Clubul aspirantelor - 63
Subiectul anterior · Subiectul urmator
LAURA0202
Scris: Friday, February 16, 2018 6:03 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2016
Rubynne wrote:

Inseminarea e f simpla. Eu am de gand sa fac.
Colposcopia iar nu mi se pare asa ceva fantastic...daca rezultatul la PAP asta indica, fa-o!
Curaj! Succes!
majoreta

Cheek Kiss

inseminarea, intr adevar e simplu dar eu nu as vrea sa o fac,pt ca tre sa stiu cauza de ce nu raman si deabia dupa aceea,daca n am alta varianta-as face o.
colposcopia nu i cine stie ce, pt ca am facut o anul trecut.sa vad ce mi va spune dr gine din Italia cand ma intorc si aia fac -sigur.
Mersi DistanceKiss

computerlove
LAURA0202
Scris: Friday, February 16, 2018 6:09 PM
Nivel

AlexaT wrote:
Multumim de casuta!! Fetelor eu nu am mai scris de mult dar v am urmarit. Felicitari burticilordance ! Eu luna asta am 0 sanse in vre o 6 zile trebuie sa vina, la mine au fost rudele vre o 2 sapt asa ca nu prea am apucat sa bebelim doar de vre o 2-3 ori ...si sunt ft dezamagita, suparata si parca ma enervez din orice pt ca maine e ziua mea si voiam sa am macar o speranta dar luna asta a fost efectiv pierduta...mi se pare atat de departe aproape inexistenta acea zi in care voi putea vedea si eu 2 liniute, sa imi simt puiutul in burtica si sa il tin in brate...doamne fetelor imi doresc atat de mult , stiu ca toate suntem in aceeasi situatie...dar mi se parea mult mai usor pana sa incep tinand cont ca maine fac 22 de ani, am zis ca sunt tanara si din prima a doua luna de incercari se va intampla minunea , dar cand vad ca lunile trec si nu se intampla nimic parca imi pierd orice speranta.. Imi cer scuze pt mesajul atat de lung si ca ma plang tinand cont ca unele dintre voi se chinuie de mult mai mult timp, dar am simtit nevoia sa ma descarc iar voi ma intelegeti cel mai bine..uff

Cheek Kiss

bucura te de viata, mai ales ca maine implinesti frumoasa varsta de 22 de ani-La multi ani de pe acuma.
mama mia, ce n as da sa intorc putin timpul inapoi.............sa i mai am si eu odata.....dar nu se poate.
stai linistita,esti tinerica si sigur o sa vina si la tine bobita mult asteptata, ca la toate intr o zi Cheek Kiss

computerlove
Andia
Scris: Friday, February 16, 2018 10:06 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
Buna fetelor, azi am facut HSG-ul. Nu a fost cea mai minunata experienta dar nici cea mai rea. Macar s-a terminat repede :))
Marti cica primesc si rezultatul, dar deja am citit concluzia in contul meu.

"Interpretare imagistica Medic Primar:
Cavitatea uterina are dimensiuni si forma in limite normale, este neomogen opacifiata postadministrare de contrast prin prezenta a doua lacune de umplere, ovalare, net delimitate localizate corporeo-fundic paramedian de partea dreapta- posibil leziuni polipoase (necesita corelare cu aspectul ecografic). Trompele uterine sunt filiforme, sinuoase, permeabile bilateral. Proba Cotte pozitiva bilateral. Rezultatul se va interpreta in context clinic."

Eu deja stiu ca am un polip care apare si dispare deci cred ca pe ala l-au detectat si ei la HSG, dar doua lacune de umplere? hmm...
Important este ca sunt permeabile cred. Sper sa nu le vina vreo idee sa ma trimita la histeroscopie sau mai stiu eu ce.
Rubynne
Scris: Friday, February 16, 2018 10:10 PM
Nivel

Inregistrat: 3/24/2016
Andia wrote:
Buna fetelor, azi am facut HSG-ul. Nu a fost cea mai minunata experienta dar nici cea mai rea. Macar s-a terminat repede :))

Cavitatea uterina are dimensiuni si forma in limite normale, este neomogen opacifiata postadministrare de contrast prin prezenta a doua lacune de umplere, ovalare, net delimitate localizate corporeo-fundic paramedian de partea dreapta- posibil leziuni polipoase (necesita corelare cu aspectul ecografic). Trompele uterine sunt filiforme, sinuoase, permeabile bilateral. Proba Cotte pozitiva bilateral. Rezultatul se va interpreta in context clinic."

