Clubul aspirantelor - 69
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adina1109
Scris: Tuesday, November 27, 2018 5:10 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
carlita wrote:

Nu e de la Ovitrelle ... gata, relax! Lol Maine dimineata inca o portie de emotii! Clap Clap Clap Clap Clap

Nici nu-ti imaginezi ce-mi vine sa te pup ca mi-ai spus asta Cheek Kiss topai Hilar
Adina Mariana
Scris: Tuesday, November 27, 2018 5:56 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Adinaaaaaayes yes yes yeeee eu vad liniuta chiar ft.bine pt.9 dpo.Ovitrelle clar iese in 10 zile scrie si pe prospect asta deci nu mai este cazul sa te gandi ca poate fi de acolo.Eu spun ca este bebe acolo si ma tare bucur pt.tine.Maine cu siguranta va fii mult mai accentuat si pe poimaine poti merge la beta.Astept vesti numai buneLove computerlove
Cand am intrat pe forum azi si am vazut ca am vreo 7 pagini necitite am zis clar,cineva a ramas insarcinataHilar
Adina Mariana
Scris: Tuesday, November 27, 2018 5:58 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Doamne Aleahim cat am ras de faza cu "radea ca o capra" si cu spalatul cu otet si bicarbonatLolhohot te felicit ca ti-ai facut acest curaj sa faci Hsg luna asta.Esti o puternicaCheek Kiss o sa treaca cu bine si macar scapi.Face si sotul tau spermograma si din ianuarie vedeti incotro o luati.Ma bucur mult pt.tine..o sa fie bine o sa vezi sa nu fii speriatapupici
Anitta76
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/11/2018
Multumesc Adina ptr raspuns. Sa stii ca si eu vad putin a2a linie. Bafta. Va pup fetelor
Anitta76
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:06 PM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2018
Am o intrebare pentru fetele care sunt deja însarcinate daca mai sunt pe aici ras vreau sa stiu daca voi ati respectat mitul cu o zi da una nu im perioada ovulatiei. Si cat timp a durat pâna ati ramas? Cam cate luni?
adina1109
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:08 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Adinaaaaaayes yes yes yeeee eu vad liniuta chiar ft.bine pt.9 dpo.Ovitrelle clar iese in 10 zile scrie si pe prospect asta deci nu mai este cazul sa te gandi ca poate fi de acolo.Eu spun ca este bebe acolo si ma tare bucur pt.tine.Maine cu siguranta va fii mult mai accentuat si pe poimaine poti merge la beta.Astept vesti numai buneLove computerlove
Cand am intrat pe forum azi si am vazut ca am vreo 7 pagini necitite am zis clar,cineva a ramas insarcinataHilar

Multumesccccccc Cheek Kiss Inca nu-mi vine sa cred, stau cuminte pana maine dimi si abia dupa, ma voi bucura 100%. Doamne ajuta sa fie totul bine Hands
RalukM
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:10 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Anitta76 wrote:
Am o intrebare pentru fetele care sunt deja însarcinate daca mai sunt pe aici ras vreau sa stiu daca voi ati respectat mitul cu o zi da una nu im perioada ovulatiei. Si cat timp a durat pâna ati ramas? Cam cate luni?

La toate cele 3 sarcini am prestat zilnic in preajma ovulatiei, poti vedea pe ff la mine graficele de la ultimele 2 sarcinii. Mie medicul mi a zis ca daca nu sunt prb cu voinicii si spermograma e buna nu are rost pauza si sa fac sex zilnic ca sa maresc sansele. La prima sarcina am ramas dupa 1an+ in urma hsg ului.. Cred ca ala m a ajutat ca a permeabilizat trompele.
adina1109
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:22 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:

Astept sa ma urmezi cu un test pozitiv in cateva zile Bravoo Bravoo
Alle.p
Scris: Tuesday, November 27, 2018 6:54 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Anitta76 wrote:

