Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 5:57 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/1/2018
stefy.any wrote:
Multumesc, Flore si Aleahim! Sunt putin in incurcatura... Mi-am facut analizele pentru a vedea daca am risc de trombolfilie si medicul care trebuia sa le interpreteze nu mai e pana in noiembrie... Stiti cumva daca doamna doctor Uscatescu interpreteaza si de la distanta?

Si eu i-am scris si mi-a raspuns. Adresa de e-mail uscatescu@gmail.com
De obicei duminica dupamasa-seara raspunde la e-mailuri.
stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 6:05 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/29/2015
Mihaela14 wrote:

Si eu i-am scris si mi-a raspuns. Adresa de e-mail uscatescu@gmail.com
De obicei duminica dupamasa-seara raspunde la e-mailuri.

Am intrebat de plata, pentru ca stiu ca unii doctori ofera consultatii si de la distanta contracost - e adevarat ca o rog sa imi faca o interpretare, dar nu vreau sa ii cada aiurea mesajul daca ii scriu despre bani.
FloreFlore
Scris: Friday, September 27, 2019 6:20 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
stefy.any wrote:

Mersi, atunci o sa ii scriu. I-ai platit?

Nuuu,nici vorba ...Nu am deranjat o foarte des...Am încercat sa ma programez si aici în Gl la un hematolog dar dureaza vreo 2 luniCrazy
stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 6:25 PM
Nivel

FloreFlore wrote:

Nuuu,nici vorba ...Nu am deranjat o foarte des...Am încercat sa ma programez si aici în Gl la un hematolog dar dureaza vreo 2 luniCrazy

Ok. I-am trimis mail, sper sa il vada si sa imi raspunda. Vreau sa vad daca mai trebuie sa fac si alte analize, sunt suficiente astea, am motive de ingrijorare... Am destule intrebari si nici un raspuns. ras
Vreau sa aflu de ce nu raman...uff
FloreFlore
Scris: Friday, September 27, 2019 6:47 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
stefy.any wrote:

Ok. I-am trimis mail, sper sa il vada si sa imi raspunda. Vreau sa vad daca mai trebuie sa fac si alte analize, sunt suficiente astea, am motive de ingrijorare... Am destule intrebari si nici un raspuns. ras

Sper sa găsești raspunsurile potrivite care sa te ajute Cheek Kiss
Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 6:50 PM
Nivel

stefy.any wrote:

Citesc in semnatura ta ca ai un fibrom de 4 cm. Unde e localizat? Si eu am vreo 3 mai maricele de cca 2 cm.
stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 7:04 PM
Nivel

Mihaela14 wrote:

Citesc in semnatura ta ca ai un fibrom de 4 cm. Unde e localizat? Si eu am vreo 3 mai maricele de cca 2 cm.

In interiorul uterului, dar nu blocheaza "calea de acces" - doctorita mea a zis ca nu e el problema infertilitatii noastre. ras O mostenesc pe mama, ca ea a avut multe, vreo 6, dar a intrat la menopauza si au dat inapoi. Ale tale unde sunt pozitionate?

Multumesc, Flore! Cheek Kiss

Blondyb
Scris: Friday, September 27, 2019 7:58 PM
Nivel

Inregistrat: 6/26/2019
Hello girls, azi sunt ziua a 12 a si am facut primul test de ovulatie, ce spuneti e pozitiv?

Blondyb attached the following image(s):
img_20190927_172807.jpgimg_20190927_200343.jpg

Aleahim
Scris: Friday, September 27, 2019 8:09 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Mersi pentru raspunsuri gagici.
Mai am o pastila si gata. Nici eu nu m-am simtit f bine zilele astea si am pus pe seama duphastonuluipale
Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 8:26 PM
Nivel

stefy.any wrote:

In interiorul uterului, dar nu blocheaza "calea de acces" - doctorita mea a zis ca nu e el problema infertilitatii noastre. ras O mostenesc pe mama, ca ea a avut multe, vreo 6, dar a intrat la menopauza si au dat inapoi. Ale tale unde sunt pozitionate?

Multumesc, Flore! Cheek Kiss

Ai mei sunt intramurali si subserosi,adica in interiorul peretelui muscular al uterului si la exteriorul uterului. Si mie mi-au zis ca nu afecteaza implantarea, de altfel am si ramas cu tot cu fibroame.
Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 8:27 PM
Nivel

Blondyb wrote:
Hello girls, azi sunt ziua a 12 a si am facut primul test de ovulatie, ce spuneti e pozitiv?

Dupa parerea mea e pozitiv. Spor la bebelit!
stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 8:41 PM
Nivel

Mihaela14 wrote:

Ai mei sunt intramurali si subserosi,adica in interiorul peretelui muscular al uterului si la exteriorul uterului. Si mie mi-au zis ca nu afecteaza implantarea, de altfel am si ramas cu tot cu fibroame.

Nu am retinut termenii specifici, cert e ca doi medici buni mi-au zis ca fibromul e ultima chestie la care sa ma gandesc. Sper sa nu mai creasca, pentru ca nu vreau sa ajung la operatie si nici sa ma chinui cu alte complicatii - o cunostinta si-a scos tot uterul din cauza unui fibrom care a crescut foarte mare, avea lichid/puroi si ii punea viata in pericol... pale
Tu urmezi un regim alimentar pentru a-i tine sub control?
Sisi2
Scris: Friday, September 27, 2019 9:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Blondyb wrote:

Buna! Eu zic e pozitiv. Spor la treaba!Cheek Kiss
SorinaB
Scris: Friday, September 27, 2019 9:08 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/27/2016
FloreFlore wrote:
SORINA, ce veste minunata !!!!yes coeur Îmi pare rau ca ai trecut si prin momente grele dar iata ca DD te a rasplatitcomputerlove Chiar ma gândeam la tine uneori si îmi amintesc când mi ai scris ca am bijuterii de ovare si ca voi ramâne sigur dar uite ca mai am de asteptat Hands Dupa ce ai descoperit trombofilia ce tratament ai urmat pana sa ramai graviduta?Te pup si i?i doresc sarcina usoara pâna la termenCheek Kiss

STEFY, bine ai revenit !computerlove

Fetelor va multumesc pt gandurile bune.
FloreFlore pt Trombofilie inainte de sarcina am luat Aspenter la indicatia ginecologului si Omega 3 + complex de B. De la test pozitiv am adaugat si Clexane de 0.4. Hematologul mi-a zis ca ajuta si o hidratare corecta +consum delegume fructe crude.

Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 9:09 PM
Nivel

stefy.any wrote:

Nu am retinut termenii specifici, cert e ca doi medici buni mi-au zis ca fibromul e ultima chestie la care sa ma gandesc. Sper sa nu mai creasca, pentru ca nu vreau sa ajung la operatie si nici sa ma chinui cu alte complicatii - o cunostinta si-a scos tot uterul din cauza unui fibrom care a crescut foarte mare, avea lichid/puroi si ii punea viata in pericol... pale
Tu urmezi un regim alimentar pentru a-i tine sub control?

Nu urmez un regim alimentar, doar incerc sa mananc cat mai sanatos. Nici un medic nu mi-a recomandat ceva de genul.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.