Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andia
Scris: Tuesday, January 30, 2018 8:58 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/21/2014
Adina Mariana wrote:
Suntem Z1 amandoua si luna viitoare ramanem impreuna amandouapupici este luna iubiriilove

Mai bine faceam programarea pt el de Valentine's day la urolog :))) Oh my!

simonaS nu faci beta ca sa vezi cum evolueaza? Sau astepti pana intarzie?
Andia
Scris: Tuesday, January 30, 2018 9:04 AM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
zgubyro wrote:

Poate s-a stricat termomentru ?

Nu :))) Pare in regula. Faza e ca acum dorm imbracata cu pantaloni lungi noaptea si probabil ca nu ma mai incalzesc asa de tare ca inainte, ca sufeream grav! Sau nu stiu, or fi si altele de vina.

Maria nu stiu, pt mine nu e un stres sa iau temperatura deloc pt ca ma trezesc, merg la baie si atunci o iau, ca nu se modifica din 4-6 pasi pana acolo. Si daca uit, asta e... Chiar am incercat sa nu fac din asta o corvoada. O iau de curiozitate mai mult. Deja am peste 12 luni de cand o notez si cam stiu ce si cum.

Mie nu a vrut sa imi dea medicul nici un tratament. L-am intrebat eu daca e OK ca din cand in cand sa mai folosesc Cervugid ca sa am grija de flora vaginala si a zis ca e bine si ca de asemenea mai sunt si alte ovule pt flora dar am uitat numele. Si de asemenea sa nu imi bat capul cu frontiul inflamator de la papanicolau... ca cica nici acolo nu e nimic pt ca nu mi-a iesit nici o bacterie pe nicaieri. Deci in momentul asta, daca ma decid pt HSG, sunt pregatita ca am analizele toate facute luna asta. Dar mi-a recomandat sa fac histerosonografie, ca asta nu ma iradiaza. Sa vede,...
laura513
Scris: Tuesday, January 30, 2018 9:38 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Andia, graficul tau parca e electrocardiograma Lol
FloreFlore
Scris: Tuesday, January 30, 2018 9:47 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
laura513 wrote:
Andia, graficul tau parca e electrocardiograma Lol

hohot hohot hohot
ivoreth
Scris: Tuesday, January 30, 2018 12:41 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/17/2017
Fetelor, sa va faceti analizele de trombofilie.
Eu tocmai am pierdut a 2-a sarcina in 2 luni si urmeaza sa mi le fac. Daca iese asta cauza voi fi foarte suparata ca nu m-am documentat inainte.
Marga22
Scris: Tuesday, January 30, 2018 12:58 PM
Nivel

Inregistrat: 8/29/2016
ivoreth wrote:
Eu tocmai am pierdut a 2-a sarcina in 2 luni si urmeaza sa mi le fac. Daca iese asta cauza voi fi foarte suparata ca nu m-am documentat inainte.

Offf..imi pare rau..Si eu am 2 sarcini pierdute si analizele de trombofilie ok..acuma vreau sa fac cariotipul de cuplu sa vedem daca suntem ok genetic...din spusele mamei mele s-ar putea sa am o problema genetica deoarece strabunica a pierdut 4 sarcini pana a reusit sa duca celelalte pana la capat
maria2013
Scris: Tuesday, January 30, 2018 1:05 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
ivoreth wrote:

Offf, tare rau îmi pare... Sper sa gasiti în voi forta... Si eu încurajez fetele sa faca analizele de trombofilie! Eu tot zis-o: regret doar ca nu le-am facut mai devreme....
Elena7
Scris: Tuesday, January 30, 2018 1:12 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/2/2015
ivoreth wrote:

Oouff plans cat de rau imi pare sa aud asta, Ivoreth...
anemona30
Scris: Tuesday, January 30, 2018 1:13 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
ivoreth wrote:

cat de rau imi pare :( daca avea 2 luni inseamna ca bebe era maricel :(
Sorina_85
Scris: Tuesday, January 30, 2018 1:30 PM
Nivel

Inregistrat: 9/21/2017
ivoreth wrote:

Of Ivoreth, imi pare rau, sa fii puternica acuma si apuca-te de investigat, asa o sa te si distragi putin si o sa iti dea incredere sa incerci iar.
Te imbratisez, sunt alaturi de tine!
:* :* :*
ivoreth
Scris: Tuesday, January 30, 2018 2:00 PM
Nivel

Marga22 wrote:

Offf..imi pare rau..Si eu am 2 sarcini pierdute si analizele de trombofilie ok..acuma vreau sa fac cariotipul de cuplu sa vedem daca suntem ok genetic...din spusele mamei mele s-ar putea sa am o problema genetica deoarece strabunica a pierdut 4 sarcini pana a reusit sa duca celelalte pana la capat

