Clubul aspirantelor - 72
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mdspa
Scris: Monday, March 11, 2019 8:38 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/21/2018
Neata fetelor, apropo de discutia cu sirop de tuse pentru vascozitate pe domni, eu am tot citit si se recomanda si pt femei, pentru imbunatatirea mucusului cervical siropul Robitussin.

aici e unul din linkuri
https://www.modernmom.com/2e53df0a-051f-11e2-9d62-404062497d7e.html

Dar, va rog, nu o luati ca pe o recomandare din partea mea, e doar o informatie. Eu nu am luat.
Nella, suuces! Iti tin pumnii sa fie din prima.

AnaVeli, eu tot in aug am pierdut si tot din octombrie incercam (la noi nu s-a putut analiza produsul de conceptie).
In cazul in care iti vine cm, trebuie sa faci analizele hormonale din 2-5 si ziua 21 (a 7a de la ovulatie), analizele de trombofilie, sindrom antifosfolipidic, amh. Eu sunt de parere sa nu astepti prea mult.

Aleahim, vacanta frumoasa!

Eu sunt in ziua 15, de maine incep Arefamul vaginal, nu iau oral ca imi da niste stari groaznice.
Va pupacesc
Nella
Scris: Monday, March 11, 2019 8:53 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/17/2017
Mul?umesc mult pentru sus?inere! Sa dea Domnul sa fie bine ?i cu reu?ita ?i peste câteva saptamâni sa ma pot bucura pt prima oara în viata dr un test pozitiv.
Pâna atunci însa îmi fac injec?iile, stau cumin?ica (atât cât pot pt ca deja simt ca ma enervez f rapid din lucruri extrem de marunte) ?i va voi tine La curent cu toate.
carlita
Scris: Monday, March 11, 2019 10:59 AM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Nella, fii optimista ca va trece si per asta mai dificila! Spre sfarsitul saptamanii poate scapi si de injectii si speram sa fii mai bine emotional. Cheek Kiss Cand incepi monitorizarea foliculilor?

Aleahim, iti faci chart de luna urmatoare? Sau o sa folosesti ceva pt depistarea ovulatiei?
carlita
Scris: Monday, March 11, 2019 11:39 AM
Nivel

Fetelor, nu e nimeni la testare? Acusica ne deschide Andreea casuta noua si n-avem niciun test pozitiv casuta asta ...
Marga22, tu ce mai faci?
Observ ca mai sunt online cateva fete care nu ne-au scris in ultima vreme, daca aveti ceva vesti pt noi, ne-am bucura sa ni le spuneti. computerlove
carlita
Scris: Monday, March 11, 2019 11:55 AM
Nivel

AnaVeli, bun venit pe forum si sedere cat mai scurta la sectiunea aspirante! Am 2 lucruri sa iti zic legat de situatia ta:
1. la varsta asta nu se asteapta 1 an de incercari, recomandarea e de 6 luni.
2. cum a zis si Ella, trebuie stabilit daca ai SOP sau ovare micropolichistice. Se observa la eco aspectul ovarelor, dar nu e suficient, trebuie facute analizele de z2-3, in special FSH si LH pt a vedea cum e raportul dintre cele 2. Tinand cont ca ai cm ul relativ regulat, exista ovulatie, tind sa cred ca ai ovare micropolichistice.
Nella
Scris: Monday, March 11, 2019 12:11 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
carlita wrote:
Nella, fii optimista ca va trece si per asta mai dificila! Spre sfarsitul saptamanii poate scapi si de injectii si speram sa fii mai bine emotional. Cheek Kiss Cand incepi monitorizarea foliculilor?

Aleahim, iti faci chart de luna urmatoare? Sau o sa folosesti ceva pt depistarea ovulatiei?

Sincer deja simt ca îs ca un aricel... I-am anun?at pe cei dragi sa nu ma bage în seama în aceste zile ca trec printr-o perioada mai dificila dance
Prima monitorizare o am în ziua 6, adica peste 3 zile. Abia a?tept sa vad cum vor arata foliculii mei. Ca deja simt ca încep sa creasca, am mici crampe, usoare, usoare în?epaturi pe care le simt din când în când.
Ellena20
Scris: Monday, March 11, 2019 12:25 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
M-am detasat putin de tot si toate cateva zile.. insa am urmarit mereu noutatile voastre.
Nella, iti tinem pumnii si iti doresc sa fie totul asa cum iti doresti, asteptam testul pozitiv de la tine.
Eu nu mai am rabdare pana maine la monitorizare unde sper sa vad un folicul grasut. Am tot avut crampe zilele acestea.. ca sa fiu sigura ca o sa fiu acoperita si daca ovulez inainte de a merge la doctor, din z9 am incercat sa bebelim in fiecare zi.
Sper doar sa nu am un verdict ca cel de luna trecuta.
Apropo, fetelor, sunt reduceri la synevo pt analizele medicale de ginecologie.. daca va intereseaza.
AnaVeli
Scris: Monday, March 11, 2019 12:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/1/2019
Multumesc frumos pentru parerile voastre, astazi pe11 Martie treb sa imi vina CM, dar se pare ca intarzie. Mi-am facut dimineata un test Viola si este total negativ, nici o liniuta. Simptome am de menstruatie, dureri de ovare, chiar mici intepaturi, dureri laterale de sani. Daca testul a fost negativ si imi intarzie ma gandesc doar ca s-a dereglat ciclul, poate luna asta o iau din pripa cu monitorz eco a ovulatieu, plus sa cer cateva analize la medic, ca si recomandare. Doctora de la clinica WellBorn mi-a zis sa incerc pana la un an, apoi sa fac investigatii. Dar chiar asa?! Poate este ceva de reglat, poate chiar este nevoie de tratament, etc.. sa mai incerc la alt medic?!Cray
kryssu92
Scris: Monday, March 11, 2019 1:01 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/8/2018
Buna fetelor,

