Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sorina_85
Scris: Sunday, January 14, 2018 5:34 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
FloreFlore wrote:
Oanatam mai e pu?in ?i aflam computerlove
Sorina eu am avut dureri mari de ovar în z 11 ?i când am facut beta eram în z 9..Ar fi ie?it ceva nu?uff

Flore, eu cand am folosit si teste de ovulatie si temperatura mi s-a intamplat sa am dureri in zona ovarelor si test de ovulatie pozitiv si temperatura a crescut dupa 2 zile. Poate ai ovulat in ziua 12(mai ales ca iei si suplimentele alea si poate nu ai mai ovulat la fel de devreme ca de obicei) , in cazul asta beta ar fi mult prea devreme, mai ales ca implantarea poate sa aibe loc chiar in ziua 12 dpo. Deeeeci, sanse sunt, si nu putine.
Hai ca mai e putin si aflam!
majoreta majoreta majoreta
oanatm
Scris: Sunday, January 14, 2018 6:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/8/2017
FloreFlore wrote:
Oanatam mai e pu?in ?i aflam computerlove
Sorina eu am avut dureri mari de ovar în z 11 ?i când am facut beta eram în z 9..Ar fi ie?it ceva nu?uff

Da a?a e...Dar so?ul meu insista sa testez zilele astea sa nu mai a?tept ca el e sigurLol ...Dar eu incerc sa ma ?in tare ras
DiaCatalina
Scris: Sunday, January 14, 2018 6:34 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
oanatm wrote:

Da a?a e...Dar so?ul meu insista sa testez zilele astea sa nu mai a?tept ca el e sigurLol ...Dar eu incerc sa ma ?in tare ras

Oanatm nasul meu miroase bobita la tine in burtica. newclap hearts imi vine deja sa te felicit. Sti si tu sigur ca tot ce ai enumerat in simptome destul de specifice. Asteptam 2 liniute pupici
Adina Mariana
Scris: Sunday, January 14, 2018 6:45 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Emma1406 wrote:

Mul?umesc pt sfaturi Adina , luni voi face ?i al doilea beta ?? Pana atunci am facut test ?i se vede pu?in mai intens . Test de ovulatie pozitiv am avut in 30 dec , deci e posibil sa se fi produs ovulatia in ultima zi din an . Eu ma rog sa fie bine :)
Multumesc fiecareia dintre voi pt cuvinte ?i sfaturi . Nu as vrea sa vad tensiune , eu culeg ce ma ajuta sa îmi pastrez atitudinea pozitiva :) in Decembrie Adina mi-a spus sa nu îmi pierd speran?a:) va apreciez ?i va urmaresc pove?tile chiar daca nu sunt f activa mereu :* Ps : vreau sa va arat poza cu testele dar îmi zice ca fi?ierul e prea mare ...
Consider ca tu erai singura in masura sa imi spuna daca am gresit in mesajul meu si singura pt.care ar trebui sa imi cer scuze daca e sa fie.Dar ma repet...eu prefer sa fiu mai realista decat sa traiesc in lumea mea si sa sufar mai apoi.Avand in vedere confuzia ta nu mi se lega nici cum pt.ca tu ziceai ca ai avut test de ovulatie pozitiv in 19 decembrie nu 30 si de aceea te sfatuiam sa repeti beta ca sa nu patesti ce am patit eu.Ma bucur mult pt.tine ca ai facut o confuzie si ca acum nu mai incape motive de ingrijorare.Sunt sigura ca beta tau va fii cel putin 60 daca nu si mai mult la 48 ore.Iar pe test se vede si mai tare liniuta ca primul.Si asta e un semn de bine pt.ca daca creste in intensitate e totul in regula.Nu a fost cu intentie sa te ingrijorez sau supar si nici sa fiu inteleasa gresit...sunt si eu exact cum ai fost tu si nu imi permit sa doresc raul numanui mai ales daca mie nu imi e bine.Ma bucur cand vad ca reusiti cat mai multe si sper sa reusesc si eu odata pe langa voicomputerlove Pupici si asteptam vestile bune,beta babanpupici
Adina Mariana
Scris: Sunday, January 14, 2018 6:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Oana poate ne dai o veste buna,tare m-as bucura pt.tine mai ales ca luna asta nu ai monitorizat nimic.Pe cand ar trebui sa nu vina?computerlove

