Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anemone25
Scris: Wednesday, January 31, 2018 10:32 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
DiaCatalina wrote:
Hei fetelor! La mine e negativ si stiu ca nu is. O simt

Dar sunt bine, am alte lucruri la care sa ma gandesc si mai incolo va fi un moment mult mai bun.newclap

Sunt chiar bine.. va pup si felicitari inca odata anemone asteptam beta 2.

Eu o sa va citesc si felicit doar.. dar acum pauza pana in decembrie cam asa. ( ca imi dau licenta vara viitoare(2019) si sa fie un timing bun)
multa bafta Dia si sa iti reuseasca tot ce iti propui!Cheek Kiss
Anemone25
Scris: Wednesday, January 31, 2018 10:32 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
Cheek Kiss
oanatm wrote:

Felicitari! E micuta bobita stai linistita. Important e sa se dubleze...ma bucur ca mai crestem natalitatea Timisoareiras.
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 11:38 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Anemone25 wrote:
multumesc Sorina de sfat pe care l-am si urmat. Astept maine sa ajung la hematolog. Probabil ca imi va da clexane ca asta merge la V leiden din cate am citit. Sper doar sa nu fie prea tarziu.

O sa fie bine, stai linistita! Ai facut maxim ce tine de tine, analizele ti-au venit la fix. Abia astept sa vad ce iti spune doctorul hematolog.
Tin pumnii sa fie treaba buna Cheek Kiss
Andia
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:26 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/21/2014
carlita tu ce mai faci?
LAURA0202
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:41 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
Pisicutza30 wrote:

Eu vroiam doar sa va încurajeze si sa va spun ca minuni se intampla. Acuma daca sunt ceva probleme care se pot trata doar cu medicamente este altceva. La mine cum era totul ok si la so?ul cât de cât ok ne întrebam si ne imaginam de ce nu raman . In aprilie mi-am dat demisia de la vechiul job si am plecat cu so?ul prin Europa(el fiind sofer). Am reusit sa nu ma mai gandesc la bebe cand faceam dragoste cu el, care apropo era mai rar gen o data pe sapt sau o data la 2 sapt. Plus ca am fost operata in iunie, deci nu ma gândeam la sarcina deloc. In august am avut un concediu foarte frumos in Romania la mare si in septembrie am plecat iara si cu el. Cand eram la menstra in 15 septembrie un coleg de-al sotului a vb foarte urat. Ca noi nu stim ce inseamna sa ai un copil ca nu putem avea si tot prostii care m-au afectat însa m-am gândit ca el nu are de unde sa stie prin ce am trecut. Urmatoarele zile au fost foarte placute alaturi de sot, fara gânduri ?i fara sex programat. Sincer in urmatoarele 2 sapt cred ca am avut rela?ii de 2 ori pentru ca nu am avut timp. Si atunci s-a întâmplat minunea. Cand trebuia sa imi vina eram in Anglia Si mi se mai întâmpla sa imi întârzie vreo 3 zile însa atunci i-am zis sotului ca ar fi culmea sa fiu gravida. Si el zicea ca ii imposibil. Dupa o saptamâna am ajuns acasa. Nu am facut testul imediat ce am ajuns ca ma gândeam ca ii ceva dereglare. Dupa alte 2 zile m-am dus dimineata cand so?ul dormea si am luat un test. Imi ie?ise pozitiv. Nu ma puteam opri din plâns. L-am trezit pe so?ul ?i i-am spus ca au iesit 2 linii la testul de sarcina. El nu în?elegea ce inseamna 2 linii. Explicandu-i s-a bucurat foarte mult si am facut o programare la un ecograf. Aveam 6 sapt însa dr nu a vazut nimic la ecograf am fost iara?i dezamagita. Am mai luat un test si acela tot pozitiv. Am zis ca mai stau 5 zile sa am 7 sapt ca sa se vada mai bine. Si intr-adevar s-a vazut foarte bine. Niciodata nu am plâns de bucurie cum am plâns atunci.
Eu sper sa vi se întâmple si voua o minune asa mare cum mi s-a întâmplat mie. Va pupacesc si va urez succes si intelegere cu so?ii vo?tri. Sa faceti dragoste neprogramata si sa va iubiti din ce in ce mai mult.
Nu o sa mai scriu aici ca nu vreau sa deranjez pe cineva cu povestea sau cu parerea mea.

