Clubul aspirantelor - 68
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella123
Scris: Monday, October 22, 2018 12:06 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/9/2018
Aleahim wrote:

ce sa facem si noi.
app...mergi azi la medic?
no... am hotarat sa astept 10 zile dupa oprirea duphastonului. Medicul mi-a zis atunci ca vor dura aprox 10 zile pana vine, dar eu nu..Batman... ca imi vine dupa 3-4 zile. d-asta zic ca poate a avut dreptate si ma alarmez degeaba...
RalukM
Scris: Monday, October 22, 2018 12:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Mi am facut stocul de teste si acum is mai relaxLol nu mi mai arde buza asa tare sa testez. Mi am luat viola, barza si un dr family, daca o fi ceva unul dintre ele tot ar trebui sa arate corect cand oi testaLol
Voi mai urmari temperaturile maine si poimaine si apoi ma decid.
Ellena20
Scris: Monday, October 22, 2018 12:31 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Buna,fetelor! Va urmaresc de cevaa timp si in sfarsit mi-am facut si eu curaj sa va scriu. Eu si sotul meu ne dorim un bebe si tot incercam de 3 luni.
Menstruatiamea este destul de neregulata... asta din iulie de cand am intrerupt anticonceptionalele.
Luna aceasta am folosit teste de ovulatie. Menstruatia a durat pana pe 6 oct, asa ca pe 11 am zis sa fac un test care a iesit pozitiv.
Pe 15 am facut alt test.... tot pozitiv. Am mai facut un test pe data de 17 care a iesit negativ, iar acum o ora alt test.. si surpriza: pozitiv iar! Ce sa mai cred? Noi de prestat am prestat si sper sa fie cu noroc luna asta. Ne dorim foarte mult un bebe.
Va pup si va doresc fiecareia sa vina bebe cat mai repede!!
RalukM
Scris: Monday, October 22, 2018 12:35 PM
Nivel

Ellena20 wrote:
Buna,fetelor! Va urmaresc de cevaa timp si in sfarsit mi-am facut si eu curaj sa va scriu. Eu si sotul meu ne dorim un bebe si tot incercam de 3 luni.
Menstruatiamea este destul de neregulata... asta din iulie de cand am intrerupt anticonceptionalele.
Luna aceasta am folosit teste de ovulatie. Menstruatia a durat pana pe 6 oct, asa ca pe 11 am zis sa fac un test care a iesit pozitiv.
Pe 15 am facut alt test.... tot pozitiv. Am mai facut un test pe data de 17 care a iesit negativ, iar acum o ora alt test.. si surpriza: pozitiv iar! Ce sa mai cred? Noi de prestat am prestat si sper sa fie cu noroc luna asta. Ne dorim foarte mult un bebe.
Va pup si va doresc fiecareia sa vina bebe cat mai repede!!

Testele de ov sunt pozitive cand linia de test este la fel de inntensa sau mai intensa ca cea de ctrl. Daca ai doua linii dar a doua nu e la fel de intensa ca prima nu se considera pozitiv. Ai putea pune o poza cu testele?
Ellena20
Scris: Monday, October 22, 2018 12:45 PM
Nivel

Nu prea stiu cum sa pun poza. Tocmai ce am facut si contul aici uff

Ellena20 attached the following image(s):
20181022_125806.jpg

Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 12:51 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Ellena20 wrote:
Nu prea stiu cum sa pun poza. Tocmai ce am facut si contul aici uff

La postarea asta, ai butonul de attach. De acolo pui pozaCheek Kiss
Ellena20
Scris: Monday, October 22, 2018 1:01 PM
Nivel

Aleahim wrote:

La postarea asta, ai butonul de attach. De acolo pui pozaCheek Kiss

Gata, am reusit. Stiam ca linia de test trebuie sa fie la fel de intensa ca cea de control sau chiar mai intensa, dar din acestea 4 mie 3 imi par pozitive.
RalukM
Scris: Monday, October 22, 2018 1:04 PM
Nivel

Ellena20 wrote:

Gata, am reusit. Stiam ca linia de test trebuie sa fie la fel de intensa ca cea de control sau chiar mai intensa, dar din acestea 4 mie 3 imi par pozitive.

