Clubul aspirantelor - 72
Subiectul anterior · Subiectul urmator
eugeia
Scris: Monday, March 11, 2019 4:21 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/2/2019
La mine au venit rezultatul de la progesteron ziua 7 dpo, 18,8 ng/ml ca la valoarea asta nu cred ca sunt dubii ca a fost ciclul ovulator. Oare la valoarea asta mare pot sa sper la ceva mai mult Hilar ?
Irina31313
Scris: Monday, March 11, 2019 4:22 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/28/2019
Ella123 wrote:
bafta maine elena. Sa vii cu vesti bune.. De obicei crampele sunt semn bun ca se dezvolta vreun grasut pe acolo.. Eu nu prea am nicio crampa nimicuff sper totusi sa fie un folicul acolo. Si eu m am apucat de bebelit zilnic tot in ideea sa nu mai ratez. Hai poate e luna noastra. Doamne ajuta!

Fetelor, în legatura cu bebelitul zilnic, eu am înteles ca ideal e o zi da, una ba.
Mi-a zis chestia asta un medic (de alta specialitate, e drept), dar ?i o prietena care lucreaza asistenta la cabinetul unui ginecolog. Pe medicul meu am uitat sa îl întreb :(
Am tot studiat problema pe net, dar am gasit pareri împartite. Deci mai mult m-am zapacit. E vreuna din voi lamurita 100% referitor la chestia asta?
Nella
Scris: Monday, March 11, 2019 4:40 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/17/2017
Irina31313 wrote:

Fetelor, în legatura cu bebelitul zilnic, eu am înteles ca ideal e o zi da, una ba.
Mi-a zis chestia asta un medic (de alta specialitate, e drept), dar ?i o prietena care lucreaza asistenta la cabinetul unui ginecolog. Pe medicul meu am uitat sa îl întreb :(
Am tot studiat problema pe net, dar am gasit pareri împartite. Deci mai mult m-am zapacit. E vreuna din voi lamurita 100% referitor la chestia asta?

Medicul meu spune ca pana în perioada fertila merge 1 la 3 zile, iar în perioada fertila o zi da una ba, dar... Este f importanta sa ?ti?i daca so?ul are o spermograma calitativa, daca nu... Se cam schimba datele situa?iei.
Noi am încercat ?i zilnic ?i la 2 zile... Dar la noi nu a fost sa fie... Chiar de numeric sunt mul?i nu a reu?it nici unul sa ajunga la destina?ie...
M2m2m2
Scris: Monday, March 11, 2019 4:42 PM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
Ella123 wrote:
azi am apos de asta ma mir.. e un pic cam devreme pentru ziua 16-17 cand am eu ovulatia (teoretic).

Eu am luni cu mult egg, luni cu putin ,sau mucus apos fara egg , sincer luna trecuta cred ca am avut 7 z de egg , in general la mine in ziua cu ultimul egg era ovulatia acum vad ca sa schimbat , daca observi graficul meu egg a fost dar ovulatia nu prea cred ca a fost z14!
Irina31313
Scris: Monday, March 11, 2019 4:58 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/28/2019
Nella wrote:

Medicul meu spune ca pana în perioada fertila merge 1 la 3 zile, iar în perioada fertila o zi da una ba, dar... Este f importanta sa ?ti?i daca so?ul are o spermograma calitativa, daca nu... Se cam schimba datele situa?iei.
Noi am încercat ?i zilnic ?i la 2 zile... Dar la noi nu a fost sa fie... Chiar de numeric sunt mul?i nu a reu?it nici unul sa ajunga la destina?ie...

Sotul va face spermograma saptamâna viitoare, abia dupa vom stii ce si cum. Luna asta am decis sa bebelim o zi da, una ba,sa vedem daca iese :)
M2m2m2
Scris: Monday, March 11, 2019 5:04 PM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
Irina31313 wrote:

Sotul va face spermograma saptamâna viitoare, abia dupa vom stii ce si cum. Luna asta am decis sa bebelim o zi da, una ba,sa vedem daca iese :)

Irina nu stiu la cat timp ai menstruatia dar la una de 28 de zile trebuie sa bebelesti in fertila z10-16, zilnic sau 1 zi da sau una nu !
grup
Nella
Scris: Monday, March 11, 2019 5:16 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Irina31313 wrote:

Sa dea Domnul sa fie bine ?i sa ave?i vesti bune cât mai curând.
Sper ca face?i spermograma ?i spermocultura într-un centru specializat Ruam. Noi am avut 3 spermograme bune facute la laboratoarele normale, 2 consultatii la medici urologi cu consulta?ie palmara ?i cu ecografie... Degeaba... Cerul a cazut pe noi când am primit rezultatele de la clinica. Nu merita sa cheltui?i bani la clinici "normale" ?i mai ales timp...
Andreea06
Scris: Monday, March 11, 2019 6:04 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.