Buna Pisicutza30, FELICITARI -BRAVO yes
ti am dat dreptate in tot ceea ce ai scris sincer, si nu m am putut abtine sa nu te felicit PERSONAL -newclap
Acuma, orecum, imi dau si mie dreptate cand imi spun ca, copii nu vin programati, degeaba faci toata ziua sau la doua zile-sex programat-ai zis o foarte bine. nu mai are acelasi efect sincer. daca e sa fie, o sa fie intr o zi, daca nu-nu si asta este. DD ii cel care decide, noi facem ce putem , dar stau si ma tot intreb ca "proasta" oarecum, ce naiba, acum 30-40 de ani se stia de toate chestiile astea? analize?controale? ....etc si pt aia tot ramaneau insarcinate.(fumau,beau si etc)
Chiar ai facut foarte bine sa ne spui povestea ta-eu, una zic ca nu ai cu ce sa deranjezi-ba, din contra, ne mai dai cate o speranta si celor care nu prea o mai au. Mersi-vorbesc in numele meu.

Cheek Kiss
DistanceKiss
LAURA0202
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:46 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2016
DiaCatalina wrote:
Succes fetele la ovulatie bagati bebeleala la greu!yes

Pisicutza foarte frumoasa poveste ma bucur din suflet. hearts

AM PRIMIT JOBUL, ba chiar m-a luat in echipa ei o tipa, super team-leader care nu lucreaza de obicei decat cu cei vechi. Le-a placut mult de mine si ca m-am pregatit pentru interviu. Sunt asa fericitamajoreta coeur

Acum cu faculta de mate si 2 joburi sa ma vad hahahanewclap

Felicitari DiaCatalina newclap

Cheek Kiss
fluturash26
Scris: Thursday, February 1, 2018 7:59 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Sorina_85 wrote:

Cred ca ti-l cedez pe al meu, daca totusi prind vre-o barza, te trag de-o aripa dupa mine! Lol

Multu!!!Hilar sper sa o prinzi atunci, ca eu is cam inceata :D:001017:
fluturash26
Scris: Thursday, February 1, 2018 8:01 AM
Nivel

Andia wrote:

Pai hai ca poate avem acum vesti bune si o sa cam fie pe lista de ian ca atunci a fost ovulatia, nu? Sau deja de maine intram pe lista de februarie? :)))

Da, tocmai ce a inceput numaratoarea inversa la mine pana voi afla daca e cu noroc noul an sau am inceput cu stangu.Crazy Crazy eh, mult a fost putin mai este... deci is pe ianuarie :D
zgubyro
Scris: Thursday, February 1, 2018 8:37 AM
Nivel

Inregistrat: 4/18/2017
simonaS wrote:

Servus,

Da, am mai facut ieri un ultrasensibil si s-a vazut mai bine linia.

Astazi de dimineata iar am facut cu test normal si s-a vazut bine linia.

O fi fost ceva ciudat in dimineata de marti de a iesit mai pal decat luni.

Maine dimineata merg la beta.

Simptomele sunt aceleasi, simt presiune sau mini crample in partea de jos a abdomenului, o foarte usoara migrena si sunt somnoroasa.

M-am mai calmat cand am vazut ca s-a facut un pic mai pronuntata linia.

Acum sa nu fie ectopica si ma declar fericita.

Sunt la 12 dpo.

O seara faina,
Simona

Ma bucur mult!! Cand e beta asa mic, primele zile, daca e urina un pic mai diluata nu se mai vede bine!

Doamne ajuta sa fie bine!
carlita
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:45 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Andia wrote:
carlita tu ce mai faci?

Hei, multam de intrebare DistanceKiss ..... sunt relativ bine; astept si eu, dar nici nu stiu ce ...
PS: ai pm
carlita
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:49 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Felicitari fetelor cu vesti bune: Simona, anemone, Dea (pt job)!
Bafta la testare Sorina, fluturash !
fluturash26
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:54 PM
Nivel

carlita wrote:
Felicitari fetelor cu vesti bune: Simona, anemone, Dea (pt job)!
Bafta la testare Sorina, fluturash !

si tie la fel,ne testam cam in aceeasi perioada, mai este un pic mai mult :D macar de ar fi bine , sa ,erite asteptarea :D
Claudiaileee
Scris: Thursday, February 1, 2018 12:56 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/24/2017
Fetelor , azi liniu?a e mai intensa a doua însemna ca ovulez , nu ? yes E altfe de test ista , de la profecund , dar nu cred ca e o problema

Claudiaileee attached the following image(s):
f2e6f754-bc7a-4f99-8df8-676d05626a38.jpeg88cb6bb0-bad7-46b5-95b2-d1270a72c85a.jpeg

diana.ng
Scris: Thursday, February 1, 2018 1:20 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
Claudiaileee wrote:
Fetelor , azi liniu?a e mai intensa a doua însemna ca ovulez , nu ? yes E altfe de test ista , de la profecund , dar nu cred ca e o problema

da, se pare ca urmeaza ovulatia! bafta, sa fie cu noroc!
diana.ng
Scris: Thursday, February 1, 2018 1:22 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
fete, va rog sa imi dati si mie adresa de mail a dr. Uscatescu, eu am obtinut programare la hematolog abia in 26 febr...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.