Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fluturash26
Scris: Saturday, February 10, 2018 9:31 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Rubynne wrote:

Am inteles. Merci! Nu am probleme. Tsh meu e 1,2. Intrebam de curiozitate pentru ca vazusem in semnatura ta ca era f mare si l-ai scazut la optim si nu scria tratamentul.
Stiam ca tsh marit inseamna probleme cu tiroida si ca se da euthirox, dar am zis ca poate mai sunt si alte tratamente. Era pt cunostintele mele generale.
Eu am probleme cu raportul lh-fsh si cu testosteron marit...ehh la mine e o mancare de peste care pute si se numeste sindrom de ovare polichistice indaratnice rau ca numai stimulate fac si ele foliculi ras

Oh..naspa, si ai facut stimulare vreodata?ras
diana.ng
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:00 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/26/2017
Andia wrote:

Incep sa imi revin, multumesc frumos pt intrebare :) E bine ca am doua zile in care chiar pot sa ma odihnesc si sa stau linistita in casa.
Bine ca nu trebuie sa tratezi ceva si ca ti-au iesit analizele bineeeeee.

Sanatate sa te faci bine! si bafta saptamana ce vine la analize! sa ne tii la curent pupici
diana.ng
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:00 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
fluturash26 wrote:

Da da, multumesc, sper sa revin cu vesti bune!!Hilar
E bine ca au iesit negative, ma bucur! sa aveti spor luna asta :D

merci! ras pupici
Nella
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:31 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Nicole2018 wrote:

Nella, te imbratisez... fii puternica si nu pierde speranta.
Iti sugerez sa profiti ca e weekend si sa iti bucuri ziua/sufletul cu ceva ce iti place... sa te simti mai bineCheek Kiss

Mul?umesc mult pt sus?inere !!! Te Cheek Kiss !!!
Nella
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:40 PM
Nivel

LAURA0202 wrote:

Nella, daca vrei sa mi spui niste detalii, ca aia o sa o fac si eu, cred ca luna viitoare.
trebe in perioada fertila?la cat timp dupa .... etc? pret ... si alte detalii -te rog.
multumesc

Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
Cu drag î?i spun . Din ziua a3-a a ciclului menstrual am luat la început (primele 2 luni ) cate o pastila de clostilbegyt ?i luna asta mi-a marit doza la 2 pastile . Acest tratament se ia 5 zile .în ziua nr11 merg la ecograf pt a monitoriza foliculii,cati sunt ?i cât de mari ?i în func?ie de asta fac injec?ia de spargere . Acum costurile difera . Pastilutele
îs cam 20-30 lei. Injec?ia din pacate e ceva mai scumpa ,peste 100 lei plus consulta?ia ?i progesteronul ovule pe care le introduc vaginal la câteva zile dupa ovula?ie. Eu personal le pun din ziua a 6a dupa ovulatie. Sunt fete pe forum care au primit de la dr lor sa puna mai devreme .aici depinde f mult de ce spune doctorul tau. Nu e ok sa iei de capul tau ...

computerlove
Nella
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:47 PM
Nivel

fluturash26 wrote:

si eu cred ca ar trebui o pauza, is hormoni si ar trebui sa lasi organismul o luna cel putin sa respire si el, sa isi revina, sa mai functioneze si singur!!! mai mult de 3 luni consecutiv stiam ca nu se recomanda...acum nu stiu ce medic ai tu, ti se pare ok??uff

Doctorul meu a spus maxim 6 stimulari consecutive. E f ok ?i chiar am încredere în el, îmi cunoa?te istoricul ?i nu m-ar expune aiurea unor tratamente. Am discutat toate posibilita?ile ?i deocamdata mai facem înca 2 luni de stimulari dupa care pauza . Dupa pauza vom decide pe ce drum ne îndreptam.... Deocamdata ,personal va zic , nu cred ca fac o gre?eala ascultându-l , am trecut pâna acum prin mul?i doctori ?i el e primul care pune interesul ?i sanatatea mea pe primul plan .
LAURA0202
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:49 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Andia wrote:

Heh, sunt bine, sapt asta mergem pt repetarea spermogramei si eu HSG. Dar daca e tot ff proasta spermograma, nu stiu daca are sens sa fac eu HSG-ul acum. Ma mai gandesc sa vedem ce o fi.

