Clubul aspirantelor - 63
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ratonita
Scris: Thursday, April 5, 2018 9:21 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/26/2018
Buna fetele. Dupa cum va ziceam in ultima postare am hotarat sa merg mai departe cu multiplii foliculi si ma rog la Dumnezeu sa ne binecuvanteze cu un ingeras sau chiar cu mai multi. Am mai completat la semnatura si voi mai completa pe masura ce se mai modifica cate ceva si este relevant.Va pup fetelor si sper sa aud cat mai multe vesti bune de la voi! Nu va pierdeti speranta si nu disperati!
Adina Mariana
Scris: Thursday, April 5, 2018 10:05 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Ratonita wrote:
Buna fetele. Dupa cum va ziceam in ultima postare am hotarat sa merg mai departe cu multiplii foliculi si ma rog la Dumnezeu sa ne binecuvanteze cu un ingeras sau chiar cu mai multi. Am mai completat la semnatura si voi mai completa pe masura ce se mai modifica cate ceva si este relevant.Va pup fetelor si sper sa aud cat mai multe vesti bune de la voi! Nu va pierdeti speranta si nu disperati!
Doamne Ajuta,sa fie luna ta cu noroccomputerlove ce zi esti dpo?
Adina Mariana
Scris: Thursday, April 5, 2018 10:10 AM
Nivel

yonica wrote:
A, nu, sub nicio forma, acolo totul e mai transparent, stii cât ai de platit de la început, prima data am vb cu dr pe mail, i-am trimis toate analizele ?i mi-a indicat ?i altele in plus apoi la prima noastra întâlnire mi-a facut eco transvagnal ?i am stabilit ca ne întoarcem când ne hotarâm sa semnam contractul.Dupa cum vezi la mine e o problema ?i cu rezerva ovariana dar ?i vârsta, iar daca se opre?te procedura pe parcurs , ?i se înapoiaza o suma de. bani, iar personalul e f ok, acolo faci toate ecografiile ?i analizele dupa ce semnezi contractul, tratamentul tot , tot Prime?ti de la ei. Mai sunt fete care fac la Sibiu ?i pe forumul lor po?i afla mai multe, am vazut ca au rezultate...documenteaza-te bine, ?i pre?ul difera....am vazut ca la noi in ?ara e ceva mai scump, nu ?tiu de ce.Eu urmeaza sa fac a doua FIV tot la ei dar acum am început sa iau ?i DHEA a?a de capul meu fara sa-mi recomande dr, poate o sa reu?esc sa am ?i eu un ovul macar...daca mai vrei sa ?tii ceva, întreaba-ma
Am inteles.Sincer nici nu stiu ce sa te mai intreb ca deja sunt bagata rau in ceatasic dar nah...o sa vad eu pe parcurs.O sa ma interesez si la Cluj ca e mai aproape de mine si o sa si sun sa intreb de preturi si una alta.Mai stau inca anul acesta linistita.Multumesc pt.informatiipupici
yonica
Scris: Thursday, April 5, 2018 12:53 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/1/2017
Adina Mariana wrote:
Am inteles.Sincer nici nu stiu ce sa te mai intreb ca deja sunt bagata rau in ceatasic dar nah...o sa vad eu pe parcurs.O sa ma interesez si la Cluj ca e mai aproape de mine si o sa si sun sa intreb de preturi si una alta.Mai stau inca anul acesta linistita.Multumesc pt.informatiipupici
Atunci po?i citi mai multe despre o anumita clinica ?i un dr de la Sibiu..... nu ?tiu daca am voie sa zic numele clinicii ?i dr aici, daca ?i-e apropiat Clujul poate faci un mic efort ?i ajungi la Sibiu....cauta forumul ?i informeaza-te. Sucesc!
Ratonita
Scris: Thursday, April 5, 2018 1:27 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:
Doamne Ajuta,sa fie luna ta cu noroccomputerlove ce zi esti dpo?
Ziua 3. Sa fie cu noroc si la tine!
NADIRA
Scris: Thursday, April 5, 2018 2:10 PM
Nivel

Inregistrat: 9/19/2017
Ratonita wrote:

Doamne ajuta sa fie bebe !!
Ratonita
Scris: Thursday, April 5, 2018 4:17 PM
Nivel

NADIRA wrote:

Doamne ajuta sa fie bebe !!
Multumesc Nadira. Doamne ajuta sa fie totul bine si la tine.
maria2013
Scris: Thursday, April 5, 2018 4:30 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/29/2013
Ratonita, iti tin pumnii! Sa fie asta luna care te face mamica!
Ratonita
Scris: Thursday, April 5, 2018 4:31 PM
Nivel

maria2013 wrote:
Ratonita, iti tin pumnii! Sa fie asta luna care te face mamica!
Multumesc pentru mesajul frumos Maria. Sper sa auzim cat mai repede ve?ti bune si de la tine.
Ratonita
Scris: Thursday, April 5, 2018 4:38 PM
Nivel

