Clubul aspirantelor - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 12:50 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/21/2014
Eu am testat, e negativ :) Si nu sunt trista deci sa nu va para rau pt mine pls :)

Ce parere aveti de testele One Test tip banda, 1 bucata, Onedia? Am vazut ca ati mai vorbit de ele inainte. A iesit vreunul pozitiv vreodata? Ma gandesc sa imi iau si eu de la farmacia Tei daca tot mai am de testat in viitor :)) Nu de alta, dar sunt la 1,5 ron si nu o sa imi para rau sa le stric aiurea.
maria2013
Scris: Sunday, February 4, 2018 1:28 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Andia wrote:
Eu am testat, e negativ :) Si nu sunt trista deci sa nu va para rau pt mine pls :)

Ce parere aveti de testele One Test tip banda, 1 bucata, Onedia? Am vazut ca ati mai vorbit de ele inainte. A iesit vreunul pozitiv vreodata? Ma gandesc sa imi iau si eu de la farmacia Tei daca tot mai am de testat in viitor :)) Nu de alta, dar sunt la 1,5 ron si nu o sa imi para rau sa le stric aiurea.

Macar sa vad eu doua linii la mine pe test ieftin, ca ma duc si iau si din alea scumpe pe urma :))
ivoreth
Scris: Sunday, February 4, 2018 1:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/17/2017
Andia wrote:

Am testat eu. Sunt chiar ok. A fost pozitiv la 13 dpo si se vedea destul de bine liniuta.
oanatm
Scris: Sunday, February 4, 2018 2:05 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2017
maria2013 wrote:

Macar sa vad eu doua linii la mine pe test ieftin, ca ma duc si iau si din alea scumpe pe urma :))

Sunt bune ?i cele ieftine. Când e sa fie pozitiv apar cele 2 liniu?e ?i pe cele ieftine. Mie mi-a ie?it pozitiv pe unul ieftin.
fluturash26
Scris: Sunday, February 4, 2018 2:05 PM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Andia wrote:

pale eu care ma gandeam ca testezi cu mine week viitor...dar acum m-am uitat si am vazut ca de fapt la tine menstruatia
e de 26 zile si azi e a 26.auff
Ufff...
DiaCatalina
Scris: Sunday, February 4, 2018 2:54 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
Fluturash, Flore,Lolly As testa va dati seama dar nu am test in casa lol hohot si e duminica si in apropierea mea nu am farmacie deschisa. Maine cumpar si maine testez daca nu vin astazi uratii.

Innebunesc de emotii noroc ca am treaba si ma mai distrag.

Am o secretie foarte abundenta ce mi-a dat sperante insa parca acum incep niste crampe de alea ca trebe sa imi vina. pale

Fluturas eu imi doresc dar nu mai e momentul cum abia m-am angajat ii ziceam si Andiei ca nu mi-ar placea sa incep obosita cu posibile greturi si nu as putea continua jobul pentru ca ar fi si facultate si job si bebe prea mic sa ii acord asa putin timp...nu, nu pot si pacat de facultate.
Cand am bebelit inca nu avusesem interviul si sincer credeam ca poate nu intru nu stiu

Cu optimism inainte Andia, te puphearts
Lili Eu
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:07 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Aspirici cu sclipici :) am si eu o intrebare la voi....:) eu am avut secretie egg pe 27-28-29 am bebelit in toate acestea 3 zile....azi am avut ceva intepaturi in zona uterului si vad ca au inceput sa ma doara si sani ma inteapa .. eu un semn bun din ce stiu eu...pe 7 e ziua la sotul meu. daca as face un test si e bebe oare imi iese asa devreme pe test ceva??? Vreu sa il fac cadou daca ar fi ceva cu ochisori..Lol
Lolly
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:39 PM
Nivel

Inregistrat: 12/3/2017
Lili Eu wrote:
Aspirici cu sclipici :) am si eu o intrebare la voi....:) eu am avut secretie egg pe 27-28-29 am bebelit in toate acestea 3 zile....azi am avut ceva intepaturi in zona uterului si vad ca au inceput sa ma doara si sani ma inteapa .. eu un semn bun din ce stiu eu...pe 7 e ziua la sotul meu. daca as face un test si e bebe oare imi iese asa devreme pe test ceva??? Vreu sa il fac cadou daca ar fi ceva cu ochisori..Lol
pe mine m auluat durerile de san ca la menstruatie apoi s a comcetrat numai pe sfrcuri foare diferite durerile. E putin cam repede zic eu. Cand ar trebui sa ti vina?
Lolly
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:40 PM
Nivel

DiaCatalina wrote:
Fluturash, Flore,Lolly As testa va dati seama dar nu am test in casa lol hohot si e duminica si in apropierea mea nu am farmacie deschisa. Maine cumpar si maine testez daca nu vin astazi uratii.

Innebunesc de emotii noroc ca am treaba si ma mai distrag.

