Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
carlita
Scris: Thursday, September 26, 2019 6:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/9/2016
SorinaB, tu ce mai faci? Te-am mai vazut online pe la noi si imi permit sa te intreb cum esti ... Au mai intrebat de tine si gravidutele ....

AlexaT, ultima data ne-ai lasat cu emotii, ca o fi, ca n-o fi testul pozitiv ... S-a lasat cu ochisori? computerlove
stefy.any
Scris: Thursday, September 26, 2019 7:26 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/29/2015
Mihaela14 wrote:
Stefy.any bine-ai revenit !
Multumesc, Mihaela! Iti tin pumnii sa fie totul bine de data asta!Hands
Mihaela14
Scris: Thursday, September 26, 2019 8:21 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
stefy.any wrote:
Multumesc, Mihaela! Iti tin pumnii sa fie totul bine de data asta!Hands

Multumesc!Buddy1
SorinaB
Scris: Thursday, September 26, 2019 8:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/27/2016
carlita wrote:
SorinaB, tu ce mai faci? Te-am mai vazut online pe la noi si imi permit sa te intreb cum esti ... Au mai intrebat de tine si gravidutele ....

AlexaT, ultima data ne-ai lasat cu emotii, ca o fi, ca n-o fi testul pozitiv ... S-a lasat cu ochisori? computerlove

Eu am facut o pauza destul de mare de la forum si de la documentari dupa ce sarcina mea s-a oprit din evolutie la 8 sapt. Am ramas incarcinata dupa 2 ani jumate dar s-a oprit din evolutie si am descoperit ca am trombofilie.
Apoi am incercat sa ma ocup mai mult de mine adica sa fiu in echilibru, sa fiu linistita si impacata cu mine. Incercarile de a avea un copil m-au cam dezechilibrat putin in sensul ca in mintea mea erau doar planuri , calcule si documentari legate de copil.
Dupa 1 an si o luna am ramas iar insarcinata intr-o luna in care nici macar nu ma asteptam. Urma sa merg la un medic nou dupa concediu. Deja facusem din nou spermograma si asalizele Z2, z14, z21.Am facut testul dupa 4 zile de intarziere pt ca nu mi-am dat seama ca deja imi intarziase ????. Deci dupa 3 ani jumate a venit minunea. Acum 3 ani mi se pare ca au trecut foarte repede. Deja am uitat cate luni am plans de fiecare data cand mi-a venit ciclul.

Primele 12 sapt au fost grele pt ca imi era frica ca iar se opreste din evolutie. Nu aveam nici simptome. I-am spus doctorului ca sunt speriata pt ca ma simt prea bine ??.
Imi doream sa imi fie rau ca sa stiu ca e bine.
Acum am 18 sapt. ma simt foarte bine si o sa am o fetita ??. Imi fac clexane zilnic si am inceput sa simt miscarile bebelusei de 2 sapt.

Va citesc zilnic si ma bucur pt fiecare veste buna de la voi. Abia astept o veste buna de la fetele mai vechi. O sa vina ziua asta si tot acest timp de asteptare o sa para scurt.

Mihaela14
Scris: Thursday, September 26, 2019 8:54 PM
Nivel

SorinaB wrote:

Eu am facut o pauza destul de mare de la forum si de la documentari dupa ce sarcina mea s-a oprit din evolutie la 8 sapt. Am ramas incarcinata dupa 2 ani jumate dar s-a oprit din evolutie si am descoperit ca am trombofilie.
Apoi am incercat sa ma ocup mai mult de mine adica sa fiu in echilibru, sa fiu linistita si impacata cu mine. Incercarile de a avea un copil m-au cam dezechilibrat putin in sensul ca in mintea mea erau doar planuri , calcule si documentari legate de copil.
Dupa 1 an si o luna am ramas iar insarcinata intr-o luna in care nici macar nu ma asteptam. Urma sa merg la un medic nou dupa concediu. Deja facusem din nou spermograma si asalizele Z2, z14, z21.Am facut testul dupa 4 zile de intarziere pt ca nu mi-am dat seama ca deja imi intarziase ????. Deci dupa 3 ani jumate a venit minunea. Acum 3 ani mi se pare ca au trecut foarte repede. Deja am uitat cate luni am plans de fiecare data cand mi-a venit ciclul.

Primele 12 sapt au fost grele pt ca imi era frica ca iar se opreste din evolutie. Nu aveam nici simptome. I-am spus doctorului ca sunt speriata pt ca ma simt prea bine ??.
Acum am 18 sapt. ma simt foarte bine si o sa am o fetita ??. Imi fac clexane zilnic si am inceput sa simt miscarile bebelusei de 2 sapt.

Va citesc zilnic si ma bucur pt fiecare veste buna de la voi. Abia astept o veste buna de la fetele mai vechi. O sa vina ziua asta si tot acest timp de asteptare o sa para scurt.