Fetele, am vazut ca discutati despre clinici de fertilitate. Nu m-am bagat in discutie deoarece nu am informatii nici despre medici - eu sunt dintr-un oras de provincie- si nici despre proceduri medicale, eu facand maxim stimulare, care si aceasta este in curs! Cu toate astea doi medici diferiti mi-au recomandat clinica din Ungaria de la Szeged. Primul medic e o doctorita de la Cluj, radiolog ca si specialitate- eu la ea fac eco de san. Ea mi-a zis ca toti colegii ei care au probleme merg acolo. Al doilea medic e chiar dr cu care fac acum tratament, el are al doilea copil prin FIV si tot la Szeged a fost. Eu sper ca vom reusi natural cat mai multe dintre noi, dar daca ne gandim si la alte proceduri e bine sa avem cat mai mule informatii despre clinici.campfire
LAURA0202
Scris: Thursday, April 5, 2018 8:36 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Adina Mariana wrote:
Bafta maine la interventie Laura.Hai fii puternica,ai trecut tu prin mult mai grele ca acum,o sa fie bine.Fii mereu pozitiva,nu atrage raul asupra ta.Mersi pt.informatii dar daca ajung la Timisoara prefer sa merg la medicul meu de acolo si anume Simedrea Voicu.Acum nu stiu daca el m-ar trimite la Gynatal sau altundeva dar cert este ca eu anul acesta nu mai fac analize sau alte investigatii.Doar ma interesez de clinici,medici si strang bani,apoi mai vad ce fac.Mersi dar momentan nu am nevoie de liste cu analize.
Noapte bunaCheek Kiss

Apropo Laura.Incearca pe viitor sa nu mai pui emoticoanele acelea labartate dupa ce scrii mesajul.Ocupa ft mult din pagina si este obositor la ochi si mai ales cand noi dam sa iti raspundem ocupam toata pagina ca avem si semnaturi lungi si poate e deranjant pt.alte fete.Sper sa nu te supi,nu de rau am spus.Pune emoticoanele dupa ce termini de scris nu cu spatii multe in jos.

Cheek Kiss
Am facut interven?ia, a fost na?pa dar a trecut. Ma simt ame?ita putin ca doar m au adormit si m am trezit, acuma is pe tren. Sa merg inspire aeroport, ca mâine, sunt la Timi?oara deja. Hilar
Nu i nimica. Asta este. Nu mai pun imagini te de alea ...asta este.
Is mul?umita ca nu am nimica la vezica.
O seara placuta tuturor .
Andia
Scris: Thursday, April 5, 2018 9:56 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss
Am facut interven?ia, a fost na?pa dar a trecut. Ma simt ame?ita putin ca doar m au adormit si m am trezit, acuma is pe tren. Sa merg inspire aeroport, ca mâine, sunt la Timi?oara deja. Hilar

Bine ca ai trecut si de investigatia asta, Laura :) Si important este ca a iesit totul bine.
Adina Mariana
Scris: Thursday, April 5, 2018 10:46 PM
Nivel

LAURA0202 wrote:

Cheek Kiss
ma bucur ca ai trecut cu bine.Acum ai scapat gata.Pe maine o sa fii si mai bine ca inca esti adormita.Seara faina si tieCheek Kiss
Adina Mariana
Scris: Friday, April 6, 2018 10:23 AM
Nivel

Ratonita wrote:
Ziua 3. Sa fie cu noroc si la tine!
merciHands eu inca mai am de asteptat mult si bine.Referitor de clinica aceea din Ungaria.Sa stii ca si eu am auzit despre ea ca ar fi buna si as avea si un avantaj ca eu stau langa granita cu Ungaria.Deci dupa orasul meu intru in Ungaria atata ca e greu cu limba,trebuia sa iti platesti un translator si sa il duci dupa tine,iti dai seama ca nu intelegi nimic,poate stiu ei engleza dar oricum termenii aia medicali ii greu sa ii intelegi.Eu stiu engleza asa de un 7,5-8 dar mai mult nu si chiar as vrea sa inteleg ce indicatii imi da medicul.
Ratonita
Scris: Friday, April 6, 2018 12:03 PM
Nivel

Adina Mariana wrote:
merciHands eu inca mai am de asteptat mult si bine.Referitor de clinica aceea din Ungaria.Sa stii ca si eu am auzit despre ea ca ar fi buna si as avea si un avantaj ca eu stau langa granita cu Ungaria.Deci dupa orasul meu intru in Ungaria atata ca e greu cu limba,trebuia sa iti platesti un translator si sa il duci dupa tine,iti dai seama ca nu intelegi nimic,poate stiu ei engleza dar oricum termenii aia medicali ii greu sa ii intelegi.Eu stiu engleza asa de un 7,5-8 dar mai mult nu si chiar as vrea sa inteleg ce indicatii imi da medicul.
Daca te hotara?ti la un moment dat sa mergi il pot întreba pe medicul meu la ce medic au fost el si sotia si cum s-au descurcat cu limba. El vorba foarte frumos despre acel medic. La modul ca era relaxat, nu se grabea, vorbea si despre altceva, adica i-a întrebat despre drum si altele.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.