Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraRr
Scris: Wednesday, January 31, 2018 12:22 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2017
Claudiaileee wrote:
Fetelor , ave?i dureri de sâni ?i daca da , cam din a câta zi dupa prima zi a menstrua?iei încep sa va doara ? Pe mine luna asta au început sa ma doara cam prea devreme ?i nu ?tiu din ce cauza ?! O zi buna ?? Pupici hearts

Buna, eu am in fiecare luna, incep cu 1-2 zile inainte de ovulatie si ma dor pana imi vine menstruatia. Luna aceasta, de exemplu, au inceput din ziua 13 pana in ziua 27 am avut dureri, mari ca atunci cand scoteam sutienul mi se taia respiratia de durere dar eu asa am aproape in fiecare luna.
AlexandraRr
Scris: Wednesday, January 31, 2018 12:50 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2017
Anemone25 wrote:
Multumesc fetele...sunt ziua 11 dpo..acum am iesit de la bioclinica si incerc sa gasesc urgent un hematolog ca nu am nimic pentru trombofilie.

Felicitari, se vede bine a doua liniuta! Sarcina usoara si asteptam rezultatul la beta majoreta yes
maria2013
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:04 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Anemone, frumoase liniute! Fugi la beta! E foarte bine ca ai vorbit cu medicul! Succes si sarcina frumoasa!
cybele
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:14 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/31/2016
Fetelor va trimit praf de burtica (am vazut ca asa se procedeaza) sa va molipsesc si pe voi toate cat mai repede. Intru din cand in cand si va citesc, ma bucur ca au mai fost teste pozitive. Celorlalte fete... rabdare si putere, altceva nu stiu ce sa va spun. Va pup pe toate computerlove
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:17 PM
Nivel

Inregistrat: 9/21/2017
cybele wrote:
Fetelor va trimit praf de burtica (am vazut ca asa se procedeaza) sa va molipsesc si pe voi toate cat mai repede. Intru din cand in cand si va citesc, ma bucur ca au mai fost teste pozitive. Celorlalte fete... rabdare si putere, altceva nu stiu ce sa va spun. Va pup pe toate computerlove

Heei, chiar ma gandeam la tine azi si eram curioasa ce mai faci!
Sa te bucuri de burtica si sper ca ti-a mai trecut din stresul de la inceput!
Pupici
:* :* :*
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:19 PM
Nivel

Inregistrat: 9/21/2017
Claudiaileee wrote:
Fetelor , ave?i dureri de sâni ?i daca da , cam din a câta zi dupa prima zi a menstrua?iei încep sa va doara ? Pe mine luna asta au început sa ma doara cam prea devreme ?i nu ?tiu din ce cauza ?! O zi buna ?? Pupici hearts

Pe mine ma apuca o sensibilitate la sani dupa vreo 3 zile de la ovulatie, este un efect al progesteronului :)
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:37 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Sorina_85 wrote:

Pe mine ma apuca o sensibilitate la sani dupa vreo 3 zile de la ovulatie, este un efect al progesteronului :)

Si pe mine tot la 3 -4 z DPOsic
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:38 PM
Nivel

cybele wrote:

Multumim !A?a e ,cu rabdare ?i putere o sa vina ?i rândul nostru !Sarcina usoara în continuarecomputerlove
Nella
Scris: Wednesday, January 31, 2018 1:39 PM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Claudiaileee wrote:

În general durerile încep înainte de ovulatie cam cu 2-3 zile ?i la fel ma ?in pâna la menstra,doar ca fix cu 2-3 zile înainte de menstrua?ie parca se dezumfla ?i nu mai sunt a?a durero?i ... Simt doar o jena ...
Marga22
Scris: Wednesday, January 31, 2018 2:04 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/29/2016
Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

Felicitari, si lasa stresul deoparte Bravoo
Andruu
Scris: Wednesday, January 31, 2018 2:06 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/13/2017
Anemona, felicitari!
asteptam vesti de la tine cu beta!

Fete, va intreb si pe voi. Ieri am fost la Uscatescu sa vedem ce tratament va trebui sa iau de acum. Mia scos Omega 3 si vit E, iar Clexanele il voi continua pana la sf primului trimestru, apoi e posibil sa continui cu Aspenter. Mi a dat de facut D-dimerii, Complement C3, complement C4, complexe imine circulante (CIC) si factorul reumatoid. eu nu am mai auzit de ultimele 4 pana acum sa se dea, voi stiti ceva? am citit despre ele, dar sunt putin bagat in ceata de ce mi le a dat...NuStiu
DiaCatalina
Scris: Wednesday, January 31, 2018 2:35 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
Fetelor nu ma simt prea bine, am crampe puternice jos la ovare si cumva simt ca ma doare si in spatele vezicii nu stiu sa explic. Dar e cam naspa.

Sincer e prima data cand nu stiu ce imi doresc sa iasa as fi mai linistita daca e negativ. Ma incred in Doamne Doamne si ce e, e. Dar sunt foarte stresata. Daca nu beau apa 6 ore, e ca si maine dimineata daca il fac diseara nu?
diana.ng
Scris: Wednesday, January 31, 2018 2:40 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2017
Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

majoreta majoreta majoreta majoreta
Anemone25
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:17 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
A venit beta fetelor...e micut dar e ..are 20.5. Maine am programare la hematolog. Mi-a zis la telefon ca trebuie sa d-dimeri pana maine. Va multumesc la toate! Va pup si sper sa fie bine!
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 3:21 PM
Nivel

Anemone25 wrote:
A venit beta fetelor...e micut dar e ..are 20.5. Maine am programare la hematolog. Mi-a zis la telefon ca trebuie sa d-dimeri pana maine. Va multumesc la toate! Va pup si sper sa fie bine!

Pai e ff mica sarcina..Sunt curioasa urmatorul beta cât v a fi dar eu zic sa stai lini?tita ca o sa fie bine computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.