Clubul aspirantelor - 68
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 9:54 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/19/2018
Ella123 wrote:
eu zic sa ai incredere in medicul tau si sa il opresti...mai ales ca nu iti place.. si plus de asta orice medicament in minus pe mine ma binedispune.Lol computerlove

Ce chestie...pe mine ma sperie gandul sa renunt la anumite medicamente. Parca imi dadeau o oarecare siguranta, nu stiu de ce.
App... medicul meu a cam strambat de nas si la faptul ca endocrinologul a zis sa iau in fiecare luna duphaston, dar a spus ca pt linistea mea si ca sa nu astept cine stie cata vreme sa vina menstruatia, sa il iau.
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 9:59 AM
Nivel

Miha, albinutacomputerlove
Nu va pot sfatui sa sperati,dar poate poate nu vedeti rosu.grup
Ella123
Scris: Monday, October 22, 2018 10:07 AM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
Aleahim wrote:

Ce chestie...pe mine ma sperie gandul sa renunt la anumite medicamente. Parca imi dadeau o oarecare siguranta, nu stiu de ce.
App... medicul meu a cam strambat de nas si la faptul ca endocrinologul a zis sa iau in fiecare luna duphaston, dar a spus ca pt linistea mea si ca sa nu astept cine stie cata vreme sa vina menstruatia, sa il iau.
Medicul tau seamana cu al meu Haha la mine e contra myo sun..sau nu neaparat contra cat il considera cam inutil.. iar duphaston imi da doar cand imi intarzie foarte mult si vrea sa ma forteze. eu am cm neregulat dar niciodata nu mi-a dat tratament in fiecare luna cu duphaston. ea se axeaza f mult pe aspenter, acid folic si metformin in cazul meu.. plus stil de viata sanatos si miscare si maxim 2 stimulari una dupa cealalta. adica eu dupa ce am avut soe, chiar daca eram refacuta complet a zis sa stau 3 luni sa mai incerc sa raman si asa singura fara stimulari.
M2m2m2
Scris: Monday, October 22, 2018 10:46 AM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
RalukM wrote:
Pe mime m a apucat agitatia.. Parca as testa zilele urmatoare, parca nu. Parca as face direct beta... Macar sa stiu o treaba din primaLol hubby zice sa stau chill. Stiti cazuri care au testat f devreme si a fost ok?

Ralu cazul meu : am testat z8dpo seara am vazut o linie pe care numai eu o vedeam ..apoi z 9 se vedea un pic mai bine dar sotul era incert :)) eu stiam ca e ( cu viola la vremea aia) .
E buna scaderea de azi ..pt siguranta in z 12dpo e cel mai bine testat adica vezi ceva concret.
Miha nu e totul pierdut..
Albinuta poti crede pana la sf...uff fetelor stiu ca e greu va inbratisez pe toate coeur
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 10:49 AM
Nivel

Ella123 wrote:
Medicul tau seamana cu al meu Haha la mine e contra myo sun..sau nu neaparat contra cat il considera cam inutil.. iar duphaston imi da doar cand imi intarzie foarte mult si vrea sa ma forteze. eu am cm neregulat dar niciodata nu mi-a dat tratament in fiecare luna cu duphaston. ea se axeaza f mult pe aspenter, acid folic si metformin in cazul meu.. plus stil de viata sanatos si miscare si maxim 2 stimulari una dupa cealalta. adica eu dupa ce am avut soe, chiar daca eram refacuta complet a zis sa stau 3 luni sa mai incerc sa raman si asa singura fara stimulari.

Si mie mi-a marit doza de metformin de luna trecuta
in legatura cu stimularile, mi-a zis ca daca nici luna viitoare nu am rezultate, sa merg la cluj, ca sigur e nevoie de ceva mai serios si el nu e in masura sa faca mai mult de atat.
cat despre stilul de viata sanatos...sa vezi ce sanatos am mancat eu weekendul asta. Vineri dupa ce am venit de la eco am fost atat de suparata si dezamagita si simteam nevoia sa fac ceva sa uit, sa vina cineva la mine...asa ca sambata l-am chemat pe fratele meu si inca vreo 2 prieteni si am facut shaorma si lava cake....nu iti explic cat am mancatLol si aseara am mai facut o tura de lava cake, dar parca m-am relaxat in bucatariehohot
si cu miscare e cam greu, avand hernia asta tampita, dar de sapt asta imi mai trag si eu de la guraBlushing
M2m2m2
Scris: Monday, October 22, 2018 10:52 AM
Nivel

Inregistrat: 6/30/2018
Adina Mariana wrote:
Multumim pt.casuca noua Andreea.Imediat si te treci si pe tine pe listuta heheras vad ca am trecut pe locul 3.Doamne Ajuta sa fie cu mai mult noroc si in cazuta urmatoare sa ma stergi de aici si sa ma adaugi la gravidute.Bafta fetelorcoeur

Albinuta multumesc pt.gandurile bune.La fel iti doresc si eu tie

Adina stam in linie :))) ce haotic e corpul nostru :)) imi vine sa plang si si rad ( cazul meu) ..nu pot sa cred ca nu se mai ridica deloc ..
Se joaca cu nervi mei :))
La tine sper sa se ridice maine cum preconizez.majoreta
carlita
Scris: Monday, October 22, 2018 11:00 AM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Andreea06 wrote:
Deschidem listuta pt 24h! hainoroc

Am scos pe Carlita cum m-a rugat, graviduta Ale, Flore de pe loc 1 ca nu i-a adus noroc ei, poate Andiei da majoreta mai am de revizuit tickere..

Ai tinut minte! Cheek Kiss Ms, Andreea! Tot pe aici ma invart ca m-am obisnuit cu fetele ... dar macar nu ma mai vad in capul listei de asteptare ..... Buddy1
Raluk are grafic, poti sa i-l adaugi ... Ralu, frumos grafic, dar mai rabda macar 2 zile pt testare ...
Ella123
Scris: Monday, October 22, 2018 11:05 AM
Nivel

tunete Bravoo banghead
Aleahim wrote:

Si mie mi-a marit doza de metformin de luna trecuta
in legatura cu stimularile, mi-a zis ca daca nici luna viitoare nu am rezultate, sa merg la cluj, ca sigur e nevoie de ceva mai serios si el nu e in masura sa faca mai mult de atat.
cat despre stilul de viata sanatos...sa vezi ce sanatos am mancat eu weekendul asta. Vineri dupa ce am venit de la eco am fost atat de suparata si dezamagita si simteam nevoia sa fac ceva sa uit, sa vina cineva la mine...asa ca sambata l-am chemat pe fratele meu si inca vreo 2 prieteni si am facut shaorma si lava cake....nu iti explic cat am mancatLol si aseara am mai facut o tura de lava cake, dar parca m-am relaxat in bucatariehohot
si cu miscare e cam greu, avand hernia asta tampita, dar de sapt asta imi mai trag si eu de la guraBlushing
din cate stiam.. se incearca macar 3 stimulari si daca atunci nu sunt rezultate deloc se trece la ceva mai serios.. plus ca sunt si alte stimulari mai puternice decat doar cu clomifen. eh, nu ne batem capul deocamdata..trebuie sa avem rezultate luna asta. Eu.. de cand cu concediul asta am luat-o total aiurea.. pe langa faptul ca am mancat pe acolo tampenii, mi-am uitat si metforminul acasa atunci si n am mai luat si in loc sa fiu cumintica sa le reiau.. am zis ca imi place pauza asta fara pastile si am mai stat o saptamana fara. banghead dar de azi gata... iau pastilele cum trebuie, toate.. plus reiau regimul. mai greu cu miscarea..ajung la 18 acasa si nu mi mai arde de nicio miscare..bine ca stau la et 6 si ma apuc de urcat scari Bravoo
p.s. menstruatia mea tot nu a aparut... tunete
carlita
Scris: Monday, October 22, 2018 11:12 AM
Nivel

Miha, tare am mai asteptat o veste buna de la tine asa, de luni dimineata ....Inca mai exista o mica sansa, stii ce pretentios e SureCheck ul... Trebuie sa faci si beta?
Aleahim, eu as termina Myosun ul ca tot te-a costat ceva .... de cat timp il iei? Poate nici n-a apucat sa produca efecte ...
carlita
Scris: Monday, October 22, 2018 11:21 AM
Nivel

Adina, e pe-aproape ovulatia .... ai rabdare sa se matureze cum trebuie foliculul... ai sa ai un ovocit de calitate ...
Albinutza, nu te consuma pt scaderea de azi, chiar nu e cazul .... daca e tendinta de scadere, adica maine va mai scadea putin, atunci da, poti sa iei in calcul ca nu e de bine ... App, graficele tale sunt putin cam haotice, as zice ca nu doar sotul e sursa nereusitei .... n-ai incercat mladitele de zmeur? Cam asa erau si graficele lui fluturash ....
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 11:22 AM
Nivel

Ella cred ca la stimularile mai puternice s-a referit medicul meu, ca nu se baga el. vedem ce o fi luna viitoare. speeeer sa vad rezultateHands mie cu mancarea mi-e fff greu ca sunt o purcica mancacioasa si pofticioasaCrazy si desi nu sunt mare fan dulciuri, de cand mi-a zis medicul sa le evit cat pot si in special ciocolata, as manca non stop...apoi nu-s cu capucu???nono
carlita mai am cam jumate de cutie,poate nu chiar, asta fiind a 4-a luna cand iau.
Nella
Scris: Monday, October 22, 2018 11:40 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Andreea mul?umim pt casuta noua ... Poate asta va fi cu mai mult noroc pt aspirante ...
Va doresc tuturor o saptamâna linistita si fericita .
Va citesc mereu si regret ca nu am nouta?i, de aceea nu prea scriu ...
Va pup!
carlita
Scris: Monday, October 22, 2018 11:42 AM
Nivel

Aleahim wrote:
Ella cred ca la stimularile mai puternice s-a referit medicul meu, ca nu se baga el. vedem ce o fi luna viitoare. speeeer sa vad rezultateHands mie cu mancarea mi-e fff greu ca sunt o purcica mancacioasa si pofticioasaCrazy si desi nu sunt mare fan dulciuri, de cand mi-a zis medicul sa le evit cat pot si in special ciocolata, as manca non stop...apoi nu-s cu capucu???nono
carlita mai am cam jumate de cutie,poate nu chiar, asta fiind a 4-a luna cand iau.

Aaa, am inteles .... in cazul asta, fa cum iti dicteaza inima ... computerlove
Ella123
Scris: Monday, October 22, 2018 11:53 AM
Nivel

Aleahim wrote:
Lol dam si noi vina pe SOP nu pe faptul ca suntem purceluse mancacioase dance
Aleahim
Scris: Monday, October 22, 2018 11:59 AM
Nivel

Ella123 wrote:
Lol dam si noi vina pe SOP nu pe faptul ca suntem purceluse mancacioase dance

ce sa facem si noi.
app...mergi azi la medic?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.