu le am intrerupt.

Amis nu iau dupa ureche, doctorul mia recomandat aceste capsule de vitex.Si eu am ovare micropolichistice severe,am amh 11.8 si mai am si hipotiroidie. Am luat si eu profund si multe altele ca sa imi reglez organismul sa pot sa ovulez singura si sa am menstruatie dar degeaba ca mie nu imi vine deloc doar daca iau duphaston,dar aia e doar menstruatie fara ovulatie.De aia am intrebat daca vitexul ajuta la ceva
ivy
Scris: Sunday, March 1, 2020 12:07 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/6/2019
eu am mai tot luat vitex, de a lungul timpului, cu pauze ca nu facea el minuni si ma tot saturam eu de inghitit boabe ( hehe nu stiam eu pe vremea aia ce inseamna sa iei pastile, acum trebe sa le dau check in aplicatie dupa ce le inghit ca sa nu uit ce am luat si ce mai am de luat pe ziua respectiva) dar in mare m a cam ajutat

acum iau iar de cateva luni, in combinatie cu altele .. si m am mai reglat.
nu stiu care din suplimente ma ajuta, dar situatia s a imbunatatit
Helga
Scris: Sunday, March 1, 2020 12:10 PM
Nivel

ivy wrote:
eu am mai tot luat vitex, de a lungul timpului, cu pauze ca nu facea el minuni si ma tot saturam eu de inghitit boabe ( hehe nu stiam eu pe vremea aia ce inseamna sa iei pastile, acum trebe sa le dau check in aplicatie dupa ce le inghit ca sa nu uit ce am luat si ce mai am de luat pe ziua respectiva) dar in mare m a cam ajutat

acum iau iar de cateva luni, in combinatie cu altele .. si m am mai reglat.
nu stiu care din suplimente ma ajuta, dar situatia s a imbunatatit

Ma bucur,mie doctorul mi la recomandat ca supliment natural. A zis ca sunt bune si ca le recomanda pacientelor.
Buzbuchi
Scris: Sunday, March 1, 2020 12:16 PM
Nivel

Inregistrat: 12/28/2019
Fetelor, 1 martie cu zambete si o primavara cu ochisori! Va imbratisez pe toate si va admir pt puterea interioara pe care o aveti!grupflowers
Eu sunt la 3 zile distanta de menstruatie, trec de la agonie la extaz si nu pot decat sa sper ca poate de data asta...(desi nu am niciun simptom si am reusit sa raman destul de lucida incat sa nu le mai fabric).
Fetelor la testare, ceva noutati?wav
Roser
Scris: Sunday, March 1, 2020 12:30 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
freya1 wrote:
a, fetelor care ati avut un ciclu de fiv nereusit, cum a fost menstra dupa ? eu am citit pe net ca ar trebui sa ma astept la ceva horror de la hormoni si endometrul gros

Imi pare rau Freya, dar stiu ca nu te lasi batuta si pana la urma gasesti tu ovulul cel norocos. Chiar ma uitam zilele trecute la grafice asa aiurea pe FF si am vazut multe femei de 41-43 de ani care au ramas insarcinate, atat natural cat si prin fiv, deci sanse mai sunt, mai ales ca tu stai bine cu amh-ul.
Eu dupa stimulare, prima menstruatie a fost putin mai mult cantitativ si a durat o zi in plus, dar fara dureri, cheaguri etc. In schimb a doua, cand am avut un ciclu de doar 18 zile, m-a cam chinuit, destul de mult cantitativ, 3 zile niste crampe groaznice mai ales noaptea de nu imi treceau nici cu Nurofen forte si a durat 6 zile.

Carlita, in timpul stimularilor nu am avut absolut niciun efect advers, zici ca imi injectam apa, asa ca nu iti face griji. "Efectele" daca apar o sa fie la urmatoarele 2 menstruatii care pot sa fie putin mai abundente (dar nu e neaparat sa fie asa).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.