Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sorina_85
Scris: Tuesday, January 30, 2018 11:28 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Andia wrote:

Nu prea sunt, dar as vrea asta :))

Noi doua aflam cam in aceeasi zi daca e ceva sau nu din cate observ :))

Asa ar trebui, sa aflam deodata dar crezi tu ca am eu atata rabdare ca tine!! O sa fac sambata un test sa vad care-i treaba(asta e varianta oficiala, pana atunci ma si vad la cabinet sa fac un beta, a ha ha ha)
:*
Andia
Scris: Wednesday, January 31, 2018 12:08 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/21/2014
Sorina_85 wrote:

Asa ar trebui, sa aflam deodata dar crezi tu ca am eu atata rabdare ca tine!! O sa fac sambata un test sa vad care-i treaba(asta e varianta oficiala, pana atunci ma si vad la cabinet sa fac un beta, a ha ha ha)
:*

Sorry dar te-am luat, am facut deja beta inca de ieri parca? :))))) Asta la modul in care nici nu stiam daca am ovulat sau nu. Nu pt ca nu aveam rabdare, dar de ce sa nu il fac? :)) Bine, eu il am inclus in abonament, e ok... si daca aveam ovulatia devreme erau ceva sanse sa fie z6-7 asa... si prin absurd tocmai s-ar fi prins :)))
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 6:04 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
anyta88 wrote:
Flore, tu parca esti din Gl din ce imi amintesc. Iti recomand sa mergi la dna doctor Gheorghi?a Iulia. Este un medic minunat!
Lili , esti tare curajoasa. Eu mai astept putin pana la bebe 2dance

Buna !!Ce mai faci?Da ,sunt din Gl ?i îmi amintesc ff bine de tine ,te gândeai sa mergi ?i la un dr homeopat dar nu ai mai ajuns ptr ca ai venit cu vestea cea mare coeur Ce face bebe?Noi te a?teptam cu drag aici când e?ti pregatita ptr bebe2...De dr Gheorghita am auzit ?i eu doar lucruri bune!Dupa Pa?te inten?ionez sa ma programez la dânsa ptr ca trebuie sa refac ?i PAP ul etc...Te puup
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 6:05 AM
Nivel

anemona30 wrote:

Daca am voie, clar natural vreau ...este înainte cu o sapt..sper sa j tina d zeu obiceiul ca el tot creste ?i era grasunel deja ras
Pe 13 februarie merg la morfo 2 ..azi am facut 21 sapt ..dar tot sunt stresata ?i paranoica sa fie el bine ..

E normal sa ai emo?ii ?i sa fii mereu stresata dar o sa fie bine pana la sfarsitcomputerlove Cheek Kiss
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 6:18 AM
Nivel

Andia wrote:

Ce bine, acum poti sa te relaxezi :D Si maine trebuie!

Da da,mai bagam o data dar relaxata nu pot sta oricum Crazy
Îți țin pumnii sa vii cu vestea cea maredance topai
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 6:26 AM
Nivel

Anemone25 wrote:
multumesc foarte multe de sfaturi...o sa vad incotro o apuc.

Totul are o rezolvare,e bine ca ?tii macar ce probleme sunt ?i cu tratament o sa fie bine...Eu ?i as recomanda ?i multa mi?care, lichide ,în general un mod de via?a echilibrat ...Eu de când am aflat de mutatii,ce I drept în forma mai u?oara, sunt tot în ceata...acid folic am.luat vreo 3 ani fara pauza dar acum l am oprit...De sucuri cu verzaturi nu am reu?it sa ma ?in dar iau capsule cu germeni de grâu ,,stiu ca nu e suficient dar momentan nu vreau sa mai bag multe medicamente în mine...De luna viitoare,daca nu apare bebe,ramân doar pe aspenter...fac pauza pana dupa Paste de la orice fel de tratament..
fluturash26
Scris: Wednesday, January 31, 2018 6:56 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
FloreFlore wrote:

Totul are o rezolvare,e bine ca ?tii macar ce probleme sunt ?i cu tratament o sa fie bine...Eu ?i as recomanda ?i multa mi?care, lichide ,în general un mod de via?a echilibrat ...Eu de când am aflat de mutatii,ce I drept în forma mai u?oara, sunt tot în ceata...acid folic am.luat vreo 3 ani fara pauza dar acum l am oprit...De sucuri cu verzaturi nu am reu?it sa ma ?in dar iau capsule cu germeni de grâu ,,stiu ca nu e suficient dar momentan nu vreau sa mai bag multe medicamente în mine...De luna viitoare,daca nu apare bebe,ramân doar pe aspenter...fac pauza pana dupa Paste de la orice fel de tratament..

