Clubul aspirantelor - 76

Options Clubul aspirantelor - 76
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anitta76
Postat: Friday, November 22, 2019 4:17 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/11/2018
Postari: 980
Criss90 wrote:

50 pe zi de inceput, asa a zis. Iau de maine dimineata.credeti ca poate afecta de acum? Inca e ff mica sarcina

Criss este cam mica doza pentru valoarea ta. Nu vreau sa ma amestec si sa supar prea mult dar cred ca ar trebui sa consul?i alt medic...si sa repeti analiza in primul rand!
Sa stii ca pastilele se iau dimineata pe stomacul gol si abia dupa o ora de la administrare poti manca. Lucrul acesta ti l-a spus?
Adina Mariana
Postat: Friday, November 22, 2019 4:33 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5654
Locatia: Satu Mare
Criss Anitta are dreptate.Si eu spun ca 50 doza este prea mica daca intradevar ai Tsh-ul 10.Eu am luat de 75 in sarcina si aveam 4,3.Nu are nimeni de unde sa stie daca poate afecta sarcina asa la inceput.Tocmai pt.asta e bine sa iti faci si restul analizelor si sa mergi la un medic endocrinolog bun.Si dupa cum spune si Anitta Euthyroxul se ia doar dimineata intre ora 6-7 deoarece atunci se pune in miscare glanda si o ora nu ai voie sa mananci nimic dupa ce il iei.Sunt niste reguli care trebuie respectate altfel iei tratamentul degeaba cum am facut eu primele luni fara sa stiu pt.ca am umblat la un medic care nu mi-a spus aceste lucruri.Asa ca sfatul meu este neaparat si restul analizelor care tin de glanda,apoi mers la endocrinolog,facut Tsh-ul lunar si in functie de rezultate se alege doza de Euthyrox si asta cat mai repede trebuie deoarece esti insarcinata si trebuie sa scazi valoarea la Tsh neaparat ca sa nu ai probleme cu sarcina.

Carlita mereu sunt pe faza pt.voipupici ajut si eu cu ce pot.Va urmaresc asa printre randuri cum imi permite si mie timpul si intervin acolo unde stiu sigur ca m-am confruntat cu acea problema.Pupicipupici
Criss90
Postat: Friday, November 22, 2019 5:24 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/16/2019
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
Anitta76 wrote:

Criss este cam mica doza pentru valoarea ta. Nu vreau sa ma amestec si sa supar prea mult dar cred ca ar trebui sa consul?i alt medic...si sa repeti analiza in primul rand!
Sa stii ca pastilele se iau dimineata pe stomacul gol si abia dupa o ora de la administrare poti manca. Lucrul acesta ti l-a spus?

Am prins programare la endocrinolog de abia martea viitoare. Pana atunci medicul ginecolog mi-a recomandat sa iau 50 mg pe zi (de inceput - asa s-a exprimat). Mi-a zis sa ma duc la endocrinolog, doar ca ff greu prind programare la ei, mai ales la medicover.
carlita
Postat: Friday, November 22, 2019 5:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3525
Adina Mariana wrote:

Carlita mereu sunt pe faza pt.voipupici ajut si eu cu ce pot.Va urmaresc asa printre randuri cum imi permite si mie timpul si intervin acolo unde stiu sigur ca m-am confruntat cu acea problema.Pupicipupici

Stiu si apreciez! Buddy1 pupici
carlita
Postat: Friday, November 22, 2019 6:01 PM

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3525
Criss90 wrote:

Am prins programare la endocrinolog de abia martea viitoare. Pana atunci medicul ginecolog mi-a recomandat sa iau 50 mg pe zi (de inceput - asa s-a exprimat). Mi-a zis sa ma duc la endocrinolog, doar ca ff greu prind programare la ei, mai ales la medicover.

Sa iei macar pastila dimineata, pe nemancate cum au zis fetele si repeta TSH ul asta, ca mie mi se pare destul de dubios .... Pune o poza cu rezultatul, ca eu tot nu-s convinsa ....
LE: sper ca n-ai facut analizele la un laborator Sante ....
Madalina3012
Postat: Friday, November 22, 2019 6:12 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2018
Postari: 311
Locatia: Pitesti
Fetelor am facut azi beta ?i progesteron. a ie?it decât progesteronul 177.5. La synevo am facut analizele. Vad ca depa?e?te limita la trimestrul 1. Ce înseamna?
A?tept cu emo?ii ?i betauff
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 6:40 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2982
Anitta76 wrote:
Mihaela cand testezi? Eu in curand voi elibera barzuca si vreau sa vina la tine!computerlove

Draga de tine!pupici Multumesc ca te gandesti la mine!iloveyou
Promit ca o sa ma straduiesc sa prind barzuca ta! Lol

PS: am uitat sa-ti raspund la intrebare: inca nu stiu, daca nu apare vestitorul spotting poate ca voi testa...inca nu sunt decisaras
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 6:50 PM

Aleahim wrote:

Miha cum arata temp ta azi?bounce

Azi inca arata bine. Mai am putin si aflu daca s-a prins bobita!topai
Madalina3012
Postat: Friday, November 22, 2019 6:56 PM

Mihaela14 wrote:

Azi inca arata bine. Mai am putin si aflu daca s-a prins bobita!topai

Hai Mihaela cu un rezultat pozitiv sa plecam impreunacomputerlove
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 7:07 PM

Madalina3012 wrote:

Hai Mihaela cu un rezultat pozitiv sa plecam impreunacomputerlove

Hmmm, da' bine suna! newclap
Progesteronul e masurat in ng/mL sau nmol/L?
Madalina3012
Postat: Friday, November 22, 2019 7:09 PM

Mihaela14 wrote:

Hmmm, da' bine suna! newclap
Progesteronul e masurat in ng/mL sau nmol/L?

Nmol/l
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 7:14 PM

Madalina3012 wrote:

Nmol/l

177.5 nmol/L  = 55.81761006289308 ng/mL
Esti ok, nu e prea mare! Limita superioara e cca 90 ng/mL. Este foarte bun ,poti sa stai linistita.computerlove
Madalina3012
Postat: Friday, November 22, 2019 7:19 PM

Mihaela14 wrote:

177.5 nmol/L  = 55.81761006289308 ng/mL
Esti ok, nu e prea mare! Limita superioara e cca 90 ng/mL. Este foarte bun ,poti sa stai linistita.computerlove

Sar na mult de raspunscomputerlove
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 7:19 PM

Dxc multa bafta sa ai! Doamne ajuta sa raspunzi bine la stimulare si sa obtii embrioni buni si puternici (ca tine) !computerlove
Criss val beta e f ok, sper sa rezolvi si cu tsh-ul ala si sa te bucuri de sarcina! Cheek Kiss
Mihaela14
Postat: Friday, November 22, 2019 7:23 PM

Maria.mmh wrote:
Neata , fetelor. Mie mi-a scazut temperatura si mai mult aziplans plans . Aseara ma luasera durerile de burta, acum iar nu mai am nimic.toanerele
Felicitari gravidutelor noastre.gravida Citisem undeva ca s-au facut niste studii si luna noiembrie e cea mai prielnica pentru a ramane insarcinata. Se pare ca asa e cheers

Maria stiu cu toate sentimentul...din pacate. Mergem inainte, daca nu e acum va fi data viitoare ! grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed