Clubul aspirantelor - 65
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina Mariana
Scris: Monday, August 6, 2018 1:21 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Ella123 wrote:
da.. nu stiu ce sa zic, dar e bine ca iti da corpul atatea semnale...al meu ori nu il cunosc bine, ori ma pacaleste in fiecare luna.. ba la secretie.. ba la dureri... tot zic ca incerc sa-mi iau si eu temperatura sa vad poate de acolo imi dau seama de ovulatie. Astept acum sa vina menstruatie sau ce o fi asta si apoi incep... e complicat dar mai mult ca niciodata am ambitie de data asta.. trebuie sa iasa. Sper sa tina optimismul asta ...sa nu ma paraseasca prea curand. newclap pupici
Atata ne-a mai ramas...speranta,optimism...e greu,e ft.grea lupta cu infertilitatea.Eu greu ma pot stapani sa nu plang luna de luna si ma intreb de ce eu?de ce....Cray dar la fel ma ridic si merg mai departe ca nu am alta varianta.
Lili Eu
Scris: Monday, August 6, 2018 1:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
Adina Mariana wrote:
Pai cum nu sta locului tu Lili? Nu vezi ce cuminte sta in pozaHilar glumescLol este bine ca e energic,mai bine asa ca macar vezi ca e sanatos si fara probleme.Asa este si nepotul meu,nu sta locului nici o secunda,el nici la poza nu sta..nu are treaba cu nimeni,el cu ale lui treburiClap si imediat face 10 luni,cred ca dupa ce apuca sa umble o imbulinat-o cumnata rau de totyes dar ne bucuram ca este sanatos si cu pofta de viata.Cand simti ca nu mai vrei te protejezi si gata...tu fa cum simtiCheek Kiss
Mai facut sa rad....cu siguranta seamana cu Dominic problema asta cu pozatul o avem si noi .... de cand sa nascut cum vede ca vrei sa ii faci poze nu sta...nu ii place sa faca poze Big Laugh cu greu reusesc sa ii fac o poza ... acolo unde sta cuminte se uita la reclame hohot ii plac reclamele la nebunie la stie pe toate hohot asta cu bb2 asa e ...timpul meu a cam trecut .... multumesc lui D.zeu ca sunt mamica ... si de multe ori ma gandesc ca cer prea mult...ar trebui sa ma multumesc cu ce am deja ...te pup si sa de D.zeu ca in curand sa vina si la tine barzoiul daca barza nu vrea Crazy computerlove
Bella_Tm
Scris: Monday, August 6, 2018 2:08 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/23/2018
Fetelor, am fost astazi la ecograf. Mi s-a vazut o bobita mica ce corespunde la o sarcina de 5 saptamani si nu se vede inca embrionul. Eu fix azi as avea 6 saptamani, dar doctorul mi-a explicat ca asta e valabil daca as avea un ciclu de 28 zile, dar cum al meu e de 32-33 zile, atunci e ok si e in parametrii. Ma duc saptamana viitoare la alt control la medicul meu (ca acum e in concediu si m-a trimis la altcineva, la maternitate).
Am primit scrisoare medicala de confirmare a sarcinii, am fost la medicul de familie sa imi dea reteta compensata pt clexane si mi-a zis ca trebuie sa merg intai la cjas timis sa imi schimbe statutul din salariat in gravida ca sa poata sa imi dea retete compensata 100%. La Cjas cand am sunat ca sa intreb de program si de problema mea initial mi-a spus ca ma poate trece la gravida doar daca nu mai am alte venituri iar apoi mi-a zis sa ma duc totusi acolo sa vad. Sunt in ceata totala. bounce
Alle.p
Scris: Monday, August 6, 2018 2:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2018
Ale, ma bucur ca esti bineCheek Kiss
Legat de status la casa de sanatate, mie mi l-a schimbat medicul de familie. Nu are legatura ca lucrezi, poti sa fi gravida si angajata in acelas timp...unele persoane imi par puse acolo doar ca sa iti frece nerviiLol
Oricum, asta sa fie cea mai mica problema a ta in sarcinaDistanceKiss
Andreea06
Scris: Monday, August 6, 2018 2:32 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.