Clubul aspirantelor - 71
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LAURA0202
Scris: Friday, February 8, 2019 6:03 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2016
Adina Mariana wrote:
Va pup fetelor si va multumesc inca odata pt.tot.In 14 am primul eco sa vedem daca sarcina este localizata unde trebuie iar pana atunci am primit acid folic,magne b6,aspenter,progesteron si nospa forte la nevoie.Pt.linistea mea voi repede si beta 3 sambata dar synevo nu mai dau rezultatele in aceasi zi daca le faci sambata numai luni.Asa ca o sa merg sambata dar rezultatul il voi avea numai luni.Sunt rabdatoare de felcoeur dar vreau sa fiu sigura ca este totul ok cu sarcina mea.

Cheek Kiss sa speram ca va fi totul bine iubita-o meriti din plin computerlove Gossip
alina89
Scris: Friday, February 8, 2019 7:08 AM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Adina, nu mai stiu daca am retinut corect mutatia ta, dar parca se lua metilfolat in loc de acid folic in cazul ei, poate stiu fetele care o au mai bine.
FloreFlore
Scris: Friday, February 8, 2019 8:01 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
M2 ,am emotii pentru tine !Sper sa creasca beta. .Mai repeti mâine analiza?Hilar Îti tin pumnii !!!
MIHAELA ,scoate testul din caseta daca l ai păstrat și pune ne o poza cu eldance Sper sa revii cu un al 2 lea test cu a 2 a linie clar vizibilaHands
ADINA1109, te așteptăm și pe tine cu 2 liniute peste 2 saptamâni computerlove
Aleahim
Scris: Friday, February 8, 2019 8:06 AM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
carlita wrote:
Adina1109, te asteptam cu vestile! topai topai topai topai
Aleahim, aminteste-mi, te rog, cand ai programata laparoscopia. Tare interesata sunt de cum abordeaza problemele medicul tau. Ma bazez pe tine acum ca Adina a scapat. Buddy1

Carlita in 26 feb am laparo.Si eu sunt foarte curioasa cum o sa fie, mai ales ca eu nu m-am intalnit niciodata cu medicul face to face.Sper la trezire sa nu primesc vesti prea nasoaleCray
mdspa
Scris: Friday, February 8, 2019 8:41 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/21/2018
Andia wrote:

Ai reusit sa atasezi poza? Eu nu l-am vazut tot citind pe aici :)
Dupa ce postezi un mesaj aici, o sa ai sus in partea dreapta a ecranului butonul de attach. Daca nu, vezi poate te ajuta fetele ca eu nu stiu unde pun ele pozutele si ne dau link aici, scuze :(

M2m2m2 sper sa creasca si la tine beta frumos Hands

Adina, felicitari inca o data, asa de mult ma bucur pentru tine, nu ai idee!!

Mihaela, eu nu prea vad nimic pe test inca, poate e cam devreme? :(

Neata, am facut upload aici

https://ibb.co/kGYfxv2
Adina Mariana
Scris: Friday, February 8, 2019 9:35 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
alina89 wrote:
Adina, nu mai stiu daca am retinut corect mutatia ta, dar parca se lua metilfolat in loc de acid folic in cazul ei, poate stiu fetele care o au mai bine.
Alina eu am mutatia Mthfr A1298 homozigota.Pt.aceasta mutatie se poate lua acid folic.Pt.celalalt Mthfr nu este acid folic ci metifolat.Eu asa stiu si asa am si citit pe grupul de pe fb cu Mthfr.Am mai citit ca mutatia asta este cea mai usoara si o au multe femei.Se recomanda aspenter in sarcina si doar daca analizele de coagulare ies rau atunci se recomanda Claxane.Sper ale mele sa iasa ok analizele si sa nu fie nevoie de injectabil.Eu alte mutatii nu am..toate imi sunt negative.
M2m2m2
Scris: Friday, February 8, 2019 9:36 AM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
A inceput petele rozali , a scazut beta sigur , test nu am facut durerile sau transformat in cele de menstra !
Deci raman aici inca un pic !!

