Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anemone25
Scris: Sunday, February 11, 2018 4:55 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
A folosit cineva aici lutinus in loc de arefam? Am intrebat si la gravidute da nu am primit raspuns. Multumesc.
Claudiaileee
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/24/2017
Îmi pare rau daca va stresez cu testele mele , dar de când am descoperit forum ista îmi place foarte mult pentru ca sunte?i ni?te femei cumsecade care ?ti?i sa întariri omul , nu sa îl doborâti, va mul?umesc frumos ca îmi raspunde?i de fiecare data . Dar dupa cum v-am spus nu am rabdare și sunt in ziua 11 dpo , am vazut ca fetele au zis ca , cam de acuma li s-au pozitivat testele ?i am hai sa mai fac unul . Deci testul meu e cât se poate de negativ ?i liniu?ele alea îs de uscare sau nu îs de uscare ?i le vad doar eu ? Ca deja îs paranoia ?i chiar ma simt foarte na?pa ca mu o sa fie bebe nici luna asta :(()

Claudiaileee attached the following image(s):
23cfdc0c-8571-4ffd-b1d5-8a2cca6e5f25.jpeg

oanatm
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/8/2017
Claudiaileee wrote:
Îmi pare rau daca va stresez cu testele mele , dar de când am descoperit forum ista îmi place foarte mult pentru ca sunte?i ni?te femei cumsecade care ?ti?i sa întariri omul , nu sa îl doborâti, va mul?umesc frumos ca îmi raspunde?i de fiecare data . Dar dupa cum v-am spus nu am rabdare ?i sunt in ziua 11 dpo , am vazut ca fetele au zis ca , cam de acuma li s-au pozitivat testele ?i am hai sa mai fac unul . Deci testul meu e cât se poate de negativ ?i liniu?ele alea îs de uscare sau nu îs de uscare ?i le vad doar eu ? Ca deja îs paranoia ?i chiar ma simt foarte na?pa ca mu o sa fie bebe nici luna asta :(()

Trebuie sa fi încrezatoare ca daca nu e luna asta va veni ?i bebe. Eu te vad foarte stresata de faptul ca nu ramâi ?i crede-ma ca nu î?i face bine nelini?tea asta. Încearca sa nu te gânde?ti doar acolo. Nu putem stabili noi când vine bebe, Dumnezeu e cel care decide asta.
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:13 PM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Claudiaileee wrote:
Îmi pare rau daca va stresez cu testele mele , dar de când am descoperit forum ista îmi place foarte mult pentru ca sunte?i ni?te femei cumsecade care ?ti?i sa întariri omul , nu sa îl doborâti, va mul?umesc frumos ca îmi raspunde?i de fiecare data . Dar dupa cum v-am spus nu am rabdare ?i sunt in ziua 11 dpo , am vazut ca fetele au zis ca , cam de acuma li s-au pozitivat testele ?i am hai sa mai fac unul . Deci testul meu e cât se poate de negativ ?i liniu?ele alea îs de uscare sau nu îs de uscare ?i le vad doar eu ? Ca deja îs paranoia ?i chiar ma simt foarte na?pa ca mu o sa fie bebe nici luna asta :(()

Eu nu vad nimic din pacate dar e prea devreme totusi. .?i eu sper în continuare chiar daca am test 90% negativ ..Hai ca iti tin pumnii sa fie bebecomputerlove
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:14 PM
Nivel

Anemone25 wrote:
Flore eu vad a doua liniuta la primul test. Eu zic sa repeti maine dimineata cu prima urina si daca iese sa mergi la beta. Si haideti la gravidutze fetelor! E cam liniste acolo, mie imi e dor de atmosfera de aici asa ca va citesc in continuare!Cheek Kiss

Mul?umesc ,daca nu apare cm.ul repet mar?i alt test ...Speran?a moare ultimaCheek Kiss
Claudiaileee
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:15 PM
Nivel

oanatm wrote:

Trebuie sa fi încrezatoare ca daca nu e luna asta va veni ?i bebe. Eu te vad foarte stresata de faptul ca nu ramâi ?i crede-ma ca nu î?i face bine nelini?tea asta. Încearca sa nu te gânde?ti doar acolo. Nu putem stabili noi când vine bebe, Dumnezeu e cel care decide asta.
?tiu asta , cred asta ... Doar ca eu na ma a?tept in fiecare luna sa vina , dar daca nu vine eu ?tiu ca e voia Lui , când mai gasesc o liniu?a pe teste ca de e de uscare sau nu eu tot sper sa sti . ;)
Claudiaileee
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:19 PM
Nivel