Eu azi declar Z1. Ma asteptam, ca am vazut ca scade temperatura de cateva zile. Mi-ar fi placut sa ii fac cadou de ziua lui un test cu doua liniute, dar nu a vrut sa se prinda.Bye2
Nella, bafta multa, sa vii cu un test frumos cu doua liniute.
Ella123
Scris: Monday, March 11, 2019 1:34 PM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
Ellena20 wrote:
M-am detasat putin de tot si toate cateva zile.. insa am urmarit mereu noutatile voastre.
Nella, iti tinem pumnii si iti doresc sa fie totul asa cum iti doresti, asteptam testul pozitiv de la tine.
Eu nu mai am rabdare pana maine la monitorizare unde sper sa vad un folicul grasut. Am tot avut crampe zilele acestea.. ca sa fiu sigura ca o sa fiu acoperita si daca ovulez inainte de a merge la doctor, din z9 am incercat sa bebelim in fiecare zi.
Sper doar sa nu am un verdict ca cel de luna trecuta.
Apropo, fetelor, sunt reduceri la synevo pt analizele medicale de ginecologie.. daca va intereseaza.
bafta maine elena. Sa vii cu vesti bune.. De obicei crampele sunt semn bun ca se dezvolta vreun grasut pe acolo.. Eu nu prea am nicio crampa nimicuff sper totusi sa fie un folicul acolo. Si eu m am apucat de bebelit zilnic tot in ideea sa nu mai ratez. Hai poate e luna noastra. Doamne ajuta!
Aleahim
Scris: Monday, March 11, 2019 1:39 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
carlita wrote:

Carlita momentan nu vreau sa ma stresez cu monitorizare ovulatiei.Cel putin pana ne intoarcem din vacanta vreau sa ma detasez un pic de treaba asta.
Si medicul mi-a recomandat acelasi lucru.Plus ca as fi foarte demoralizata daca as vedea ca nu ovulez.Asa ca momentan prefer sa nu stiuLol
Poate suna a nepasare, dar dupa stresul din ultimele luni, nu ma mai pot concentra pe nimicuff
Ellena20
Scris: Monday, March 11, 2019 1:58 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Ella123 wrote:
bafta maine elena. Sa vii cu vesti bune.. De obicei crampele sunt semn bun ca se dezvolta vreun grasut pe acolo.. Eu nu prea am nicio crampa nimicuff sper totusi sa fie un folicul acolo. Si eu m am apucat de bebelit zilnic tot in ideea sa nu mai ratez. Hai poate e luna noastra. Doamne ajuta!

Sper din suflet sa fie si luna noastra, Ella! Nu ma iau foarte mult dupa crampe ca am mai avut si in luni anovulatorii, dar sa speram la o minune. coeur
Ella123
Scris: Monday, March 11, 2019 2:16 PM
Nivel

Fetelor lamuriti ma si pe mine cu mucusul cervical... În ziua ovulatiei este egg si apos cu câte zile inainte? Crazy
Roser
Scris: Monday, March 11, 2019 2:22 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Ella123 wrote:
Fetelor lamuriti ma si pe mine cu mucusul cervical... În ziua ovulatiei este egg si apos cu câte zile inainte? Crazy

Eu iti zic cum e la mine. Egg cu o zi inainte de ovulatie si apos cu 2-3 zile inainte de ovulatie ( deci prima data apos si apoi egg).Poate sa difere putin de la un corp la altul dar cel mai important e ca in ziua cand ai egg si ziua urmatoare (cel putin) trebuie aveti contacte.
Ella123
Scris: Monday, March 11, 2019 2:24 PM
Nivel

Roser wrote:

Eu iti zic cum e la mine. Egg cu o zi inainte de ovulatie si apos cu 2-3 zile inainte de ovulatie ( deci prima data apos si apoi egg).Poate sa difere putin de la un corp la altul dar cel mai important e ca in ziua cand ai egg si ziua urmatoare (cel putin) trebuie aveti contacte.
azi am apos de asta ma mir.. e un pic cam devreme pentru ziua 16-17 cand am eu ovulatia (teoretic).
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.