Succes celor ce sunt la testare!
Si multumesc tuturor de incurajari!
Adina Mariana
Scris: Friday, February 8, 2019 9:38 AM
Nivel

Fetelor oare este normal sa fie temperatura asa de mica in concluzia in care o iau vaginal,tot la aceasi ora,iau si progesteron iar analiza de progesteron a iesit valoarea 90 intervalul fiind intre 5-85.Ma ingrijoreaza unpic.
Andreea06
Scris: Friday, February 8, 2019 9:39 AM
Nivel

Inregistrat: 2/28/2017
Adina Mariana wrote:
Fetelor oare este normal sa fie temperatura asa de mica in concluzia in care o iau vaginal,tot la aceasi ora,iau si progesteron iar analiza de progesteron a iesit valoarea 90 intervalul fiind intre 5-85.Ma ingrijoreaza unpic.

E inca sus totusi.. nu te mai panica, beta a iesit bine, nu ai de ce sa te gandesti la rau. Cheek Kiss
Adina Mariana
Scris: Friday, February 8, 2019 9:39 AM
Nivel

M2m2m2 wrote:
A inceput petele rozali , a scazut beta sigur , test nu am facut durerile sau transformat in cele de menstra !
Deci raman aici inca un pic !!

Succes celor ce sunt la testare!
Si multumesc tuturor de incurajari!
Imi pare rau RoxiCray fii tare ca luna viitoare sigur reusestiBuddy1
Adina Mariana
Scris: Friday, February 8, 2019 9:41 AM
Nivel

Andreea06 wrote:

E inca sus totusi.. nu te mai panica, beta a iesit bine, nu ai de ce sa te gandesti la rau. Cheek Kiss
Doamne cat de frica imi este sa nu se intample ceva.De aceea o sa merg la beta 3 mai mult de frica si ca ma tot doare burtica.Fara nospa si magne b6 nu as putea sta.
Alle.p
Scris: Friday, February 8, 2019 9:47 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Adina Mariana wrote:

Adina, eu la prima tb mai mica m-am oprit din masurat. Doar ma stresam si imi faceam filme aiurea. Tb poate fi influen?ata de factori externi, mai ales cand diferen?a e de doar 0.1- 0.2. Eu cred ca faptul ca ti s-a intamplat tocmai acum, e o minune. Nu cred c Dumnezeu ti-a dat-o, ca sa te amageasca apoi. Asa ca incearca sa te calmezi si sa te bucuri de minunea tacomputerlove
I?i ata?ez si graficul meu.

Alle.p attached the following image(s):
screenshot_20190127-193244_ff mobile.jpg

Aleahim
Scris: Friday, February 8, 2019 9:54 AM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Adina Mariana wrote:
Doamne cat de frica imi este sa nu se intample ceva.De aceea o sa merg la beta 3 mai mult de frica si ca ma tot doare burtica.Fara nospa si magne b6 nu as putea sta.

Adina scumpa nu iti mai da filme. Tb poate e influentata de altceva.De ex, cat de bine ai dormit tu azi noapte, avand in vedere ca ultimele nopti, stii tu destul de bine cum ai dormit.Te rog frumos stai cumintica.Dureri de burtica e normal sa ai, nu e semn rau.ChillCheek Kiss
Ella123
Scris: Friday, February 8, 2019 10:11 AM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
Adina Mariana wrote:
deja au raspuns fetele.. Sunt tot de acord si eu.. Ai luat temperatura atata timp.. A venit bebe gata cu stresul. Stai linistita ?i bucura te de perioada asta. Durerile sunt normale daca nu sunt foarte puternice. Gata mami relaxare gandeste te la carucioare, nume de bebe... Pozitiv pozitiv.
M2 Imi pare rau.. Speram sa fie în regula.
sofia28
Scris: Friday, February 8, 2019 10:28 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/26/2017
Adina Mariana wrote:
Fetele 229.5alcool

Felicitari Adina, iti doresc o sarcina usoara si bobita sa stea la caldurica sa creasca mare si sanantoasa pana la termen.Love Love Love
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.