Eu am ramas din a doua luna de SMEP. La prima sarcina a durat 7-8 luni, cu prestat aprox la 2 zile.
Citeste mai multe despre SMEP pt ca are o rata de reusita mare(80% daca tin bine minte) pt a aparea o sarcina in primele 3 luni. Valabil pt cuplurile fara probleme de fertilitate.
A wish
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:01 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/22/2018
adina1109 wrote:
Fetelor , nu stiu cum sa reactionez, cred ca vad 2 linii pe test, tremur toata si nu stiu daca sa ma bucur sau nu. love Am facut un test barza ultrasensibil si vad si a 2a linie, e pala,abia se vede... dar se vede la lumina. In poza nu prea se vede
De la stimulare nu exista posibilitatea sa iasa testul pozitiv?
Maine dimineata voi mai face unul cu prima urina. Inca nu imi vine sa cred, nu stiu cum sa reactionez....coeur

Pt cele care nu vad liniuta Adinei..uitati aici,am umblat putin la culorile pozei si se vede!!!E acolo!!!hainoroc
Asteptam maine un alt test!Bafta ,Adinutapupici

A wish attached the following image(s):
1543337898654.jpg

Aleahim
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:04 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Adina Mariana wrote:
Doamne Aleahim cat am ras de faza cu "radea ca o capra" si cu spalatul cu otet si bicarbonatLolhohot te felicit ca ti-ai facut acest curaj sa faci Hsg luna asta.Esti o puternicaCheek Kiss o sa treaca cu bine si macar scapi.Face si sotul tau spermograma si din ianuarie vedeti incotro o luati.Ma bucur mult pt.tine..o sa fie bine o sa vezi sa nu fii speriatapupici

Pai noh...pana mea. Se hlizea ea acolo si mie imi tremurau chilotii pe mine.
App...fetele ale caror soti au facut spermograma, am o intrebare mai dumbCrazy
Medicul a zis ca 3 zile de abstinenta inainte, adica 3 zile implinite si in a 4-a sa mearga sau in a 3-a sa dea probaNuStiu oricum vine ciclonul, deci o sa isi faca un selfie. Sa isi intre in mana...stiti ce zic?hohot
Dxc
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:11 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2018
Aleahim wrote:

Pai noh...pana mea. Se hlizea ea acolo si mie imi tremurau chilotii pe mine.
App...fetele ale caror soti au facut spermograma, am o intrebare mai dumbCrazy
Medicul a zis ca 3 zile de abstinenta inainte, adica 3 zile implinite si in a 4-a sa mearga sau in a 3-a sa dea probaNuStiu oricum vine ciclonul, deci o sa isi faca un selfie. Sa isi intre in mana...stiti ce zic?hohot
noua medicul ne a recomandat 5 zile abstinenta si deci in a 5 a a facut spermograma si spermocultura. Iti sugerez si tie sa faca so?ul si spermocultura in caz ca nu iasa bine spermograma o sa l puna sa faca ?i spermocultura si apoi daca tot "se joaca" o data macar sa faca ambele ca sa nu trebuiasca sa o faca si a 2 a oara in caz de ceva ...
FloreFlore
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:14 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
A wish wrote:

Pt cele care nu vad liniuta Adinei..uitati aici,am umblat putin la culorile pozei si se vede!!!E acolo!!!hainoroc

Daaa se vede bineyes
adina1109
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:17 PM
Nivel

A wish wrote:

Multumesccccc!!!!! Cheek Kiss Cheek Kiss
Aleahim
Scris: Tuesday, November 27, 2018 7:26 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Dxc wrote:
noua medicul ne a recomandat 5 zile abstinenta si deci in a 5 a a facut spermograma si spermocultura. Iti sugerez si tie sa faca so?ul si spermocultura in caz ca nu iasa bine spermograma o sa l puna sa faca ?i spermocultura si apoi daca tot "se joaca" o data macar sa faca ambele ca sa nu trebuiasca sa o faca si a 2 a oara in caz de ceva ...

MersiCheek Kiss o sa ii spun sa intrebe la clinica
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.