Doar primul e pozitiv :)
Ellena20
Scris: Monday, October 22, 2018 1:07 PM
Nivel

RalukM wrote:

Doar primul e pozitiv :)

Deci cel de astazi..
Eu am trait cu impresia ca ar fi si celelalte pozitive.. pt ca liniile aveau aceeasi intensitate atunci.
Multumesc mult! hearts
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 1:32 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Ella123 wrote:
no... am hotarat sa astept 10 zile dupa oprirea duphastonului. Medicul mi-a zis atunci ca vor dura aprox 10 zile pana vine, dar eu nu..Batman... ca imi vine dupa 3-4 zile. d-asta zic ca poate a avut dreptate si ma alarmez degeaba...

Atunci mai asteapta un pic. Cum te simti tu mai safe. Mai ai un picut...
Adina Mariana
Scris: Monday, October 22, 2018 1:35 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Fetelor eu sunt suparata.Am facut azi Tsh..nu l-am mai facut de 3 luni.Tot odata la 3 luni il fac.Eu in tot acest timp am fost pe Euthyrox de 37,5 dat de medicul endocrinolog si azi soc..tsh meu valoare 5.Am crezut ca imi pica fatza cand am primit rezultatul.Prima data am inceput cu doza de 50,apoi l-am prea scazut,o ajuns la 0,2.Dupa mi-a dat de 25 a urcat iar la 4.Apoi mi-a dat 37,5 si un juma de an a stat la 1,90 valoarea.Am crezut ca am reusit sa il reglez iar acum... vad ca a urcat iar la 5.Maine la 2:30 mi-am facut iar programare la endocrinolog si o sa cer si ecografie sa imi faca la glanda.Eu am stat linistita ca este reglat si apoi ma intreb daca nu mi-o afectat si la iui treaba asta.Doamne ce suparata sunt,dezamagita mai mult.Iarasi bani...iarasi distractie,nu mai potplans
Ella123
Scris: Monday, October 22, 2018 1:52 PM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
Adina Mariana wrote:
Fetelor eu sunt suparata.Am facut azi Tsh..nu l-am mai facut de 3 luni.Tot odata la 3 luni il fac.Eu in tot acest timp am fost pe Euthyrox de 37,5 dat de medicul endocrinolog si azi soc..tsh meu valoare 5.Am crezut ca imi pica fatza cand am primit rezultatul.Prima data am inceput cu doza de 50,apoi l-am prea scazut,o ajuns la 0,2.Dupa mi-a dat de 25 a urcat iar la 4.Apoi mi-a dat 37,5 si un juma de an a stat la 1,90 valoarea.Am crezut ca am reusit sa il reglez iar acum... vad ca a urcat iar la 5.Maine la 2:30 mi-am facut iar programare la endocrinolog si o sa cer si ecografie sa imi faca la glanda.Eu am stat linistita ca este reglat si apoi ma intreb daca nu mi-o afectat si la iui treaba asta.Doamne ce suparata sunt,dezamagita mai mult.Iarasi bani...iarasi distractie,nu mai potplans
adina.. imi pare rau pentru tine, dar poate ca si asta e un pas inainte pentru bebe. ai fost inspirata si ai facut TSH..poate acum daca e tinut sub control din nou va reusi iui. macar ai gasit motivul decat sa incerci iar si sa stai in dubii. Cu banii toate avem probleme... e atat de scump sa faci un copil in ziua de azi.. de la concepere pana la nastere si dupa nu mai zic. te imbratisez! computerlove
M2m2m2
Scris: Monday, October 22, 2018 2:06 PM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
Adina Mariana wrote:

Uffff inca o piedica ..se zice ca cu tsh marit nu ramai dar dr tau te va lamuri cum e! Totusi in temp arata implantarea si sintomele nu sa putut implanta din cauza tsh ..cred ca asta e raspunsul la intrebarea de ce nu ai ramas!
Ufff din nou dezamagita de atatea piedici puse in calea bb
Te inbratisez coeur
adina1109
Scris: Monday, October 22, 2018 2:22 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
Adina Mariana wrote:

Îmi pare rau Adina dar gânde?te ?i pozitiv in sensul ca este posibil sa fi gasit un motiv pentru care nu reusesti sa ai un bebe. Si eu am fost daramata 2 zile cand am aflat rezultatul mic al amh-unui dar macar acum stiu unde ar putea fi problema. Fiecare sut in fund e de fapt un pas inainte . ras
carlita
Scris: Monday, October 22, 2018 2:34 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Adina, n-ai Hashimoto, nu?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.