Eu deja stiu ca am un polip care apare si dispare deci cred ca pe ala l-au detectat si ei la HSG, dar doua lacune de umplere? hmm...
Important este ca sunt permeabile cred. Sper sa nu le vina vreo idee sa ma trimita la histeroscopie sau mai stiu eu ce.

Bravo! E ok...sunt permeabile! Dar e f posibil sa iti recomande histerescopia daca apare asa pe eco...uff
Andia
Scris: Friday, February 16, 2018 10:20 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
Rubynne wrote:

Bravo! E ok...sunt permeabile! Dar e f posibil sa iti recomande histerescopia daca apare asa pe eco...uff

Uf, chiar nu am deloc chef sa mai merg si pt aia :( Pe eco apare si dispare polipul...
Nella
Scris: Friday, February 16, 2018 10:51 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Adina Mariana wrote:
Multumim pt.noua casuta Anelisepupici speram sa fie cu multi ochisori frumosicopilas copilas copilas copilas copilas
Fluturash e burtica atata ca ii e greu sa creada astacomputerlove

Laura imi pare rau pt.Z1
Nella cum mai esti?ai inceput alta stimulare?
Flore referitor la hsg nu e o regula sa se infunde dupa,sunt doar zvonuri iar eu cu Maria am incercat sa ne documentam cu privire la asta.
Ruby iti multumesc pt incurajari,sa stii ca ai dreptate...pana nu incerci pe pielea ta nu stii cum e...cu siguranta voi face si eu macar sa stiu o treba.O sa ma gandesc bine la asta.Bafta si tie azipupici

Multumesc pt intrebare ! Am inceput o noua stimulare si cred ca dupa asta îmi iau pauza. Deja am obosit si am nevoie de lini?te ?i de raspunsuri . Voi decide oricum cu doctorul dupa vizita de miercuri când merg la monitorizare . Am reu?it sa vin acasa ?i asta ma bucura enorm . Va pup fete dragi !
Si am uitat sa multumesc ?i eu pt noua casu?a !
Fluturas daca vreodata te hotara?ti î?i las Nr de telefon al doctorului . Sa fi?i sanato?i Cheek Kiss !
LAURA0202
Scris: Saturday, February 17, 2018 12:44 AM
Nivel

Andia wrote:

Cheek Kiss

ma bucur ca sunt permeabile. de polip , imi pare rau ca nu stiu prea multe. n am avut si sper sa nici nu am pt ca habar n am excat ce ii ,stiu ca se si scoate , dar mai multe, cred ca iti va spune gine.
batfta

computerlove
fluturash26
Scris: Saturday, February 17, 2018 7:57 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
alina89 wrote:
Fluturash, nu iti faci curaj sa te scoti de pe listuta si sa te muti la gravidute cu tickerul ? majoreta

He he...sincer chiar de ieri ma gandeam sa ii spun sa ma scoata....astept urmatorul control din data de 6 martie sa ii aud si inimioara si gata, ppt sta linistita...
Am fost ieri la ecografie, s-a vazut sacul de 6 cm...micut dar creste, si avea 5 sapt si doua zile!!ras hai ca ma mut si eu la gravidute! E greu sa te desparti de fetele de aici!!!dance mai stau poate inhat pe altcineva u mine...
Ticketul o sa mi-l schimb..mercicomputerlove
FloreFlore
Scris: Saturday, February 17, 2018 8:45 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Andia wrote:

Uf, chiar nu am deloc chef sa mai merg si pt aia :( Pe eco apare si dispare polipul...