FloreFlore wrote:

Eu nu vad nimic din pacate dar e prea devreme totusi. .?i eu sper în continuare chiar daca am test 90% negativ ..Hai ca iti tin pumnii sa fie bebecomputerlove
La tine cred ca vine barza cu un bebe frumos , liniu?a ta se vede destul de bine pe lânga a mea pe care o vad doar eu , dar poate ca ?i testul e de vina la mine are Numa 10ml/U . Eu înca sper pana nu o sa fie rosu . E ciudat acuma mi-am dat seama sânii nu ma mai dor doar sfârcurile oare de ce ? Nu am mai patit a?a .... Deci bafta Flore !! majoreta
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:26 PM
Nivel

Claudiaileee wrote:
La tine cred ca vine barza cu un bebe frumos , liniu?a ta se vede destul de bine pe lânga a mea pe care o vad doar eu , dar poate ca ?i testul e de vina la mine are Numa 10ml/U . Eu înca sper pana nu o sa fie rosu . E ciudat acuma mi-am dat seama sânii nu ma mai dor doar sfârcurile oare de ce ? Nu am mai patit a?a .... Deci bafta Flore !! majoreta

Eu înca nu ma bucur,liniuta nu se vede cu ochiul liber,doar daca îl ?in într o anumita pozi?ie etc ?i teste a?a am tot avut ?i din pacate vedeam ro?u pana la urma. ..Doar sanii ma dor destul de tare. ..Nu î?i pierde înca speran?a, câte fete n au avut test negativ chiar ?i cu 1-2 z întârziere ?i apoi aparea cel pozitiv deci...Cheek Kiss

Rubynne
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:34 PM
Nivel

Inregistrat: 3/24/2016
Claudiaileee wrote:

Ma bag cu o mica explicatie. Testul tau are 10 ml/u ceea ce inseamna ca e de sensibilitate f mare si detecteaza hormonul din urina mai devreme ca cele de 25ml/u. Cu cat cifra e mai mica cu atat inseamna ca e mai mare sensibilitatea.
maria2013
Scris: Sunday, February 11, 2018 5:43 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Claudiaileee wrote:

M-am jucat un pic cu poza ta. Parca, parca pe cel de jos se vede un punct în partea de jos... Sper sa fie bebe! Mai încearca mâine cu prima urina.
monican
Scris: Sunday, February 11, 2018 6:02 PM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2018
Rubynne wrote:

Ma bag cu o mica explicatie. Testul tau are 10 ml/u ceea ce inseamna ca e de sensibilitate f mare si detecteaza hormonul din urina mai devreme ca cele de 25ml/u. Cu cat cifra e mai mica cu atat inseamna ca e mai mare sensibilitatea.

Oare imi poti spune ce test are sensibilitatea de 10ml/u? Eu am de 20 si 25 in casa si as vrea sa-mi procur de acuma din astea de 10, nu stiam pana acum de treaba asta cu sensibilitatea. Daca stii numele/marca m-ar ajuta... daca nu, o sa intreb la farmacie sau le voi studia pe fiecare acolo pana gasesc. :)
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 6:07 PM
Nivel

monican wrote:

Oare imi poti spune ce test are sensibilitatea de 10ml/u? Eu am de 20 si 25 in casa si as vrea sa-mi procur de acuma din astea de 10, nu stiam pana acum de treaba asta cu sensibilitatea. Daca stii numele/marca m-ar ajuta... daca nu, o sa intreb la farmacie sau le voi studia pe fiecare acolo pana gasesc. :)

Mai ai pu?in ?i tuCheek Kiss Mult succes !!topai
monican
Scris: Sunday, February 11, 2018 6:14 PM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2018
FloreFlore wrote:

Mai ai pu?in ?i tuCheek Kiss Mult succes !!topai

Multumesc, Flore, dar eu nu am niciun simptom deocamdata... dar cine stie, o surpriza n-ar strica :) Mult succes si tie, sa se vada bine si a 2-a liniuta cand refaci testul! majoreta
Claudiaileee
Scris: Sunday, February 11, 2018 6:14 PM
Nivel

Rubynne wrote:

Treaba asta chiar nu am ?tiut-o , eu credeam ca e invers . Întotdeauna am ?tiut ca e invers ;) Am vrut sa cumpăr unu de 25 , mai am unu din ista de 10ml/U , o sa văd dacă iese ceva mâine dacă nu , asta este . Mai sper pana nu o sa fie rosu
FloreFlore
Scris: Sunday, February 11, 2018 6:15 PM
Nivel

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.