Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Claudiaileee
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:38 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/24/2017
AlexandraRr wrote:

Buna, eu am in fiecare luna, incep cu 1-2 zile inainte de ovulatie si ma dor pana imi vine menstruatia. Luna aceasta, de exemplu, au inceput din ziua 13 pana in ziua 27 am avut dureri, mari ca atunci cand scoteam sutienul mi se taia respiratia de durere dar eu asa am aproape in fiecare luna.
Eu am început sa ii simt a?a mai greoi de ieri ?i azi liniu?ele de la testul de ovulatie îs aproape la fel , luna trecuta au început aa ma doara cam de prin a 26-a zi de prima zi a ultimei menstrua?ii , probabil mi-a reglat câte ceva profecundul
Claudiaileee
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:39 PM
Nivel

Sorina_85 wrote:

Pe mine ma apuca o sensibilitate la sani dupa vreo 3 zile de la ovulatie, este un efect al progesteronului :)
Sorina , azi liniu?ele mele sunt aproape la fel...

Claudiaileee attached the following image(s):
0bd79ac3-6f52-46ae-8ff5-21bc2c735870.jpeg

Claudiaileee
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:41 PM
Nivel

Nella wrote:

În general durerile încep înainte de ovulatie cam cu 2-3 zile ?i la fel ma ?in pâna la menstra,doar ca fix cu 2-3 zile înainte de menstrua?ie parca se dezumfla ?i nu mai sunt a?a durero?i ... Simt doar o jena ...
la testul meu de azi îs aproape liniu?ele la fel , ar fi din cauza asta ?i durerea de sâni ?
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:53 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Anemone25 wrote:
A venit beta fetelor...e micut dar e ..are 20.5. Maine am programare la hematolog. Mi-a zis la telefon ca trebuie sa d-dimeri pana maine. Va multumesc la toate! Va pup si sper sa fie bine!

<3 <3 <3
Stai linistita Anemone, important e sa se dubleze!!!
Pupici :* :* :*
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:56 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:

Ohooo, se apropie cu pasi repezi ovulatia, maine o sa fie la fel, daca nu chiar mai intensa linia de test!
Pai spor la bebelit Claudia! Sa se lase cu ochisori si sa ne arati un test cu doua linii si peste doua saptamani!
:* :* :*
Mgeorgiana85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/3/2016
DiaCatalina wrote:
Fetelor nu ma simt prea bine, am crampe puternice jos la ovare si cumva simt ca ma doare si in spatele vezicii nu stiu sa explic. Dar e cam naspa.

Sincer e prima data cand nu stiu ce imi doresc sa iasa as fi mai linistita daca e negativ. Ma incred in Doamne Doamne si ce e, e. Dar sunt foarte stresata. Daca nu beau apa 6 ore, e ca si maine dimineata daca il fac diseara nu?

Nu este acelasi lucru...conteaza f mult o zi in plus pt cresterea hcg-ului. Azi ai o concentratie maine ai alta...mai bine ai putina rabdare, nu te mai amagi...
Bafta!
AlexandraRr
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:13 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2017
Claudiaileee wrote:

Se apropie ovulatia, uite cum a fost la mine in ziua 14 :)

AlexandraRr attached the following image(s):
26856272_1670627059664181_1598405661_n.jpg

Claudiaileee
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:14 PM
Nivel

Sorina_85 wrote:

Ohooo, se apropie cu pasi repezi ovulatia, maine o sa fie la fel, daca nu chiar mai intensa linia de test!
Pai spor la bebelit Claudia! Sa se lase cu ochisori si sa ne arati un test cu doua linii si peste doua saptamani!
Multimesc frumos , Sorina ! Chiar mi-as dori sa fie bebe , acuma m-a anun?at o Verisoara ca a ramas insarcinata ?i are 5 saptamâni ?i ea tot a?a a încercat de mult , dar vezi sunt bucuroasa pentru ea , dar m-a apucat a?a un plâns dureros ca nu vine ?i la mine , dar dupa m-am calmat ?i ma gândesc ca , când o sa dea Dumnezeu atunci o sa fie ?? ;)
AlexandraRr
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:15 PM
Nivel

Anemone25 wrote:
A venit beta fetelor...e micut dar e ..are 20.5. Maine am programare la hematolog. Mi-a zis la telefon ca trebuie sa d-dimeri pana maine. Va multumesc la toate! Va pup si sper sa fie bine!