Sper sa nu fie cazul la tine de histeroscopie. ..Când am facut primul HSG dr respectiva a spus ca parca s ar vedea un polip dar cica cred ca mi s a parut. ...Apoi dupa un an la un alt ginecolog a fost ceva vizibil la un eco endovaginal.. Si dupa alte 2 luni cand am ajuns la un alt dr acesta a spus clar ca e polip ?i în 2 zile m a programat la histeroscopie operatorie...În timpul procedurii nu a reu?it sa îl taie pe tot ca l am avut localizat în fundul uterului.?i era ?i fibromatos...Dupa 3 saptamâni când am revenit la control a fost uimit sa constate ca uterul e perfect, nici urma de polip...Dar eu stau mereu cu teama sa nu apară altul..uff
FloreFlore
Scris: Saturday, February 17, 2018 11:12 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Nella wrote:

Multumesc pt intrebare ! Am inceput o noua stimulare si cred ca dupa asta îmi iau pauza. Deja am obosit si am nevoie de lini?te ?i de raspunsuri . Voi decide oricum cu doctorul dupa vizita de miercuri când merg la monitorizare . Am reu?it sa vin acasa ?i asta ma bucura enorm . Va pup fete dragi !
Fluturas daca vreodata te hotara?ti î?i las Nr de telefon al doctorului . Sa fi?i sanato?i Cheek Kiss !

Mult succes !Hai ca poate luna asta se prinde bobitacoeur
Nella
Scris: Saturday, February 17, 2018 11:22 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
FloreFlore wrote:

Mult succes !Hai ca poate luna asta se prinde bobitacoeur

Sa ne ajute Doamne Doamne pe toate ! Cheek Kiss
maria2013
Scris: Saturday, February 17, 2018 9:27 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
fluturash26 wrote:

He he...sincer chiar de ieri ma gandeam sa ii spun sa ma scoata....astept urmatorul control din data de 6 martie sa ii aud si inimioara si gata, ppt sta linistita...
Am fost ieri la ecografie, s-a vazut sacul de 6 cm...micut dar creste, si avea 5 sapt si doua zile!!ras hai ca ma mut si eu la gravidute! E greu sa te desparti de fetele de aici!!!dance mai stau poate inhat pe altcineva u mine...
Ticketul o sa mi-l schimb..mercicomputerlove

Asa, asa, fuga la gravidute! Acolo lista e scurta, în vreme ce aici suntem atât de multe... :(
LeeTs
Scris: Sunday, February 18, 2018 6:43 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/18/2018
Salut! Eu v’am gasit intamplator cu niste postari de prin 2014. Cautam niste informatii despre Myo-Sun si prin paginile google era link catre acest forum, cineva zisese ceva de pliculete. Si m’am apucat de citit, am ajuns prin 2015, pe sarite, si apoi am fost curioasa sa vad daca ajung in 2018 si inca mai e de actualitate subiectul. Sunt placut impresionata de ce comunitate s’a format aici si modul in care va sustineti una pe alta chiar daca va cunoasteti sau nu.
Si noi incercam de un an si jumatate, si doar in urma cu cateva luni am inceput investigatiile, totul este normal, dar baby se lasa asteptat. Iau myo-sun de vreo 2 saptamani, si sper sa ajute cu ceva.
Succes tuturor!
maria2013
Scris: Sunday, February 18, 2018 7:56 AM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
LeeTs wrote:
Salut! Eu v’am gasit intamplator cu niste postari de prin 2014. Cautam niste informatii despre Myo-Sun si prin paginile google era link catre acest forum, cineva zisese ceva de pliculete. Si m’am apucat de citit, am ajuns prin 2015, pe sarite, si apoi am fost curioasa sa vad daca ajung in 2018 si inca mai e de actualitate subiectul. Sunt placut impresionata de ce comunitate s’a format aici si modul in care va sustineti una pe alta chiar daca va cunoasteti sau nu.
Si noi incercam de un an si jumatate, si doar in urma cu cateva luni am inceput investigatiile, totul este normal, dar baby se lasa asteptat. Iau myo-sun de vreo 2 saptamani, si sper sa ajute cu ceva.
Succes tuturor!

Bine ai venit! Speram sa intri repede în grupul gravidutelor! Iei Myo Sun simplu, sau Plus?
Adina Mariana
Scris: Sunday, February 18, 2018 9:51 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Nella wrote:

Bafta multa draga mea.Poate aceasta ultima stimulare va fii cu noroc.Este bine sa faci si pauza ca esti vreo 2 luni inca sub influenta stimularii si ai sanse mari pt.ca foliculii se fac de la mama natura fiind mai de calitate decat cei indusi prin medicamente.Tin pumnii sa fie totul binepupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.