Un pic de pauzaras ca o sa treaca asa repede, doua luni mai sunt??
maria2013
Scris: Wednesday, January 31, 2018 7:04 AM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
FloreFlore wrote:

Totul are o rezolvare,e bine ca ?tii macar ce probleme sunt ?i cu tratament o sa fie bine...Eu ?i as recomanda ?i multa mi?care, lichide ,în general un mod de via?a echilibrat ...Eu de când am aflat de mutatii,ce I drept în forma mai u?oara, sunt tot în ceata...acid folic am.luat vreo 3 ani fara pauza dar acum l am oprit...De sucuri cu verzaturi nu am reu?it sa ma ?in dar iau capsule cu germeni de grâu ,,stiu ca nu e suficient dar momentan nu vreau sa mai bag multe medicamente în mine...De luna viitoare,daca nu apare
bebe,ramân doar pe aspenter...fac pauza pana dupa Paste de la orice fel de tratament..

Dupa ce am aflat de trombofilie, m-am indopat cu pastilele clasice... Aspenter, magneziu, b6, viteza.Eomega3, duphaston...nici nu mai ?tiu ce.... De trei luni nu mai iau NIMIC! În schimb, beau 2 litri de apa zilnic, fac cel putin 5000 de pasi, la doua zile fac cate un smoothie (Sorry, Anemona, dar înca nu am reusit sa pun si verzituri în el), manânc echilibrat. Înca mai am cate o migrena când si când, înca ma dor venele picioarelor, dar starea generala o am ok. Sunt convinsa ca stilul de viata sanatos ajuta enorm în orice privinta!
Anemone25
Scris: Wednesday, January 31, 2018 7:53 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
Ziceti ca vad bine....

Anemone25 attached the following image(s):
screenshot_20180131-075709.png

fluturash26
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:12 AM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

Se vede si o a doua liniuta, mergi si fa un beta ca sa fii sigura! Daca e sa fie bebe felicitaaaari!!! :D a cata zi dpo esti?
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:13 AM
Nivel

Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

Heyyyyyy, se vede destul de bine !!Fugi la beta !SUCCES computerlove
FloreFlore
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:15 AM
Nivel

maria2013 wrote:

Dupa ce am aflat de trombofilie, m-am indopat cu pastilele clasice... Aspenter, magneziu, b6, viteza.Eomega3, duphaston...nici nu mai ?tiu ce.... De trei luni nu mai iau NIMIC! În schimb, beau 2 litri de apa zilnic, fac cel putin 5000 de pasi, la doua zile fac cate un smoothie (Sorry, Anemona, dar înca nu am reusit sa pun si verzituri în el), manânc echilibrat. Înca mai am cate o migrena când si când, înca ma dor venele picioarelor, dar starea generala o am ok. Sunt convinsa ca stilul de viata sanatos ajuta enorm în orice privinta!

Cu siguran?a ajuta echilibrul în orice !Migrene mai am ?i eu la cm ...azi am lasat ma?ina ?i am plecat pe jos la servici. ..fac exact 35 min de mers lejer..Lichide beau cel puțin 2 l p/z..
simonaS
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:22 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2018
Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

Servus Anemone,

Se vede linia! Succes sa fie bebe!

Fac si eu beta joi sa aflu sigur. Ce dpo esti?

Simona
Anemone25
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:24 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
Multumesc fetele...sunt ziua 11 dpo..acum am iesit de la bioclinica si incerc sa gasesc urgent un hematolog ca nu am nimic pentru trombofilie.
Sorina_85
Scris: Wednesday, January 31, 2018 8:30 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/21/2017
Anemone25 wrote:
Ziceti ca vad bine....

Vezi bine!!! Si eu!!!!
Abia astept sa ne spui beta!!
Aspenter ti s-a recomandat? Ai vb cu dr?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.