E micut si bebe, de asta, important este ca e pozitiv si asteptam acum sa se dubleze valoarea topai majoreta
Claudiaileee
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:16 PM
Nivel

AlexandraRr wrote:

Se apropie ovulatia, uite cum a fost la mine in ziua 14 :)
Eu sunt in ziua a 16-a , ce mi-as dori sa se prinda luna asta . Sper sa fie ?i la tine cu ochi?ori luna asta computerlove
AlexandraRr
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:28 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
Eu sunt in ziua a 16-a , ce mi-as dori sa se prinda luna asta . Sper sa fie ?i la tine cu ochi?ori luna asta computerlove

Poate va fi cu noroc luna aceasta. Eu am reusit si m-am mai relaxat putin, cand mi-a venit nu am mai plans, a fost prima luna fara bocete si mini-depresie, pentru mine e un pas inainte :)) nu mai sunt asa disperata, fac si eu testte de ovulatie si iau temperatura dar nu ma mai stresez, am vazut ca este ceva ce nu poate fi controlat, am aflat cauza si incerc sa o rezolv, mai mult de atat nu pot face. Eu mai am cam 10 zile pana la ovulatie. Tin pumnii sa vii cu o veste frumoasa Clap
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:35 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
Multimesc frumos , Sorina ! Chiar mi-as dori sa fie bebe , acuma m-a anun?at o Verisoara ca a ramas insarcinata ?i are 5 saptamâni ?i ea tot a?a a încercat de mult , dar vezi sunt bucuroasa pentru ea , dar m-a apucat a?a un plâns dureros ca nu vine ?i la mine , dar dupa m-am calmat ?i ma gândesc ca , când o sa dea Dumnezeu atunci o sa fie ?? ;)

Asa e Claudia, o sa vina bebele cand vrea Dumnezeu. Cred ca e normal sa te apuce frustrarea cand auzi de o sarcina, mai ales ca e un lucru asupra caruia nu avem control, si ne simtim neputincioase. O sa vina si vremea noastra!
anemona30
Scris: Wednesday, January 31, 2018 4:55 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
Andia wrote:

Vin si eu cu tine si ma lipesc acolo de burta ta, poate se lipeste si de mine :)))

Daaaa!!! Chiar, nu vrei sa mergi cu mine ? Te scot la placinte " dupa hohot hohot
anemona30
Scris: Wednesday, January 31, 2018 5:00 PM
Nivel

Anemone25 wrote:
Multumesc fetele...sunt ziua 11 dpo..acum am iesit de la bioclinica si incerc sa gasesc urgent un hematolog ca nu am nimic pentru trombofilie.
.
Ieiii!!! Ma bucur pt tine !!! Dupa ce vb cu hematologul încearca sa iei din vitaminele ce ?i am zis urgent !! Îl aju?i ff mult pe bebe acum la început ...?i neaparat urogestant 2 /zi pâna la 6 sapt apoi cate unul pâna la 17-18 salt ...ei ?i acum mai pun 2_3 pe saptamâna :*
anemona30
Scris: Wednesday, January 31, 2018 5:03 PM
Nivel

maria2013 wrote:

Dupa ce am aflat de trombofilie, m-am indopat cu pastilele clasice... Aspenter, magneziu, b6, viteza.Eomega3, duphaston...nici nu mai ?tiu ce.... De trei luni nu mai iau NIMIC! În schimb, beau 2 litri de apa zilnic, fac cel putin 5000 de pasi, la doua zile fac cate un smoothie (Sorry, Anemona, dar înca nu am reusit sa pun si verzituri în el), manânc echilibrat. Înca mai am cate o migrena când si când, înca ma dor venele picioarelor, dar starea generala o am ok. Sunt convinsa ca stilul de viata sanatos ajuta enorm în orice privinta!

Atâta timp cât promovezi smoothie eu te iert ca nu bei verzituri hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.