Cheek Kiss
te cred, dar acuma, o sa vedeti voi. bafta oricum.

computerlove
LAURA0202
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:51 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Rubynne wrote:

E acelasi lucru Laura. IA inseminare artificiala ?i IUI inseminare intrauterina
pupici

Cheek Kiss

ok. mersi. ma gandeam ca poate mi o fi scapat ceva si n am priceput eu bine ras

Cheek Kiss

computerlove
Nella
Scris: Saturday, February 10, 2018 11:56 PM
Nivel

monican wrote:

Imi pare rau, Nella, dar nu iti pierde speranta, capul sus si privirea inainte. :) Eu cred ca toate vin la timpul lor, asa cum ne este sortit fiecaruia, si chiar daca acum nu vedem motivul, el cu siguranta exista si poate doar la batranete cand vom sta sa ne gandim la asta ne vom da seama de ce a venit doar in momentul x sau y din viata noastra, nu mai devreme si nici mai tarziu.
Pana la urma eu zic ca totul va fi bine si vei fi surprinsa de cat de bine se aseaza lucrurile cand nici nu te astepti. Cheek Kiss

Sunt sigura ca va veni ?i ziua noastra cândva ... Deja sunt mult mai ok
Faptul ca e so?ul cu mine m-au ajutat enorm. Macar nu trec singura prin toate aceste dezamagiri ... La un moment dat o sa rasara soarele ?i pe strada noastra .Cheek Kiss
Rubynne
Scris: Sunday, February 11, 2018 7:28 AM
Nivel

Inregistrat: 3/24/2016
fluturash26 wrote:

Oh..naspa, si ai facut stimulare vreodata?ras

Da, am facut doua ture cu closty o pastila z5-z9, cu pauza de o luna intre si cu monitorizare eco, dar cu un medic care nu prea si-a dat interesul. Am ovulat atunci dar probabil nici calitatea ovulelor nu a fost ok...ehh. Asta a fost acum 2 ani, de atunci m-am chinuit sa gasesc un medic bun. Abia acum l-am gasit.
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 8:55 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Nella wrote:

Doctorul meu a spus maxim 6 stimulari consecutive. E f ok ?i chiar am încredere în el, îmi cunoa?te istoricul ?i nu m-ar expune aiurea unor tratamente. Am discutat toate posibilita?ile ?i deocamdata mai facem înca 2 luni de stimulari dupa care pauza . Dupa pauza vom decide pe ce drum ne îndreptam.... Deocamdata ,personal va zic , nu cred ca fac o gre?eala ascultându-l , am trecut pâna acum prin mul?i doctori ?i el e primul care pune interesul ?i sanatatea mea pe primul plan .

Ma bucur ca ai gasit un dr bun computerlove Mergi pe mana lui atunci ?i speram ca urmatoarea stimulare sa fie cu noroc !topai
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 8:56 AM
Nivel

Rubynne wrote:

Da, am facut doua ture cu closty o pastila z5-z9, cu pauza de o luna intre si cu monitorizare eco, dar cu un medic care nu prea si-a dat interesul. Am ovulat atunci dar probabil nici calitatea ovulelor nu a fost ok...ehh. Asta a fost acum 2 ani, de atunci m-am chinuit sa gasesc un medic bun. Abia acum l-am gasit.

Mult succes cu noul medic ?i ma bucur ca ?i ai recapatat încrederea în tine ?i sunt sigura ca vei veni curând cu un test pozitiv !computerlove
zgubyro
Scris: Sunday, February 11, 2018 9:44 AM
Nivel

Inregistrat: 4/18/2017
FloreFlore wrote:

Mult succes cu noul medic ?i ma bucur ca ?i ai recapatat încrederea în tine ?i sunt sigura ca vei veni curând cu un test pozitiv !computerlove

Flore ce mai faci? Cheek Kiss Cheek Kiss Eu te tot urmaresc pe tine si pe Lili ca suntem toate 3 in aceasi barca :)
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 11:01 AM
Nivel

zgubyro wrote:

Flore ce mai faci? Cheek Kiss Cheek Kiss Eu te tot urmaresc pe tine si pe Lili ca suntem toate 3 in aceasi barca :)

Mul?umesc de întrebareDistanceKiss ?i eu ma gândeam zilele astea la tine ?i Lili newclap Eu nu am.nouta?i ,mâine ,poimaine a?tept uratii ca am dureri de burta de o saptamâna, de 2 zile am secretii galbui doar diminea?a ,sanii sunt înca durero?i ?i sfarcurile sunt sensibile ...Tu ai semne ceva ?Când ar trebui sa testezi? Cheek Kiss
zgubyro
Scris: Sunday, February 11, 2018 11:31 AM
Nivel

Inregistrat: 4/18/2017
FloreFlore wrote:

Mul?umesc de întrebareDistanceKiss ?i eu ma gândeam zilele astea la tine ?i Lili newclap Eu nu am.nouta?i ,mâine ,poimaine a?tept uratii ca am dureri de burta de o saptamâna, de 2 zile am secretii galbui doar diminea?a ,sanii sunt înca durero?i ?i sfarcurile sunt sensibile ...Tu ai semne ceva ?Când ar trebui sa testezi? Cheek Kiss

Ce zici tu acolo suna bine, nu prea arata a semne de menstruatie! Eu noutati nu am din pacate :(
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.