Sorina ai trecut prin multe, dar uite ca esti pe drumul cel bun. Felicitari pentru sarcina si pt fetita!!hearts
stefy.any
Scris: Thursday, September 26, 2019 9:58 PM
Nivel

Felicitari, Sorina B! Nu peste mult timp o sa iti strangi fetita in brate! Sa fiti sanatoase amandoua!
Trestiuta
Scris: Thursday, September 26, 2019 11:01 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/9/2019
Aleahim wrote:

Cele hormonale daca nu ma insel in z3.Progesteronul se face la 7 dpo.
Nu vad sa iti fi recomandat si AMH.Eu l-as face.Vad ca ai deja un an de incercari.Trompele le-ai verificat? Spermograma aveti? Nu de alta, dar analizele astea sunt cam scumpicele.Eu m-as asigura ca e totul bine si la trompe si la sot.

Hei. Multumesc pt raspuns. Da. Am primit ?i pt el o recomandare de spermograma, spermocultura ?i test mar. Am gasit raspuns la întrebarea mea ?i o sa ata?ez ?i aici poza.. just in case. Va imbratisez fetelor ?i doamne ajuta computerlove

Trestiuta attached the following image(s):
c0e5ae4a-fc05-4cea-8fb4-c4ce2e172784.jpeg

FloreFlore
Scris: Friday, September 27, 2019 7:46 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
SORINA, ce veste minunata !!!!yes coeur Îmi pare rau ca ai trecut si prin momente grele dar iata ca DD te a rasplatitcomputerlove Chiar ma gândeam la tine uneori si îmi amintesc când mi ai scris ca am bijuterii de ovare si ca voi ramâne sigur dar uite ca mai am de asteptat Hands Dupa ce ai descoperit trombofilia ce tratament ai urmat pana sa ramai graviduta?Te pup si iți doresc sarcina usoara pâna la termenCheek Kiss

STEFY, bine ai revenit !computerlove
Aleahim
Scris: Friday, September 27, 2019 8:06 AM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Neata fete.
Sorina felicitari si sarcina usoara!
Stefy eu nu te-am prins pe forum, dar urez bine ai revenit si sa iti fie sederea cat mai scurta.
Gagici, eu am fost plecata aseara de acasa si am uitat sa imi iau pastiluta de duphaston.Oare e o problema daca am luat-o acum dimineata si diseara o iau pe cea pentru azi?NuStiu
Mihaela14
Scris: Friday, September 27, 2019 11:28 AM
Nivel

Aleahim wrote:
Neata fete.
Stefy eu nu te-am prins pe forum, dar urez bine ai revenit si sa iti fie sederea cat mai scurta.
Gagici, eu am fost plecata aseara de acasa si am uitat sa imi iau pastiluta de duphaston.Oare e o problema daca am luat-o acum dimineata si diseara o iau pe cea pentru azi?NuStiu

Eu cred ca nu-i asa mare problema daca iei doua pastile azi.
carlita
Scris: Friday, September 27, 2019 12:46 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
SorinaB wrote:

Mi-am imaginat eu ca s-a intamplat ceva si nu ti-a fost usor sa mai discuti problema. Dar uite ca au trecut toate si acum totul e sub control si va fi bine pana la final. Ma bucur pentru tine si iti doresc sarcina usoara si de aici inainte si la termen! Cheek Kiss
AmiS
Scris: Friday, September 27, 2019 3:54 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/10/2019
Aleahim wrote:
Neata fete.

Stai lini?tita! Nu e nicio problema. Mie mi a dat de luat 2 pastile diminea?a ?i 2 seara, timp de 5 zile, daca iei doar 2 într o zi nu e nicio problema. Mie mi a fost rau de la ele, greata, ame?eli, stari generale de rau, era de așteptat la o doza asa mare, dar a venit menstraras
stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 5:10 PM
Nivel

Multumesc, Flore si Aleahim! Sunt putin in incurcatura... Mi-am facut analizele pentru a vedea daca am risc de trombolfilie si medicul care trebuia sa le interpreteze nu mai e pana in noiembrie... Stiti cumva daca doamna doctor Uscatescu interpreteaza si de la distanta?
FloreFlore
Scris: Friday, September 27, 2019 5:55 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
stefy.any wrote:
Multumesc, Flore si Aleahim! Sunt putin in incurcatura... Mi-am facut analizele pentru a vedea daca am risc de trombolfilie si medicul care trebuia sa le interpreteze nu mai e pana in noiembrie... Stiti cumva daca doamna doctor Uscatescu interpreteaza si de la distanta?

Buna!Da,mie mi au raspuns,dânsa sau asistentele dânsei, în decurs de 2-3 zile...Succes computerlove

stefy.any
Scris: Friday, September 27, 2019 5:56 PM
Nivel

FloreFlore wrote:

Buna!Da,mie mi au raspuns,dânsa sau asistentele dânsei, în decurs de 2-3 zile...Succes computerlove

Mersi, atunci o sa ii scriu. I-ai platit?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.