Eu am avut avut prima sarcina fara probleme, asta ma linisteste putin.
Multa putere si sa va iasa bine analizele!

anemona30 Nu avea 2 luni sarcina, e a 2-a sarcina in ultimele 2 luni dar tot e rau :(

Multumesc fetelor de incurajari! Abia astept sa se termine totul. Ultimele 2 saptamani au fost un rollercoaster emotional. Initial am crezut ca e ectopica, apoi a aparut in uter, apoi s-a vazut ca nu creste. Si beta tot urca incet incet, asa ca sa imi dea sperante ca poate poate va fi ok. Joi ma duc la un ultim control si daca e tot in asa la chiuretaj dar stiu ca nu mai e nici o speranta.

E ciudat ca in lunile de dinainte cand vedeam teste de sarcina negative si iar negative ma gandeam ca abia astept sa vad unul pozitiv ca sa nu ma mai stresez asa... Si am avut testele pozitive pe care mi le-am dorit dar stresul a fost inzecit.

Va imbratisez!
ivoreth
Scris: Tuesday, January 30, 2018 2:10 PM
Nivel

simonaS wrote:
Servus fetele...

Dupa o zi incredibila ieri, in care speram ca o sa fiu mamica, astazi sunt tare dezamagita.

Am mai facut un test surecheck tot dimineata, si de data asta linia este abea vizibila. Trebuie sa ma uit din diferite unghiuri. Cea de ieri era mult mai clara.

La analize abea joi m-au programat.

Simptomele sunt aceleasi, crampe ca la menstruatie dar intensitate mai mica si migrena. Aseara chiar incepusera sa ma jeneze si sanii.

Am citit pe net ca un nivel de HCG care scade poate fi semn de sarcina ectopica...

Insa sangerari nu am avut. Ma gandeam ca poate nu s-a prins ala micu, dar atunci de ce am aceleasi simptome, nici o schimbare fata de ieri.

Nu stiu, dar asa cum nu ma asteptam ieri sa fie ochisori, nu ma asteptam astazi sa scada niveul de hcg...

Mult noroc fetele!

Cel mai bine e sa mergi la beta, asa stii sigur. Oricum e foarte devreme.
laura513
Scris: Tuesday, January 30, 2018 2:10 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2017
simonaS wrote:
Servus fetele...

Dupa o zi incredibila ieri, in care speram ca o sa fiu mamica, astazi sunt tare dezamagita.

Am mai facut un test surecheck tot dimineata, si de data asta linia este abea vizibila. Trebuie sa ma uit din diferite unghiuri. Cea de ieri era mult mai clara.

Simptomele sunt aceleasi, crampe ca la menstruatie dar intensitate mai mica si migrena. Aseara chiar incepusera sa ma jeneze si sanii.

Am citit pe net ca un nivel de HCG care scade poate fi semn de sarcina ectopica...

Insa sangerari nu am avut. Ma gandeam ca poate nu s-a prins ala micu, dar atunci de ce am aceleasi simptome, nici o schimbare fata de ieri.

Nu stiu, dar asa cum nu ma asteptam ieri sa fie ochisori, nu ma asteptam astazi sa scada niveul de hcg...

Mult noroc fetele!

Simona inca nu dispera, asteapta sa vezi ce si cum pentru ca sarcina e foarte mica si acum conteaza si cat de concentrata era urina, asa ca testul nu e foarte relevant. Mai bine iti faci un beta (cand zici ca te-ai programat joi la analize la beta te referi sau la gineco?) Tinem pumnii sa fie bobita bine!
Sorina_85
Scris: Tuesday, January 30, 2018 2:11 PM
Nivel

Inregistrat: 9/21/2017
simonaS wrote:
Servus fetele...

Mult noroc fetele!

Tin pumnii Simona sa vii cu vesti bune. Poate ai avut urina de dimineata mai diluata ca ieri si de aia o fi iesit asa... Poate ai cum sa faci un beta azi ca sa sti o treaba, il mai verifici joi si vezi exact ce se intampla.
:* :* :*
diana.ng
Scris: Tuesday, January 30, 2018 2:21 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
off Ivoreth..imi pare rau!
eu tocmai am primit analizele de trombofilie si se pare ca am 2 mutatii :((( cel mai probabil din cauza asta am pierdut si eu :(
am MTHFR C677T mutant homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, EPCR prezente alelele A1/A2
nu stiu inca exact ce inseamna, astept sa vb cu dr. Andia, Maria? voi ce ziceti?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.