Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lili Eu
Scris: Sunday, February 4, 2018 4:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
Nicole2018 wrote:

Eu citisem ca abia la 5-7 zile dupa implantare are sens sa se faca testul beta hCG si din ce stiu testele pt urina detecteaza sarcina ceva mai tarziu decat testul la sange.
Deci as tinde si eu sa zic ca este cam devreme.
Sper a fie cu noroc luna asta, Lili! topai
Si eu cred ca e devreme sa iasa....dar daca sa lipit azi de uter zic pana miercur cred ca ar iesi ceva pe test..la Domi in z11 se vedea o liniuta pala pe test Crazy
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 4:18 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
Emma1406 wrote:

Am am folosit si au fost Ok , mi-au iesit pozitive din ziua 13 dpo :) am facut zilnic si a crescut mereu intensitatea

nice, multumesc :)
fluturash26
Scris: Sunday, February 4, 2018 4:40 PM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Andia wrote:

Mercic de raspuns! da, ma gandeam si eu ca pana la urma toate testeaza un hormon si aia e...

Oana, Maria, va multumesc si voua pt raspuns!

Mi-am luat 10 teste din alea, ca sa am :)) Daca expira in 2020 e bine, ca am timp sa tot fac.

Fluturas, as mai astepta eu dar sigur vine maine cel tarziu menstra. S-a scurtat rau ciclul de la vitex cred. Nu mai iau de acum incolo pt ca as prefera sa fie la 30-31 de zile macar, nu la 26-27.4

Da, oricum e naspa si dupa 30 de zile..parca nu mai trec...doar ce te consoleaza ca a fost ovulatia..majoreta
Nu mai lua...sa vezi cum e fara..
DiaCatalina
Scris: Sunday, February 4, 2018 7:13 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
Nu am mai rezistat in incertitudine. Am dat i groaza de bani pe taxi si teste (17 lei surecheck streamer) si unul ieftin, si am zis ca macar stiu o treaba.

Negative clar amandoua.

E ok Doamne Doamne stie cand e mai bine.

Va pup fetelor si astept sa veniti cu 2 liniute. hearts
Lolly
Scris: Sunday, February 4, 2018 7:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/3/2017
DiaCatalina wrote:
Nu am mai rezistat in incertitudine. Am dat i groaza de bani pe taxi si teste (17 lei surecheck streamer) si unul ieftin, si am zis ca macar stiu o treaba.

Negative clar amandoua.

Tanara si nelinistita :)) AI RABDARE! :)
simonaS
Scris: Sunday, February 4, 2018 9:37 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2018
SorinaB wrote:

Eu zic sa bei multa apa si citeste depre Uractiv Mami.

Mersi Sorina,

Pana la urma am baut intr-adevar multa apa si ieri am primit raspuns la mesaj de la doctorita ginecolog sa iau uractiv mami :)

Ma simt mai bine si astept rezultatele de la urocultura.

O seara usoara,
Simona
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:27 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2018
Fetelor, m-a pus si pe mine "necuratul" sa fac un test in seara asta... de suparare ca sa zic asa...

De ce de suparare? Pentru ca vineri ... desi era cam devreme, aveam toate semnele ca o sa imi vina menstruatia (sani tensionati pe laterale, discomfort in zona ovarelor + observasem spotting.
Si la CMurile anterioare am avut inainte de menstruatie 2-3 zile de spotting observat in mai multe momente ale zilei.

Spre surprinderea mea de vineri dupa pranz nu am mai simtit nici dureri usoare in zona abdomenului si nici spottingul nu a mai aparut, in plus dimineata o citisem pe Lolly cu testele ei frumoase si care mentionase ca avusese si spotting la implantare si a aparut o speranta ca poate si la mine sa fi fost aceeasi cauza vineri (ziua 9 DPO aprox)

In seara aceasta insa din nou am vazut urme de spotting maro deschis, si iar senzatii de disconfort in zona abdominala... si mi-am zis ... mda e clar ca vine menstruatia... si imi era ciuda pe mine ca desi pana vineri am fost f echilibrata ca stare si mi-am vazut linistita de viata fara sa imi concentrez atentia prea mult pe faptul ca ne dorim o bobita...vineri seara de cand m-am gandit ca poate am avut spotting de implantare am inceput sa sper si sa ma gandesc la asta mai mult...stiti cu singuranta de euforia care va cuprinde...

Si m-am gandit ca o metoda buna pentru a opri agonia, e sa fac un test sa vad ca e clar negativ si sa astept linistita sa vina z1. (am facut un test ulrasensibil pentru ca azi a fost ziua 11 DPO aprox)
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:36 PM
Nivel

Am salvat mesajul inainte sa termin:

Testuletul meu menit sa clarifice treaba mi-a aratat o a doua liniuta ffff palaa... :)
ironic nu? :) Mai ales ca am zis ca eu nu o sa testez pana la finalul CMului.

Mi-am primit lectia, modul in care arata testul ma face sa raman inca pozitiva, dar nu il iau de bun fiind asa de pal ...m-am calmat sunt linistita si pregatita sa mai astept cateva zile... si sa mai testez sperand sa vad ceva mai clar zilele urmatoare...

Nicole2018 attached the following image(s):
27781480_10215861967411732_1143199112_n.jpg

AlexaT
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:48 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/28/2017
Nicole2018 wrote:

Testuletul meu menit sa clarifice treaba mi-a aratat o a doua liniuta ffff palaa... :)

Mi-am primit lectia, modul in care arata testul ma face sa raman inca pozitiva, dar nu il iau de bun fiind asa de pal ...m-am calmat sunt linistita si pregatita sa mai astept cateva zile... si sa mai testez sperand sa vad ceva mai clar zilele urmatoare...

Superb! Felicitari e clar pozitiv!! Fuguta la beta!!!majoreta
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:50 PM
Nivel

Nicole2018 wrote:

Waw, e foarte pozitiv, ce spui tu acolo? :)) Felicitari! Nu e deloc pala liniuta a doua.
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 10:53 PM
Nivel

DiaCatalina wrote:

Negative clar amandoua.

E OK, macar stim o treaba :)))
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 11:02 PM
Nivel

Andia wrote:

Waw, e foarte pozitiv, ce spui tu acolo? :)) Felicitari! Nu e deloc pala liniuta a doua.

Eu ma simt in continuare ca si cand urmeaza menstruatia.. mai ales ca am avut spotting in seara asta...
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 11:03 PM
Nivel

Lili Eu
Scris: Sunday, February 4, 2018 11:23 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Nicole2018 wrote:

Eu ma simt in continuare ca si cand urmeaza menstruatia.. mai ales ca am avut spotting in seara asta...
E pozitiv testul Bravoo felucitari...daca ai in casa ovule de progesteron e bn sa pui un ovul ca il ajuta pe bebica... computerlove
DiaCatalina
Scris: Sunday, February 4, 2018 11:26 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
E pozitiv Nicole!! Pal e atunci cand te uiti vreo 5 minute cu lanterna si ti se pare ca vezi ceva dar altii nu o vad. Nu e cazul la tine computerlove

Felicitari mamico fugi la beta si ai grija si asculta de Lili si fetelr care stiu sa iti protejezi bine bobita.

Ma bcuur pentru voi aspiricile mai noi pe aici imediat fug la gravidute. Wow . Deci putem pleca la gravidute daca; :
1. Intram cu username Anemona/e
2. Ne facem cont nou si o luam de la 0.

Luati notite fetele.

Noapte buna coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.