Flore desigur ca sperante sunt pana nu e rosu.Mai stai 2 zile si eventual mai fa un test.Poate beta chiar a fost facuta mult prea repede...totusi numa pe sf.sapt.viitoare trebuie sa iti vina.Tin pumniiHands

Lili sper ca esti bineDistanceKiss
Lolly
Scris: Sunday, January 14, 2018 7:40 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/3/2017
Fetelor ce stiti de kinetorapie si electrostimulare? Am o problema la spate si areu trebui sa fac iar cura asta. Eu stiu ca electrostimularea nu trebuie sa o faci daca esti pe stop dar daca vrei sa ramaei nu stiumai.. cica iti contracta muschii si sangerezi mai mult
oanatm
Scris: Sunday, January 14, 2018 8:34 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2017
Adina Mariana wrote:
Oana poate ne dai o veste buna,tare m-as bucura pt.tine mai ales ca luna asta nu ai monitorizat nimic.Pe cand ar trebui sa nu vina?computerlove

Flore desigur ca sperante sunt pana nu e rosu.Mai stai 2 zile si eventual mai fa un test.Poate beta chiar a fost facuta mult prea repede...totusi numa pe sf.sapt.viitoare trebuie sa iti vina.Tin pumniiHands

Lili sper ca esti bineDistanceKiss

Pe sâmbata ar trebui sa nu mai vina.
Claudiaileee
Scris: Sunday, January 14, 2018 8:50 PM
Nivel

Inregistrat: 11/24/2017
Buna seara , fetelor ! E prima data când fac unul , ce Spuneti? Am întârziere de menstruatie mult timp nu am facut beta deoarece doctorul a zis ca nu se vede nimic ?i acum am revenit iar in Spania . E test de ovulatie ...

Claudiaileee attached the following image(s):
174de9e9-cf5a-45f8-8868-83ff31bbf229.jpegf3356378-39a1-4194-8c4f-0a7ced13b48d.jpeg

maria2013
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:00 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Claudiaileee wrote:
Buna seara , fetelor ! E prima data când fac unul , ce Spuneti? Am întârziere de menstruatie mult timp nu am facut beta deoarece doctorul a zis ca nu se vede nimic ?i acum am revenit iar in Spania .

Se vad doua linii, dar eu zau ca nu pot sa inteleg de ce de atâta vreme tu nu faci beta! Eu nu as putea sa stau atâtea saptamâni în incertitudinea asta... Parerea mea.
maria2013
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:00 PM
Nivel

Sarcina mica nu se vede la eco acum. Acum, doar beta e concludenta.
maria2013
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:01 PM
Nivel

Acum vad ca e lh...nu hcg, deci e test de ovulatie... Sorry
maria2013
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:02 PM
Nivel

Testele de ovulatie ies pozitive daca e sarcina, dar si daca ai ovare polichistice.
Claudiaileee
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:04 PM
Nivel

maria2013 wrote:

Se vad doua linii, dar eu zau ca nu pot sa inteleg de ce de atâta vreme tu nu faci beta! Eu nu as putea sa stau atâtea saptamâni în incertitudinea asta... Parerea mea.
Pai daca mi-a zis doctorul sa nu îl fac degeaba nu l-am facut , ce rost . ?i nici nu o sa îl fac daca ar fi ca aici nu se poate astfel de test ?i o sa continui cu testele daca va deranjez cu testele mele , o sa ma retrag ...
maria2013
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:06 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
Pai daca mi-a zis doctorul sa nu îl fac degeaba nu l-am facut , ce rost . ?i nici nu o sa îl fac daca ar fi ca aici nu se poate astfel de test ?i o sa continui cu testele daca va deranjez cu testele mele , o sa ma retrag ...

Continua, e dreptul tau. Eu am zis ca nu as putea sta asa.
Claudiaileee
Scris: Sunday, January 14, 2018 9:10 PM
Nivel

maria2013 wrote:

Continua, e dreptul tau. Eu am zis ca nu as putea sta asa.
Pai nu am stat nici eu a?a cum zici tu , am fost la ginecolog , mi-am facut analize etc , acuma daca el mi-a zis ca nu e cazul sa fac , acuma.... de ovare polichistice nu mi-a zis nimic , a zis ca totul e in regula . Nu ma uit nici la banii aia ca dau mai mul?i bani aici pe teste , dar na poate trebuia sa fac ?i sa nu mai stau in stres acuma , dar cum am ajuns iar in Spania , o sa fac teste din nou ca ?tiu ca nu ma pot ab?ine :)))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.