Am o secretie foarte abundenta ce mi-a dat sperante insa parca acum incep niste crampe de alea ca trebe sa imi vina. pale

Fluturas eu imi doresc dar nu mai e momentul cum abia m-am angajat ii ziceam si Andiei ca nu mi-ar placea sa incep obosita cu posibile greturi si nu as putea continua jobul pentru ca ar fi si facultate si job si bebe prea mic sa ii acord asa putin timp...nu, nu pot si pacat de facultate.
Cand am bebelit inca nu avusesem interviul si sincer credeam ca poate nu intru nu stiu

Cu optimism inainte Andia, te puphearts
cand trebuia sa mi vina acum pe 28 tot secretie abundenta am avut...am crezut ca vin uratii dar n a fost asa :) poate poate se prinde.
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:53 PM
Nivel

ivoreth wrote:

Am testat eu. Sunt chiar ok. A fost pozitiv la 13 dpo si se vedea destul de bine liniuta.

Mercic de raspuns! da, ma gandeam si eu ca pana la urma toate testeaza un hormon si aia e...

Oana, Maria, va multumesc si voua pt raspuns!

Mi-am luat 10 teste din alea, ca sa am :)) Daca expira in 2020 e bine, ca am timp sa tot fac.

Fluturas, as mai astepta eu dar sigur vine maine cel tarziu menstra. S-a scurtat rau ciclul de la vitex cred. Nu mai iau de acum incolo pt ca as prefera sa fie la 30-31 de zile macar, nu la 26-27.
Andia
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:54 PM
Nivel

DiaCatalina wrote:

Cu optimism inainte [b]Andia
, te puphearts

Ei, sunt racita cobza, nu ma simt prea optimista din pricina asta. Acum zac in pat.
Lolly
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:55 PM
Nivel

Va promisesem povestea mea poate unele fete se vor identifica si va voi putea ajuta. Din iunie incercam sa facem un bebe. Dar ca orice aspiranta nu stiam mare lucru. Am inceput sa citesc mult, sa aflu de detaliile ovulatiei, de multi termeni nu auzisem niciodata. Am fost in oct la gineco iar dna doctor mi a zis ca totul e bine si sa iau duphaston din a14a zi. Am luat 3 luni, nu mi spusese cand sa ma opresc asa ca am decis ca decembrie e ultima luna. Am dat de voi si de ferility friend, de temperatura. Nu cred ca m a ajutat mult dar m a responsabilizat. In ianuarie am avut o problema si am ajuns la urgente din cauza unei toxiinfectii. Totul era ok in rest (am facut toate analizele posibile eco intra, abdo etc, sange, urina, scaun). am uitat complet de bebelit dar luam temp in continuare. Si mi am adus aminte ca s ar putea sa vina ovulatia, secretie nu am avut deloc...asa ca am bebelit f putin. Imi luasem gandul. Si iata ca pe 2 feb la insistentele fetelor,la 6 zile de intarziere am avut 2 teste pozitive de toata frumusetea. Asadar dragile mele va rog si va sfatuiesc sa va luati cumva gandul (stiu ca e imposibil) dar taman toxiinfectia aia a fost deconectarea :) cu sotul am vorbit si am decis impreuna sa renuntam la prajeli, sa bem freshuri din cand in cand, alcool foarte putin spre deloc (nu suntem noi mari bautori) si plimbari multe :) ce am invatat eu:
- esti fertila doar cateva zile (de stiam eu cand eram tanaraBig Laugh
- sotul e cel mai mare sprijin si are si el 50% responsabilitate
- am invatat sa caut secretia de egg ca atunci esti fertila
- am invatat ca durerile de ovare nu sunt raceli ci taman ovulatia
- am inteles ca nu trebuie sa bebelim in draci ca se duce calitatea inotatorilor

Poate suna a prostie curata ce am scris dar asa m am educat singura in perioada asta :)).
sper sa va ajute randurile mele si daca aveti intrebari va raspund cu drag. Acum stam cumintei si lasam sa creasca bobita. Doamne ajuta!
Nicole2018
Scris: Sunday, February 4, 2018 3:59 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2018
Lili Eu wrote:

Eu citisem ca abia la 5-7 zile dupa implantare are sens sa se faca testul beta hCG si din ce stiu testele pt urina detecteaza sarcina ceva mai tarziu decat testul la sange.
Deci as tinde si eu sa zic ca este cam devreme.
Sper a fie cu noroc luna asta, Lili! topai
Lili Eu
Scris: Sunday, February 4, 2018 4:15 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Lolly wrote:
pe mine m auluat durerile de san ca la menstruatie apoi s a comcetrat numai pe sfrcuri foare diferite durerile. E putin cam repede zic eu. Cand ar trebui sa ti vina?
pe 15 dar cum am ov mai devreme crec ca pe 12 vine Crazy
Emma1406
Scris: Sunday, February 4, 2018 4:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/7/2017
Andia wrote:

Am am folosit si au fost Ok , mi-au iesit pozitive din ziua 13 dpo :) am făcut zilnic si a crescut mereu intensitatea
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.